Krtci a hraboši

ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Krtci a hraboši

Příspěvek od ozawasan »

Vím, vím - není to zrovna automobilové téma.........ale když mne sejří cvakání od přední nápravy, tak tady radu najdu, ale když mne serou krtci - tak nic ::-DDD:
Takže Vážení souzi subáristi a subaristky - poraďte něco, co ty malé černé svině vyžene - a hraboše taky.
Rady typu dýmovnice, různé plašiče typu láhev na tyči - tak ty mám - ach ano přesně tam - protože to co? No na tyhle sudetské tunelotvůrce co? No nezabírá.....
Přípravky typu, že jako kreténe každého půl metru zahrabávám pod zem nějaké páchnoucí kuličky, že prý je to vyžene - taky nic.
Takže co? Mám jim pod zem zavést repráky s nějakou fajnou muzikou? Napadá mne Alice Cooper........ A když - tak jak ty repráky "zabudovat", aby pod zemí vydržely? Kdyby ty svině černý(pro příslušníky antikonfliktních týmů - jedná se skutečně o krtky) viděly, tak jim tam dám fotky našich čelných politických představitelů - ale oni jsou slepí............sakra.............
Takže máte-li radu - sem s ní........... Ale jen ověřenou na vlastní zahradě - ne jedna paní povídala.........díky :690:
PS - použití výbušnin vzhledem k zástavbě zakázáno..............
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Krtci a hraboši

Příspěvek od quickly »

ozy, já jsem nejdřív použil dýmovnice (výrobce Krouna), které mají na jednom konci prskavku, jak chytne, tak to musí rychle dát do díry a mírně zahrabat, protože za pár vteřin to začne dost dýmovat. Moji kluci to měli moc rádi, protože je fascinovaly vodotrysky dýmu z každé díry :845: . Potom, když zavítal na zahradu krtek a podle děr byl vidět směr, tak jsem si koupil v Hornbachu dřevěné kuličky napuštěné citronovou vůní(1 cm v průměru), které se dají do půlkruhu před směr postupu krtka, na hloubku rýče (uděláš kvíru rýčem hodíš kuličku a zašlápneš) a asi 15 cm od sebe. A nakonec mi denně běhají po zahradě 2 větší psi (25 a 50 kg) :811: .
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
pafka
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: pát pro 06, 2013 6:57 pm

Re: Krtci a hraboši

Příspěvek od pafka »

Ber to pozitivne. Mit tam Viknice, tak tam nemas krtince, ale mesicni krajinu. V zaujeti vyhanenim krtku ti udela bleskove pulmetrovou diru, ani nemerknes :)

Odesláno z mého GT-I8190N pomocí Tapatalk
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Krtci a hraboši

Příspěvek od suubaru »

zkusil jsi vibrátory? můžou být i ty dámské. mívají dobré krytí proti vlhku. zakopat do nory a tradaa krtci k sousedům.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Krtci a hraboši

Příspěvek od VDC »

Honzo doporučuji deramax.cz a plašič krtků jménem krtek. Mam ho na chalupě 4 roky a fakt funguje. Letos budu kupovat další pod chalupu, protože přes základy to pochopitelně nedosáhne. :-)
Cena okolo 4 stovek. Je to takovej vibrator zakopanej v zemi

[Příspěvek odeslán z GT-S6500 pomocí aplikace Tapatalk] Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1255
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Krtci a hraboši

Příspěvek od alky »

Řebčík královský - máme na zahradě a je klid.
Forester 2003 XT..starouš.. & Mazda CX 7 černej chrocht - alias Marabu and here comes: 2015 XT
Uživatelský avatar
garmont
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1510
Registrován: ned říj 09, 2011 4:11 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Krtci a hraboši

Příspěvek od garmont »

Já zakoupil ten plašič z deramaxu a nic moc.. dva metry od něj jsou krtince.. takže za mě :666:
vw caravelle 2,5i syncro
Subaru Forester SF 2.0 MT 2001 LPG lovato
Subaru Forester SG 2.5 AT 2006 - Us model, LPG Magic - ex
Subaru Forester SF 2.0 AT 1998 - ex ale zůstal v rodině..
Subaru Impreza 2.0 MT 2000 - ex
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Krtci a hraboši

Příspěvek od Subaru4ever »

Ještě existuje "decentně destruktivní" varianta v podobě Staforda, Pitbulla nebo podobného tvrdohlavého devastátora. Ten prostě krtka najde, naštve se na něj, vyhrabe ho, zakousne a roznosí po zahradě. Ale ve výsledku to pro zahradu může dopadnout hůř než použití výbušnin :845:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Krtci a hraboši

Příspěvek od M.Z. »

Sousedi a kolem pozemku mají nadílku X hromádek (až desítky) a u nás jen ojediněle, zřejmě si to krtci řekli, že u nás jim pšenka nepokvete ::-DD:
Naše kočky a psi jim to důrazně vysvětlili a pro výstrahu pár popravili :bp:
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Krtci a hraboši

Příspěvek od Mira »

Já viděl bitvu krtci vs. jezevčík. Vyhráli krtci, psa sem musel zavřít, protože škody byly mnohonásobně vyšší a to i u sousedů. Záhony byly jak po náletu. Takže s hraboši dokázal pes zatočit zdatně, ale na krtky byl prostě moc akční. Nechal jsem je být, jak přišli, tak odešli. Prostě krtinců valem ubylo a naučil jsem se s tím žít a nestresovat se kvůli krásnejm zvířátkům s lacláčema. Mimochodem - krásně to vyspravý děti, když jim vysvětlíte, že tu hromádku udělal krteček a že vyleze a ukáže se jen tehdy, když tu hromádku krásně uklidí, jinak nevyleze. Dokud tedy nepřijde jejich matka, to je pak jinej mazec, když najde dítka celý od hlíny. Sám jsem to aspoň schytal strašně, zlatí krtci. Prej sem debil a prát to nebudu, přitom to není pravda, protože každej přece ví, že pere pračka, páč je automatická. A na děti je studna, no né?
Uživatelský avatar
als
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Aleš
Bydliště: Merklín
Kontaktovat uživatele:

Re: Krtci a hraboši

Příspěvek od als »

Odstěhuj se na chvíli ke tchýni, po týdnu se ti budou krtci zdát jako celkem fajn parťáci na zahradě a rád se k nim vrátíš.
pafka
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: pát pro 06, 2013 6:57 pm

Re: Krtci a hraboši

Příspěvek od pafka »

Na Mirovo prikladu je pregnantne videt, ze zensky do domu, hul do ruky... Mira, rozeny Komensky, spojil vychovu (laska prirode) s brannym vycvikem (hloubeni zakopu) a jeste dostal vilagos.

Podobny priklad jsem zazil... vzal jsem zarucene zlobivy a nezvladatelny decka jedne sve byvale k nam na Horskou. Za cely tyden stacil Komensky, na Makarenka s Fristenskym ani nedoslo. Holcicka se naucila varit (treba grog, ze...), kluk nam cistil vsechna pohybovadla v garazi, prerovnal lezecky kramy... a ta kaca pitoma prijela uprostred tejdne NEOHLASENE na vizitu. Zjebala nas tam vsechny, pac malej byl od oleje (je to jedovaty, kancerogenni, kdo to bude prat, proc nema cepici, od ceho ma slic na ruce,...) a mala zrovna patlala nejakou buchtu z pytliku a byla cela od testa. Kdyz ji rekla, ze spi s nasim coklem ve spacaku na zemi, tak matka malem omdlela... kdepak, zivot se zenskou, to jsou dvojnasobny naklady a polovicni legrace offtopic
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Krtci a hraboši

Příspěvek od M.Z. »

Ale zase máš kdykoliv k dispozici toho krtka :845:
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
Uživatelský avatar
garmont
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1510
Registrován: ned říj 09, 2011 4:11 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Krtci a hraboši

Příspěvek od garmont »

U nás sousedi co bydlí vedle - jak v pravo tak v levo nemají po krtinci na zahradě ani památky. Jenom u nás se mu zalíbilo..a to jako že hodně.. krtinec vedle krtince.
Podle mě když někdo ten trávník hnojí kde čím (oba sousedé) tak se tam krtkovi nelíbí.. Já na to nedávám žádou chemii a tak nezbývá než rozhrnovat krtince :839:
vw caravelle 2,5i syncro
Subaru Forester SF 2.0 MT 2001 LPG lovato
Subaru Forester SG 2.5 AT 2006 - Us model, LPG Magic - ex
Subaru Forester SF 2.0 AT 1998 - ex ale zůstal v rodině..
Subaru Impreza 2.0 MT 2000 - ex
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Krtci a hraboši

Příspěvek od Mira »

pafka píše:Na Mirovo prikladu je pregnantne videt, ze zensky do domu, hul do ruky... Mira, rozeny Komensky, spojil vychovu (laska prirode) s brannym vycvikem (hloubeni zakopu) a jeste dostal vilagos.

Podobny priklad jsem zazil... vzal jsem zarucene zlobivy a nezvladatelny decka jedne sve byvale k nam na Horskou. Za cely tyden stacil Komensky, na Makarenka s Fristenskym ani nedoslo. Holcicka se naucila varit (treba grog, ze...), kluk nam cistil vsechna pohybovadla v garazi, prerovnal lezecky kramy... a ta kaca pitoma prijela uprostred tejdne NEOHLASENE na vizitu. Zjebala nas tam vsechny, pac malej byl od oleje (je to jedovaty, kancerogenni, kdo to bude prat, proc nema cepici, od ceho ma slic na ruce,...) a mala zrovna patlala nejakou buchtu z pytliku a byla cela od testa. Kdyz ji rekla, ze spi s nasim coklem ve spacaku na zemi, tak matka malem omdlela... kdepak, zivot se zenskou, to jsou dvojnasobny naklady a polovicni legrace offtopic
To mi připomíná, když jsem jeli s kamošem a děckama na tejden na chalupu. Do čvrtku pohoda, klídek, my odpočívali, děcka v svým živlu, páč jsme se jim věnovali jen 4x denně u jídla. Pak přijeli dvě ženský a normálně se stvořil uprostřed kuchyně tajfun. Teda až později, protože na chalupě zrovínka v tu chvíli jak naschvál nikdo nebyl. My byli před obědem "na jedno", děcka na koních s kámoškou. Po návratu hotová sodoma. Proč sou děcka špinavý a smradlavý (byli přeci na koních), my jsme nezodpovědný opilci (přitom byli s kámoškou, která tam měla i svý dítko a byla mnohem zodpovědnější než my dva dohromady a piva jsme měli fakt jen dvě).

Ale ke krtkům - po zavržení našich skvělých nápadů nad lahvemi piva nalejt tam to, co jsme zrovna vyhrabali v šopě jako olej, ředidlo a další nevábné tekutiny jsme nakonec vzali bateriový plašomyše a nainstalovali do děr. Jak to dopadlo nevim, museli jsme potom chalupu bohužel spěšně opustit. Vytahoval to pak kamošův tatík a prej že dobrý. Ale nevim co tim myslel, protože tam po nás zůstaly ještě 2 kastle.
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“