Co na vyprošťování ???

Odpovědět
Uživatelský avatar
Komanche
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 397
Registrován: čtv srp 11, 2016 6:50 pm
Jméno a příjmení: Erik Komanec
Bydliště: ČR

Re: Co na vyprošťování ???

Příspěvek od Komanche »

na šekly doporučuju Beďara, najdeš ho snadno na offroadforu. Má kvalitní a za rozum.
Dodge Ram 5.9 V8 1998 expediční
Toyota Yaris Cross 4x4 1.5 Hybrid 2023
Toyota Rav4 4x4 2.5 Hybrid 2024
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Co na vyprošťování ???

Příspěvek od Vladimir_xh »

Jj, diky za info. Mel i inzerat na bazosi, ale tam zmizel. Kouknu za kolik je maji u nas a kdyztak mu napisu SZ na Offroadforu.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: Co na vyprošťování ???

Příspěvek od USbiker »

No já bych měl dotaz: co používáte ke zvedání? Myslím jako když třeba auto sedí na břichu v bahne/sněhu /nějaké hraně... Já totiž vybírám mezi Hi Jackem a tím nafukovacím pytlem na výfukové plyny. Na ten Hi Jack samá chvála, ale prý dost neskladný a na naše auta prý nevhodný, protože nemáme pevnostní nárazníky a prahy ... Ten nafukovací se mi líbí hodně, asi to i funguje, ale jak dlouho? Jak se to někde píchne tak nějakému lepení bych asi nevěřil... Ani jeden z těchto dvou typů jsem naživo neviděl, tak se ptám na vaše zkusenosti/názory.

Odesláno z mého LG-H815 pomocí Tapatalk
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Co na vyprošťování ???

Příspěvek od Vladimir_xh »

Odpověděl sis skoro sám... Hi Jack je super věc, ale těžká, neskladná a hlavně nemáš za co zvedat. Ten nafukovací vak jsem nezkoušel, ale řekl bych, že bude výrazně vhodnější. Životnost asi jako se vším. Dle použití. Znám lidi, co zkurví i kovadlinu...
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: Co na vyprošťování ???

Příspěvek od USbiker »

Jasně. Jen jsem někde četl že na ten hi Jack se dají dokoupit nějaké nástavce nebo co, s čímž pak jde to naše auto zvednout. A u toho nafukovacího je ta cena o dost výš, tak právě čekám jestli se ozve někdo kdo jej má nebo viděl, ať vím jestli se vyplatí investovat. Jestli se to neprorazí hned při prvním použití na nějakém třeba štěrku...
Vladimir_xh píše:Odpověděl sis skoro sám... Hi Jack je super věc, ale těžká, neskladná a hlavně nemáš za co zvedat. Ten nafukovací vak jsem nezkoušel, ale řekl bych, že bude výrazně vhodnější. Životnost asi jako se vším. Dle použití. Znám lidi, co zkurví i kovadlinu...
Odesláno z mého LG-H815 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Co na vyprošťování ???

Příspěvek od spm »

Marcel s tim snad ma nejake zkusenosti... mu zkus poslat sz, moc to tu nesleduje :-)

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: Co na vyprošťování ???

Příspěvek od USbiker »

Jo, díky, napíšu. Teď jsem si vzpomněl že jsem tu kdesi kdysi četl že je prodával...
spm píše:Marcel s tim snad ma nejake zkusenosti... mu zkus poslat sz, moc to tu nesleduje

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Odesláno z mého LG-H815 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Co na vyprošťování ???

Příspěvek od VDC »

Radime Hi-Lift je jeden z nejlepších vynálezů na světě. Má tisíc a jednu funkci. Používám ho už asi 15 let. Ale bohužel, na ty naše auta, bez zásadních konstrukčních úprav je nepoužitelný. Proto jsem taky dělal trubkové prahy, při opravě, abych Hi-lift mohl používat.
Jasně, lze si udělat přípravek, abys mohl zvedat za kouli. Lze udělat přípravek, abys mohl zvedat za kolo. Ale nástavce, abys to mohl zvednout za práh není. Vždycky ty nástavce jsou takové, abys to mohl zvedat třeba za nášlapy, nebo za šekly na pevnostňáku.
Neskladnost je relativní pojem. :-) Ale jo, jasně, je to nezanedbatelnej kus železa. Ale na zahrádku se vejde. :-)

Ten vak je pro tebe vhodnější. Nacpeš ho pod auto i po práh ve sněhu nebo v blátě. Pohledej na netu "zvedák na výfukové plyny". Marcel už je nemá. Kromě toho sem skoro nechodí, páč jsme tu prý samej debil. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: Co na vyprošťování ???

Příspěvek od USbiker »

VDC píše:Radime Hi-Lift je jeden z nejlepších vynálezů na světě. Má tisíc a jednu funkci. Používám ho už asi 15 let. Ale bohužel, na ty naše auta, bez zásadních konstrukčních úprav je nepoužitelný. Proto jsem taky dělal trubkové prahy, při opravě, abych Hi-lift mohl používat.
Jasně, lze si udělat přípravek, abys mohl zvedat za kouli. Lze udělat přípravek, abys mohl zvedat za kolo. Ale nástavce, abys to mohl zvednout za práh není. Vždycky ty nástavce jsou takové, abys to mohl zvedat třeba za nášlapy, nebo za šekly na pevnostňáku.
Neskladnost je relativní pojem. Ale jo, jasně, je to nezanedbatelnej kus železa. …
Díky Tome za info. Já už právě na netu ten nafukovací našel. Jde mi jen o nějakou recenzi uživatele co jej má už delší dobu a není rozjařený druhým dnem používání. Obrázek Víš, zajímalo by mne jak je to s vydrží. Pokud vydrží cca 10 let tak je to dobrá investice za 5000 korun.

Jo,Marcelovi jsem zkoušel psát SZ... nejde to. :-):-):-)

Odesláno z mého LG-H815 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Co na vyprošťování ???

Příspěvek od VDC »

Nekupuj za 5000 to je kravina. Dají se koupit za 1900 a fungujou v podstatě stejně. Funguje to do tý doby, než to propíchneš, nebo se někde unaví svár. A je to odvislé od četnosti používání. Já mám ten vak za 1900 a koupil bych ho klidně znova.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: Co na vyprošťování ???

Příspěvek od USbiker »

VDC píše:Nekupuj za 5000 to je kravina. Dají se koupit za 1900 a fungujou v podstatě stejně. Funguje to do tý doby, než to propíchneš, nebo se někde unaví svár. A je to odvislé od četnosti používání. Já mám ten vak za 1900 a koupil bych ho klidně znova.
No, to jsem potřeboval slyšet. :-) Tak díky Tome, jdu do toho... Obrázek

Odesláno z mého LG-H815 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
Tiger
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1206
Registrován: úte črc 16, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Tomáš V
Bydliště: Praha

Re: Co na vyprošťování ???

Příspěvek od Tiger »

USbiker píše:Díky Tome za info. Já už právě na netu ten nafukovací našel. Jde mi jen o nějakou recenzi uživatele co jej má už delší dobu a není rozjařený druhým dnem používání. Víš, zajímalo by mne jak je to s vydrží. Pokud vydrží cca 10 let tak je to dobrá investice za 5000 korun.

Jo,Marcelovi jsem zkoušel psát SZ... nejde to. :-)

Odesláno z mého LG-H815 pomocí Tapatalk
Pytel mám od Marcela asi 4 roky a slouží perfektně. Jen je k hovnu, kdyz ho máš furt doma, s tim ze tentokrat ho nebudu potrebovat :-). Proto ho vozím furt v rezervě a už udelal spoustu práce. V Polsku se mi na off trati vysypal kloub, chcalo, podmáčená louky a já potřeboval vyndat poloosu. https://www.zonerama.com/Link/Photo/49439950/1369781
Nekde na konci jsou fotky. Další akce na Šumavě, když David zjistil, že má pichly kolo a na jeho nazvedanyho Modrestra normální hever nestačí :-) No a v Bosne opět David, když si v jednom úseku v horách vyhrabl předním kolem balvan pod prah a zůstal na něm viset :-) Jo a jednou v zimě na sněhu jsem zapadl levou stranou do hlubokého sněhu a tam pytel taky pomohl. Jsem si ten bok zvedl a prahem mohl sklouznout po pytli dopředu. Takže za mě pytel ano, ale musíš ho vozit. Ve všech situacích jsem ho měl jedinej, ostatní ho měli doma, páč si mysleli, že nebude potřeba, nebo tvrdili, že ho nemaj kam dat :-)
Subaru XV 1.6 84kW CVT MY20 Comfort
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05 ADV Comfort
ex Subaru Forester SF 2.0 92kW MT MY99 ADV
Honda SH150i 2022
Triumph Tiger 955i MY01
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Co na vyprošťování ???

Příspěvek od VDC »

Má pravdu Tiger. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
USbiker
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 468
Registrován: pát dub 15, 2016 9:56 pm
Jméno a příjmení: Radim Vinklárek
Bydliště: Paskov

Re: Co na vyprošťování ???

Příspěvek od USbiker »

Díky za informace, potřeboval jsem vědět že to není jen takový nějaký marketingový kýč. Už se začnu po něčem pohlížet.

Odesláno z mého LG-H815 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Co na vyprošťování ???

Příspěvek od VDC »

Alespoň zjistíš, jestli máš v pořádku výfuk. :-) Ten to důkladně prověří. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“