Naše dílenská technika a nářadí..

Odpovědět
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od masha »

OK chlapi. Díky za postřehy a rady. Máte určitě pravdu že kvalitní vercajk mojí dílničku přežije. Navíc s tou pokoskou budu docela dělat když bude ještě rekonstruovat tu stavební buňku a zaklápět komplet celou garáž. Kouknu jaký jsou možnosti a kdyžtak to sem nahodím na nějakou konzultaci.. v tom nářadí se moc nevyznám. Každý vychvaluje Festool ale zase 20 000 za to dávat nebudu


Sent from my iPhone using Tapatalk
janos666
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 343
Registrován: úte pro 17, 2019 1:11 pm
Jméno a příjmení: Petr Janošík
Bydliště: Kašperské Hory

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od janos666 »

masha píše:OK chlapi. Díky za postřehy a rady. Máte určitě pravdu že kvalitní vercajk mojí dílničku přežije. Navíc s tou pokoskou budu docela dělat když bude ještě rekonstruovat tu stavební buňku a zaklápět komplet celou garáž. Kouknu jaký jsou možnosti a kdyžtak to sem nahodím na nějakou konzultaci.. v tom nářadí se moc nevyznám. Každý vychvaluje Festool ale zase 20 000 za to dávat nebudu
Sent from my iPhone using Tapatalk
Hlavně bych si jako první ujasnil co s tou pilou chci řezat, jestli třeba jen palubky a prkna na obklady a nebo třeba i různý trámky atd. Od toho taky se odvijí velikost, respektive řezná kapacita. Festool je samozřejmě dobrej, ale stejně jako x dalších značek v této úrovni, ale i tak se najde na těch pilách pár nedostatků a to i na ostatním nářadí. Po Metabu nyní také pokukuju, jelikož hledám pokosovku s větším prořezem, zatím mám doma malou boschku, také s posuvem, která je tedy moc fajn, ale ten prořez není moc velký. Jinak nedávno jsem tu dával příspěvěk s novou akučkou od Metaba (12V model) a jsem mile překvapen a spokojenej, až mě překvapila, jakou sílu má takhle dětská velikost akuvrtačky. :-D A co se týče výběru značky, nechal bych to na každém co se komu líbí, já osobně preferuju třeba Festool, ale určitě bych nikomu netvrdil že je nejlepší, prostě se mi líbí, padne mi to do ruky a líbí se mi ty jejich vychytávky a řešení, počínaje samotným nářadím, nástroji a Systainery. Ale je to samozřejmě o prioritách, vím že bych si možná i vystačil třeba s tím parksidem, který je za tu cenu super, ale zrovna u tý akuvrtačky je spousta věcí který bych prostě nepřešel a raději si tedy připlatil. Jelikož vím, že tu akuvrtačku mám na spoustu dalších let a to i včetně baterií, které skutečně vydrží hodně let a také záruka servisu a dostupnosti náhradních dílů min. 10 let je jeden z dalších plusů.
Subaru Impreza GT 200kw - víkendovka
Mercedes Benz E400 - 285kw
VW Touareg 3.0TDI - 165kw - pracant
Opel Manta B GT/E r.v.1980 - trocha "historie"
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2225
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Metuzalem »

Doro píše:Jako 1mm na 0,5 m? ...
Jako 1 mm na 1780 mm, když už jsme u tý přesnosti :-) Samozřejmě, že to není etalon přesnosti a pro profíka jako jsi ty to je asi i směšný. Já jako amatér a začátečník mám zatím s pravými úhly dost problém, tak mi to přišlo jako docela dobrý - je to odchylka 0,03 stupně.
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20644
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od námořník »

Mám pokosovou pilu Einhel a bude asi skoro stejná jako ten Schepach. Absolutně v tom nevidím žádnej problém a jsem s ní 100% na svoje hobby řezání spokojenej. Důležitý je, aby měla rozsah toho, co chceš řezat.
Naposledy upravil(a) námořník dne ned led 31, 2021 4:09 pm, celkem upraveno 1 x.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od masha »

námořník píše:Mám pokosovou pilu Einheit a bude asi skoro stejná jako ten Schepach. Absolutně v tom nevidím žádnej problém a jsem s ní 100% na svoje hobby řezání spokojenej. Důležitý je, aby měla rozsah toho, co chceš řezat.
Na tu jsem taky koukal. Je to asi plus minus stejná
kategorie jako ta schepach.. Kvůli tomu rozsahu bych chtěl tu s tim potahem..řízneš i něco širšího třeba prkno... Rozsah mají +- stejne a to mi vyhovuje... Zvážím to jestli investovat nebo si za cenu jedné pokosky Metabo koupit pokosku, pracovní stůl a ještě mi zbyde na aku flexu ObrázekObrázekObrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20644
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od námořník »

Mám samozřejmě s tím pojezdem. Neřeknu ti přesně kolik, ale 20-30 cm fošny to řeže s přehledem. Možná pak koupit lepší kotouč. Na velký věci mám stolovou pilu. Taky asi Einhel. U tý bych si dokázal představit něco bytelnejsiho, ale na to, co to potrebuju se dá dosáhnout docela slusnejch výsledků :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od masha »

námořník píše:Mám samozřejmě s tím pojezdem. Neřeknu ti přesně kolik, ale 20-30 cm fošny to řeže s přehledem. Možná pak koupit lepší kotouč. Na velký věci mám stolovou pilu. Taky asi Einhel. U tý bych si dokázal představit něco bytelnejsiho, ale na to, co to potrebuju se dá dosáhnout docela slusnejch výsledků .
Jo tak to je docela v pohodě to by mi bohatě stačilo ;-) Já s tím včera řezal hranol tuším 8x8 a to bylo jak krájet dort Obrázek A ten laser je taky pecka... Já se tak nějak postupně vybavuju nářadím a nemam právě neomezený budget tak musím nakupovat střídmě... Chápu postřehy kluků ať připlatím za kvalitu, na druhou stranu jak jsme psal tak cena je taky důležitá... Uvidíme jak se nakonec rozhodnu :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20644
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od námořník »

Zrovna u tohohle si myslím, že tahle kvalita stačí. Já laser nemám a nechybí mi. Akorát bacha. U všech těchhle věci jsi blízko vážnému úrazu. To je prst v prdeli raz dva :-D.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od RadekN »

Jo našemu dědovi 2 prsty chybí :-)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49208
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

Já mám taky pokosku Einhell s posuvem. Pobere 32 cm šíři matreiálu. Vybral jsem jí, protože potřebuju aby byla lehká a mobilní a zcela záměrně s 210mm kotoučem, protože jsou levný.
Jsem s ní moc spokojenej. Ale nejsem truhlář a nedělám na desetiny.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
janos666
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 343
Registrován: úte pro 17, 2019 1:11 pm
Jméno a příjmení: Petr Janošík
Bydliště: Kašperské Hory

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od janos666 »

masha píše:Zvážím to jestli investovat nebo si za cenu jedné pokosky Metabo koupit pokosku, pracovní stůl a ještě mi zbyde na aku flexu
Netuším kolik stojí ta Einhell ani jsem neštudoval parametry ale třeba ta zmiňovaná Metabo - jeden z těch menších modelů vyjde do 5 tisíc, s posuvem, prořez kolem 300x65mm, nevím teď přesně, kotouč to má taky kolem 210mm, Takže nemyslím, že je to takové drama s tou vysokou cenou. Každopádně v této cenové relaci bude +- vše stejně funkční a použitelné.
Subaru Impreza GT 200kw - víkendovka
Mercedes Benz E400 - 285kw
VW Touareg 3.0TDI - 165kw - pracant
Opel Manta B GT/E r.v.1980 - trocha "historie"
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od masha »

janos666 píše: Netuším kolik stojí ta Einhell ani jsem neštudoval parametry ale třeba ta zmiňovaná Metabo - jeden z těch menších modelů vyjde do 5 tisíc, s posuvem, prořez kolem 300x65mm, nevím teď přesně, kotouč to má taky kolem 210mm, Takže nemyslím, že je to takové drama s tou vysokou cenou. Každopádně v této cenové relaci bude +- vše stejně funkční a použitelné.
Koukám na tu metabo a jak píšeš je za 5tis a každopádně to umí to co ta Schepach (za trojku) ale je to prostě Metabo no... Jo drama to není ObrázekObrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
janos666
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 343
Registrován: úte pro 17, 2019 1:11 pm
Jméno a příjmení: Petr Janošík
Bydliště: Kašperské Hory

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od janos666 »

masha píše:Koukám na tu metabo a jak píšeš je za 5tis a každopádně to umí to co ta Schepach (za trojku) ale je to prostě Metabo no... Jo drama to není
Tím samozřejmě nechci tvrdit, že je metabo best, to určitě ne a na druhou stranu se nějak snažit shodit zmíněné další značky jako Schepach Einhell atd. Myslím že zrovna u té pokosovky by to chtělo si to naživo osahat a taky kupovat i trochu na "pocit" a pak by se vidělo, zda ta vyšší investice je opodstatněná, co se týče zpracování, vůlí, ovládání atd. Sice tedy je v dnešní době trochu problém co se týče nakupování "naživo", ale i tak je stále pár prodejen s nářadím otevřených...
Naposledy upravil(a) janos666 dne ned led 31, 2021 8:02 pm, celkem upraveno 2 x.
Subaru Impreza GT 200kw - víkendovka
Mercedes Benz E400 - 285kw
VW Touareg 3.0TDI - 165kw - pracant
Opel Manta B GT/E r.v.1980 - trocha "historie"
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49208
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od VDC »

Einhell stál trojku. Přiznám se, že jsem nehledal nikde na netu. Viděl jsem ho v Hornbachu, líbil se mi, tak jsem ho koupil. Na to moje pižlání funguje skvěle a jsem s ním spokojenej. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14872
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Tapan »

Jestli je rozdíl blbý 2000, tak bych měl asi jasno. Když nebudeš mít fakt pech nebo ji nezapomeš někde na dešti, tak je to na furt. Problém mám tam, kde hobby nářadí stojí 6 tisíc a profi 20, tam holt není zbytí, když mě to neživí, nemůže to stát půl vejplaty a víc.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“