Nůž do přírody

Odpovědět
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Nůž do přírody

Příspěvek od StandaB »

Tvl... Jestli mas doma tolik hezkejch holek , tak si porid zadsi flobertku nebo rovnou kulovnici. :-DDD
Uživatelský avatar
zed
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1058
Registrován: pát črc 27, 2018 7:37 am
Jméno a příjmení: Tomáš K.
Bydliště: Ostrava

Re: Nůž do přírody

Příspěvek od zed »

Zatím mám P-10 C (9 mm) a 83 JANE (.22), v plánu je brokovnice "na doma" (až bude dům) a nějaké to ARko nebo tak něco delšího... ;-)
Subaru Levorg GT-S Comfort 2018, 1.6DIT, 125 kW, "7°"CVT, 9,003 l / 100 km
EX Škoda Octavia II HB 2006, 2.0 TDI, 103 kW, 6°DSG, 6,2 l / 100 km
EX Citroën Saxo 1.5D 3dv. 1997, 43 kW, 5°MT, spotřeba 0,0nic, 1000 km / nádrž
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3662
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Nůž do přírody

Příspěvek od StandaB »

Je videt ze myslis dopredu. :-D
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3096
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Nůž do přírody

Příspěvek od outback »

zed píše:
Koukal jsem, co jste tu psali, dokonce se mi náhodou dostal jeden opravdický Victorinox o víkendu do ruky, a asi mám tedy rozhodnuto - zatím vyhrává Victorinox Ranger Grip 78 .

Musím říct, že ten Victorinox je teda jiná liga než rozviklané "švýcarské" nože, které jsem dosud kdy měl/viděl.
Já mám něco velmi podobného Rangeru: Outrider - jen je to nějaký starší model kde je pojistka posuvný knoflík na boku střenky. Nůžky sice ani nijak zvlášť nepotřebuju, ale co se velmi hodí je plochý a křížový šroubovák. Ten šroubovák na Rangeru co z něj trčí jako vývrtka je dost na nic, protože se s ním nikam nedostaneš, je krátký blbě se s ním šroubuje když musíš točit celý nůž napříč. Dlouhý křížový šroubovák zhruba v ose nože na Rangeru je fakt luxus. Dál má Ranger pinzetu a vývrtku. Vývrtka se hodí jako vývrtka a hlavně coby držák na minišroubováček na brýle atd. - musí se dokoupit extra.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
zed
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1058
Registrován: pát črc 27, 2018 7:37 am
Jméno a příjmení: Tomáš K.
Bydliště: Ostrava

Re: Nůž do přírody

Příspěvek od zed »

Jo, Ranger Grip 79 má místo šroubováku vývrtku. Jsem si říkal, že šroubovák bude lepší než vývrtka, protože víno otevírat nepotřebuju. Ani teda pivo nebo konzervy, ale co už... Nakonfigurovat podle sebe si to nemůžu... :-/
Subaru Levorg GT-S Comfort 2018, 1.6DIT, 125 kW, "7°"CVT, 9,003 l / 100 km
EX Škoda Octavia II HB 2006, 2.0 TDI, 103 kW, 6°DSG, 6,2 l / 100 km
EX Citroën Saxo 1.5D 3dv. 1997, 43 kW, 5°MT, spotřeba 0,0nic, 1000 km / nádrž
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Nůž do přírody

Příspěvek od Makovica »

Presne medzi tymi dvomi je funkcne ten, co som sem hodil na zaciatku :)
https://www.victorinox.com/global/en/Pr ... /0.8361.MC
Ja som prave vyvrtku chcel. Nikdy nevies, kedy sa ti na turistike hodi :)
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4329
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Nůž do přírody

Příspěvek od OZP »

Jeden Victorinox ma v nabidce i Subaru butik, tak treba to bude vyhovujici model a budou ti delat radost i plejady na nem.
Mam ho, nosim ho v batohu na bezne mestske pouziti a zatim nezklamal. Ty nuzky na nem me bavi, prijdou mi opravdu sikovne a funkcni, i treba na nouzove zastrizeni nehtu...

Jinak jsem ted shodou okolnosti taky v procesu vybirani noze. Koukam uz delsi dobu po zaviraku do kapsy, v takove kvalite a designu, abych ho mohl nosit v kapse do prace i na volny cas nasledujicich min. 50 let. Takze tomu prizspusobuji i rozpocet.

Kurnik, rozepsal bych se vic, ale nechce se mi na mobilu tukat a vkladat a lovit odkazy. Napisu pak, treba taky dostanu dobrou radu.

Jinak jeste k nesmyslnym zakazum:
Nemecko nezavadi nic noveho. V dobe nejvetsiho boomu fotbaloveho chuliganstvi v Anglii byly zavedeny podobne zakazy, vc. totalne absurdniho zouvani tezkych bot pred vstupem na stadion. Pametnici tvrdi, ze clovek, co se umel vyznat v tlacenici a mel patricne ostre lokty, odchazel z fotbalu v novejsich Martenskach, nez ve kterych prisel :-).
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
zed
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1058
Registrován: pát črc 27, 2018 7:37 am
Jméno a příjmení: Tomáš K.
Bydliště: Ostrava

Re: Nůž do přírody

Příspěvek od zed »

V Subaru butiku jich mají několik, včetně toho Foresteru. Jenom já teda pořád trvám na tom jednoručním otevírání, a to tam bohužel nemá ani jeden...

Našel jsem videa Krakena na YouTube, má na noži vývrtku a v ní nějaké křesadlo, to mi přijde jako fajn nápad... :-)

Takže teď pro změnu vede Ranger Grip 79... Nebo 179, pokud bych chtěl jinou barvu, ale za ty peníze navíc mi to asi nestojí...
Subaru Levorg GT-S Comfort 2018, 1.6DIT, 125 kW, "7°"CVT, 9,003 l / 100 km
EX Škoda Octavia II HB 2006, 2.0 TDI, 103 kW, 6°DSG, 6,2 l / 100 km
EX Citroën Saxo 1.5D 3dv. 1997, 43 kW, 5°MT, spotřeba 0,0nic, 1000 km / nádrž
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Nůž do přírody

Příspěvek od Subaru70 »

Zajímavé nožířské téma..Jak už tu někde zaznělo od Davida tuším,nejlepší je si udělat nůž sám..znáš materiál,uděláš si ho přesně pro svou ruku..Pár nožů už jsem udělal a nůž do přírody musí fakt hodně vydržet. Takovej nůž do přírody nikdy nezůstane jen u řezání buřta nebo ořezání klacku na něj..nemusíš s ním sice hned kuchat soba, ale občas si potřebuješ seknout do větve, osekat špalek,kůru,...takže zavírák zůstane pouze kapesní nožík pro jemnější práci a proto mám rád do přírody nůž s pevnou čepelí nejlépe full tang se kterým se nemusíš bát do něčeho seknout abys náhodou nerozbil zavírací mechanimus, což se často u zavíráku může stát.Taky mám pár zavíráků,ale ty mám opravu jen na krájení buřta..vše ostatní dělám vždy nějakou kudlou,která je na to určená víc než ten zavírák.
Na druhou stranu pokud nechceš chodit s kudlou u opasku jako nějakej komboj a spíše ti vyhovuje něco menšího, pak rozhodně nešetřit a koupit něco ověřeného s dobrou brousitelností protože u levnějších nožů to ostří je pro zlost.Tvrdé ostří kvalitního nože se dá nabrousit i v domácíh podmínkách, já sice používám brusné sady (kameny Cerax nebo Lansky),ale jde to i jednodušeji když je člověk opatrný a zručný aby nepoškodil ostří...Tak přeju dobrej výběr..
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2720
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Nůž do přírody

Příspěvek od zhor »

Já teď používám jako EDC Mcustu, nůž je to dobrej, damašek je udělanej tak, aby uprostřed na ostří byla VG10 (takže taková kombinace damašku a sandwiche). Po roce a půl nošení, se trošku začínají objevovat první místa, kde se odírá ta černá barva. Spona je trošku ostřejší, už jsem se o ni několikrát odřel, ale to vyřešilo jiné umístění nože v kapse. Dřív jsem ho nosil v té všité kapsičce na klíče, ale teď ho nosím připnutej na normální kapse, takže je trošku níž, a tolik nezavazí. S trochou šikovnosti je to kompletně jednoruční nůž, ale nedá se to srvnávat s Kershaw, které jsem měl předtím (Volt a Burst). Ten flipper byl na jednoruční ovládání nejlepší.

Teď koukám k Šulcovi, a mají tam krásnej damškovej Kershaw Line. Tak přemýšlím, že bych si udělal radost. I když radši si koupím Fallkniven A1, kterej mám vyhlídnutej jako nůž do lesa už strašně dlouho, akorát jsem se pořád nedokopal k tomu si ho koupit, pořád bylo něco potřebnějšího.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4329
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Nůž do přírody

Příspěvek od OZP »

Ta Mcusta je fakt pekna kudla!
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
zed
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1058
Registrován: pát črc 27, 2018 7:37 am
Jméno a příjmení: Tomáš K.
Bydliště: Ostrava

Re: Nůž do přírody

Příspěvek od zed »

Nůž si (zatím) udělat neumím, tak nakupuju... Zatím mi stačí zavírací, ten Victorinox se mi jeví ideálně.

Nicméně jsem už psal, že jak budeme jezdit v budoucnu do přírody víc a na delší dobu, tak bych pořídil další pevný nůž přesně na ty věci, které ten malý nezvládne. ;-)
Subaru Levorg GT-S Comfort 2018, 1.6DIT, 125 kW, "7°"CVT, 9,003 l / 100 km
EX Škoda Octavia II HB 2006, 2.0 TDI, 103 kW, 6°DSG, 6,2 l / 100 km
EX Citroën Saxo 1.5D 3dv. 1997, 43 kW, 5°MT, spotřeba 0,0nic, 1000 km / nádrž
Hando
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 349
Registrován: pát lis 28, 2014 7:16 am
Bydliště: Ostrava/ExŽilina

Re: Nůž do přírody

Příspěvek od Hando »

Ja som este ako pubertak kupil podla rady kamarata, Victorinox Adventurer.
Nie moc maly, nie moc hruby. Casom som zistil ze musim mat pilku ale ostatne veci mi pridu zbytocne. Kamarat mal mensi a mal tam aj noznicky a vselijake hluposti, ale bol strasne siroky a zle sa drzal pri rezani - co je jeho pirmarna funkcia.
Casom som chcel vecsiu cepel, tak som si kupil pred mesiacom ten Range Grip 78. To su noze co vyrabal povodne Wenger, a zostali im ich specifika.
Sklamala ma dlzka. Cepel je sice dlhsia o 19mm ale ostrie je dlhsie len o cca 4mm. Pilka je super ale cely noz je o hodne vecsi a tazsi. Poiska je zboku ako logo, a musi sa dost hodne tlacit, original Victorinox ma podla mna lepsiu, pod cepelou sa ohyba poistka. Ma inu poistku na otvarak na pivo, pri zatlaceni sa cely zasunie kusok dovnutra a je zaaretovany. Na konzervy nema ziadnu poistku.
Som sklamany, a kupil by som si teraz ten Forester, akurat so srobovakom. Ten je inak perfektny, som s nim desiatky pocitacov rozobral. Ziaden iny srobovak mi tolko nevydrzal. Jedina nevyhoda ze je v strede a potrebuje miesto na otacanie.
No a ozaj, ten Ranger ma este v tom priebojniku ci co to je dierku, co moze byt uzitocne, ale ja dufam ze si nebudem niekedy musiet sit otovrenu ranu s nim :D Mozno na plnenu prepelicu by to slo ;)
"Subarko" Subaru Legacy Wagon 2.0R 2007
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Nůž do přírody

Příspěvek od marek.sm »

Právě mi přišel z EBay Sterch. V recenzích nic moc, není nabrouseny, ale má svoje kouzlo. :-)
Přílohy
A2D05013-6E4A-453B-A738-F5A7AB77DE0F.jpeg
RudaK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 759
Registrován: úte zář 03, 2019 6:34 am
Bydliště: Ostrava

Re: Nůž do přírody

Příspěvek od RudaK »

To Zed, ten Victorinox vypadá hodně dobře ..... já jsem si uvědomil, že ten svůj mám 20 let :-/ 8() ,,,,| (*_^) |,,,,
Subaru Levorg 1.6 2019
Suzuki Swift 2015 mama car
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“