Naše dílenská technika a nářadí..

Odpovědět
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3005
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od yeti »

Já jsem na jaře koupil aku vyvětvovací pilu od husky a tak debilni ergonomii aby jeden pohledal. Jinak stroj to neni spatnej, zpracování, funkce. Všechno ok. Ale ten úchop mohli borci vymyslet líp.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49126
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

Šímo pěkná recenze !! To je dobře, že jsi spokojenej !! :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5156
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od petr »

Já tě Símo asi budu muset vážně někdy navštívit a vyzkoušet ten akukřovák , né , že bych jej chtěl já pro sebe , já raději silný motorový ať je rychle hotovo , ale sestra má nějaký akukřovák patriot a ten teda seče mizerně , nebo spíš neseče, ale šmrdlá :-D ještě, že to nekupovala byla to nějaká výhra v tombole myslím, jako baterka kupodivu výdrž má, ale je to spíš moc slabé, struna nevím jaká, ale taková hrubší nit spíše, je to vyloženě tak na maličké zbytky kolem obrubníků , nějaké větší sekání vůbec, jinak pro ženské je ta elektrika uplně super , nic nemusí řešit jen nabít a sekat, jak píšeš, žádné startování benzín atd. , škoda no být tam silnější motor a struna tak to mohlo i fungovat o moc líp, takhle si akorát udělali ostudu, věřim , že ta huska bude uplně o něčem jiném , přitom ta cena není zas tak hrozná, kolik stálo to šmrdlátko nevím
udělal bych dva testy jednou ranou , sednu někdy na elektrokolo a udělám test dojezdu i tvé sekačky , samozřejmě si vezmu náhradní baterku do kola i nabíječku sebou, zas takovou důvěru v ty baterky nemám :-D
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3175
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od dracekvo »

sima píše:Je luxus po posečení před chalupou neřešit těžký křoviňák, nesoukat na sebe postroj-pás od něj, neřešit mix benál, neřešit hluk, virbace, neřešit nic. Jen stistknout tlačítko...tj samozřejmě první výhoda, jak víte sami moc dobře.
Stejnou zkušenost mám z aku motorovnou. Navíc ještě se nemusí startovat, takže i pro ženskou plus.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od M a r c e l »

Fieldmann aku nůžky ( https://nuzky-na-travu.heureka.cz/field ... ext%20link ) na trávu máme taky, my to používáme hodně, baterka fakt drží slušně, oproti bosch isio 3 ( https://nuzky-na-travu.heureka.cz/bosch ... ext%20link) tam umřela poměrně rychle, bohužel u obou těch strojů je integrovaná, tak letěl bosch do koše. Teď poletí do koše i fieldmann, už je tupý a nepodařilo se mi to nabrousit, náhradní nože jsem nikde prodávat nenašel, tak hledám nějakého nástupce. Nový fieldmann má vyměnitelnou baterii, stojí pořád kolem 650,-, tak je stále ve hře.

Líbí se mi makita dum 604z ( https://nuzky-na-travu.heureka.cz/makit ... ext%20link ) k té se dají koupit akumulátory různé kapacity, až 6 Ah, náhradní nože, nicméně cena je proti fieldmannu téměř desetinásobná při použití 6 Ah baterie. Taky mi to už přijde hodně veliké a těžké (+ 1 kg oproti fieldmannu) do ruky, ale to by chtělo vidět, třeba je to ok. Mít nějaký jiný mašiny od makity na tuhle baterku, tak bych asi neváhal a koupil tohle, v sadě bez aku a nabíječky je za cca 2.150,-
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3175
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od dracekvo »

Mám DUM 168 a koupil jsem si to i s tím klackem. Koukám, žu se neprodává.
https://www.makita-eshop.cz/aku-krovino ... a-dum-168z
https://www.fepro.cz/prislusenstvi-27/m ... -198468-1/
už jsem to tu myslím psal.
Klacek je krátký (mám jen 175cm) a nejde nijak měnit jeho velikost. A nůžky jsou takový nijaký. Jako když je nějaký bordel (kopřiva a jiné stonky), tak to šmiká pěkně. Ale když je to hustější tráva, tak jí to špíš užvejká, než usekne.
Čekal jsem za ty peníze trošku větší kvaliktu.
Ale má to výhodu, že kolem stromečku člověk může sekat bez obav, že by je poškodil. Což třeba křoviňákem nemůže.

Mám jen 5Ah baterku, která je těžší. Ale nechce se mi kupovat menší jen kvůli tomuto. Ten stroj skoro nic nežere, na tu 5Ah by vydržel zapnutý snad půl dne.

EDIT: A koukám, náhradní nůžky stojí to samé jako celý stroj. WTF Makita?
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od M a r c e l »

Nj, tak asi zase fieldmann B -)
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Doro »

VDC píše: Marku krásný !! To je horizontka ?
Je to myslím ta nejvyšší řada, kerá sa vyrábjala, tj. FA3 AU (tedy přesnějš je to univerzální horizontální frézka se svislou hlavou). S otočným stolkem a děličkou na tem ide vyrobiť skorem šecko a s dalším příslušenstvím už fakt cokolif. Jedno, či paraboloidní ozubené kolo nebo jiný špek, ale mimo to příslušenství to ce aj zkušenosti, takže na tem budu dělat edem běžné nutné věci a hlavně, je to hmota, kde není problém vzíť řádnú šponu při úběru a stroj sa nehne. Je to hold dobrý stroj a škoda to nechať nejakému překupníkovi. Místa na to je, a zas sa rozšiřujů možnostě, co doma kutiť.
Srovnání hlavy motora je to najjednodušší, co na tem ide. Co sem měřil přesnost stolu, je to v tisícinách.
Zatým to nechám ležať, bo na to není času a dá to trocha práce dať to do kupy.

Ohladně teho vozíka....sem nečekal toliko chaosu. Kdo tahá edem po asfaltě, je to buřt, ale nad tým sa já rozhodně nepozastavuju, řeším to, co sa děje mimo asfalt, a tam, jako vždy, končí sranda. Mimoto, u pučeného vozíka není jisté ani v jakém je vlastně stavu. Takže, dyž mi zničehožnic začla na vozíku věcej brzdiť jedna strana, byl sem rád, za tu hmotu v kufru (a to sem jel pomalu). Dotáhnúť to k chalupě už není prdel, jak to vypadá. Štěrk na cestě by mňa lehko stáhnul, dybych to nevyjel. Stejně tak sem to řešil aj u sústruhu, idyž, to bylo na sněhu a věcej rizikové (tam by se s tým už neudělal nic).
Ohledně legislativy mám myslím jasno - na řidičáku eště nezaschla barva, mimoto sem chcel přesně veděť, co možu a co ne, co ide odrbat a co neprojde.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49126
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

Marku parádní stroj !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od sima »

petr píše:Já tě Símo asi budu muset vážně někdy navštívit a vyzkoušet ten akukřovák , né , že bych jej chtěl já pro sebe , já raději silný motorový ať je rychle hotovo , ale sestra má nějaký akukřovák patriot a ten teda seče mizerně , nebo spíš neseče, ale šmrdlá ještě, že to nekupovala byla to nějaká výhra v tombole myslím, jako baterka kupodivu výdrž má, ale je to spíš moc slabé, struna nevím jaká, ale taková hrubší nit spíše, je to vyloženě tak na maličké zbytky kolem obrubníků , nějaké větší sekání vůbec, jinak pro ženské je ta elektrika …
Petře, máš to kapku z ruky, ale to nevadí =) ale počítej s tím, že je to furt aku křoviňák, šmrdlat to bude furt, oproti silným benzín strojům, tj něco jako když chceš od tvého outbacka terénní schopnosti tvého forestra, to prostě nejde :-) i když jak jsem viděl, jak je dalece v tomto třeba makita a jaký má výbr baterek a strojů, tak kdyby člověk do toho vevalil velké peníze a bral jen to nej, zas už to bude jiná písnička.
dracekvo-jj aku pilka na nějaké ty menší práce je super, jen zas ta cena a já osobně potřebuji občas řezat tvrdé dřevo a trošku silnější kmeny, třeba teď jsem řezal třešeň, navíc jsem si pomáhal takzv. zápichem, bo to ruční štípání byl boj a ještě bude...no a při tomhle zápichu je třeba už jakési síly pilky... jinak by mě jistě aku bavila taky, jednou třeba bude...
Marcel to jsem rád, že ten Fieldmann se nezdá dobrý jen mě, je fakt překvapivý, hodně překvapivý, za ty prachy ani nemluvě! Jo taky jsem se díval po bosch, nakonec Field a mají tuto znařku navíc v Uni Hobby tu ve valmezu. Zajímalo by mě jak fungují jejich další stroje, mrknu na nabídku.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
vasco
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: čtv pro 17, 2020 11:22 am
Jméno a příjmení: Vasil Cicák
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od vasco »

"Mikronáradie — priama brúska"

Máte skúsenosť resp. čo by ste odporúčali?

PROXXON:
— akumulátorová priemyselná vrtačka IBS/A (10,6 V, akumulátor 2,6 Ah)
— elektrické náradie so zdrojom na 12 V. brúska FBS 12/EF, 100 W
— elektrické náradie 230 V. priemyselná brúska LBS/E, 100 W
DREMEL:
— akumulátorové náradie 12 V, akumulátor 2,0 Ah
— elektrické náradie 230 V, 130 W resp. 175 W
Subaru Forester SG, 2004, 2,0 l (92 kW)
Suzuki Baleno 3D, 1996, 1,3i (62 kW) — ex.
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14830
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Tapan »

Mám Proxxon na 230 V a jsem spokojen, už si něco odmakala, nikde žádné vůle, jede jak fretka. Akumulátorová by byla super, ale tenkrát jsem to tak neřešil a taky pro některé aplikace může být limitující výdrž akumulátoru - hádám, že u nářadí v téhle velikosti nebude vyměnitelný ve stylu jedna baterka maká, druhá mezitím na nabíječce? Ale pak záleží hlavně co s tím chceš dělat. Aku je určitě lepší volba, když víš jistě, že s tím nebudeš nic brousit několik hodin v kuse.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49126
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

Ale jo Štěpáne, mají to s vyměnitelným akumulátorem. Ale ty ceny jsou na můj vkus trošku vysoko.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3175
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od dracekvo »

Já mám lídl. Nějak to funguje a momentálně toho zažila docela dost. Používám jí na obrušování rezu na autě. Během nepotřeby jí nechávám nabíjet a aku mi nedošlo. Je tam jen 3x18650 1400mAh. Takže v případě potřeby by to šlo určitě vyměnit za větší.
Ale po delší době práce se začíná docela hřát, tak jí raději dávám přestávky. Uvnitř není žádné nucené větrání.
Záleží na co to potřebuješ. Na modelaření v pohodě stačí i ta lidl. Na věci okolo auta bych raději bral na 230V, nebo nějakou kvalitu s výměnným aku.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Vrták
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 23, 2020 8:56 pm

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Vrták »

V práci máme Dremell na 230V, nejčastějí to používám na řezání ocele (vzorky pod mikroskop), originální příslušenství je asi zdaleka nejdražší, jinak to funguje parádně, jen těsně po záruce přestala fungovat regulace otáček, takže to pořád jede na 20 000 rpm (což mi pro řezání nevadí).
Forester SG 2006 2.0X
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“