Rotační sekačka s motorem SUBARU

Odpovědět
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Rotační sekačka s motorem SUBARU

Příspěvek od suubaru »

zdarec, koukám po sekačkách na trávu, už nějaké mám, ale hodila by se mi přikoupit nějaká kolem 53 cm záběr s odolnějším šasi.
Včera mi vyrazil dech model od RYOBI, s velkým logem s plejádou na motoru, viděno v polském Leroy. (cena do 10 tkč!)

http://www.mowermagic.co.uk/acatalog/Ga ... _3501.html

Sekačka mi nepřistála v nákupním košíku, přeci jen nabídka je velká, jsou tady plastové hondy s dvounožem, john deer se silnými B&S atd. Tadle má poměrně malý koš a pojezdová rychlost se nedá dávkovat, což je minus. Nicméně vidina mít ve stodole sekačku s plejádou je velmi lákavá.

Má někdo ponětí, jak tydle subaru motory fachčí v provozu? Bohužel není šance vyzkoušet, ani na youtube není žádný záznam. Ostatně je otázkou, co mají tydle motůrky společné s naší ikonou.
Někde jsem se "dočetl", že právě Ryobi má významné slévárenské provozy, kde se odlévají také motorové skříně atd pro subaru automotive.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rotační sekačka s motorem SUBARU

Příspěvek od seatik »

je to taky boxer? ::-DD:
Ne vse co je subaru je nejlepsi,ja bych se drzel B-S nebo Hondy,to jsou top motory lety odzkousene :pr:
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Tom007
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 248
Registrován: pon říj 12, 2009 11:03 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Rotační sekačka s motorem SUBARU

Příspěvek od Tom007 »

Motory Robin - nyní Subaru se používají jako profesionální motory ve stavební mechanizaci- např. elektrocentrály, vibrační desky atd. Srovnatelné s Honda nebo B+S Vanguard. Servis těchto motorů a náhradní díly jsou zajištěny po celé ČR.
Bohužel nejsou to boxery....., ale jsou i rozvody OHC.
eX Subaru Forester 2.0 GX = MY 1999
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Rotační sekačka s motorem SUBARU

Příspěvek od VDC »

Motory Robin jsou staré jako FHI samo. Je to divize prumyslovejch motoru FHI. Myslim, ze od roku 2005 byl nazev z marketingovych duvodu zmenen na Subaru-Robin. Ty motory makaji dobre. Mam dve elektrocentraly s motory Subaru-Robin a nedam na ne dopustit. Jinak pro zajimavost, motory robin maji stejny osazovaci priruby jako Honda, takze neni problem pri vymene motoru v sekacce sahnout po oblibene znacce. ;-)

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Kutiltim
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: stř říj 27, 2010 3:48 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Rotační sekačka s motorem SUBARU

Příspěvek od Kutiltim »

Takže, dnes mi přišel do schránky leták z Hornbachu, kde mají nově v nabídce tu sekačku Ryobi s motorem od Subaru. Koukám na to jak blázen, nicméně jak píše VDC...je to normální. Taky shání na letošní rok novou sekačku, tak mě to trošku zarazilo :655:
Subaru Forester 2.0 X, 5MT, 92 Kw, MY 03-ex
Subaru Forester 2.0 D, 6MT, 108 Kw, MY 09
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Rotační sekačka s motorem SUBARU

Příspěvek od saburafu »

Kutiltim píše:Takže, dnes mi přišel do schránky leták z Hornbachu, kde mají nově v nabídce tu sekačku Ryobi s motorem od Subaru. Koukám na to jak blázen, nicméně jak píše VDC...je to normální. Taky shání na letošní rok novou sekačku, tak mě to trošku zarazilo :655:
Značku Ryobi nakupuji od jednoho mého dodavatele. Se schválně podívám do nových ceníků, jestli tam ty sekačky najdu a v jaké cenové relaci 8)
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“