Výběr sekačky - kterou?

Odpovědět
Fluval
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: čtv led 31, 2013 8:29 pm

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od Fluval »

za mě tuto,

http://sekacky.heureka.cz/weibang-wb-536-sb-skl/

již druhý rok a bez problémů.., silná, tichá, koš naplní do plna, mokrá tráva není problém, rychlost pojezdu není závislá na otáčkách motoru, pojezd řešen přes řemen na převodovku a moc nežere :-)

opláchnu vodou, osuším na slunku, střknu olejem a pohoda :bp:
Naposledy upravil(a) Fluval dne pon kvě 11, 2015 9:03 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2168
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od parabolD »

Yeti: Jestli se pro ní rozhodnu, tak si jí určitě pojedu osahat jestli je opravdu tak super... Vzhledem k mechanické prevodovce by to mohlo být ok. Zamlada jsem s něčím podobným brigádničil v údržbě zeleně a připadalo mi to úplně v pohodě, ale to už je 15 let :)
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od yeti »

mnov: taky jsem se nechal přesvědčit na plast. Obava z koroze a požadavek co nejnižší váhy zvítězily. Viking je dobrej, šasi ze stapronu, střihová spojka mezi nožem a motorem. Startuje na drc. Pohoda. Ale má to i svá proti - zejména co se týče plastu - rozhodně není "nerozbitnej", jak mi tvrdil prodejce. Odletující šutry a šutýrky udělají pěknou paseku. Ale je fakt, že to vydrželo opravdu hodně. Koroze nehrozí, hmotnost příznivější než u kovovýho šasi, ale co mi vadí je to, že to plastový šasi prostě není tak stabilní jako kovový. Nejvíc to poznáš na spojích mezi plastem a kovovými částmi podvozku. Prostě když to vezmeš do ruky, tak se to kroutí a časem se ty spoje vykvedlají. Né že by to nedrželo, ale citíš prostě vůle tam, kde by byýt neměly.
Můžu to srovnat s hechtem za bratru 6tis a musím říct, že viking kromě vyšší ceny (cca 16tis) a krapet normálnější obsluhy (nemusím zbytečně blbnout s rychlostí pojezdu) nic zásadně převratnýho nenabízí. I takovou blbost, jako sklopnou rukojeť má hecht udělanou líp. Co má naopak hecht (a všechny podobné sekačky včetně výše uvedené ryobi) naprosto dementně vyřešeno je boční výhoz. Ten nasazovací "tunel" je tak debilně tvarovanej, že jsem to urval po cca 20min lehkého chození pro relativně rovným pozemku. Prostě je to tak nízko nad zemí, že se to chytne třeba za krtinec nebo stromek a jak visí to na dvou plastovývh háčcích, tak rychle vezmou za svý. To zas vymýšlel polák, nebo rákosník... :839: Ale uprsavit se to dá - háčky jsem upgradoval na kovový a tvar seříznul tak, aby to tak nízko nechytalo a daleko netrčelo :supeer:
Až zničím Vikinga tak půjdu do toho nejlevnějšího stroje, s co nejsilnějším motorem a kašlu na to.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7813
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od mnov »

Já mám pár zkušeností se sekačkami a tak plast jsem myslel asi jen ten od Hondy. Zkušenosti s různými stroji jsem získal při sekání modelářských letišť.
Jedno letiště jsem sekal občas i tou naší sekačkou, takže toho má za sebou dost.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od VDC »

Vidíte a já bych se před plastovým šasi otočil na podpadku a šel dál. Právě proto, že bych nevěřil tomu, že plast vydrží nárazy šutrů. Jednou jsem si půjčil na chalupu vertikutátor od Wolfa, s plastovým šasí a nebyl jsem rád ani já, ani známej, že jsem mu do boku udělal šutrem díru.. :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od roura74 »

Já mám Husqvarnu R 152 s motorem Honda už asi 6 let. Jede jak švýcarský hodinky. Velkou výhodou je objem koše. Sekám s ní svahy, mulčuju, sbírám listí, likviduju krtince. Jednou za rok vyměním olej a letos jsem poprvé měnil svíčku. Točím dva nože, jeden děrovanej na mulčování a druhej vyhazovací.
Odvedla už za ty roky velkej kus práce.


Sent from my iPad using Tapatalk
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od sima »

No nemůžu dát objektivní recenzi,mám tu stigu jen krátce,ale zatím seču rád a hravě.Železné šasi s galvanickou úpravou,vše pevné,motor tichý a nastartovat to zvládne opravdu každý,včetně manželky,tj výhoda :-)Starty vždy na první drc,studené,teplé i rychlé teplé starty.
4 rychlosti i když jsem je nechtěl jsou opravdu uživatelsky moc pohodlné,obvzláště u členitého terénu a horší vyšší trávy.Spotřeba benzínu u hondy motoru jak je zvykem malá,velké kolca jsou prý horší na výdrž,no mají větší "páku",ale kuličkově uložená by neměl být problém a skvělě na pětníku se s nimi otočí i ten stroj co váží 42kg.Navíc jejich záběr je opravdu lepší.Síla motoru 190 cm3 velice dostačující,táhne to do kopce jak nic,mulčuje to skvěle,používám jeden nůž,nic nepřehazuju.Ještě jsem nesekal trávu do koše,prý to umí jak tu někdo psal i dobře mokrou trávu,tak uvidím.Zvládne to zatím fakt všecko,krtince,mulčovačka kvalitní i vyšší trávy,nic nenanosím do baráku na botách,tráva prostě zmizí.
Vše se lehce složí,výška sečení centrální několikapolohová,zatím nevím o nějaké špatném konstukčním řešení.Ale to ověří až čas.Subaru sekačka mě fest lákala,ale neměnil bych,teď určitě ne.Hlavně,ať nám to dobře slouží,plejáda ne plejáda :826:
Jinak s tím čištěním hadicí,to je tam taky,ale já bych to nepoužíval,ne ne.Dáš tomu ještě větší vlhkost a rozstříká se to i tam kde by se to nedostalo,ta štáva z trávy je hodně agresivní a stejně působí,jen i tam kde by se jinde nedostala.Normálně naklopit sekačku a růčo očistit a je.
Sekám po vrstevnici,když fakt hodně krpál je lepší svíčkou proti kopcu-i :-)Ale prý mazání hravě zvládne 20 stupňů jak nic i víc snad.Tlakové mazání je drahé,myslím,že to začíná minimálně od dvaceti tisíc,v reálu ještě víc.
Tož jsem se rozepsal u píva po šichtě :850:
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od VDC »

Co se čištění týče, tak já jsem sekačku v životě nečistil jinak, než špachtlí před zimou. A nehodlám tento zvyk měnit. :-) Ono teda u traktůrku se tam člověk stejně normálně nedostane, ale ani když jsem sekával sekačkou, nedělal jsem to jinak. A s korozí jsem problém nikdy neměl

Odesláno z mého EVOLVEO StrongPhone Q4 pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od Kolben »

Ale klucí, no tak. Vy jste na tu vodu nejaky háklivý :-) :-) :-) To trochu dramatizujete ne :-) Druhym dechem pak reknete, ze sekate mokrou travu, coz je vlastne to samy. Nicmene ja to vodou taky cistit nehodlam :-)
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od yohn »

patri do tohoto vlakna i vyber zahradniho sekaciho traktoru ?? potrebuju sekat ca. 3000m plochy, neni moc rovna, je to asi 10 let neudrzovane. predpokladam nejaky vykonnejsi (< 15PS) traktor s dvema vrtulema a hydro prevodovkou. Nejaky osvedceny reseni? Nemam na novy, budu se muset spokojit s lehce ojetym. Dokazete mi nekdo poradit nebo doporucit kam jit nebo co koupit ? Podminka je aby to sbiralo do kose. To je asi jedina podminka.
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od yeti »

VDC: není plast jako plast. Když jsem viděl ty tenký plasty u mountfieldu a al-ka, tak jsem si řekl, že do toho nepůjdu. Ale ten viking je opravdu odolnej. Co jsem psal výše samozřejmě platí, ale já sekačku používám dost drsně. Při normálním používání na normálním pozemku je ten stapron opravdu asi nezničitelnej.

Sima: kterou stigu máš? Stigu jsem vybral původně, ale když jsem si pro ni jel, tak ji neměli a prodejce Stihlu mě přesvědčil na Vikinga :o) Co jsem měl možnost je zkoumat, tak byly konstrukčně asi tak nejlíp z dané cenové relace. Ale mám pocit, že poslední dobou nejsou moc marketingově tlačený na úkor těch levných číňanů. Ikdyž jak jsem psal výše, ten Hecht mě mile překvapil (teda aspoň model SW 548 5-1).

yhon: s traktorosekačkou osobní zkušenost nemám. Soused má nějakou Husquarnu a říkal, že je to furt v servise. Ale když to zrovna seče, tak to má pěkný. Jinak záleží jakou tam chceš trávu. Pokud máš ambice na udržování nízkýho parkovýho porostu, tak asi ano, ale pokud třeba chceš na větší části pozemku síct tak 2x ročně a nechat narůst lučinu ,tak se poohlídni po bubnovce nebo mulčovači. Např. http://www.vari.cz/ nebo http://www.agria.cz/agria/

Kolben: mokrá tráva není totéž co čištění vodou. Agresivní sračka při sečení mokré trávy vznikne taky, ale nedostane se ti to všude, jako když k tomu připojíš hadici. Ale zase po čištění hadicí budeš mít sekačku furt jako novou a soused padne závistí :657: :657:
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od sima »

Yeti:
http://www.garteko.cz/sekacka-stiga-turbo-53-svq-h/
možná jsi šel pro stejnou,protože já na ni čekal pár dní taky,byla vyprodaná,ani v hlavním skladě pro ČR ji neměli,bral jsem to ve Vsetíně na kamenné prodejně.Tam jsem se dostal nejdříve taky k vikingům,ale ty už byly pro mě mimo cenový limit.Poslali mě na pobočku,kde tyhle stigy "dělají" už mnoho let.Prodavač měl doma dvě,starší a novší,hodinu pokec,chtěl jsem vědět vše,bylo vidět,že se vyznal.Případný servis není drahý,sekačka by měla mít střižné kolíky,nekoumal jsem to.Jeden člověk dovzel sekačku s cvaklými kolíky,aniž o tom věděl a sekal s tím dál,to bych musel vidět,nějak jsem to nepochopil,jak je to možné.
Jinak mě bylo řečeno,že rozdíl mezi vikingem a stigou je v podstatě jen v ceně,vše závisí jen na zvolené třídě sekačky dané značky,čili na peněžence.Ale toto neberte za bernou minci,možná je viking něčím pevnější či robustnější.Mě tam moc nepasoval ten plastový koš,jinak jsem vikinga nijak neobhlížel,může být opravdu odpovídající své ceně-kvalitnější.
Od husqvarny jsem ustoupil,neměli tak silný motor,loňský model zkurvili novým euro a motor šel výkonově do řiti,přitom sekačka byla ještě dražší,to se mě opravdu nelíbilo a to jsem ji už málem bral...ještě,že tak včil se mě každý koník navíc hodí.Mám jinak husqvarnu křovinořez,léty vychytaný typ,ten jede výtečně,po zimě chytl bez problémů.Huska má ale sem tam inovativní problémy,není vše od nich tak vip jak se traduje,ale to už hodně lidí ví.Například s motorovkami mají teď dost problémy,chlapi jsou dost nasraní,když to nechají seřídit a dojedou do lesa a nejede to jak má.
Kolben:to fakt není to samé,ta voda spolu se zaplým nožem ti to parádně rozstříká všude možně.Navíc když mě toto řekl sám od sebe těméř každý prodavač,když jsem chytal moudrosti při koupi sekačky-ek,tak je to další důvod proč se na tu "vychytávku" vysrat.Mě to přišlo tak nějak samo od sebe jako kokotina,ještě než jsem se začal o to řádně zajímat.Je to spíš velice levná "inovace",tahák pro oči kupce:nemusím to čistit,hrabat se v tom,nasadím hadici a je to,hmmm paráda.
Já navíc jak pořád spíš pozemek planýruju,tak přibírám sem tam hlínu,takže co vyčistím z okolí nože,to jde zpět na vyrovnání terénu,je to pěkná hlína a pěkná hromádka z toho,když to udělám pokaždé..stejně co s tím,proč to házet zbytečně někam do kopřiv.
VDC:já nečistil sekačku dokonce celá léta,dokud se už nechtěl pomalu točit nůž :655: ::-DD:Ale to byl plast.Teď to NAHRUBO seškrábnu,protože ji mám novou a taky nechci ať mě padá bordel,když ji schovávám,či pak vytahuji,parkuji ji do baráku,sic přes terasu,ale nedávám ji do stodoly,či do kůlny.Sjedu to starým nožem,samozřejmě ne ostřím,co je po ruce,jednou si snad vzpomenu na nějakou plast škrabku.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od VDC »

Yohn -> Honzíku výběrová kritéria jsou jednoduchá, výkon motoru, dvě kudly, centrální výhozová roura. A neméně důležité kritérium je dostupnost servisu. Jak jsem se přesvědčil, kdybych čistě náhodou, nebyl kdysi koupil AgroJet, kterej servisuje třeba Milisterfer ve Strakonicích, ale nějakou atypickou značku, už bych párkrát hořce zaplakal. Tím servisem myslím i dostupnost a cena řemenů a podobně. Můžu ti o tom napsat celkem dlouhé story...

Odesláno z mého EVOLVEO StrongPhone Q4 pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od yohn »

yeti píše: yohn: s traktorosekačkou osobní zkušenost nemám. Soused má nějakou Husquarnu a říkal, že je to furt v servise. Ale když to zrovna seče, tak to má pěkný. Jinak záleží jakou tam chceš trávu. Pokud máš ambice na udržování nízkýho parkovýho porostu, tak asi ano, ale pokud třeba chceš na …
nechci Vari ani jinou bubnovku, tu mam. ale mam z toho plnou hubu bordelu co od toho lita, jsem z toho zelenej, je to posekany nahrubo a nesbira to do kose. ja za tim pak litam a hrabu to, nakladam na kolecko a vozim. chci to trakturkem casem zkultivovat a jen se projet, posekat a vyklopit. pro ilustraci, tohle je kus (čti čtvrtina) toho co chci udrzovat :

Obrázek
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od yohn »

VDC píše:Yohn -> Honzíku výběrová kritéria jsou jednoduchá, výkon motoru, dvě kudly, centrální výhozová roura. A neméně důležité kritérium je dostupnost servisu. Jak jsem se přesvědčil, kdybych čistě náhodou, nebyl kdysi koupil AgroJet, kterej servisuje třeba Milisterfer ve Strakonicích, ale nějakou atypickou značku, už bych párkrát hořce zaplakal. Tím servisem myslím …

jj, uz mam jasno v tom ze nejakej obyc 8-11PS trakturek je asi zbytecny vyhazovani penez. nasel jsem si velkou Husquarnu, ma to 17PS a 330L kos a dve kudly, tak premyslim jestli to koupit nebo jestli si zatim za hranicema nekde najit nejaky stary Murrayem s bocnim vyhozem za par eur nez se to tim srovna a zkultivuje abych na tom nenicil novej traktor a ten si koupit az pak az tohle bude vicemene vytluceny tim starym strojem co na tom planuju oddelat
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“