Naše dílenská technika a nářadí..

Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

Jo to sundavací sklíčidlo se mi taky moc líbí. Je to fakt šikovný. Moc hezky to sedí do ruky, přitom malinký. To nadělá kolem aut spoustu práce.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14833
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Tapan »

Moc pěkný screen. Kola bych tím asi nepovoloval :-) Ale jinak hezký :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10643
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od podvlada »

To ne, má to tak 20 Nm max, odhadem. Myslím, že takový rozumný limit šroubování byl asi 6x70 vrut do dřeva, s torx hlavou jsem nemusel tolik tlačit... A dost se po pár vrutech zahřál. Ale i těch 14 mm vrtání do kovu chvíli dával :-) spíš mi ho už bylo líto.
Ještě jsem zapomněl dodat, že baterka bude za chvíli zralá na repas, no zažil toho fakt dost. Celkem hned na začátku jsem si do ní ještě dodělal balanční kablíky abych mohl nabíjet modelářskou nabíječkou, ta lidl to nabíjí prostě sériově a elektronika to jen odpojí jak napětí dosáhne max na článku.

Už když jsem to kuchnul, byl rozdíl asi 0.2 V mezi články. Tak to třeba 1 z 5 nabíjení nabiju "správně". Ty nový 20V aku maj i balanční okruh na řídící desce, tyhle kdysi neměly, možná dnes mají...
Ale už bych to dnes asi nedělal, prostě bych ty levný články po smrti nahradil pořádnými. Což mi zanedlouho čeká :-)

A nevím jestli jsem to zmiňoval, kdysi jsme tu s někým řešili konverzi NiMH akupacku na Li-ion. Tak se povedlo, tátova stará vrtačka zase běhá jak zamlada. Stačilo koupit Li-ion články a řídící desku z aliexpressu. Nabíjí se to pořád stejnou nabíječkou, deska se stará o balancování, přebití, podvybití, max proudy,... A celý pack je asi o polovinu lehčí s dvojnásobnou kapacitou. A vrtačka neztrácí dech ani v zátěži.
Přílohy
B1762A66-8AE5-4F96-A4C8-1B8FB9C7287D.jpeg
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od M a r c e l »

Já já já, já chci oživit svoji starou nimh boschku B-)
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od RadekN »

A co ta nová stojanová vrtačka z lidlu ala Bosch? Nemáte ji náhodou někdo čerstvě doma? :-) Dost se mi líbí, ale nikde žádná recenze ...
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od M a r c e l »

Já na ní koukal a vypadá dobře, nicméně z finančních důvodů jsem ji ještě nekoupil, někdy později do ní ale půjdu...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10643
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od podvlada »

M a r c e l píše:Já já já, já chci oživit svoji starou nimh boschku
Vem ji na FTN a nezapomeň tu Parkside co je mrtvá. Pobavíme se o tom ;-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
janos666
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 340
Registrován: úte pro 17, 2019 1:11 pm
Jméno a příjmení: Petr Janošík
Bydliště: Kašperské Hory

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od janos666 »

podvlada píše: A nevím jestli jsem to zmiňoval, kdysi jsme tu s někým řešili konverzi NiMH akupacku na Li-ion. Tak se povedlo, tátova stará vrtačka zase běhá jak zamlada. Stačilo koupit Li-ion články a řídící desku z aliexpressu. Nabíjí se to pořád stejnou nabíječkou, deska se stará o balancování, přebití, podvybití, max proudy,... A celý pack je asi o polovinu lehčí s dvojnásobnou kapacitou. A vrtačka neztrácí dech ani v zátěži.
To zní parádně, mohu poprosit o odkaz na tu řídící desku, mám v plánu takhle oživit ještě starou makitu ještě na Ni-cd články (12V celkově). Děkuju
Subaru Impreza GT 200kw - víkendovka
Mercedes Benz E400 - 285kw
VW Touareg 3.0TDI - 165kw - pracant
Opel Manta B GT/E r.v.1980 - trocha "historie"
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10643
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od podvlada »

janos, bral jsem konkrétně tuhle:
https://www.aliexpress.com/item/3295897 ... 4c4dIclLgL
(nelekej se "spm" v odkazu, fungovala dobře :-D )
Akorát je pro 4S, předpokládám, že na 12 V by to bylo na 3 články - plně nabitý ti dají 12,8.
3S verze určitě nebude problém najít a bude stát podobně. Řádově ty $2. Doporučuju vzít verzi s balancováním a ověřit si jaký vstupní napětí je možný použít pro nabíjení.

A li-ionky jsem bral konkrétně tyhle:
https://www.fasttech.com/p/2363300
15 A trvalý odběr by měl bejt v pohodě, a krátkodobý bude přes 20...
Jen teda pokud to děláš jednorázově, poprvý, předpokládám, že budeš chtít baterky pájet. Už jsem to dřív taky udělal, ale je to risk, můžeš ji zničit, může začít hořet. Dělal jsem si na to bodovačku, kdybys byl poblíž, klidně bych ti je k sobě heftnul... A nebo připájet, ale co nejvyšší teplotou co ti ještě nespálí cín a co nejkratší dobu. Mezi každý dva články musíš dát "kontrolní a nabíjecí" kablík kvůli balancování, tak ho zbytečně nedávat na pól baterie (kvůli tomu teplu při pájení), ale třeba doprostřed nabodovanýho pásku nebo na střed připájenýho kabelu. Prostě omezit přenos tepla do článku při nutným pájení.

Edit: Deska na 3S třeba tady
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Subaru70 »

M a r c e l píše:Já na ní koukal a vypadá dobře, nicméně z finančních důvodů jsem ji ještě nekoupil, někdy později do ní ale půjdu...
Tak pak dej vědět. Já koupil v Lidlu taky stojanovou vrtačku ale s řemenicema na úpravu otáček a teď ji vracim, protože se prostřední řemenice ošoupala na čepu tak, že už se na ní ani neudržej řemeny..na tuhle ala Bosch jsem taky koukal ale našel jsem asi lepší a o něco málo levnější s dopravou zadarmo a nějaký drobnosti jako plachta a rukavice ... https://www.domacitechnika.cz/produkt/scheppach-dp-40
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od M a r c e l »

podvlada píše: Vem ji na FTN a nezapomeň tu Parkside co je mrtvá. Pobavíme se o tom
Já tu parksajdku nemůžu najít, asi ožila, nebo jsem ji ztratil, tu boschku zkusím najít, už je dlouho u ledu chudinka...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od M a r c e l »

Subaru70 píše:
Tak pak dej vědět. Já koupil v Lidlu taky stojanovou vrtačku ale s řemenicema na úpravu otáček a teď ji vracim, protože se prostřední řemenice ošoupala na čepu tak, že už se na ní ani neudržej řemeny..na tuhle ala Bosch jsem taky koukal ale našel jsem asi lepší a o něco málo levnější s dopravou zadarmo a nějaký drobnosti jako plachta a rukavice ... https://www.domacitechnika.cz/produkt/scheppach-dp-40
Na scheppach jsem taky koukal, je to opět lautr to samé, jen víc podobné boschce, nemá hříbek STOPtlačítko, jinak je skoro stejná, proč ne, stojí víceméně to co ta parkside. Parkside se mi líbí víc vzhledově, displej nahoře je asi taky výhodnější, lidl parádně řeší reklamace. Ale proti scheppachu nic, přej to snad pro lidl dělá zrovna scheppach, někde jsem to četl...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od M a r c e l »

Vážení, máte někdo radu, zkušenost z provozu, kterak řešit odtah vzduchu s vysokým obsahem prachu a jemných pilin z místnosti (z garáže ven na dvůr).
Plánuji průraz zdi a skrz něj kulaté potrubí, tak by se mi líbil axiální ventilátor z důvodu jednoduchosti instalace a úspory místa, ale...

Teď dotazy:

Prostor má cca 150 m³, to je informace, teď ty dotazy...

1. Vydrží ventilátor průtok toho prašného vzduchu, nebo před ním musí být nějaký "sběrný" filtr? Nebo jsou přímo k tomu určené speciální odolné ventilátory?

2. Existuje v případě, že jde skrz ventilátor hnát špinavý vzduch nějaký sofistikovaný způsob, jak ten prach venku za zdí chytat, aby nelítal všude po okolí? Nějaký sáček, něco jako je do vysavače?

3. Kam umístit sání vzduchu do ventilátoru, případně ventilátor, uvnitř větrné místnosti, do rohu u země, do rohu u stropu, do potrubí uprostřed stropu místnosti?

4. Jaké jsou další možné varianty, kombinace, sací ventilátor venku, před ním nádoba s cyklonovým separátorem a vodou?

Nevím, něco prostě co nezabere moc místa a bude to jednoduché a bude to fungovat...

Díky za pomoc, Týnka mě, pilu, hoblovku a brusku chce vyhnat z garáže, že se tam práší na a do imprezy i přes plachtu, kterou je přikrytá, rozdělení prostoru pro práci a pro parkování záclonou z plachty a používáním vysavače při práci. A má teda pravdu, prachu je tam fakt hodně...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

Tak zrovna dřevěný piliny můžeš odsávat čím chceš, klidně větrákem s plastovejma lopatkama, ten to ustojí. :-) Jen dobře zvolit větrák, aby to fakt odsávalo. A samozřejmě ti to odsaje s pilinama teplo, který si tam před tím vytvoříš. S tím doufám počítáš.

Jinak hodlám v budoucnu řešit taky odsávání prachu, ovšem z pískování. A zatím mám teda v hlavě, že to zkusím zachytávat ve vodě. Odtahové potrubí že zlomím o 360° nad hladinou vody. To by fungovat mohlo. Ale v případě pilin nevím, jestli by to fungovalo.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od M a r c e l »

Jo počítám, taky nevím, jestli musí být i přisávací díra, aby mi to nevcuclo vrata B-)
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“