Naše dílenská technika a nářadí..

Odpovědět
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od RadekN »

Výkonem bude pro tebe na hraně, ale používám tento. https://www.vari.cz/produkty/krovinorez ... b/cp:1100/

Jen jsem poridil jinou a lepší hlavu na strunu a šlape pěkně.
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7827
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od mnov »

Jeden Hecht křoviňák jsem kdysi koupil, ale s dělenou hřídelí. To byla chyba, protože poměrně rychle jsem ukroutil ten bowden. Jinak motor chodí celkem v pohodě a pokud by to mělo hřídel, tak asi pro mé použití bez problému. Je to trochu menší výkon, než požaduješ, myslím že to má cca 1,25 kW.
Než jsem sehnal náhradní bowden, tak jsem narazil na výprodej křoviňáku Hitachi ve stejné výkonostní kategorii a tím sekám doposud. To je jiná liga. Mám ho cca 7 let a zatím jsem do toho lil jen benzín. Ono to má Walbro, ale nejsou na něm ani šroubky na seřízení. :-)
Jenže já v tom za rok spotřebuji cca 5l benzínu.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Bodyšek »

RadekN píše:Výkonem bude pro tebe na hraně, ale používám tento. https://www.vari.cz/produkty/krovinorez ... b/cp:1100/

Jen jsem poridil jinou a lepší hlavu na strunu a šlape pěkně.

A motor je made in china? Nebo maji nejake svoje motory vyrobu? Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Bodyšek »

Mam podobnou zkusenost,motorove pily a krovinaky mam od Stihl a po asi 10 letech nam umrel krovinak Stihl ale musim rict byl drahy ale slapal jako hodinky. No a ted jsem koupil je to asi 4 roky na zpet nejaky obyc od Hechtu a zatim celkem porad jede az na nejake drobnosti. Koupil jsem ho pred 4 rokama a stal 5000kc. Model ted nevim. Mam ho na osekavani zahrady plotu,stromu, a tak. Mam zahradu 5000m2 hned za barakem a celkem dost stromu starych. Mit prachy jdu do Stihlu. Ale i tohle staci. Zalezi jak moc se to vyuziva.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od sima »

Stihl se stal dle mě nejen v křoviňácích už před lety jedničkou, je to vidět nejen na jejich strojích, ale i na to jak mega často je používají profíci =) Já kupoval ještě křoviňák husku, staré konstrukce, co ničím neotravuje. Bylo to na doporučení prodejce, prý vem pracanta, abych měl prý klid a nejezdil to k nim servisovat :-) Mám husku skoro pět let a absolutně nic neřeším. Jen na typ se můžu mrknout až zítra, už to hlava pustila, stál hodně- původně 13 pak po chvilce kecání myslím11000 + hafo příslušenství navíc.
Jen výkon by Petrovi asi nestačil, říkám mrknu na to, ale bacha i na ty jejich výpočtu výkonu, já bych tomu zas tak nevěřil.
Tak jsem Petrovi moc nepomohl :-/
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od RadekN »

Bodyšek píše:

A motor je made in china? Nebo maji nejake svoje motory vyrobu?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Ne je to čína, mají na tom jen své logo :-).
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5154
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od petr »

právě potřebuju pokrýt jen to mezidobí než budu vědět co s tím oleošuntem z mountfieldu, byl to silný křoviňák a jel slušně , naletěl jsem tehdá na cenu a že ho dva chlapi z mého okolí chválili byl za 10000kč má myslím 2,1kw typ t753 nebo tak nějak no nicméně životnost asi mizerná , zas tak moc toho nenakosím asi 100 litru benzínu ročně a mám ho ani ne 2 roky, prostě jsou dvě cesty buď opravdu profi mašinu od stihl nebo Husq. nebo co nejlevnější a jak se posere zahodit a koupit nový pokud to teda vydrží aspoň dva roky, nejhorší je koupit drahý šunt jak se to povedlo mně no třeba mountfield překvapí a opraví to, akorát musím vyřešit momentální situaci a nejsem uplně rozhodnutý jak , možná i ten od vari by byla lepší volba , nemá to tu dělenou hřídel , která věřím že je nahovno
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Bodyšek »

Dneska u bazénu-koupeme se a porad nam nejak utíká voda Obrázek. Tak si rikam jestli je v něm díra nebo proste se odpařuje,decka vycakaji,kdyz čistím tak odpouštím. Jasny chapu. A ted koukam na ohřev vody na Solar a proti sluníčku-takový curek a malička duha Obrázek. Normalne se objevila malinkata direcka v Solaru v rohu plastu. Absolutně nechapu jak se to mohlo stat. Jestli to ÚV taky dela svoje. Ale budiz. Ted jsem si rikal čím to zalepit,zaplacat. Vzal jsem svarecku na plasty a tak jsem to nejak zaplacal,nahral, az jsem tam udelal ja blbec díru Obrázek jako prase. No ale stejne to chtělo něčím posichrovat a polepit zamazat aby to bylo na 100% ze uz to nepotece. Napadla mne jeste pistol na ty plastové tyčky,jak se používá na dekorace nebo na lepidlo jak stoho leze ven. Tavna pistole. Necekal jsem ze to bude tak držet a ze to splní moje očekávání a dopadlo to na výbornou Obrázek. Neteče a je to spraveno a ohrivame vesele dal Obrázek. Ale jsem patlal! Je to jak od prasete Obrázek.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7827
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od mnov »

petr píše: zas tak moc toho nenakosím asi 100 litru benzínu ročně a mám ho ani ne 2 roky
To opravdu není moc. :-) :-DDD
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od sima »

petr píše:právě potřebuju pokrýt jen to mezidobí než budu vědět co s tím oleošuntem z mountfieldu, byl to silný křoviňák a jel slušně , naletěl jsem tehdá na cenu a že ho dva chlapi z mého okolí chválili byl za 10000kč má myslím 2,1kw typ t753 nebo tak nějak no nicméně životnost asi mizerná , zas tak moc toho nenakosím asi 100 litru benzínu ročně a mám ho ani ne 2 roky, prostě jsou dvě cesty buď opravdu profi mašinu od stihl nebo Husq. nebo co nejlevnější a jak se posere zahodit a koupit nový pokud to teda vydrží aspoň dva …
Já se málem nechal zdrchat na oleomac taky, furt jsem okolo něj přešlapoval, holt nezkušenosti, vůbec můj první zahradní stroj, ale pak mě přesvědčil pán co tomu opravdu rozumí, to rozhodlo.
Ty sotva dva roky výdrže, to bych teda na tu jejich opěvovanou kvalitu plul. Sice ty to máš Petře mě přijde trochu jak s forejsem, zas tak málo na svém dvorku teda nenakosíš, 100 lt benzínu ročně :-D Drtikole ti začnu říkat ;-D
Já opravdu nevím jak na tom huska včil je, jestli překonali třeba ty své problémy s pilami apod. Asi museli, jináč by to šlo do kopru, hádám teda jen, nesleduju to už. Ale Stihl by měla být jistota, maj to višchni okolo, zahradníci, lesáci, co se týče teda nových modelů, já nevidím prostě v profi v tak velké míře zastoupení nic jiného než Stihl, poptal bych se nejen tu, vždyť ty máš k tom blízko ne, lesní školky, místní zkušenosti domácích tam u vás v horách a na pasekách.
Jenoduše tu ve valu a okolí frčí už pár let nejvíc stihl, to nebude jen tak.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Bodyšek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1706
Registrován: pát úno 10, 2017 1:30 pm
Jméno a příjmení: Bohumil Kohout
Bydliště: Teplice nad Bečvou č.13

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Bodyšek »

sima píše: Já se málem nechal zdrchat na oleomac taky, furt jsem okolo něj přešlapoval, holt nezkušenosti, vůbec můj první zahradní stroj, ale pak mě přesvědčil pán co tomu opravdu rozumí, to rozhodlo.
Ty sotva dva roky výdrže, to bych teda na tu jejich opěvovanou kvalitu plul. Sice ty to máš Petře mě přijde trochu jak s forejsem, zas tak málo na svém dvorku teda nenakosíš, 100 lt benzínu ročně Drtikole ti začnu říkat
Já opravdu nevím jak na tom huska včil je, jestli překonali třeba ty své problémy s pilami apod. Asi museli, jináč by to šlo do kopru, hádám …


V Zubri - Supler Obrázek. Husqarna nebo jak se to píše Obrázek. Mam od nej zahradní traktor CT151 . Muj Otec kdyz jeste žil tak ho chtel. Uz bych si ho v životě nekoupil. Byli sním takove problémy které se jim nechtělo resit v zaruce. Byl tam několikrát a vždy se to vrátilo zpet ze stejnými problémi. Říkali jménem mu to ukazovali jsme mu to,jak to bude hotové zavolame. Tyden,dva,tři, uz to bylo divné tak jsem tam volal přijel zeptal jestli je to ok ano vyřešili jsme,naložili dovezli domu a bac,zas a znova a dokola. Náhradní díly a servis me stal balik,pak padla záruka a ruky od toho dali pryč od všeho a nebo si pekne účtovali dráhy pozarucni servis. Ted to vsecko resim sam a nejak bych rekl ze vse klape tak jak ma Obrázek.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Uživatelský avatar
Tiger
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1206
Registrován: úte črc 16, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Tomáš V
Bydliště: Praha

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Tiger »

100 litru ročně mi taky nepřijde málo to fakt asi tu Husku nebo Stihl.
Já bych v MF dnes už asi taky nic nakoupil. Mám od nich pilu farmářku, ale ta byla přes známého za jeho zaměstnaneckou slevu, takže skoro za hubičku a křovinák 14 let a fůra bez problému, ale tak moc toho nenakosim. Jednou sem měnil svíčku a dvakrát pral filtr. Benzin nechávám a na jaře chytne na drbnuti.
Jak je na tom Stiga s krovinakama?
Když jsem kupoval benzinovej plotostrih Stigu, tak mi říkali ze je super a pouzivaj ho i profici když maj svoje stroje v servisu.
Subaru XV 1.6 84kW CVT MY20 Comfort
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05 ADV Comfort
ex Subaru Forester SF 2.0 92kW MT MY99 ADV
Honda SH150i 2022
Triumph Tiger 955i MY01
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5154
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od petr »

100litrů se rovná cca 100hodin práce , protože ten oleomak žere jak hovado, takže pár dnů brigáda v lese + něco doma a je to , chlap v lese vypálí 100 litrů za měsíc když vyžíná křoviňákem každý den možná i víc, já za šichtu taky těch 5 až 6 litrů spálil a to jsem se nehonil, se stihlkou to byly tak 4 litry, jenže je to jen v létě
motorové pily jedou takhle celý rok ne jen v létě a vydrží několik let akorát to nejsou oleomaky :-D
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

Před pár dny jsme se o tom bavili s kamarádem, který dělá servis zahradní techniky. Dle jeho slov nemá smysl kupovat nic jinýho než Stihl. I Husa už je šizená. U Stihlu pořád přemýšlí a ty stroje jsou prostě nejlepší.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6338
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od cleo »

Když jsem asi před 8 lety pořizoval pilu a křoviňák, chtěl jsem jít také do Stihl, ale tolik many jsem momentálně neměl, tak jsem zvolil Dolmar a nelituju. Pilu používám pro těžbu dřeva, kroviňák do loňska sekal celou zahradu. Za mě dobrá značka.
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“