Naše dílenská technika a nářadí..

Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20631
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od námořník »

bonboniera píše:Namorniku, to ale nebylo prioritne tim kladivem, ale pouzitym vrtakem. Pokud bys ho upnul do nejaky treba boschky, vyvrtal bys to uplne stejne.
Měl jsem v Boschce vrták Hilti a po půl hodině jsem byl ve 20cm. Zbylých 30 byla s Hilti otázka pár vteřin :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od podvlada »

Tak ještě srovnat sílu úderu v Joulech, to může hrát roli. Až pak (možná) uznáme že je Hilti lepší. :-DDD
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od bonboniera »

namorniku, ja pisu o treba boschce a ty jsi zrovna boschku mel k dispozici a pak jsi vrtak prehodil do hilti. To zni naprosto verohodne :-) Ale budiz. Ovsem napis, prosim, co to bylo za vrtak. Prumer. Ja pak pripadne neco osobne a nazorne predvedu. Diky.
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Mira »

Já mám zkušenost s Hilti a není to jen aura. 14-ka díra do litýho betonu - s čínskou jebkou za litr to bylo utrpení, pak šel kolem borec s Hilti a tím samým vrtákem jak do másla. Ta samá zkušenost i naopak, jedna vrtačka, dva vrtáky. Ten Hilti prostě vrtal líp. Cena trojnásobná, ale fakt vrtal opravdu min. 2 x rychleji a vydržel asi 5x tolik. Takže je to fakt ověřený v praxi, že to je profi nářadí a nástroje a pokud by se jeho používání nevyplatilo, tak to speciálně v čechách nebudou firmy tak hojně používat. :-)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20631
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od námořník »

Hele, já se s tebou hádat nebudu a ani nemusím mít poslední slovo. Ta vrtačka Bosch byla vrtačka s příklepem a potřeboval jsem provrtat nějakou díru skrz podlahu do sklepa kvůli ovládání kotle. Mám tu tak půl metru betonu(proto jsem si koupil dlouhej sds vrták) a celá akce se udála tak před 15lety a v tý době moc acu nářadí nebylo. Jasně že bych s vracím kladivem od Makity co mám teď tu díru udělal asi stejně rychle, ale to je na elektriku a ne na baterky. Většina věcí na baterky stojí za hovno a s el.ekvivalentem za nasobně nižší cenu se nedá srovnávat. A to se o Hilti říct nedá. Já vrtal jenom díru, ale oni mi s tím předělávali celej barák, takže jsem si názor udělal a změnil bych ho pouze na základě nějaký vlastní zkušenosti.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od yohn »

Trochu mimo tema : dnes jsem v Lidlu narazil na aku flexu s 20V 4Ah akumulatorem za kulantnich 1600,- tak jsem ji hodil do kosiku a poreferuju jak jsem s ni spokojeny.
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od mnov »

Já to aku nářadí beru jako nouzovku. Třeba rozbrusky mám 125mm 1kW a to mi u té aku vyhází provoz tak na pět minut. Je jasné, že to nepojede stále na plný výkon, ale stejně. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od sima »

S Hilti jen tu nej zkušenost, dělali jsme s tím, já teda u kámoše, elektrikáře, průrazy v paneláku, sekání, neuvěřitelné, s čímkoliv jiným jsem mohl do té doby srovnat tak o level výš, nejméně o level :-) Měl všecho Hilti, po zkušenostech jo. Dělá tuhle práci 30 let skoro.
Jiný elektrikář co se nadělal práce co my asi málokdo taky Hilti, když řádil u mě na chalupě.
Mimochodem včil jsem viděl akučku Hilti, jak zajela do oceli, vrták značku nevím, vím je to důežité, říkal, že bere už jen ověřené časem, značku jme neřešili, ale tomu jak projela železem- no nevěřil jsem téměř.
To jen tak, velmi velmi obecně, bez udání a porovnání techn. parametrů, jen že bych do Hilti určitě šel, mít to jako profík každodenní nářadí. Toho bych se opravdu nebál. Ne po tom co jsem viděl a co to vydrží za záhul a v jakém prostředí.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od sima »

yohn píše:Trochu mimo tema : dnes jsem v Lidlu narazil na aku flexu s 20V 4Ah akumulatorem za kulantnich 1600,- tak jsem ji hodil do kosiku a poreferuju jak jsem s ni spokojeny.
Já tam furt koukal po té multi aku mašince, kua za tu cenu, na doma? Proč to nezkusit.
Samozřejmě zas kámoš co dělá s těmahle věcma denně, nemá z Lidlu nic, to chápu. Vzpomněl jak nakoupil blbec u nich v práci montérům a tesařům lidl aku vrtačky. Prý házeli hned zkraje a ne málo, uložení špatné. Je fakt, že moje kladivo s vrtačkou lidl sice jede, jsem spokojen, ale hází taky. V mém případě to ale tolik nevadí, není to tak moc, zatím ne :-/
Jinak jsem z parkside věcma zatím jen a jen spokojen.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
plukovník

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od plukovník »

Pokud se bavíme o vrtacích kladivech, tak rozhodně se jedná v první řadě o principu a výkonu příklepu.
Ten je u kvalitních mašin elektropneumatický, nikoliv pouze mechanický, jako u těch levných karikatur z Lidlu.
V těchto případech je vrtací výkon Hilti srovnatelný s Bosch, ale pouze s modrou řadou (profi), nikoliv s tou zelenou (hobby).
Na vidiových vrtácích to až tak dalece nezávisí, protože mareriál na hrotu ze slinutých karbidů je v podstatě stejný, i když originální vrtáky Hilti mají trochu jinou konstrukci a geometrii, než ty běžné SDS.
Každopádně, když chci vrtat do betonu, nebo kamene, chce to vždy vrtací kladivo, nikoliv příklepovou vrtačku. A toto právě spousta lidí nerozlišuje.

A co se týká jakéhokoliv elektrického nářadí z toho "Lidlu", jsou to vždy vyhozené peníze a je to řešení jen pro naprostého chromáka co potřebuje kupř. vyvrtat čtyři díry do dřeva.
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od yohn »

Tebe bych fakt jednou rád viděl naživo.
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od sima »

:-D :-D to se ti yohne nepodaří.
A to se zase já rád a hrdě hlásím mezi chromáky, už jen proto, že si moc dobře už nedokážu představit dřinu co musí každodenně zvládat chlapi co mají ty nej a nejdražšší profi nástroje a vydělají si na ně tím pádem a hlavně, hlavně tedy tuto techniku opravdu potřebují =)
Klidně zatím zůstanu u lidlu, bosch, mám i modrý ano, všichni víme, jaký je zelený a modrý rozdíl...
Jistě ulehčí ti profi nářadí neskutečně práci, to ví každý, kdo něco zkoušel dělat, cokoliv, jenomže pak poměr cena versus použití a když není člověk lemra úplná dá se vyjít s ledačím a stačí to. Hodně je v rukách a to se rozhodně nepokládám za zkušeného, vyjímečně zručného, jen již poučeného.
Nadřeš se s něčím zbytečně raz za rok, ale dá se v mnoha případech taky bez újmy na díle a vlastním zdraví :-)
No a když to nejde, pak přichází na řadu kámoši co mají skutečně vyzkoušené, silné, přesné a odolné mašiny, nebo taky existují půjčovny, 500 za zapůjčku nebo 10 a hodně víc tisíc za zakoupení, to stojí za zvážení opravdu.
Naposledy upravil(a) sima dne pon srp 12, 2019 10:28 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7831
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od mnov »

Tak já se hlásím ke "chromákům" co používají vrtací kladivo z Lidlu. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od sima »

To vrtací kladivo jede dobře, ne že ne...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od podvlada »

Já chtěl dnes v Lidlu taky tu vibro tentononc multišupsemtam věc, ale neviděl jsem ji tam. Navíc jsem chtěl variantu bez aku, anžto už jednu vlastním a s mým využitím je zbytečný si držet tolik nabitýho lithia. :-) ale asi budu muset na eshop.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“