Elektrokoloběžka

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21935
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Elektrokoloběžka

Příspěvek od HonzaCZ »

Docela mě zaujalo, jak to pokročilo. Není problém koloběžka 10 kg s dojezdem 30 km, která se dá níst nebo hodit do auta do kufru (jo, i do toho malýho u sedanu :-D ).

Dokonce už některý lepší mají i rekuperaci při brzdění, což je podle mě zcela zásadní vlastnost jakýhokoliv dopravovátka na baterky, ať už je to koloběžka nebo kamion.

Zatím mě zaujala SXT light Plus, resp. E-TWOW S2 BOOSTER PLUS.

Nějaký zkušenosti? Tu E-TWOW nabízí PRE na půjčení pro zákazníky za poměrně výhodných podmínek, tak to asi na pár dní prubnu.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Elektrokoloběžka

Příspěvek od u-geen »

v praci mame nejakou s relativne velkejma kolama, neskladaci a funguje to docela slusne (tak,ze se koupil druhej kus). Kolega s jednou chvili (tak 1/4 roku) dojizdel do prace z Desny do Jablonce :-) Jako priblizovadlo do mesta pro jednoho, pokud je clovek linej chodit nebo je to dal, mi to prijde idealni
Uživatelský avatar
HugozHor
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: stř bře 07, 2018 12:51 pm

Re: Elektrokoloběžka

Příspěvek od HugozHor »

Na této jsem jel (E-TWOW S2 BOOSTER PLUS). Výhodou je cena, váha, slušné zpracování a "tlumič" na přením kole. Nevýhodou jsou úzká řídítka s malými koly. Ty údaje o dojezdu počítají pro dítě, které má 25kg. Obecně je to spíše pro děcka...

Loni jsem pořídil toto: http://inokim.com/quick-3/
Cenově poněkud výše, ale konstrukce je robustnější - i pro dospělého...
Impreza 2.0 R MY 2006
Outback 2.0 D MY 2008
Forester 2.0 XT MY 2018
BRZ 2.4 I D-4S MY 2023
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21935
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Elektrokoloběžka

Příspěvek od HonzaCZ »

Jj, nevýhody jízdy na koloběžce s malými koly a úzkými řidítky si uvědomuju. 35 km u SXT píšou po rovině, při konstantní rychlosti 20 km/h a "nákladu" 70 kg. Na sobě nezávislý testy z celýho světa, který jsou četl nebo viděl, potvrdili, že dojet na tom kolem 25 km (většinou cca 80 kg lidi) v reálnym prostředí není problém.

O tý, co posíláš, toho teda moc nepíšou. Ani základní parametry, jako např. velikost těch kol, jsem tam na první proklikání nenašel... A nemá rekuperaci. To je, jak jsem psal, pro mě zásadní vlastnost, kterou bohužel zatím nikdo moc nemá.

No budu si jí muset půjčit a uvidim. Nebo ještě počkám... není kam spěchat. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HugozHor
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: stř bře 07, 2018 12:51 pm

Re: Elektrokoloběžka

Příspěvek od HugozHor »

No, důležitější je asi dojezd, než samotná rekuperace (a její účinnost). Ta moje, v létě dá 30km, a to mám okolo 100kg. V chladnějším období 20-25km. Ten dojezd je i tak naprosto dostačující...

Co se týká výdrže, tak bych těm marketingovým řečem jim moc nevěřil, vždy je to něco za něco. Dávají tam většinou články 18630 a výdrž měří z kopce dolů...

Určitě je dobré jich několik vyzkoušet, myslím, že už je z čeho vybírat: https://shop.funscooters.cz/
Impreza 2.0 R MY 2006
Outback 2.0 D MY 2008
Forester 2.0 XT MY 2018
BRZ 2.4 I D-4S MY 2023
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21935
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Elektrokoloběžka

Příspěvek od HonzaCZ »

Jak jsem psal, koukal jsem na recenze (dohromady možná desítky) a pochybuju, že všichni ať už profi recenzenti nebo úplní amatéři, co si to koupili za vlastní peníze, jsou uplacení marketingovým oddělením. ;-)

Články myslíš asi spíš 18650. A na těch je něco špatnýho?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HugozHor
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: stř bře 07, 2018 12:51 pm

Re: Elektrokoloběžka

Příspěvek od HugozHor »

Jasně 18650. Není, jen se tak jednotliví výrobci liší počtem těchto baterek, a tím váhou a výdrží...

S výdrží koloběžek je to podobné, jako s oficiální spotřebou u aut, vždy se spletou ve Tvůj neprospěch =)
Impreza 2.0 R MY 2006
Outback 2.0 D MY 2008
Forester 2.0 XT MY 2018
BRZ 2.4 I D-4S MY 2023
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21935
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Elektrokoloběžka

Příspěvek od HonzaCZ »

Jasně, a taky se to liší tím, jak jsou zapojený, tedy napětí vs kapacita atd. Ale má to výhodu, že se dají koupit a takže si ten článek může doma sám repasovat. Teda pokud do něj nedávaj nějakou elektroniku, která to nějakým způsobem znemožní.

Je jasný, že udávanej dojezd třeba 40 km nenajedu v reálných podmínkách. Ale když támhle nějakej Japonec v recenzi vyzkouší, že to dojede tolik a tolik, a jel tak a tak rychle a váží tolik a tolik, tak není důvod nevěřit... kór když se ty údaje od víc lidí +/- shodují...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22676
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Elektrokoloběžka

Příspěvek od spm »

Hele takovej trochu OT - máš načtený, jak je to z pohledu legislativy, když s tímhle jezdíš po chodníku? :-) Eventuelně komplikace 2 - když s tím jezdíš po chodníku v místě kde je zákaz segwayů :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21935
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Elektrokoloběžka

Příspěvek od HonzaCZ »

Z pohledu legislativy je to úplně v háji, protože to není ani kolo (motor > 250 W) a pro provoz na pozemních komunikacích to v EU není schválený. Takže s tím vlastně můžeš legálně jezdit jenom na soukromym pozemku. :-DDD

Ale upřímně mě to nějak úplně netrápí. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrokoloběžka

Příspěvek od VDC »

Fakt ? Když to má víc než 250 W tak už je to nelegální ? Já myslel, že to musí mít omezenou rychlost na 25 km/h. Že tam je něco o watáži jsem netušil.
Jinak já si nedávno pořídil starší benzínovou koloběžku, protože když to má jezdit samo, tak to musí vrčet. :-) A jezdím na tom kde chci, jako jsem jezdil na koloběžce normální. Jen když se potřebuju přesunout po chodníku, tak jedu fakt, fakt pomalu. A že to vrčí je bezpečnostní faktor, protože mě lidi slyší.
Jinak ta mrcha je schopná letět skoro 50. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21935
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Elektrokoloběžka

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo, rychlost na 25 km/h taky. A musí to pomáhat jenom když šlapeš. :-) Řeší se to např. tlačítkem nebo přepínačem "boost" nebo podobně, po jehož aktivaci se to přepne na vyšší výkon, odemkne se rychlost, případně to jede samo i bez šlapání. Výrobce tě samozřejmě dostatečně upozorňuje, že stisknutím tlačítka proběhne přestavba na neschválenou variantu a děláš vše na vlastní riziko a na vlastním pozemku a tak... :-DDD

Benzínovej kraválodělač nechci. :) Nejenom, že to otravuje všechny okolo, ale navíc to otravuje i mě (když jsem na tom párkrát jel). :-DDD Navíc, když člověk jede po chodníku na elektro, tak prakticky není poznat, že to má motor a pomahači by mohli být shovívavější. :-)

Tam, kde bych s tím běžně jezdil, tak jedině po chodníku nebo cyklostezce. Po silnici maximálně tak někde v obytný oblasti, nejsem sebevrah. :-D

Rozhodně jsem vždycky na čemkoliv po chodníku jezdil ohleduplněji, než co denně potkávám. Kokoti, co na kole zvonek nemaj vůbec nebo nevědí na co tam je, a ještě jezděj po chodníku rychle jak blázni. Jsem zvědavej, kdy některej místo brblání, kterýmu nerozumím, sleze z kola a bude mí chtít dát do držky, když jim nahlas nadávám. :-D

Ještě mě napadlo se kouknout po něčem s fakt velkejma kolama, jako má ta "dospělá" neelektrická a pořádným motorem. Klidně ať je to na papíry, to mě netrápí... A mohlo by to jet třeba těch 50. Na tom už by se dalo jet kousek i po tý silnici. :-D Ale to už asi těžko bude skládací a v ruce nosící. :-/
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22676
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Elektrokoloběžka

Příspěvek od spm »

Jo, já se na to ptal, protože mi to přišlo šikovný právě na věci typu odstavím auto tam, kde se s tím dá ještě parkovat a dál na tomhle. Což znamen jenom chodník; na silnici by se to nepodívalo. Od ježdění po silnici mám auto :-DDD Ale ono na tohle použití stejně zabíjí ta cena. Respektive ani ne to, že bych to do toho nedal, ale neměl bych koule to pak vozit a skladovat v kufru auta. A doma v garáži mi bude na pendrek, až to budu potřebovat :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Elektrokoloběžka

Příspěvek od VDC »

Aha, to jsou vlastně v podstatě nelegální všechny motorizovaný koloběžky, protože na těch se prostě nedupe, když mají motor. Na tom se prostě jenom vozí. Alespoň jsem ještě neviděl koloběžkáře, kterej by dupal na elektru. :-) Jo, do centra je ta elektrovarianta určitě lepší.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21935
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Elektrokoloběžka

Příspěvek od HonzaCZ »

Jako legislativa mě prakticky netrápí vůbec. :-) Cena už je trochu horší... Nechávat v kufru bych se to nebál - ani u kombíka - maximálně by se to strčilo do nějakýho futrálu, aby nebylo vidět, co to je.

Na takový to poskakování, co by člověk došel pěšky, ale trvalo by to moc dlouho, je to úplně ideální. Jako dojít 5, 10, 15, 20 km pro mě není problém, ale ten čas, co to trvá mě štve (teda pokud účel cesty není chůze :-D ).
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“