Kunologie :-)

Odpovědět
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Kunologie :-)

Příspěvek od bushman1 »

Kdyz uz se tu ve vedlejsim tematu resi hrabosi a krtci, valcili jste nekdo s kunou?

Ja jsem s ni ted bojoval asi pul roku a zda se ze jsme se ji konecne definitivne zbavili.
Lezla nam do aut, do baraku, na pozemek a pred casem sla i po slepicich.
Vyzkousel jsem mraky ruznych veci a precetl ruzna pojednani a pripada mi, ze dnes bych o vsech tech zazitcich s kunou mohl napsat knihu. :850:
Kdyztak dnes navecer sem neco napisu.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
lukygoofy
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 361
Registrován: úte bře 12, 2013 7:46 am
Jméno a příjmení: Lukáš Kopelent
Bydliště: Plzeň

Re: Kunologie :-)

Příspěvek od lukygoofy »

bushman1 píše:Kdyz uz se tu ve vedlejsim tematu resi hrabosi a krtci, valcili jste nekdo s kunou?

Ja jsem s ni ted bojoval asi pul roku a zda se ze jsme se ji konecne definitivne zbavili.
Lezla nam do aut, do baraku, na pozemek a pred casem sla i po slepicich.
Vyzkousel jsem mraky ruznych veci a precetl ruzna pojednani a pripada mi, ze dnes bych o vsech tech zazitcich s kunou mohl napsat knihu. :850:
Kdyztak dnes navecer sem neco napisu.
kdyby jsi si tenkrát vzal od nás štěndo, měl jsi po problému ani by tam na pozemek nevlezla :-)
Subaru Legacy Outback 3.0R AT MY2005 - prodáno Cozmo,
Toyota Avensis 2.0L CVT - MY 2017
Uživatelský avatar
Ricky001
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 128
Registrován: stř srp 18, 2010 12:53 pm
Jméno a příjmení: Petr Porš
Bydliště: Litomyšl

Re: Kunologie :-)

Příspěvek od Ricky001 »

Nemyslím si, že by pes byl spása. Parkuju auta hned vedle psího výběhu a kabely jsem měl načatý už dvakrát, stejně jako tapec v motoru. Od té doby je mám tažený v ´husím krku´ a zatím dobrý. U kamaráda jsem jednou viděl staženou a vysušenou kunu pověšenou pod přístřeškem kde dělá auta. Vypadalo to děsivě, ale prý to 100% pomáhá :-)
Subaru Forester 2.0i MT MY00
BMW R1200GS 2008
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Kunologie :-)

Příspěvek od bushman1 »

Mame kocoura a ti se s kunou vzajemne vyhybali.
Kolegyne mi vypravela pribeh, kdy sousedovi kuna prisla na kotata, jedno zabila a v tom prilitla mama kocka. Servaly se a kocka druhe kote zachranila, ale majitele s ni museli jet na veterinu na siti, protoze byla strasne zrizena.
Pes by musel behat volne po pozemku a musel by byt vetsi, aby si na ni troufl. My jsme meli psa v oplocenem vybehu (nez loni zemrel) a s tim kuna nema problem.

Kunu dodnes povazuji za nadherne a nesmirne chytre zvire. Pro cloveka je velmi tezke s ni bojovat a najit zpusob, jak se ji zbavit.

U nas to zacalo tim, ze nam pres noc vytahala slepice a vsechny skoncily z ukousnutou hlavou.
Vytvorili jsme tedy dumyslny system otevirani kurniku, kdy slepice vzdy slapne na prkno, to se pod ni zhoupne a otevre dvirka dovnitr. Kuna se nikdy na to prkno neodvazila, protoze nema rada veci, ktere se pod ni hybou.
Od te doby jsme meli se slepicemi klid.
Pak se nam pustila do aut. Chodila relaxovat do vyhrateho motoru a vydrapala nam protihlukovou izolaci na haupne v obou autech. Kabely nastesti nechala na pokoji.
Zakoupil jsem velmi vykonne plasicky na 230V a umistil jsem je do zahradky tak, aby smerovaly na auta. Vzdy na noc je zapojuji do el. sloupku na zahrade. Stalo me to 1700Kc, ale od te doby byl s auty pokoj.
Tyhle plasicky nejsou jako ty levne na 12V, ktere se umistuji do motoroveho prostoru. Ty nase maji straslivy vykon a kdyz dam pred ne hlavu, tak mi uplne tresti. Jsou uzce smerove, takze napr. nase morce v dome s nimi nema problem. Kocour se jim vyhyba. Pokud chce po ceste se zaparkovanym autem prebehnout napr. souseduv pes, tak proste musi probehnout neprijemnou zonou kolem auta.

Pak nam zacala kuna lezt na pudu a vypadalo to, ze se tam chce zabydlet. Je to novostavba s mineralni vatou jako izolaci a s hydroizolacni tkaninou pod taskami. Kuna nam vesele prolezala vatou na ruznych mistech a take trhala tu tkaninu. Natahala si tam i ruzne zbytky jidla. Pravidelne rano v pet lezla na pudu a pred pulnoci nas zase opoustela. V noci nas rusila sramotem.
Kdybychom ji chteli najit, museli bychom rozebrat tasky.
Na pude a vsude na pozemku byla typicka kuni cerna hovna, obsahujici seminka. Ze strechy padaly na zem chuchvalce vaty.

Zacali jsme boj tim, ze jsme nabili hrebiky do spar mezi cihlami na rozich domu (dum neni zatim omitnuty a nemame zatim ani podbiti strechy palubkami). Predpokladali jsme, ze na pudu splha po rohu domu a ze se zady opira o svody okapu.
V noci nas probudilo vresteni, jak se o to popichala.
Nicmene naucila se hrebikum vyhybat a lezla tam dal. A nebylo to jen po rohu, kde byly ty svody okapu. Lezla tam i po jinych rozich domu. Proste se drapy zasekla do spary mezi cihlami a splhala.

Koupil jsem zaruceny prostredek na hubeni potkanu a kun - Liquid Aroma Bag a zacal jsem ji pytlicky s touto vonavou mnamkou davat na pudu. Vzdy zmizely, tak jsem se tesil na to, ze za chvili je po ni.
Odtahala celkem 900g navnady a stale zila.
Zrejme si to ukryla v nejakem ukrytu na horsi casy a nesnedla to. Stalo me to 500Kc.

Zvazoval jsem elektricky ohradnik kolem dokola domu, ale to by bylo financne velmi narocne, pokud by se to melo udelat kvalitne a bezpecne. Naklady na ohradnik jsem odhadl na 10000Kc.

Dalsi krok byl sklopec s navnadou umisteny na pude. Nechteli jsme ho nechavat na pozemku, aby do nej nevlezl kocour. Planoval jsem, ze az se kuna chyti, snesu sklopec v rukavicich do auta a odvezu ji tak 20km daleko a tam ji vypustim.
Jenom okolo nej chodila a nikdy do nej nevlezla.
Privezl jsem si domu i zeleza, ale nikdy jsem je nepouzil.

Nasledovalo podbiti podhledu dratenym pletivem. V noci jsem se tam byl podivat s nocnim videnim a zjistil jsem, ze kuna sedi za pletivem a nemuze ven. Zrejme jsme ji tam uveznili.
Rekli jsme si, ze pockame, az tam umre hlady a pak mrtvolu najdeme.
Jenze za par dni byla v pletivu diru a kuna byla pryc. No a zacala dirou zase lezt dovnitr a ven.

Pak nas napadlo dat na vsechny 4 rohy domu hlinikove plechy ve tvaru pismene L. Plechy byly umistene vodorovne pres roh v urcite vysce a mely branit splhajici kune prelezt a pokracovat nahoru.
Od te doby jsme ji na pude neslyseli, takze plechy zrejme fungovaly.

Take se na pozemku prestala objevovat hovna. Zdalo se, ze uz nas prestala navstevovat nebo se konecne otravila.
Asi dva mesice byl klid.
Jenze vcera me zneklidnila moje mamca tvrzenim, ze na pozemku nasla zase jeden bobek.
Byl jsem se na nej podivat (byl uz rozslapnuty) a vypadalo to, ze je opravdu od kuny.

Ale jinak je zatim klid.
No, dokud nedokoncime podbiti, tak asi nebudeme mit 100% jistotu.
Takze tolik zatim muj pribeh...
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Zdeny
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:25 am
Jméno a příjmení: Zdeněk Horáček

Re: Kunologie :-)

Příspěvek od Zdeny »

Tak opid tohle se podepisuji. Bohužel, my jsme s ní zatím nezvítězili. Co všechno už jsme vyzkoušeli, dokonce i tu elektriku - paralelně se svodem jsem natáhnul svářecí drát a do nej zavedl fázi - to byl pískot, když na to poprvé vlezla... Od té doby leze po rohu baráku, máme drásanou omítkua šplhá se jí po tom výtečně. A jelkož je chytrá, tak to střídá - máme 8 rohů, 3 hromosvody, pergolu a 3
okapy. Vždy si vybere cestu, kterou proleze pod hydroizolaci, v orislu udělalal tuneoy takové, ež jsme na jaře loni museli měnit kusy izolace...
Jednu potvoru jsem zastřelil a vůbec z toho nemám výčitky, protože kolik nocí jsem se nevyspali, co nás to už stálo a NIC nepomáhá. Dokonce ani otávenou profi návndau nesežere, je strašně nedůvěřivá.
My máme celou rodinu - starej kuňák seděl proti mě u pltu a zuby mu cvakaly jako skřípací kleště, samice s mladou prolezly okem v plotě na pole. Za dvě hoidny byly zptě a panáčkovaly před autem...U dceřina Clia překousaly svazek k čidlu teploty motoru, to bylo v době, kdy dcera dělala papíry a já jí nadával, co jí v té autoškole učejí, že není schopná se s autem ani rozjet. Já taky nebyl... Než jsem našel příčinu.
Kočka to není řešení, ani pes, to vše méme u sousedů. dokonce tak, že kočka chodí na stravu k nám a NIC. I když pravda je, že tu jednu kunu jsem dostal díky kočce, protože ji zahnala na strom - pak chytla otravu olovem. Takovej jsem měl na ní vztek, že se mi ani rukla netřášla brok našel své místo. Bohužel, co o je platné, když kousek od nás má soused stodolu a tam, jak i tvrdí sousedka, jich je asi 14...Holt život na vsi.Nejhorší je, že kuna dědí své zvyky z generace na generaci a mohu povtdit, že na půdě jsem už viděl i mladé kuny.
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Kunologie :-)

Příspěvek od bushman1 »

Tak to je hodne drsne. To jsme proti tobe bridilove.

Pokud ti ta rodinka pravidelne beha po pude, muzes jim tam udelat diskoteku:
- radio se zpravodajstvim (lidske hlasy)
- starsi mobil, ktery bude porad dokola prehravat cinkavou vyzvaneci melodii (to kuny nesnasi)
- pripadne tam nechat bezet vysokofrekvencni plasicku.

Pokud to mate dobre odizolovane, tak dolu nic neuslysite nebo se da pripadne upravit hlasitost tech zarizeni na prijatelnou mez.
Ta plasicka funguje jen na otevrene prostory, jakmile se ji postavi neco do cesty, tak ultrazvuk se akusticky pohlti a nepostupuje dal. Do pelisku ve vate se to k ni tedy nedostane, ale na volnych prostorech jim to zneprijemni zivot.
A vam dole by ten ultrazvuk nemel vubec vadit.

My jsme tyhle veci kune pousteli, kdyz byla u nas na pude a mozna i to je duvod, proc nas opustila.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
MrRichie
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 896
Registrován: pát čer 22, 2012 2:35 pm
Jméno a příjmení: Richie Smolda
Bydliště: Řeka
Kontaktovat uživatele:

Re: Kunologie :-)

Příspěvek od MrRichie »

:D :D Dobré příběhy. To čumím!
Subaru Outback BS 2.5 CVT
Subaru Outback BR 2.5 CVT
Subaru Impreza GF 2.0 M/T
Yamaha YZ450F

ex. Subaru Impreza GT ver.VI ´99
ex. Subaru Legacy BH GX 2.5 4AT AirSus
ex. Subaru Legacy BP 2.0R 121Kw
ex. Subaru Outback BR 2.5 CVT
ex. hodně aut různých značek, vždy zpátky
Uživatelský avatar
David
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: úte srp 04, 2009 12:00 am
Bydliště: Kosov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kunologie :-)

Příspěvek od David »

Jóooo KUNY !!!

Hnus velebnosti.... :666:
Taky bydlím "na samotě u lesa" a je to každoroční boj bez dosavadního vítězství... :1774:
Loni, poté co sem našel jednu mladou kunu utopenou v sudu, páč byla tak blbá a spadla zpod fólie rovnó tam.... sem použil výše zmiňovaný 1 balení Liquid Aroma Bag. Kašlu na keci wo humálnosti!! Když vám to trhá fólii a vatu na nové střeše, taxte vzteky bez sebe !!! Faktem je, že nakonec zůstaly asik 4 voňavý kapsle a byl klid.... ale před měsícem zas to pištění a praní.... tagže mám znova objednáno a čekám.... :baseball:

Mám 3 roky akustickou plašičku na 220V na půdě...NIC !!
Zkoušel jsem železa se švestkou....NIC !!
Zkoušel jsem takovou "prolízací past".... NIC !!
Zkoušel jsem psí chlupy.... NIC !!
Paxem koupil 2x sprej na kabely do motor. prostoru - prostříkal jsem cesty...mezery...cca 14klid... a paxe zas vrátila.... tagže: NIC !!!
Napichoval jsem slipičí véca fridexem.... NIC !!
Zkoušel jsem zavěsit rybářskey trojháček (cca 1,2m nad podlahou) s návnadou v podobě syrové, zapáchající rybí hlavy.... NIC !!

Ale nevzdávám TO !!!
TURBO-Fast & TURBO-Furious

Subaru Impreza 2.0 WRX sportwagon MY99
Obrázek
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Kunologie :-)

Příspěvek od bushman1 »

Kdyz ono to chce fakt vyzkouset vsechno, protoze nekterym lidem neco z toho zafunguje.
Znam cloveka, ktery chytil kunu do sklopce (to je zrejme ta tvoje prolezaci past), znam cloveka, ktery ji otravil svestickami napichanymi jedem a znam cloveka, ktery ji otravil napichnutym vejcem.

Ale jak je videt, jsou to strasne chytra a inteligentni zviratka. Nektere zrejme jsou natolik chytre nebo maji tolik zkusenosti, ze na ne neplati nic.
Take jsem byl ve stavu, ze bych ji klidne vzal brokovnici, kdyz jsem videl tu roztrhanou tkaninu, vychazenou vatu a pomocene tramy.
Parkrat jsem se s ni setkal v noci tvari v tvar a lituji toho, ze jsem nemel s sebou zadnou zbran.

A jsou lidi, kteri jsou na tom mnohem hur. Slysel jsem o pripadu, kdy museli sundat promocene desky sadrokartonu a dat novou vatu v prostoru nekolika metru ctverecnich, protoze veskera vata byla proste rozcupovana a vyhazena ven na dvur.

Znam cloveka, u ktereho kuna bydlela v podlaze patra (maji stary dum s dvojitymi stropy). Cele noci jim tam sramotila primo pod posteli, takze pul roku se nevyspali. Kdyz zadupali, tak na chvili ztichla a pak zase zacala skrabat.
Nez ji konecne na jare nasli priotravenou na zahrade. Tak dostala rycem po hlave.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
tycatko
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 198
Registrován: ned srp 26, 2012 11:55 am
Jméno a příjmení: Ladislav Tyč
Bydliště: Horní Žukov-Český Těšín

Re: Kunologie :-)

Příspěvek od tycatko »

Nám pomohly odchytové pasti prolezací s makrelou jako návnada,jinač doporučují tygří trus funguje i proti liškám a srnám v zimním období.V ZOO vám nabídnou tento trus za sponzorský dar.
Uživatelský avatar
David
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: úte srp 04, 2009 12:00 am
Bydliště: Kosov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kunologie :-)

Příspěvek od David »

Trochu wopráším todlencto "Off-topic" subaroFFský téma.....

Sobota 26.4.2014, dopoledne, cca 10:30hod.
Sedím si na špalku pod střechou, v rámci "přestávky" při rovnání dřeva.
Z povzdálí slyším jakési pískání, ale nevěnuju tomu pozornost.....až do chvíle, než jsem periferně zaregistroval že "cosik" spadlo ze střechy. Vstanu, jdu se podívat.....a wono to: mládě kuny !!! (viz příloha).

Fsteky sem byl bez sebe !!! Tak přeci jen.... po cca 2měsících klidu najednou TODLE !! :839:

Taxem zavolal děti, udělal jim přednášku wo té malé "sfini" a paxme ji společně šli utopit...
Nedalo mi to, vzal jsem žebřík a šel hledat díru, odkud vypadla. Po 5minutovém hledání a bouchání se mi podařilo ze střechy "vysypat" ještě i druhý mládě, který bylo wo poznání větší.... :baseball:
Štestí v neštěstí je, že nemám dodělané podbití střechy na baráku. Jinak bych se k nim nedostal....

Tagže se ptám: nějakej další TIP, aby mi nelezli do baráku?
A co fčil bude následovath? Bude klid?
Přílohy
Kuna_1.jpg
Kuna_2.jpg
TURBO-Fast & TURBO-Furious

Subaru Impreza 2.0 WRX sportwagon MY99
Obrázek
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Kunologie :-)

Příspěvek od bushman1 »

Nejdulezitejsi je vyresit tu starou kunu.
Dospela k zaveru, ze u tebe je klid a bezpecno a vyvadi ti tam kazdy rok mlade. To je to nejhorsi, co muze cloveka potkat.

Ja bych ji zkusil zamezit v pristupu na pudu a zaroven ji to na pude maximalne zneprijemnit.

My take nemame podbiti, ale prostor mezi zdi a strechou jsme pobili dratenym pletivem. Tim jsme ji hodne omezili pocet pristupovych bodu. Az budeme podbijet palubkami, tak pletivo strhneme.

No a na pude jsme pousteli nahlas radio a zvoneni z mobilu a vylil jsem tam na nekolika mistech levnou kolinskou (kdyz bylo vedro, tak tam byl strasny smrad).

Musis ji presvedcit o tom, ze tvoje puda neni dobre misto na vyvadeni mladych. :baseball:
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kunologie :-)

Příspěvek od seatik »

Tu druhou si taky utopil? Ja bych ji zavrel do klece,nechal pred barakem a do jeste vetsi klece pripravil navnadu na starou... nebo tu mladou utopenou zavesit pred vlez do strechy..jsou chytre,mohlo by je to odradit
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
David
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: úte srp 04, 2009 12:00 am
Bydliště: Kosov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kunologie :-)

Příspěvek od David »

Wobye sem poslal TAM, wotkuťh uš není návratu....... ::-DDD:

Čeče... ale použít tu jedn mladou jako návnadu na starou.... to mne nenapadlo :666:

Jdu wobyednat další várku: "Liguid Bag Aroma" a budu doufat.....

http://www.pasti.cz/samoobsluzne-sacky- ... 0g-40-html

Koukám, že namísto "růžových" už delay z důvodu BEZPEČNOSTI modrý..... :845:
TURBO-Fast & TURBO-Furious

Subaru Impreza 2.0 WRX sportwagon MY99
Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kunologie :-)

Příspěvek od Mira »

Vy vrahové malých šelmiček, co za nic nemůžou. To tady přepošlu nějakým ochráncům drobných šelem, voni vám propíchaj gumy.
Mě vadilo jen to, že ty mrchy na půdě na chalupě strašně dupou. Prej tichý šelmy. Ale aspoň tam nebyli myši, ty mě vaděj víc.
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“