Hašení ohně, hasící přístroje

Odpovědět
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Hašení ohně, hasící přístroje

Příspěvek od RadekN »

Trochu OT ke chrániči ...

My si nechávali dělat komplet rekonstrukce el. rozvodů a teď po letech jsem zjišťoval, proč jedna větev zásuvek v obýváku není přes chránič..

No po sundání krytek zásuvek jsem na TĚLE! jedné zásuvky naměřil fázi... Elektrikář použil dlouhý šroubek a prošrouboval se za krabičkou až skrz kabel na fázi. No a nejspíš když to finálně zapojoval, tak mu tato větev chránič shazovala a tak ji jednoduše zapojil mimo chránič.
Michal82
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 158
Registrován: čtv pro 31, 2015 8:33 am
Bydliště: Šilheřovice

Re: Hašení ohně, hasící přístroje

Příspěvek od Michal82 »

RadekN píše:Trochu OT ke chrániči ...

My si nechávali dělat komplet rekonstrukce el. rozvodů a teď po letech jsem zjišťoval, proč jedna větev zásuvek v obýváku není přes chránič..

No po sundání krytek zásuvek jsem na TĚLE! jedné zásuvky naměřil fázi... Elektrikář použil dlouhý šroubek a prošrouboval se za krabičkou až skrz kabel na fázi. No a nejspíš když to finálně zapojoval, tak mu tato větev chránič shazovala a tak ji jednoduše zapojil mimo chránič.
Tak to je pešek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Hašení ohně, hasící přístroje

Příspěvek od sima »

Pěkná prasčina,místo aby odhalil příčinu,jednoduše vzal zkoušečku.
Tome tak vozíš taky práškový =) mrknu na ty ostatní co uvádíš,ale to je tak vše,jak sám říkáš už jen pro tu pořizovací cenu.Pro klid duše mám v autě aspoň něco,ale teď mě napadá,že doma v bytě paneláku není nic,jen někde na chodbě,přečtu si zonva ybrckovu radu ohledně spešl spreje...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
nothink
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 862
Registrován: ned pro 30, 2018 8:34 pm
Jméno a příjmení: Vojtěch Hvězda
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Hašení ohně, hasící přístroje

Příspěvek od nothink »

sima píše:Jinak tomu moc či spíše vůbec nerozumím,ale mám za to,že do třeba do koupelny by dnes už nikdo bez chrániče elektriku neměl dát,ne oficiálně?Nemusí být dle mě nutně všude,ale je to rozhodně lepší.
Neoficiálně jde asi vše, ale jinak koupelna světla a zásuvky vždy na s chráničem.
plukovník píše: Zajímalo by mě, zda ty velké CO2, s tou velkou černou proudnicí, kterých si nejvíce cením a mám jich asi šest, mohou po takové době ztratit tlak. Jsou to ty v těch těžkých nádobách a nevím kolik má být váha plného brutto...
Brutto cca 22 kg, někdy navážím i 24 kg, ale je to výrobce od výrobce - nádoba TARA má okolo 14 - 15 kg, 6 kg CO2 + neco hadice s proudnicí. Pokud se HP nevypustil přes tepelnou pojistku, a nebo nikde není nějaká netěsnost, tak by měl být OK, a to i po těch letech.
RadekN píše:No po sundání krytek zásuvek jsem na TĚLE! jedné zásuvky naměřil fázi... Elektrikář použil dlouhý šroubek a prošrouboval se za krabičkou až skrz kabel na fázi. No a nejspíš když to finálně zapojoval, tak mu tato větev chránič shazovala a tak ji jednoduše zapojil mimo chránič.
Alespoň jde vidět, že používání proudových chráničů má opodstatnění, tedy pokud to nekdo nezfušuje.
SUBARU OUTBACK BE/BH H6 3.0 AT 154kW MY2003
SUBARU OUTBACK BE/BH 2.5i MT 115kW MY2002
ŠKODA OCTAVIA COMBI 2.0FSI AT 110kW MY2007
TOYOTA PROACE (DODÁVKA) 2.0D MT 94kW MY2014
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Hašení ohně, hasící přístroje

Příspěvek od sima »

Tak opravdu z teorie do praxe-vezmu jeden či dva 500ml spreje s pyrocoolem.Na chalupě ponechám RHP,tam jsme rád,že něco vůbec mám,ale stejně by to chtělo posílit.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hašení ohně, hasící přístroje

Příspěvek od spm »

nothink píše: Pokud se jedná o novou, a nebo rekonstrukci el. instlace, tak proudový chránič - koupelna světla, koupelna zasuvky a zásuvky byt (dům) musí být. Světla jinde být zatím nemusím, ale do budoucna se předpokládá, že bude chránič na všechny okruhy vč. světel a to z důvodu toho, že výměna žárovek pro některé méně zdatné jedinnce může být životu nebezpečná .
Když jsem minulý rok obnovoval 50ku, tak říkal, že v těch nových normách, který v tu dobu ještě neplatily (nevím jak teď) už chránič povinný na všechny světla je. Furt to ale není na všechno. Namátkou pevně připojené spotřebiče ho pořád mít nemusí - což je třeba takový paradox, že bojler nad vanou v zóně 1 může být bez chrániče :-)

Jinak já chránič mám samozřejmě taky, ale nemám za nim všechno. Právě tam nemám ty světla a lednici. Takže kvůli tomu tam mám ještě vypínač, abych mohl shodit doopravdy všechno. Hlavním jističem to samozřejmě shodím taky, ale ten je o 2 patra níž, takže když člověk utíká z nějakýho průseru, tak tohle je daleko víc po ruce...

V některých instalacích se používá ještě centrální chránič. Kdy je tam několik okruhů s 30mA chráničem a nad nimi jeden 300mA (podobně jako se za sebe dávají jističe).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hašení ohně, hasící přístroje

Příspěvek od HonzaCZ »

No a když jsme začali o těch cenách - nemáte tedy někdo možnost objednat někde za nějaké rozumnější ceny?

Vzal bych asi 2x 2kg CO2, 1x 2kg halotron a pár nějakých sprejů...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
plukovník

Re: Hašení ohně, hasící přístroje

Příspěvek od plukovník »

spm píše:
Když jsem minulý rok obnovoval 50ku...
...a jaký § ? ;-D
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hašení ohně, hasící přístroje

Příspěvek od spm »

6, 7, 8. Do 1000V. Revizáka si dělal teď kolega a je od tý doby nějaký hrozně chytrý :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
plukovník

Re: Hašení ohně, hasící přístroje

Příspěvek od plukovník »

HonzaCZ píše:No a když jsme začali o těch cenách - nemáte tedy někdo možnost objednat někde za nějaké rozumnější ceny?

Vzal bych asi 2x 2kg CO2, 1x 2kg halotron a pár nějakých sprejů...
Ten 2kg CO2 vychází cenově celkem dobře, narozdíl od toho halotronu, bohužel do auta, kde je v létě teplota často přes 60 stupňů asi ne příliš vhodný :-/

Do baráku to chce určitě nějaký větší typ...
plukovník

Re: Hašení ohně, hasící přístroje

Příspěvek od plukovník »

spm píše:6, 7, 8. Do 1000V. Revizáka si dělal teď kolega a je od tý doby nějaký hrozně chytrý
Tak na devítku musí být opravdu velmi chytrý a navíc mít rozsáhlou praxi a zkušenosti a její poctivé získání je dost náročné.
Jinak je to švindl, bohužel v poslední době jako všechno... >:-&
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hašení ohně, hasící přístroje

Příspěvek od HonzaCZ »

plukovník píše:
Ten 2kg CO2 vychází cenově celkem dobře, narozdíl od toho halotronu, bohužel do auta, kde je v létě teplota často přes 60 stupňů asi ne příliš vhodný

Do baráku to chce určitě nějaký větší typ...
Do 60° C jsou všechny. Tam si člověk nevybere.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
plukovník

Re: Hašení ohně, hasící přístroje

Příspěvek od plukovník »

HonzaCZ píše:Do 60° C jsou všechny. Tam si člověk nevybere.
To sice asi ano, ale jde taková řeč, že to céóčko při teplotách co jsou v autě postupně uteče.
Proto se nedává ani do autobusů.

Ale nejsem hašoun, tak nevím, co je na tom pravdy ;-D
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hašení ohně, hasící přístroje

Příspěvek od HonzaCZ »

plukovník píše:
To sice asi ano, ale jde taková řeč, že to céóčko při teplotách co jsou v autě postupně uteče.
Proto se nedává ani do autobusů.

Ale nejsem hašoun, tak nevím, co je na tom pravdy
Jj, tak do auta chci taky halotron a případně tam přihodím jeden prášek...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
nothink
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 862
Registrován: ned pro 30, 2018 8:34 pm
Jméno a příjmení: Vojtěch Hvězda
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Hašení ohně, hasící přístroje

Příspěvek od nothink »

HonzaCZ píše:No a když jsme začali o těch cenách - nemáte tedy někdo možnost objednat někde za nějaké rozumnější ceny?
Počkám do večera, jestli budeš jediný nebo se ještě někdo přidá a zkusím poptat ceny u výrobce. Ikdyž přelom roku je vcelku blbý, jelikož výrobci většinou doprovávají HP z minulého roku.
spm píše:Revizáka si dělal teď kolega a je od tý doby nějaký hrozně chytrý
§9 v rozsahu E4A mám nějakou dobu, ale že bych byl o něco chytřejší, to mi nepřijde :-D
HonzaCZ píše:Do 60° C jsou všechny. Tam si člověk nevybere.
když jsou prášek a CO2 vystaveny stejným teplotním podmínkám, tak většinou je odfouknuté CO2, s odchouknutým práškem jsem se zatím nesetkal
SUBARU OUTBACK BE/BH H6 3.0 AT 154kW MY2003
SUBARU OUTBACK BE/BH 2.5i MT 115kW MY2002
ŠKODA OCTAVIA COMBI 2.0FSI AT 110kW MY2007
TOYOTA PROACE (DODÁVKA) 2.0D MT 94kW MY2014
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“