Izolace podkroví

Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18904
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Izolace podkroví

Příspěvek od hamoun »

koukam na to - a paradni rady :) super, ze se nekdo, dko tomu fakt rozumi, ozve,

mi takhle jedna opravena strecha skoro spadla na hlavu (loznice) - sklon par stupnu (3x9m) - vsechno poctive shnilo za 3 roky ...
(bez plosneho odvetrani - casem se dodelaly 3 kominky, ale nebylo kde nasavat) ...

dalsi verze je s odvetranim nahore nad izolaci - nasava pod okapem, vystup nahore ... snad to vydrzi vic :)
ted jsem to rozebiral kvuli vnitrni rekonstrukci (po 2 letech) a izolace (mineralni vlna) vypadala normlane :) )
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Izolace podkroví

Příspěvek od Tomáš1002 »

Bydlím už přes dvacet let v podkroví, izolaci jsme si tehdy nechali dělat foukanou, což byla móda. Obávám se, že v některých místech už sesedla a už moc neizoluje. Navíc máme byt vytažený až úplně do hřebene, kde mám pracovnu.
V obytné části to docela jde, ale v pracovně je to fakt peklo :655: .
teplota.jpg
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Izolace podkroví

Příspěvek od Slavek_xxx »

No tohodle se prave bojim. Ted jsme u tchana v Revnicich a nahore to je peklo. Jdu do toho PURu, snad to i tech 16 cisel trochu odstini...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Izolace podkroví

Příspěvek od Tomáš1002 »

Podle mého prostor přímo pod hřebenem střechy odizolovat tak, aby tam v tomhle počasí nebylo peklo, prostě nejde. Respektive jde asi všechno, ale otázkou je, zda to má ekonomický smysl.
Těch pár dnů v roce to zkrátka musím vydržet nebo se zařídit tak, abych do pracovny nemusel. Jediným řešením by byla klimatizace, kdybych tady musel trávit více času, pořídil bych jí.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Izolace podkroví

Příspěvek od Doro »

Slavek_xxx píše:No tohodle se prave bojim. Ted jsme u tchana v Revnicich a nahore to je peklo. Jdu do toho PURu, snad to i tech 16 cisel trochu odstini...
Pokud by to šlo, volil bych minerální vatu mezi krokve (s nízkou lambdou např. unirol profi, ale je to sklo) a pod krokve PUR cca 40 - 60 mm. V roštu nebo bez. Každý cm PURu je znát, ale ty krokve ti to v té skladbě prostě zdegradují.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Izolace podkroví

Příspěvek od Doro »

Tepelná stabilita v létě:
Co vím, většina projektantů to asi ignoruje, ale pro lepší podmínky v létě výrazně pomůže také zvětšit odvětrávanou mezeru mezi krytinou a pojistnou fólii (nad tepelnou izolací u dvouplášťové střechy).
Jednoduše řečeno, kontralať, na kterou se pak přibíjejí latě pod tašky nebo plech, je dobré nepodceňovat. Sobě jsem si dal 50 mm výšky, bo mám délku střechy od okapu k hřebeni jen 5,5 m. Ale i to se mi teď zdá málo a dal bych 60 mm. Tomu musí samozřejmě odpovídat i odvětrání v hřebeni. Teplo se nebude tolik zdržovat a pude hned ven. Uvědomte si, jakou povrchovou teplotu má střešní krytina - není problém si udělat poáleniny jen položením ruky na krytinu. Proč tedy neumožnit teplému vzduchu přirozeně stoupat (komínový efekt pod krytinou).
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Izolace podkroví

Příspěvek od romull »

Přesně tak jak píše Doro, zajistit co nejúčinnější provětrání, použít fólii která odráží teplo zpět a samozřejmě vhodnou tepelnou izolaci, a to včetně její tloušťky. Pokud to není řešeno jako celek, tak to nefunguje a můžu mít klidně 40 cm vaty a pokud nemám dobře odvětráno a vhodnou fólii, tak tam to teplo stejně jednou proleze. Vata je plná vzduchu ( sami výrobci a prodejci se smějí že prodávají víc vzduchu jak vaty ) a tak se to dřív nebo později stejně prohřeje. V tomto je pěna, nebo i obyčejný polystyren podstatně lepší.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
jaromir
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1078
Registrován: stř zář 09, 2009 10:41 pm
Jméno a příjmení: Jaromír
Bydliště: Úpohlavy (okr. Litoměřice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Izolace podkroví

Příspěvek od jaromir »

Je prokázáno, že vzduch uzavřený v malých dutinkách má též dobré tepelně izolační vlastnosti. Totéž se týká i dřeva - proč by krokve měly tvořit nějaký přehnaný tepelný most? Vždyť se stavěly (a staví) roubenky, sruby, kde dřevěná stěna má výborné tepelně izolační vlastnosti - vzpomeňte si někdo na sraz před dvěma lety s přehlídkou dravců, kde si majitelé velmi pochvalovali srub, jak je v něm v zimě při nízkých nákladech na topení příjemně.
Jaromír
Subaru Forester 2,5XT MY2009
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Izolace podkroví

Příspěvek od VDC »

Jenomže Jaromíre roubenka nebo srub má celistvou dřevěnou stěnu, která má dané parametry. Ale v té složené konstrukci v podkroví, má samozřejmě ta vložená izolace vždycky lepší vlastnosti, než dřevo samotné. Proto se krokev bere jako tepelný most. Tepelná izolace má nejlepší vlastnosti ve chvíli, kdy je celistvá. Proto se buď přidává plošná izolace pod krokve, nebo se naopak dělá víc a víc nadkrokevní izolace. Zkrátka aby ta izolační vrstva byla pokud možno co nejméně přerušována čímkoli.

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Izolace podkroví

Příspěvek od romull »

Přesně jak píše Tom :850: ....a ta nadkrokevní izolace je super, jen při rekonstrukci to není zase až tak velká sranda a je to drahý. Dřevo holt není moc dobrý izolant, leda když si jej dáš na podlahu, kde máš podlahový topení, ale tam to není žádoucí. Ono ve srubu kde se topí dřevem a tělesem co vydává sálavý teplo je fajn, ale udělat nízkoenergetický srub jen ze 40 cm tlustých klád je prakticky nemožné. Navíc se sruby jsou trable v průběhu sesychání dřeva :655:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Izolace podkroví

Příspěvek od VDC »

Dnešní trend a to nejen u krovů, je co nejtenčí a nejvyšší profil krokví a i rastru v sendvičové konstrukci. Právě přesně a jen z toho důvodu, aby byl tepelný most co nejužší. A přesně z toho důvodu se víc a víc používají lepené I profily.

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7813
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Izolace podkroví

Příspěvek od mnov »

Zajímavá diskuze jak to má být provedeno. Ovšem pokud manželka zastává názor, že je vedro, tak se musí dokořán otevřít okna a v zimně větrá neustále pootevřeným oknem, tak jsem rád, že jsem tu izolaci udělal tak jak jsem psal. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Izolace podkroví

Příspěvek od Slavek_xxx »

mnov> ::-DDD: to je zajimavy, protoze i moje zena to dela uplne stejne a moje argumenty ignoruje
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Izolace podkroví

Příspěvek od VDC »

Ženy to holt mají jinak. Doma mi z toho pořád dělá mrazák. Furt otevřený okno, mouchy bruslí ve skleničkách. :-) A já neustále v pohotovosti teplý fusekle. Paradoxně, když přijedeme na chalupu, tak se karta obrací. Mě je teplo a ona klepe kosu. :-)

[Příspěvek odeslán z GT-S6500 pomocí aplikace Tapatalk] Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
jaromir
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1078
Registrován: stř zář 09, 2009 10:41 pm
Jméno a příjmení: Jaromír
Bydliště: Úpohlavy (okr. Litoměřice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Izolace podkroví

Příspěvek od jaromir »

Rozumím argumentu, že tepelná izolace má lepší tepelně izolační vlastnosti než dřevo, ale ta klasifikace dřeva jako tepelného mostu je trochu přísná. Mám jak doma, tak na chalupě podkroví s SDK a klasickou skladbou včetně odvětrávané mezery pod prkenným záklopem (krytina plech), a největší tepelný most jsou střešní okna, respektive jejich nedokonalé obvodové těsnění - tam dojde k vysrážení vlhkosti z koupelny umístěné též v podkroví. Děkuji za respektování mého názoru :pr: .
Jaromír
Subaru Forester 2,5XT MY2009
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“