Naše dílenská technika a nářadí..

Odpovědět
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2221
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Metuzalem »

janos666 píše:Tenhle typ stolu řeším primárně pro vytvoření roviny a jen pro domácí použití, takže zas se s tím nechci tolik mazat. Jako šablony pro vytvoření rastru jsem si v práci na laseru vypálil pravítka (3mm plech - cena zanedbatelná) s 5mm dírama právě po 100mm (nad 96mm jsem ani neuvažoval) a na soustruhu si udělal takové jakoby "vrtací pouzdro" pro vrtání skrz šablonu aby už ty 5mm díry byli kolmo a následně bych to chtěl převrtat na 20mm (sukovákem) s použitím podobného stojánku na běžnou vrtačku, myslím že při troše snahy se dá vytvořit stůl s relativně přesným rastrem. Na …
Jestli tomuhle říkáš "nechci se s tím moc mazat", tak smekám klobouk. Něco si udělat na laseru a něco zase na soustruhu, to tě v mých očích řadí mezi profíky, ke kterým lze jen vzhlížet :-) A k tomu sestra ve firmě s CNC :-) Máš to promyšlený, já se na to chystám taky, ale bez těch tvých možností, proto ty dotazy, tak dík za odpověď, i když si budu muset poradit nějak jinak.
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
janos666
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 343
Registrován: úte pro 17, 2019 1:11 pm
Jméno a příjmení: Petr Janošík
Bydliště: Kašperské Hory

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od janos666 »

námořník píše:Tak tohle mi přijde jako složitej způsob rovného řezu. Hlavně když musíš hlídat aby sis ten stůl nerozřezal.
Tak používá se to celkem hojně a je to stále přesnější než přiložit úhelník, a pak teprve volně tu lištu podle čáry. co se týče prořezu, ten je maximálně 1-2mm a většinou se používají řezné podložky a nebo se dá ta deska vyměnit, což nejde u každého stolu. Řešení je spousta, třeba Festool na to má celý systém svěrek, dorazů, úhelníků a všeho na co si člověk vzpomene. Co se týče použitého materiálu na stůl, ještě pevně rozhodnutý nejsem, viděl jsem jich na youtube spoustu i z OSB a také poslouží, cena překližky je jinde,ale je jasný že je to vhodnější. Hlavním cílem je získání rovného většího stolu, a hlavně mobilního, s možností použití klasických truhlářských svěrek...
Subaru Impreza GT 200kw - víkendovka
Mercedes Benz E400 - 285kw
VW Touareg 3.0TDI - 165kw - pracant
Opel Manta B GT/E r.v.1980 - trocha "historie"
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20642
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od námořník »

Ty obrázky jsem předtím neviděl. Na tom videu mi přijde, je trochu jinej stůl než máš v úmyslu dělat. Možná mi to jenom přijde. Proto jsem psal o těch svěrkách. Mě na tom stole na obrázku s pilou přijdou ty díry na svěrky malý.
Jasně Festool je top :-). O tom žádná :-).
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
janos666
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 343
Registrován: úte pro 17, 2019 1:11 pm
Jméno a příjmení: Petr Janošík
Bydliště: Kašperské Hory

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od janos666 »

Metuzalem píše:Jestli tomuhle říkáš "nechci se s tím moc mazat", tak smekám klobouk. Něco si udělat na laseru a něco zase na soustruhu, to tě v mých očích řadí mezi profíky, ke kterým lze jen vzhlížet A k tomu sestra ve firmě s CNC Máš to promyšlený, já se na to chystám taky, ale bez těch tvých možností, proto ty dotazy, tak dík za odpověď, i když si budu muset poradit nějak jinak.
Pokud máš zájem pošlu ti klidně DXF soubor na vypálení těch pravítek a v nejbližší firmě si nechat vypálit, to je asi hlavním prvkem pro vytvoření toho rastru. Klidně bych to mohl nechat i u nás, ale nevím jak s dopravou, vše je možné. Pravítka jsem dělal tak abych to při vrtání "zakolíkoval" buď po 5-4-3 dírách nebo dvojnásobku 10-8-6 pro větší stůl. To CNC je jako poslední možnost, když se stůl osvědčí, ale prostě to zatím vidím jen na ty OSB, jako testovací aby se kdyžtak dalo něco vylepšit v druhé verzi - vše ukáže čas.
Subaru Impreza GT 200kw - víkendovka
Mercedes Benz E400 - 285kw
VW Touareg 3.0TDI - 165kw - pracant
Opel Manta B GT/E r.v.1980 - trocha "historie"
janos666
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 343
Registrován: úte pro 17, 2019 1:11 pm
Jméno a příjmení: Petr Janošík
Bydliště: Kašperské Hory

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od janos666 »

námořník píše:Ty obrázky jsem předtím neviděl. Na tom videu mi přijde, je trochu jinej stůl než máš v úmyslu dělat. Možná mi to jenom přijde. Proto jsem psal o těch svěrkách. Mě na tom stole na obrázku s pilou přijdou ty díry na svěrky malý.
Jasně Festool je top . O tom žádná .
V plánu mám dělat podobný stůl jako z videa, tu fotku s Festoolem jsem dal jako pro představu o použití těch děr nejen pro svěrky. Možná jsem v tom udělal zbytečně chaos, cílem je +-takovýhle výrobek, dvojitý stůl, vyztužený žebry, pro větší tuhost, podobným stylem jsem kreslil k nám do firmy svařovací stůl, jen ten dřevěný bude o dost jednoduší co se týče spojů a montáže :-D
Přílohy
maxresdefault.jpg
svarovaci_stul_2x1m.jpg
Subaru Impreza GT 200kw - víkendovka
Mercedes Benz E400 - 285kw
VW Touareg 3.0TDI - 165kw - pracant
Opel Manta B GT/E r.v.1980 - trocha "historie"
Uživatelský avatar
Metuzalem
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2221
Registrován: pát zář 22, 2017 5:52 pm
Jméno a příjmení: Milan P.
Bydliště: venkov u Jaroměře

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Metuzalem »

janos66: zatím to není na pořadu dne, ale díky za nabídku, třeba na to ještě dojde, to bych se pak třeba ozval přes SZm ještě jednou dík.
námořník: jirko, díry mají 20 mm, kolíky do toho jsou velmi přesný a pravý úhly s tím jde řezat přesně (i když je to "promotional video") :-)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=594v4k7uXHo[/youtube]
Forester 2.0XT Comfort, MY2017, SJ - Šedivák
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20642
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od námořník »

Metuzalem píše:janos66: zatím to není na pořadu dne, ale díky za nabídku, třeba na to ještě dojde, to bych se pak třeba ozval přes SZm ještě jednou dík.
námořník: jirko, díry mají 20 mm, kolíky do toho jsou velmi přesný a pravý úhly s tím jde řezat přesně (i když je to "promotional video")

https://www.youtube.com/watch?v=594v4k7uXHo
Jj, je to pěkný, ale jak už jsem psal, tak trochu něco jinýho než ten první co je postnutej. Ten se mi líbí i víc a asi víc využiju ten systém svěrek :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Doro »

Jako 1mm na 0,5 m? To si dělá prdel, ne? To je přesnost dobrá pro tesařinu. V nábytkařině jedem na desetiny - s podřadným nářadím to udělám přesnějš.
Myslím, že je to spěš ukázka neschopnosti. A ty radiány, tým to fakt dorazil :-DDD
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od masha »

Teď v týdnu budou mít v Lidlu tenhle přenosný pracovní stůl:

https://www.lidl.cz/cs/p/dilna/prenosny ... 5056ae4067

Asi pokoupím přijde mi to super hlavně na pokosku a tak :-)

Ještě teda k tomu koupím tu pokosovou pilu. Měl jsme vybranou v lidlu, ale pak jsem včera řezal něco u kámoše na pokosce Metabo s tím posuvem (potahem) a je to super. Takže lidl jde stranou a jako nejpřijatelnější cenově se mi líbí tohle:

https://eshop.unihobby.cz/technika-elek ... a/154216p/

Máte někdo zkušenosti se značkou sheppach?? Jsou to údajně němci....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14868
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Tapan »

Velice pochybuju, že Scheppach něco vyrábí v Německu, bude to všechno Čína. A kvalitativně to bude určitě jinde než Metabo. Ale jednu pilu od nich mám a funguje, byť je na tom znát, že se šetřilo, kde se dalo.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od marek.sm »

Pilu kupujes na x let a jestli to chceš na přesné řezy tak bych připlatil a koupil Makitu nebo nějakou jinou ověřenou značku. Mám Schepach stipacku a to je 100% Čína z Německa ma maximálně tak návod.
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od Doro »

masha píše: Máte někdo zkušenosti se značkou sheppach?? Jsou to údajně němci....
Něco sa myslím že dělá eště v raichu, ale věčina už de z číny. Je třeba byť obezřetný, co je z kama.
Štípačka, co máme je asik eště z raichu - ide poznaťna oceli a provedení....tedy, je to taky trochu o víře, než o jistotě. :-D
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od masha »

Díky za info. S tím metabem to byl jen příklad, že se mi líbí ten posuv při řezání. Kamarád dělá podlahy takže má profi vercajk... Je mi samozřejmě jasné, že kvalita bude někde jinde... Nechce se mi moc dávat desítku za pilu pro hoby použití :/...
Ještě to tedy promyslím a pohledám co by se dalo koupit...


Sent from my iPhone using Tapatalk
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od marek.sm »

Já to mám stejně jako ty na hobby použití, ale když něco kupuju tak si říkám pila za 10 litrů a u mě bude minimálně 10 let možná víc tak to vychází 1000Kč/rok. Při tom domácím použití to vydrží klidně 20 let, když to použiješ pár krát za rok a máš kvalitní nářadí.
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10659
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Naše dílenská technika a nářadí..

Příspěvek od podvlada »

Přesně tak, Vašku, nešetři. Třeba taková AKU vrtačka OK, tam nejhorší co může bejt, je že bude mít sklíčidlo nějakou nesouosost, ale asi to neni kritický. Ale jak to má bejt "přesný" nářadí, jako pokosová pila, stojanová vrtačka, a cokoliv co už má nějakej složitější mechanizmus, kup něco pořádnýho. Sice to je najednou dost peněz, ale je možný, že kdybys koupil nějakej šunt, akorát tě to bude srát a buď s tím nebudeš dělat tak často, protože ti to zas tak moc nepomůže, nebo se ti s tim bude dělat blbě. V domácím použití tě ten kvalitní vercajk navíc přežije, a nebo aspoň není takovej problém udělat nějakou renovaci po letech, protože se s nějakým servisem třeba i počítalo, narozdíl od levný přebrandovaný číny, kde se kupuje nový, když se něco podělá...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“