Výběr sekačky - kterou?

Odpovědět
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od yohn »

Z kama jsi yeti?

Právě seču na chalupě, upgradoval jsem na dalkove rizenou husqvarnu Obrázek

Obrázek
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od yeti »

Tož to máš super dálkáč :-D Já jsem z Olomouce. Asi kus k tobě :-/
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
zaba
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 102
Registrován: pát úno 15, 2013 8:59 am
Jméno a příjmení: Radek Koutný

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od zaba »

Je to Partner - Ren, nějaká amerika. Typ přesně nevím. To samé, jen oblečené v černém je Partner.
Je to dvouválec V-Twin, hydrostat, pohon ústrojí je přes hladký klíňák (podle mne výhoda - může proklouznout a na motor se žádná šupa nedostane) .
Má 20 koní, takže uveze i poctivého chlapa a k tomu i seče. To u těch malých nemusí být vždy pravda.
A zvládne ho i malá holka :-)
Přílohy
IMG_20171014_114855_resized_20180502_123313269.jpg
IMG_20171129_184723_resized_20180502_123313032.jpg
IMG_20170512_192229_resized_20180502_123312051.jpg
IMG_20171205_165955_resized_20180502_123311718.jpg
Subaru Legacy Combi 2.0 R AT, r.v.06
ex. Subaru Legacy Combi 2.0 R r.v.07
ex. Subaru Legacy Combi 2.0 R Vialle, r.v.07
ex. Subaru Legacy Combi 2.2 GL, r.v.92
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od VDC »

Já myslím, že na základě referencí lze pořídit i bez vyzkoušení. Já kdysi, asi před 7 lety koupil na chalupu traktůrek Agrojet, 16 koní výkon, metr žací ústrojí a maká jako fík, přesně jak píše Žába. Je to celý ve svahu, trávu to vezme klidně 15 čísel vysokou, když se tam nedostanu a přeriste mi.
A jinak potvrzuji všechno, co napsal Yohn. Je to víceúčelový zařízení, který maká i při jiných pracech.
A s tím, co vím od Yohna, bych dneska nekupoval tady, ale koupil bych v Německu. Výběr násobně větší a opotřebovanost strojů násobně menší.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od yeti »

Zaba: díky. Pěkný to máš.
VDC: 15cm vysoká tráva není tráva, to je travička :-D Fakt, když se tam člověk nedostane včas, tak je to na pikaču :-/
Ten motor okoko 20HP je jasnej, traktor 250kg, řidič 50-100kg + plnej koš.... Ono to ve finále může do kopce klidně tlačit 400kg, což není málo....
A co ta hydrostatická převodovka? předpokládám, že je to opravdu hydrostatické a uvnitř se nemá co podělat / opotřebit...
Co je na tom nejdražší na opravy?
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od GordiK »

Yeti, naprosto chapu, ze 15 cm trava je "travicka"....

Uplne nejvetsi lahudka je, kdyz se to musi po 4 tejdnech sekat mokry, pac prselo a na dalsi sekani by se clovek dostal za za dalsich par tejdnu - a uz by to byla dzungle na traktor s rotackou...

Ten trakturek neni vubec spatnej - ale ten muj pozemek mel casti, kde bylo po desti dost vlhko a ten rider mel co delat se v mirnym svahu vyskrabat - nema sipaky a ty gumy se hned zalepi. Jo, byl to strojek za facku, kterej jsem navic zdedil - ale asi nechces investovat castky blizici se statisicum do profi vybaveni.

Proste moje osobni zkusenost byla, ze pokud sekat prilezitostne louku s krtincema, drnama, castecne podmacenou - tak trakturek za par penez nebude to uplne pravy orechovy, profi stroje co vemou i 40cm hustou travu a projedou bahno stojej jako osobak - a ted babo rad... Urcite bych si to napred vyzkousel osobne - ja bych po svy zkusenosti s tim riderem do takovyho stroje (resp. ani do zahradniho trakturku) do vyse uvedenych podminek nesel. Kdybych si musel neco koupit, byl by to mulcovac - prip. Vari s mulcovacem a vlekem.

Kdyz uz trakturek, tak bych si promyslel, jak to je s vysejpanim kose - prehazovat travu z kose kamkoli je dost problem - vidlema to propada... V tom by moh bejt lepsi ten rider - ten kos clovek unese, plnej kos traktoru bude mit pres 100 kg, kdyz je trava mokra... A fakt bych si zkusil, jak se bude na tvym pozemku hrabat v mokru, jak to veme fakt vysokou travu atd.

Kdyz to tak vidim - jeste, ze se mi o travu staraj ovce!
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od yeti »

GordiK: přesně jak říkáš.
Já jsem kdysi dávno měl ke kultivátoru dvoububnovou sekačku. Jelo to fajn, ale v tom terénu při vysoké trávě to byla dřina jak sviňa (otáčení, couvání, odmotávání namotané trávy...). Je fakt, že jsem tehdy tu trávu sekl tak 2-3x do roka, dneska jedu každej týden, nebo každej druhej. Když pominu tu dřinu, tak při tomto způsobu sečení je fakt hodně odpadu a nechat to tam nemůžu, to už je víc v pohodě to vzít křoviňákem. Ale ten odpad hrabat z celé zahrady...:o( Tím mulčem je odpad víceméně v pohodě ale jen v tom smyslu, že to není "vidět". Ta hmota tam zůstává, tleje, prorůstá novou trávou... a hlavně - zůstávají v tom klíšťata. Nikdy jsme neměli klíšťata, běhalo se v trenýrkách po louce tráva po pás a nevěděli jsme co je to klíště. Dneska se projdu kolem domu posečenou trávou a mám na sobě minimálně jedno >>:-@@ Takže si od sběru a odvozu slibuju zejména omezení těchhle sviní. Jenže malou sekačkou je sběr nereálnej, jak jsem už psal.
Počítám s tím, že se traktorem nedostanu všude a počítám i s tím vysypáváním koše na hromadu - nemám problém to vysypat na hnůj, nebo to přeházet na vozík a odvýzt.
Jó, ovečky, to je taky dobrá volba. Ale starostí je s tím dost...
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od GordiK »

Hele, u tech klistat si nejsem jistej, jestli to fakt souvisi s mulcovanim - a nebo spis s oteplenim klimatu...

Pokud chces sict kazdy dva tejdny, tak bych se traktoru nebal. Me spis stvalo, ze jsem otrok travy - proste velka cast pozemku se aktivne neuzivala, slo jen o to, aby tam nebyla dzungle. A kvuli tomu stravit ca. 8 - 12 hodin mesicne secenim mi lezlo na nervy, pak to vztekani kdyz to bylo prerostli ani rider to nebral... Tohle s mulcovacem odpada.

Vzdycky je to neco za neco - osobne bych poridil treba ten pouzitej mulcovac tady z fora a sekacku s kosem - cast zahrady bych pravidelne sek, druhou bych prejel jednou za mesic mulcovacem a nazdar. Nebo trakturek a sict co dva tejdny a prehazovat hodinu travu jak u blbejch na karu - ale mit hezkej travnik...

Bohuzel se obavam, ze proti klistatum pomuze jen vybetonovani zahrady - ale fakt nejsem expert pres tyhle potvory.
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od yeti »

Myslím si, že to nepřímo souvisí. Jednak ta havěť přežívá v té travní hmotě a druhak to z tama není jak jinak dostat, než pohrabáním, a spálením / odvozem. Jinak samozřejmě za jejich rozřížením do vyšších poloh je teplejší a sušší podnebí a mírné zimy.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od yohn »

To mas do bavor z ruky pro trakturek. Ale uz jsem jich tam koupil hodne.
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od VDC »

Já úplně nevím, jestli ta tráva, když mi přeroste, má jen 15 cm. Radši jsem řekl míň, než abych tvrdil něco, co není pravda. :-)
V každém případě trávu mi to posekalo vždycky jakoukoliv i mokrou. Jak to má centrální výhoz a 2 kudly, tak to hází i mokrou trávu. Na vysejpání mám místo dole pod pozemkem. Nikam to nepřehazuju. Zacouvám, vysypu, s každou další fůrou najíždím na tu předchozí.
Mám v plánu, už teda dlouho :-) , že si na posekání ploch udělám přípojnej sklápěcí vozík, uzavřenej jako koš, protože ten centrální výhoz to metá několik metrů za traktůrek. Takovej Otavan. :-) Ušetřilo by to spoustu času, který zabere vysejpání. Ale furt nějak není čas. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od yeti »

yohn: to máš pravdu. Ale za dobrým kupem se dá vyrazit i dál. Jenže to už chce jet na jistotu. A taky nejsem 2x nadšenej z ježdění po SRN s ženiným foresterem kvůli jejich striktní přísnosti na stav auta. Nerad bych, aby si na mě zgustl nějakej skopčáckej poliš jen proto, že tam budu ocmrndovat s 20let starým "vrakem"...
Našel jsem pár bazarů v čr, ale vůbec netuším jak se mám orientovat v cenách. Většinou to není s čím srovnat. U aut je to myslím jednodušší.. :-/ Jsem vyloženě typ k ojebání... :-D
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od yohn »

ObrázekObrázekObrázek
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od suubaru »

Yohn: prosím tě z jakého serveru jsou ty inzeráty? Chci si koupit jetý cepový mulčovač neboli cepák, pochozí, záběr alespoň 90-120 cm, narazil jsi na něco takového v Německu? U nás se toho nikdo nezbavuje.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od spm »

To tu zkusím taky zaplevelit :-) Na chatě máme něco jako 2000m2 pozemek, z čehož ale většina je v dost příkrém svahu; odhadli jsme to na 23°. Hypoteticky - je šance, že existuje traktůrek, který bude schopen v tomhle jezdit a posekat to?

(Prakticky - se to teď řeší tak, že přístupná část zahrady se seká pravidelně elektrickou hrůzou, která mi právě pije krev a mám 100 chutí i jenom na tohle koupit něco normálního a ostatní ať si tam sekají klidně dál tou elektrickou. A ta vysoká část se řeší tak, že se párkrát za sezónu, když už je tam hodně velká džungle, uplatí někdo z vesnice s lištovkou, co to oběhne).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“