Naše dílenská technika a nářadí..

Odpovědět
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Doro »

Míro, skvělé bylo, dyž sem vrtal pásovinu a bo to nějak nešlo, se kouknu....ostří (myslím břit) na vrtáku není a negde zmizlo. Jiný vrták z té sady přitom v pohodě. To mě dostalo. Sada byla nějak kolem pětistofky, tak se čekal asik moc. A že bych jako lama vrtal při špatných otáčkách...vím, stane se, ale u dřeva ani oceli už tedy rozhodně ne.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Mira »

Zmetek se občas objeví, mě prasknul i 12 mm vrták.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od yeti »

Hele, mám u staré narexky x-starých vrtáků. Vydržely ledasco, jsou tupý, ale vydržely neskutečně moc (jen je nabrousit). No a mám taky pár nových vrtáků z hornbachu i z ferony a praská to jak sviňa. Netvrdím, že nejsem levej, ale minimálně divný to je.
Jako sorry, ale já nechci u každé ptákoviny zjišťovavt, jestli se to nějak nedá ojebat a jestli to zrovna není ojebaný. To je jak s těma Cr-Mo a Cr-V šroubovákama z Baumaxu, který se ohýbaly a vyžvejkaly po zašroubování a vyšroubování 5-ti vrutů... ,,|,, (>_<) ,,|,,
Štve mě, že člověk musí být furt ve střehu.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7814
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od mnov »

yeti píše:mám u staré narexky x-starých vrtáků. Vydržely ledasco, jsou tupý
Tak je nabrus! :-)
Kdysi jsem narazil na krásný návod (mají tam víc zajímavých návodů):
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=XIe9tbTngCI[/youtube]
Vím, že Tomáš je nemá rád. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od yeti »

mnov: no jo no. To video jsem už před časem viděl. Ale jinak se brousí ruskej vrták 30mm a čínskej 6mm :-D Navíc si na to v ruce netroufám. Ale máš pravdu, nechám je nabrousit u nějakýho nástrojaře v okolí.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7814
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od mnov »

Kdybych si měl nechávat brousit vrtáky, tak radši nic nevrtám a nechá si to také udělat.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od yeti »

proto jsem si taky koupil pár nových...
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od námořník »

Doro - Máš pravdu, normy byly tvrdý proto tu asi nic nebylo. Mám pocit že jsem žil někde jinde něž ty.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18905
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od hamoun »

neboj se toho ... uz si to nepamatuju, ale ucili jsme se to na prumce a vim, ze jsem to pak zkousel a ze to pak vtalo dobre i po nasem brouseni ... jen je treba kouknout na ten postup ...
škoda superb
ex WRX 2008
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Doro »

mnov píše: Tak je nabrus!
Kdysi jsem narazil na krásný návod (mají tam víc zajímavých návodů):
Vím, že Tomáš je nemá rád.
...co by se na tom přecedovi nelíbilo. Sou f tom dobří, bo sou nuceni si to mastit sami a taky neskutečne vynalézaví. Vrtáky si taky brousím v ruce, ale ne vždy se to povede dle představ....celo by to aj řádnou brusku a opěrku. Takovým těm přípravkům na vrtáky, kde se to strčí dovnitř, moc nevěřím.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od RadekN »

Doro píše:Nooo, ono těžko. Třeba ruční kot. pila ferm power udělal celou chalupu a jede furt. Schodnice sou do oblouku řezané taky s ní. Horní ruční frézka od fermu to samé (dala aj dvoje schody). Je to spíše o přístupu k nářadí jako takovému. Proto na beton mám milwauke a taky eště jede (tadyk bych ferm odrovnal po chvilce).
Nemyslel jsem to tak, že ty levný mašiny nevydrží, ale spíš, že se s tím často blbě dělá (čest výjimkám).

A jak bylo za minulého režimu nedovedu posoudit, ale dnes ty možnosti jsou. Můžu koupit kompresor za nějakých 10% průměrné mzdy a stejně tak můžu koupit fakt kvalitku v hodnotě 2 platů. Kolikrát se muselo jít 30-35 let zpátky do práce, aby si člověk mohl pořídit třeba nového Orlíka?
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

No necháme vzpomínání na bolševika... to není dobrej nápad. Taky jsem žil v jiné době a v jiné zemi, stejně jako námořník... =)
V té zemi, kde jsem žil do 18 let, tak si to velmi dobře pamatuju, nebylo v krámu z těch skvělejch nářadí nic a ploché klíče a kladiva, která tam opravdu byly, nepovažuju za nic, na co by bylo třeba vzpomínat.
Jestli si neumíte v dnešní době vybrat adekvátní nářadí, tak není chyba v nabídce trhu...

Jo rusáky nemám rád, ale vím, že jsou schopni vymyslet ledaccos šikovného, jako všichni, kdo mají v prdeli vši a jsou k tomu okolnostmi nuceni.. Ale na návod, jak se brousí vrták koukat nebudu, páč to snad každej umí ne ? :-)

Já používám kadmiové vrtáky od nastroje.cz, které nepraskají a netupí se, ani při vrtání do nerezu a nástrojové oceli. Nové vrtáky už jiné než kadmiové nekupuju.

Jinak jsem teda včera využil akce v Lidlu a byl jsem tam utratit několik svých stokorun. :-)
Měli akci na stlačený vzduch. Šel jsem tam cíleně pro nějaké drobnosti a nakonec jsem koupil samonavíjecí buben s hadicí, stopkovou brusku, protože za 3 stovky jsem jí tam nemohl nechat, ačkoliv už mám asi 3. :-)
A co jsem tam teda opravdu nemohl nechat a radostně jsem po tom skočil, je miniaturní 1/4" vzduchová ráčna. Tu jsem si plánoval pořídit, ale značková stojí nesmysl a levnou čínu jsem nikde nenašel. A ejhle, Lidl zase nezklamal. Mám ten krám fakt rád.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
OndraH
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 609
Registrován: stř zář 09, 2009 4:39 pm
Bydliště: Střimelice

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od OndraH »

Doro píše:TNezapomeň, že české normy byly jedny, ne-li vůbec, nejpřísnější v evropě. Kupříkladu nábytek z rajchu nesplňoval naše normy, tedy to sem nešlo ani dovážet, a tak to bylo s více věcma (tedy i zde vzniká jakásik myšlenka, že se k nám nic nedostalo - prostě byla to podřadnější kvalita, ikdyž to vypadá divně, ale co už....nějaký režim byl tomu ukradený). Pak se to otevřelo směrem do řitě, normy se defakto zrušily (zase a furt by se tu nic nedalo dovézt) a kvalita šla totálně do kopru (k lítosti to platilo i pro potraviny).
Teda snažím se diskusím na tohle téma vyhýbat, ale teď jsi mě Doro teda rozesmál. Takže když selhalo dokonalé centrální plánování a nebyly k sehnání věci jako hajzlpapír a dámské hygienické potřeby, tak se ze západu nedovezly protože nesplňovaly naše přísné normy? To má být vtip? Nebo když v regálech s potravinami byl akorát ocet, tak se ze západu nic nedovezlo, protože to nesplňovalo normy? Pomeranče ze španělska nesplňovaly normy a tak se sem jednou za rok přivezly hnusný pomeranče z kuby?
Normy jsou hezké, ale mít normu a držet se jí jsou dvě odlišné věci. Dodržováním norem se v běžném životě nikdo nezabýval. Byls někdy ve standartním panelákovém bytě před rekonstrukcí? Starý stavební normy neznám, ale určitě v nich nebylo vyplňování mezer okolo oken zameteným bordelem z podlahy, šroubování vrutů "ruským" šroubovákem (kladivem), tahání el. rozvodů kudy se zrovna komu namanulo (aby zbyl kabel na melouch), montáž zárubní tak, aby se dveře samy otevíraly/zavíraly, pokládání linolea na ještě mokrou mazaninu apod.
Věci ze západu tady nebyly prostě proto, že jsme museli dokazovat jak děsně jsme soběstační a nic od toho prohnilého západu nepotřebujeme. Jiný důvod to nemělo.
https://www.instagram.com/acwoodworkz/
BMW 325xi 2006
Škoda Octavia 1.4TSI PHEV
Bylo:Volvo S70 T5 B5234T3 1997, Outback 2.5 MT MY2000 - R.I.P
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od yeti »

Ale no tak, snad se tu nebudeme chytat za slovo. Já Dorovi rozumím, co myslel. Myslím, že to už stačí. Jak říkal VDC.
K tomu broušení vrtáků - jasně že to jde z ruky. Taky jsme se to na škole učili - úhel takovej a makovej, podbrus, nábrus, zábrus... :-D Ale už je to snad 25 let.. to jsou takový hrdinský řeči - člověk jich hromadu zkazí, stojí to čas, kterýho se dneska moc nedostává a navíc potřebujete správnou brusku se správným kotoučem. Já mám třeba brusku za 500,- na broušení sekery, rýče, motyk... prostě na hrubší věci. Fakt nechci dávat dalších 800,- za kvalitnější kotouč, když pak na něm akorát zkurvím pár vrtáků, než se to třeba naučím. Tak často zase železo nedělám.
A takovým těm legráckám na vrtačku, resp. té plastové legraci z Lídlu moc nevěřím, zdají se mi to zase vyhozený prachy.

Ale, VDC, když jsi byl v tom Lídlu, zaujala mě ta čistící pistole (taková ta s tou plastovou nádobkou) - viděl jsi ji? Jak to funguje? Voda se dává do té plastové nádobky, nebo to chce přívod? Moc jsem nepochopil ten popis...

EDIT: dotaz k čistící pistoli beru zpět. Díval jsem se ještě jednou na ty obrázky a už je mi to asi jasný - voda se připojuje místo nádobky.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

Já to vlastně do dneška nevím, jak má být správně odborně nabroušenej vrták. Jen jsem kdysi párkrát viděl kolegu, bejvalýho škodováka, jak vrták brousil, tak jsem to odkoukal. :-) Takže to možná dělám blbě, ale vrtáky mi vrtají, tak to asi zase tak moc blbě nedělám. :-)

Taky nemám žádnou extra brusku, jen obyčejnou dvoukotoučovou za 500. Ale brousím na ní jen vrtáky a další drobnosti. Na motyku a sekyru mi přijde lepší flexa, potažmo pásovka. A pásovku teda používám normální Ferm hobby, kterou upnu do svěráku a brousím.

Tu mycí pistoli jsem měl v ruce. Ta plastová nádobka je tam nacvaknutá na normální vodní rychlospojce. Kdysi jsem si tuhle mycí pistoli v Lidlu koupil, ovšem bez nádobky s tím, že se tam připojí hadice a vzduch jen přidá tlak té vodě. Párkrát jsem to použil, když jsem nechtěl vyndavat wapku, ale mockrát ne. Ale když jsem včera viděl tu pistoli s nádobkou, tak musím doma zkusit, jestli to z té vodní půlspojky nepřisává.
Jinak teda pokud tě zajímá nějaká mycí pistole, tak mohu doporučit tuhle https://www.uni-max.cz/cistici-pistole-paralel1/d/ Ta je naprosto skvělá. Používám to na odmašťování a mytí podvozků a motorů, saju s tím benzín, naftu, saponát, cokoliv. A díky konstrukci se s tím lze dostat kamkoliv.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“