Nářadí

ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Nářadí

Příspěvek od ozawasan »

co furt fšichni máte s kvalitou a trvanlivostí? uvědomte si, že kvalitní výrobky z Číny jsou testovány na tamních výrobcích - takže když jsou auta ze sklolaminátu a pokoveného papíru, stejně jako šrouby - tak tomu odpovídá i pevnost nářadí ne? Pořád............ :839:
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
klimat
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: sob kvě 22, 2010 7:46 am
Jméno a příjmení: Tomas Klima
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí

Příspěvek od klimat »

Ja to vim, jsme DIVNÝ :supeer: :783:

a JÁ jsem na to pyšný..... :conf89: :diky:
Tomáš K.

Subaru diagnosa
www.boxerauto.cz
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Nářadí

Příspěvek od Mira »

Já má sadu Wisent v kufru a zatím drží.
U nářadí z Číny můžete koupit nářadí za babku, ale je z hřebíkový oceli. Ale taky se dá pořídit drahý kvalitní nářadí, např. Extol, řada Premium a přesto že je z Číny tak je kvalitní. Je to o ceně, ale taky ne vždy.
Ale speciálně u nářadí, který se používá profesionálně platí, že laciný nářadí jde po týdnu do koše. To nejkvalitnější a drahý vydrží strašně moc. Většinou až do té doby než ho někdo šlohne.
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Nářadí

Příspěvek od M.Z. »

Ovšem i některé Čínské výrobky můžou docela dobře fungovat, ale jak píšeš, musí se jednat o profi řady.
Ono je to taky o tom, do jaké míry dotyčný při práci používá mozek, ale to je tak u všeho.
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48974
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí

Příspěvek od VDC »

No já teda musim zodpovědně říct, že nebejt čínskýho nářadí, tak ho mám v dílně o polovinu míň. Teda teď mluvím o elektrickým a vzduchovým nářadí. Kvalitu řeším u ručního nářadí. U elektrickýho jen u extrémně namáhanejch věcí, jako je flexa. Tu jsem musel koupit pořádnou, protože srágory mi nevydržely. Jinak s čínou nemám problém. Díky číně jsem se domohl takovejch vymožeností, jako je samostmívací kukla na svařování, která ještě před 5 lety nešla koupit za míň, než nějakejch 6000. Ta co mám stála před 3 lety 1700 a funguje jako fík. Už si neumim představit, že bych jí neměl. A takovejch příkladů bych měl spousty. :850:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Nářadí

Příspěvek od M.Z. »

A máš v ní sklo? :845:
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48974
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí

Příspěvek od VDC »

M.Z. píše:A máš v ní sklo? :845:
:845: to já nevim, co tam soudruzi dali...možná je to nějakej čínskej patent. Hlavně, že to funguje
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21884
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Nářadí

Příspěvek od HonzaCZ »

klimat: nedoporučim přímo značku, ale doporučim do požadavků připojit 3/8 gola sadu... hlavně, co se týče auta je někdy k nezaplacení
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Nářadí

Příspěvek od suubaru »

poradili byste, jakou sadu bych mohl koupit pro palcové míry? Vše co tu referujete jsou metrické záležitosti.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21884
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Nářadí

Příspěvek od HonzaCZ »

Ja mam palcovy orisky v ramci velky sady od halfords, ale tu uz asi u nas nekoupis. Koukni se na nabidku Teng Tools, to je docela fajn naradi.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1588
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Nářadí

Příspěvek od RallyCAD »

Veškeré gola nářadí používám jedině Tonu. Resp. dneska už se to jmenuje Tona - Expert.
Jejich golu už mám asi 8 let a dělám s ní hodně a rozhodně jí nešetřím. Za celou dobu jsem
zničil dvě věci: jeden 44cm trhák a jednu 1/2" krátkou tyčku. Oboje prasklo, když jsem snažil
povolit ložisko v kole a stál jsem na tom a pružil. Takže oboje jsem zatěžoval svýma 120kg +
nějaké to propružení a navíc ještě s navlečenou trubkou, která prodlužovala páku skoro na metr.
Odhaduju, že jsem vyvinul kolem 1500Nm a kromě těch dvou věcí všechno vydrželo. Ořechy
nikdy nepraskly, téčko taky drží. Obě ráčny v sadě jsou pořád OK (jedna 1/2" a druhá 1/4")
Nepřeskakují, neuvolňují se. Vše je kvalitně chromované a nic nerezaví, ani na místech otlaků.
Pro toho, komu by to ještě nestačilo, tak Tona vyrábí i řadu "průmyslového" nářadí. To jsou
věci určené pro rázové utahovačky a maximátory. Ale taky stojí víc...

Ploché klíče taky jedině Tona. Hodněkrát do nich buším kladivem, nebo je používám i jako páčidlo
a nikdy mi žádný neprasknul. Používám očko-plochý.

Výhoda Tony je, že se dá koupit všechno i po kusech. Já takhle koupil asi tři ořechy, které jsem ztratil.
Tona vyrábí i veškeré nástavce v palcových rozměrech...

Kleště pak jedině Knipex. To jsou jediné kleště, které se neožvejkají a neztupí. Jsou drahé, ale
když si člověk spočítá, kolik postupně vyhodí peněz za několik šmejdů, tak se to vyplatí.

Elektronářadí doporučuju Makita. Všechno co dělají je vpodstatě profi. Např. horní frézku na dřevo
a flexu mám Makitu. Je to špičkové, robustní a propracované nářadí. Mají o dost kvalitnější plasty
než ostatní a mají výbornou ochranu proti prachu. Ložiska drží i po dlouhém používání. Jako druhou
značku používám Metabo. To je takové polo-profi. Mám od nich vrtačku, kladivo, aku vrtačku,
pokosovou pilu, přímočarku, vibračku a mafla. Všechno je absolutně bezproblémové a kvalitní.
Mají velice precizní zpracování. Makita má ale robustnější mechanické součásti a snese větší
a delší zatížení. U Metaba musím např. nechat kladivo po půl hodině sekání vychladnout. Nástroje
(čiliže frézy, plátky, kotouče a vrtáky) používám jen značkové, nebo české. Frézy od IGM, plátky
a kotouče od Hawera nebo Hilti, kotouče Pilana, vrtáky Hawera, Irwin a Hilti). Po letech "šetření"
na nástrojích jsem se nasral nad věčně zlomenými nebo ztupenými nástrojí a nakoupil všechno profi.
Od té doby jsem nic nekupoval, protože všechno drží a nemusím nic měnit.

Já si dělám vpodstatě všechno sám - dřevo, železo, auto, vodu, plyn, odpady, elektriku, zedničina, obklady
a další věci, takže nářadí používám pořád. Po letech jsem došel k jednoznačnýmu závěru, že se na vercajku
ušetřit nedá. Jsou věci, který člověk použije málokdy a tam asi nemá cenu kupovat něco profi, ale pak jsou
věci, který se používaj celej život a na těch se nevyplatí šetřit. Např. kvalitní vrtačka, sada šroubováků, flexa,
a gola jsou věci, který se používaj pořád...
Subaru Outback 2.5 2016
Největší výhoda Subaru je ta, že zapadne až tam, kam se nikdo nedostane aby vás vytáhnul...
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Nářadí

Příspěvek od suubaru »

RallyCAD píše: Elektronářadí doporučuju Makita. Všechno co dělají je vpodstatě profi.
jojo, předečírem jsem po dlohém vybírání pořídil excentrickou brusku, zelenou bosch 400 wattů, a vybral jsem blbě. Je slabá. chjo :839: :686:
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
Kofilka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: pát srp 21, 2009 9:38 pm
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nářadí

Příspěvek od Kofilka »

k těm klíčům mohu doplnit levné ale hoodně dobré značka Triumpf. Mám od nich 3 sady klíču a plochou 19tku sem rozlomil až když sem místo ruky použil půlmetrovou trubku a nohu :-) Jinak vše funguje už dlouho.
Forester SH 2010
Lego BE 2,5 03
ex:
Forester: 98 Black - ČDcargo :-); 99Red;99turbo Green;99 2,0AT;98 silver;silver04 AT
Impreza: 93 1,8 Blue; 98 2,0Silver,2009 1,5r
Legacy: 95 2,0 Blue; 96 2,2 ATgreen; 95 Hubertus; 01 2,5 Blue
Outback: 99 2,5 Red; 01 3,0H6
Tribeca:08 3,6
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Nářadí

Příspěvek od marek.sm »

Zelenej Bosch nebrat, předraženej šunt.
Osobně taky jedině Makitu.
Mám i nějaký Metabo, ale řekl bych, že za posledních 10 let šli s kvalitou hrozně dolů.
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1588
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Nářadí

Příspěvek od RallyCAD »

Před zeleným Boschem mě varovali i prodejci. Je to řada pro hobbymarkety a vyrábí se v Číně.

Modrej Bosch je prý úplně někde jinde, ale bohužel i cenově.

Metabo asi taky jede v současném trendu. Zelená řada je sice dobrá, ale pak je ještě modrá
řada profi - ale ta je finančně taky mimo dosah.

Nejlepší je samozřejmě Hilti, jenže dát za vrtačku tolik, jako za ojetýho offroada si může dovolit opravdu
je profesionál, kterýmu to nářadí vydělává. Mě se letos podařil dobrý kup - koupil jsem na Aukru mafla
od Hilti, který měl jen ojeté uhlíky. Jinak je v pořádku. Původní cena cca 30tis, já ho sehnal za dva a půl.
Pro truhláře je pak asi špičkou v oboru Festool, ale cenově to je taky maso.
Subaru Outback 2.5 2016
Největší výhoda Subaru je ta, že zapadne až tam, kam se nikdo nedostane aby vás vytáhnul...
Odpovědět

Zpět na „Dům, dílna, zahrada“