Naše dílenská technika a nářadí..

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14706
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Tapan »

No to sis teda pošmáknul :-D
S Parksidem stále spokojenost? Já tomu pořád nemůžu přijít na chuť. Klíče, šroubováky, kladiva, cokoliv takového z Lidlu klidně, ale to elektrický nářadí...já nevím. Měl jsem jednou půjčený jejich aku šroubovák a ani plně nabitý neměl sílu.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od námořník »

:-DDD.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od sima »

:-D Jooo je to běs. Já tam napůl přestal chodit, hlavně jsem teda zrušil letáky do schránky a od té doby mám tak nějak větší klid, nevím co je v Lidlu v nabídce :-/ :-)
Jinak jsem podobně vždy došel domů s něčím životně nutným.
Aku ocaska je dobrá věc, já mám ještě na 220 V. No nemám na ní pěkné vzpomínky, spěchal jsem něco dodělat, tj klasika, to se nemá, dřevo nebylo řádně upnuto a sjela mě, otázka mžiku a rozpáraná ruka mezi ukazováčkem a palcem, ale fest. Bylo to na šití, no zahojilo se to nakonec časem samo, jen mě brněla ruka, prst nějaký ten rok, zrovna nedávno jsem si uvědomil, že to ustalo, tělo je geniální, když se má teda čeho ještě chytit.
Od té doby jsem ocasku nechal zavřenou ve skříni :-D no připomněl jsi mě, že ji mám a je načase jí zas někdy použít, nebát se :-) byla to čistě moje blbost, nástroj je to dobrý, tak jsem zvědav co zas příště dotáhneš k večeři :-D či někdo jiný.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1478
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od mišus »

Mám od parksidu razovej utahovák, baterie je 20V a nemá to chybu. Sílu to má jak sviňa (4 stupně momentů) a baterie vydrží velice dlouho.
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od sima »

Tapan píše:No to sis teda pošmáknul
S Parksidem stále spokojenost? Já tomu pořád nemůžu přijít na chuť. Klíče, šroubováky, kladiva, cokoliv takového z Lidlu klidně, ale to elektrický nářadí...já nevím. Měl jsem jednou půjčený jejich aku šroubovák a ani plně nabitý neměl sílu.
Já zatím je spokojenost, ale trochu mě zklamalo vrtací kladivo, normálně se sere upínaní, upínací hlava, dá se s tím pracovat, už jsem to nějak vychytal, ale tohle není teda zrovna kvalita. Zas je rozdíl tvé a mé využití, já bych víc peněz za tohle třeba nedal, pro mě zbytečné, když to vytáhnu raz za rok.
Kámoš ve firmě raz nakoupil lidl aku vrtačky a nebyli taky spokojení, vanglovaly od začátku, opět do JISTÉ míry by mě tohle nevadilo, u nich to nejde, tj jasné.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1478
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od mišus »

S tím Simo asi bouchali o zem:D

- mám znamyho (tesař/klempíř/pokrývač) má ji už přes rok (Aku vrtačku s SDS hlavou) , jede denno denně půl dne a facha mu furt jak nová.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

Asi jsi měl špatnej akušroubovák Štěpáne. Já jsem s tím cajkem naprosto spokojenej. Pilu jsem dneska otestoval na dárci orgánů, řezal jsem nosník. Řeže jako fík. Mám nějakou starou elektrickou Interkrenn, nebo co to je, kterou jsem kdysi koupil někde v Baumaxu. Už makala kdysi na baráku, řezala u ségry v ordinaci tvárnice a ne a ne se posrat. Ergonomicky je to naprostej nesmysl. Ale funguje, tak jsem se zdráhal koupit jinou. Až teď jsem se neudržel, protože bez toho drátu je to prostě hrozná pohoda. A tohle teda řeže násobně líp. Fakt spokojenost.

Jinak když mluvíš o šroubováku, tak mám tenhle https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-Aku-v ... p100293849 a je to nejúžasnější akušroubovák, co jsem kdy měl. Protože síly má pro mě dost a zdůrazňuju pro mě :-) A je malej do ruky. Dělá se mi s ním naprosto skvěle.

Kupuju od Ryobi věci, co Parkside neumí. Ale když to Parkside umí, tak to beru od nic.

Jo ten utahovák je bombovej !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od sima »

mišus píše:S tím Simo asi bouchali o zem:D

- mám znamyho (tesař/klempíř/pokrývač) má ji už přes rok (Aku vrtačku s SDS hlavou) , jede denno denně půl dne a facha mu furt jak nová.
Já se taky divil, ten klučina co mě to říkal je ale opravdu fachman, umí krásnou práci- tesařinu, pokrývač, klempíř a další věci umí, odmítá už jen zakázky, bo by se z toho posral, tak jsem to nechápal, on nekecá... :-/ Možná horší šarže, série, netuším.
Tu pohodu na aku chápu, kabely nemám rád.
Edit: mišus včil jsem si vzpomněl, že to mělo mít mírný vangl od začátku.
Naposledy upravil(a) sima dne pon čer 29, 2020 10:15 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14706
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Tapan »

No jejich vrtací kladivo má zrovna kolega, co mu dělám to jádro. Udělal s ním půl bytu, pak se mu nějak dojebal spínač a od té doby tam vrtá mým Metabem. Aku šroubovák jsem měl nějakej šedo-černej, možná to bylo prostě slabý nářadí na tu práci, vrtal jsem OSB desky zespodu do vazníků a ta mašina ten vrut prostě neutáhla. Určitě na příležitostné použití je to dobrá alternativa, na práci 3x do roka si Hilti nikdo kupovat nebude, ale u tebe, Tomáši, to nářadí (já vím, jak které) jede furt, tak proto se ptám na zkušenosti, protože není větší vopruz, než dělat se špatným cajkem.
Abych jen nehanil, taky jsem si na tom bytě půjčil vibrační multitool z Lidlu a udělal jsem si s ním drážky do Ytongu na celou vodu a odpady, se divím, že jsem tu mrchu neuštval, jen teda nástroj už pak jaksi neměl zoubky :-) Ono to asi bude jak co...
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od sima »

Právě třeba tu oscilačku, vibračku jsem chtěl taky původně pochválit, ale nechtěl jsem to zas moc pitvat...ta je skvělá,udělal jsem s ní už docela spoustu práce a jede furt, za pár kaček, že jo.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

Štěpáne jede to furt a fakt s tím nemám problém. Ale já jsem obecně k nářadí šetrnej a kromě flexy jsem asi nikdy žádnej kus nářadí neodložil kvůli tomu, že by přestal fungovat.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22554
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od spm »

Nevím úplně kde s tím prudit, tak to zkusím tady... Rozbil jsem si po dvou použitích solární sprchu (pro ty co neví co to je, tak černej plastovej pytel na vodu, kterej se naplní, nechá se to ohřát na sluníčku, pověsí se to někam a pak to na sebe člověk cmrndá). K mému velkému překvapení obchod reklamaci uznal a to jenom po zaslání fotek, takže zaplacená už je... :-D Ale já nerad vyhazuju věci, když je šance to ještě spravit.

Natrhla se mi na tom ta výztuha okolo madla, jak jsem s tím manipuloval, tak v té slabší části se to pak rozjelo dál. Bohužel jsem na tom nenašel žádnou recyklační značku na identifikaci materiálu, takže z čeho přesně je to vyrobený, těžko říct... na omak je to podobné jako nafukovací blbosti do vody. No, než to definitivně vzdám, napadá někoho způsob, jak by mohl jít ten kus, dosti namáhaného plastu (objem 20l, takže se za to nese 20kg) zcelit? Lepidla jsou předpokládám bez šance, takže jediné co mě napadá je zkusit to svařit. Ale v životě jsem to nedělal a po ruce mám akorát horkovzdušku s nastavcema - je reálné tím něco tak titěrného natavit a spojit? :-)
Přílohy
e216fa4f-bb59-42d4-af7e-7a66242af09c.jpeg
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od masha »

Kup novou


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14706
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Tapan »

Svařit je asi jediná naděje, ale myslím, že taky bude potřeba tam nějaký materiál přidat. Technologie bude, zkusil bych nějakou firmu, co opravuje třeba čluny, rafty... Možná to fakt bude chtít jen nějakou "záplatu" a horkovzdušku, případně nějakou speciální žehličku.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od podvlada »

Ač jsem už zkoušel svařovat podběhy a docela i úspěšně, tak tady bych se bál, že se to bude smrskávat. Zkusil bych spíš záplaty na bazény, případně lowcost - lepení na cykloduše.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“