Výběr sekačky - kterou?

Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od VDC »

Traktůrek by to dal.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2276
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od clay »

Když jsem pořídil chalupu, tak na hradubickém srazu dalo slovo a slovo a dohodl jsem se Standou a koupil od něj Strajeta. Když mi ho přivezl a viděl (tedy neviděl mne přes tu trávu, do které jsem vjel) co jsem s tím načal sekat, tak jen polkl a řekl že tohle nikdy nezkoušel a ani neviděl.
Rozhoduje výška, hustota a nejen vlhkost podloží ale i šťavnatost trávy.
Teď jsem ještě jednoho staršího Starjet koupil do firmy, protože nejen, že bude sekat, ale musí udělat i základní terénní úpravu pro pozdější nákup novější sekačky (starší typy mají bytelnější šasi).
to předseda - existují tzv deflektory, které se nasadí místo koše a usměrní trávu tak do půl metru za traktůrek - doporučuji - pak to může zůstat ležet, uschne to a ztratí se to, oproti mulčování z toho nejsou mokré sra.ky
to předseda - až budeš mít toho "horala" za traktůrek tak dej vědět, přeci jenom něco musím do koše dávat a ta cesta s vysejpáním zdržuje.
a k vysejpání - koš od traktůrku se neodděluje jen se pomocí páky zvedne a otevře, i když pro malou holku to není....ale skoro dospěláci to zuvládnou
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od VDC »

Michale deflektor není řešení. Vím, že tahle cesta existuje, ale když už sekám, tak chci tu zahradu čistou a ne zasranou od posekaný trávy. :-) Navíc to má na chalupě dvojí efekt, nejen, že to líp vypadá, ale hlavně se sesbírá všechen ten posekanej plevel, kterého je v trávníku nepočítaně. :-)
StarJet je nástupce toho mýho AgroJetu. Já jsem s tím traktůrkem děsně spokojenej, i když je to stará obyčejná mechanika a proti hydropohonu musím spojkovat a řadit. Ale je jednoduchej a mám ho rád. :-)
SPM Jendo až budu na chalupě, tak zkusím nějak změřit sklon pozemku, abych relevantně odpověděl na tvoji otázku. Ale jsem si jistej, že 23° to zvládne.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22755
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od spm »

Super, zkus na to kouknout :-) To by celkem otvíralo nový možnosti, nám se celkem nechtělo věřit, že by toho traktůrek byl schopen :-) (A rázem by to sekání bylo i zábavný ;-D)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od yohn »

suubaru píše:Yohn: prosím tě z jakého serveru jsou ty inzeráty? Chci si koupit jetý cepový mulčovač neboli cepák, pochozí, záběr alespoň 90-120 cm, narazil jsi na něco takového v Německu? U nás se toho nikdo nezbavuje.
Www.ebay-kleinanzeigen.de
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od yohn »

ObrázekObrázekObrázekObrázek
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od PetrAT »

spm píše:To tu zkusím taky zaplevelit Na chatě máme něco jako 2000m2 pozemek, z čehož ale většina je v dost příkrém svahu; odhadli jsme to na 23°. Hypoteticky - je šance, že existuje traktůrek, který bude schopen v tomhle jezdit a posekat to?
.
V manuálu bude uvedený povolený náklon
Pokud tam máš nějaké prudké otáčení , tak by mohla pomoct uzávěra.
Naposledy upravil(a) quickly dne úte kvě 08, 2018 11:22 pm, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Upravena citace
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od VDC »

spm píše:Super, zkus na to kouknout To by celkem otvíralo nový možnosti, nám se celkem nechtělo věřit, že by toho traktůrek byl schopen (A rázem by to sekání bylo i zábavný )
Ono se to nezdá, ale ono to vyjede fakt hodně.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22755
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od spm »

Jak se s tím vlastně správně mají ty svahy sekat? Po vrstevnici jako se strkacíma sekačkama nebo to naopak brát kolmo jako u auta? :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od sima »

No ono i u sekačky platí,že když už je strmější svah,je lepší jet svíčkou proti svahu a ne po vrstevnici,jak mě říkal jeden veterán-lampou proti kopcu :-) Skrz to,že to nemá tlakové mazání,nevím jestli si to dobře pamatuju,ale běžná sekačka bez tlakového mazání,což jsou všechny běžně používané zvládne nějakých 20 stupňů bez újmy snad?Četl jsem to,ale radši to neřeším a zapomněl jsem to :-) občas dávám strašné sklony a zatím funguje,třetím rokem jo,ale je fakt,že je to jen na chvilku.Jinak svíčkou proti kopcu neřeším žádný svah,ani vlastně zpět,krátkodobě ne.
Co se týče traktůrku bude to jak už bylo řečeno v manuálu,mělo by být,ale 30-35 stupňů by neměl být problém u slušného traktůrku.Taky záleží když vyjmu systém mazání-tlakový netlakový,tak na tom co sekáš... a jestli s košem,či mulč,či výhozem,aby to taky vůbec utáhl.
Osobně sekám s touto:
https://www.sekacky-pily.cz/sekacka-sti ... nda/d1524/
Je to nejsilnější motor co jsem tehdy při koupi dostupně dohledal a nelituju,naopak,kdyby byl silnější připlatím zas a rád.
Chudák už zažila fest fest :-/ ale bere vysokou trávu,nebudu říkat výšku v cm,ale fakt moc,sekajda se mě ztrácí kolikrát v trávě,když už nemože mulčovat tak v krizi výhoz(tam kde by to jiný sekal křoviňákem či vůbec a neřešil to)jen dávám drát,bo ten vyhazovací tunel je na nic,maximálně ještě zvednu o stupeň výše zdvih sečení,ale pak bere všecko a to že má 4 rychlosti jsem velmi ocenil,tam kde si nejsem jist terénem či ve složitém terénu-sadba manželčiných květinek a bylinek apod :-D ...
Hlavně taky neblbnout a sekat když je tráva spíš suchá,když už je teda hodně přerostlá.Počkat pár hodin než to mordovat.
Spotřebu benzínu samozřejmě neřeším,ale je fakt malá,tj to poslední.Já si sekačou udržuju mimochodem taky kondici a opravdu nesekám furt dokola a často,jde to i aby to nebylo furt dokola a otravné,ale chce to fakt ten nejsilnější motor,vše pod začínáj být muka,tj pravda!
No a klíšťata tam kde mulčuju nejsou,nevyskytli se teda,jinak jsou-v trávě neposečené předtím.Kdybych to nemulčoval tak jsou...výskyt klíšťat je zas kapitola sama o sobě.Stejně je to divné-dřív jsme pojem klíště vůbec neřešili,že???Vzpomínáte ne na dětství naše...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od VDC »

Určitě spíš proti svahu, jak píše Šíma. Mimo jiné proto, že po vrstevnici z toho padáš. :-) A taky se ti po vrstevnici snáž stane, že se ti odlehčí to horní kolo a prostě to najednou nejede. :-)
S tím mazáním úplně nevím, neznám konstrukci mazání u motorů malé zahradní techniky. Já jen pro jistotu, protože s tím právě jezdím kopec nekopec, dávám bacha, abych měl furt dost oleje. Před každým sekáním to zkontroluju, aby tam bylo maximum.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6346
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od cleo »

Jak píše Šíma, klasická sekačka do svahu by měla mít tlakový mazání, vím, že je má Weibang, dává tam motor Kawasaki, je to svým způsobem už profi sekačka, i když za slušnou cenu.
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22755
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od spm »

Super, díky moc :-) O tom tlakovém mazání jsem tu právě někde v tomhle vlákně už četl. Zase možná u těch traktůrků tohle bude spíš k nalezení, než u samotných sekaček. Každopádně jsem mile překvapen, že to není takový problém, jak jsem si ze začátku myslel.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3018
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od yeti »

Tlakový mazání u běžných sekaček nenajdeš. Je to zase prodražení celýho stroje, vyšší hmotnost a složitost -tzn. nároky na údržbu. Ale já jsem o víkendu měřil svůj kopec a průměrně se pohybuju okolo 30st, někdy 20, na kousku i 35. S běžnou sekačkou s mazáním rozstřikem jsem nikdy problém neměl. Je třeba udržovat hladinu oleje.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Výběr sekačky - kterou?

Příspěvek od sima »

Mám zatím stejné zkušenosti yeti,zatím sekačka funguje...Cleo to tedy čučím 8() ten Weibang je za docela normální cenu [!] a má opravdu už tlakové mazání,neznal jsem tuto značku,vypadá to dost dobře a srdce je japonec :-) máš s tím osobní zkušenost,či někdo jiný?
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“