Naše dílenská technika a nářadí..

Odpovědět
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10650
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od podvlada »

marek.sm píše: Včera jsem připojoval a svítil si v myčce aku světlem z Lidlu. Zapomněl jsem ho tam a pustil program na špinavý hrnce. Po 2 hodinách a 75 stupních Celsia jsem světlo vyndal po zapnutí pořad svítilo, ale neslo vypnout, byla asi voda v tom potenciometru. Nechal jsem tu elektroniku přes noc na topení aby vyschlá a už to zase normálně funguje. Aku to na první pohled přežil bez újmy, uvidíme jak to bude s kapacitou.
Tak to je slušný :-)
Jinak, co jsem ho teď používal celkem dlouho (více jak hodinu v kuse), po nějaké době se výkon snižuje, a to tak, že to na plný režim svítí míň než na nízký zčerstva. Co je ale zajímavý, stačí vypnout a zapnout (v podstatě proklikat až do vypnutí a opět zapnout), a svítí zase chvíli naplno. A to i pokud proklikám co nejrychleji, tedy rozhodně nemá čas "vystydnout".
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od marek.sm »

To velký jsem zatím do myčky nedával, ale to tycovy co se v půlce ohyba a otáčí je fakt nezmar.
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od masha »

Tak jsem včera zakoupil ten lidl vysavač. Měli ho tuším za 1400,- nebo tak nějak... ;-)
Už se těším až ho vyzkouším na stavbě.. Bude tam mít dost práce ObrázekObrázek Byl tu opěvonán tak snad :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od námořník »

Aby neletěl jako moje míchačka :-DDD.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od sima »

masha píše:Tak jsem včera zakoupil ten lidl vysavač. Měli ho tuším za 1400,- nebo tak nějak...
Už se těším až ho vyzkouším na stavbě.. Bude tam mít dost práce Byl tu opěvonán tak snad


Sent from my iPhone using Tapatalk
No já nevím, jestli bude lidl za tyhle prachy fungovat na stavbě, kde ho čeká dost práce, tak to opravdu za ty kč klobouk dolů =) já měl půjčený profi vysavač a stejně jsem ho totálně znemožnil a sám se tak akorát nasral, rychlejší a lepší by pro mě byl smeták a lopata, tak jsem se zas napříště chopil těchhle ověřených vercajků :-) fakt záleží na co přesně jej člověk potřebuje.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

Tak rozdíl mezi profi přístrojem a neprofi přístrojem může na stavbě bejt tak akorát v tom, že ten profi možná neshoří, nebo později. :-) Stavební prach zalepí každej. Já mám asi 16 let Kärcher, vypadá stejně, jak ten Lidlovej. Už jede druhou stavbu. O dílně nemluvě. :-) Tenkrát mi ho dodal kamarád, co na Kärcher dělal servis. Někdo mu ho tenkrá přinesl do servisu se spáleným motorem. Oprava by byla drahá, tak mu ho tam nechal. On ho opravil a mě ho dal za 7 stovek. :-)
Ale co je zásadní, že mi k tomu dodal látkovej pytlík, ušitý z hadrů na podlahu, který je převlečený přes papírový filtr a stažený stahovacím páskem. A ten pytlík používám celý ty léta. Především na stavební prach je to velkej pomocník. Když saju takový sračky, jako cihelný prach, nebo prach ze sádroše, tak když to přestane sát, odcvaknu motor z nádoby, zaklepu s tím o stěnu nádoby, ono to částečně opadá a zase to saje. Pochopitelně jenom chvíli, než se to zase zalepí. Ale lze tím takhle sát ten zkurvenej prach až do alelujá.
Pak pytlík stáhnu, vyklepu a zase to saje jako víno. Papírovej filtr tak jednou za půl roku vyfoukám kompresorem. Vyměnil jsem ho po 14 letech. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

Tak jsem k přípravkům Mega Square a Monster Square, vyrobil ještě jednoho většího brášku. Odvěsny to má půlmetrový a přeponu 70 cm Ale jak ho nazvat, když Mega a Monster Square proti tomu vypadají jako dětský hračky ?? :-D Tak asi Ultra Brutal Monster Square :-DDD
Dělám kolegyni z práce vrata. A abych se k tomu nemusel ohejbat a dělat to na zemi, tak jsem do šroubovacích trojnožek říznul závit a přípravky jsem si na ně přišrouboval. Takže jsem si je snadno dal do váhy v pohodlné výšce. ObrázekObrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10650
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od podvlada »

Je pěkný koukat na to, jak si umíš poradit. :-) pěkná práce...
A mimochodem, uvidíme někdy něco s tím soustruhem, co je na první fotce vzadu? Zapomněl jsem se zeptat, když jsem se ho všiml jak jsem byl naposledy u tebe... tak aspoň teď :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od RadekN »

Inspiruj se třeba u Unreal Tournamentu, tam to Ultra a Monster teprve začínalo :-D

Takže třeba Rampage square? Ať si necháš rezervu ještě do budoucna na Unstoppable square :-D
Přílohy
Screenshot_20201124-225943_Chrome.jpg
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od námořník »

Pěkný Tome :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od masha »

sima píše: No já nevím, jestli bude lidl za tyhle prachy fungovat na stavbě, kde ho čeká dost práce, tak to opravdu za ty kč klobouk dolů já měl půjčený profi vysavač a stejně jsem ho totálně znemožnil a sám se tak akorát nasral, rychlejší a lepší by pro mě byl smeták a lopata, tak jsem se zas napříště chopil těchhle ověřených vercajků fakt záleží na co přesně jej člověk potřebuje.
Jasný to chápu, ale na ten můj provoz to snad bude dostatečné :-) Zatím jsem na něj slyšel jen chválu tak uvidíme.. Třeba zjistím, že příště půjdu do karcheru :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

Ségra si koupila v Lidlu vysavač na popel, jakože nebudou muset vymetat krb. A vono jim to po prvním použití přestalo sát.....překvapivě. Tak to odložili do garáže, že je to na hovno. Stejná situace, jako s tím stavebním prachem. Zalepenej filtr.
Po vyfoukání to zase saje jako víno. Ale teda zrovna na ten popel je to víc práce s čištěním, než výslednej efekt.
Ale jinak to saje moc pěkně a používám to teď v dílně, když mám Karcher na baráku.
Ale prostě to chce ten látkovej pytlík.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od marek.sm »

A nebo něco takovýho, když si chce člověk udělat radost.
https://www.rucni-naradi.cz/dewalt-dwv9 ... gJE9_D_BwE
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14836
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Tapan »

Taková radost by mi neprošla, ale prosadil jsem do firmy za necelých 5 minulý rok od Makity a maká dost slušně. Nějaký hadrový pytel byl součástí balení, oklep je ruční a dá se s tím vysát docela dost toho hnusnýho stavebního prachu, než se musí vysypat.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od marek.sm »

Já přesně ten DeWalt viděl u kluka co nám dělal podlahy, měl to připojený na velkou brusku, když brousil betonovou podlahu a vysávalo to fakt dobře.
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“