Hi-Fi audio a domácí kino

Odpovědět
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od suubaru »

Slavek_xxx píše:Sice mam sluch a i pres nekolik zsnetu stredniho ucha slysim jak netopyr, ale tema ozvuceni me naprosto miji :(
Nicmene potrebuju k televizi nejakej soundbar. Mam 32" JVC LT a 2x6W integrovanych repraku stoji za ... Musim ho umistit na horni okraj obrazovky a chci za nej dat kolem 5 tisic. Pripojeni pres HDMI nebo AV (pokud se dela). Existuje takova vec vubec?
Mrkni http://www.hifibazar.cz
Pod Reproboxy Domácí kino Nové jsou dobře hrajíci Cantony.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od draconis »

Slávku, soundbar za 5 000 Kč jsou podle mě vyhozený peníze. To už je lepší koupit mikrosystém za stejnou cenu a bude hrát líp a ještě bude umět víc věcí. Ale jasně, pokud to řešíš rozměrově... Soundbary začínají fungovat spíš kolem 10 000 Kč a mé doporučení je když už přidat, tak třeba Denon HEOS Home Cinema HS2 hraje velice dobře a ještě k tomu umí sám o sobě streamovat (bez TV) např. ze Spotify, Tidalu, int. rádií, USB, Bluetooth atd. atd. Škoda žes to neřešil dřív, doprodávaly se starší modely (bez HS2) a tam bych na ty poslední kusy uměl fakt hoooodně zajímavou cenu, že bys o tom mohl uvažovat... Ale to je teď holt už jedno. Koukej se stavit na kávu a proberem to. Nebo neproberem, ale stav se i tak :-)

Když už tak má smysl vybírat jen varianty s HDMI ARC (pokud to umí ta TV, ale pokud ne, je to lepší i do budoucna) - přes HDMI je tam totiž obousměrná komunikace a v reálu to znamená, že prostě jen zapneš TV a hned hraje zvuk ze soundbaru. Hlasitost můžeš pak regulovat přímo tlačítky od DO televize, takže vlastně ergonomicky nepoznáš vůbec že tam něco přibylo, vše se děje automaticky. Nicméně je potřeba, aby jak soundbar, tak TV podporovaly funkci HDMI ARC.

Pokud v dané ceně nebude, tak určitě přes optiku než jak píšeš AV (asi myslíš prostě analogové propojení např. přes AUX) - protože bacha na to, dnešní TV pokud se z nich analogový výstup podaří dostat, do něj nepouští digitální zdroje (internet, USB, HDMI...) - resp. pouze přes sluchátkový výstup, což nějaká omezení (kvalita, vždy ztlumené repro u TV atd.). Pokud by zvukový systém neměl dig. vstupy, nesnaž se to propojovat přes analog, ale radši kup pro tento účel levný externí DAC, který se propojí digitálně s TV a analogově se zvuk. systémem.

Osobně si myslím, že soundbar <20 000 Kč bez subwooferu prostě nehraje. Resp. ano, zlepší ze středy a výšky, ale nezabasuje to. Což chybí nejen u muziky, ale především u filmu. Takže já jsem u soundbaru pro kombinaci s basákem. Jinak ať všude píší co chtějí, nečekej od toho prostorový zvuk, který všichni výrobci slibují. Ten to prostě neudělá.

Ohledně umístění - dávat to nahoru není moc dobře, budeš muset vymyslet jak to naklopit směrem dolů... Ideálně by to mělo být ve výšce uší. A taky to bude divně vypadat, ale to už je věc druhá :)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od HonzaCZ »

Nevím, jestli to umí i jiné kombinace, ale starší LG TV + ten SK6F umí fungovat zcela automaticky i přes optiku. Myslím synchronizaci hlasitosti, zapínání, vypínání atd.

A já si stojím za svým a v klidu SK6F se subwooferem za 7k doporučím, protože skok od zvuku, co je schopná reprodukovat TV sama o sobě, je prostě obrovský. Každej prostě nepotřebuje slyšet dopadat jednotlivá vlákna metliček při jazzových sólech. :-)

Jako každej má nějaký svoje zájmy a nejde pod nějaký minimum, co se týče doporučení, ale je prostě potřeba brát v potaz požadavky člověka, komu mám něco doporučit. Tak buďto řeknu, že nic nebo se zamyslím a nabídnu mu něco, co jeho nároky splní, když taková věc existuje. Stejně jako nerad stavím počítače za pár tisíc a nechtěl bych jezdit autem, bez výkonu, tak dokážu reflektovat konkrétní požadavky... no a nebo ne, jak jsem psal, to už záleží na konkrétní situaci.

Stejně jako, když někdo přijde, že chce koupit auto za 50 000, tak mu neřeknu, že pod 150 je to nesmysl a to ještě se spoustou výhrad...

Já fakt nekritizuju to, že někdo chce mít slušný audio, ať už to slyší nebo to je jenom póza, ale spíš to nereflektování skutečnosti, co je pro koho priorita. Já bych si taky mohl dovolit audio za 5 průměrnejch platů nebo za 10, ale prostě nechci. Mám rád dobrý poměr cena/výkon a v případě audia je to silně subjektivní záležitost. Z toho, co mám jsem nadšenej a dělá mi to radost. :-) Většina lidí se spokojí se zvukem, co dělá TV a jedou přes to i hudbu, filmy, hry. Směřuje k tomu i trend, kdy do lepších TV se dává více repro, případně i nějaký ten basák.

Takže ještě jednou, pokud si chce někdo ozvučit TV a nemá místo, nechce za to moc dát, tak SK6F. Klidně. A věřím, že je úplně jedno, jestli to bude zvuk šířit trochu nad hlavou při instalaci nad TV. Jsou lidi, co mají repráky na skříních těsně pod stropem. Buďme trochu realisté... :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3420
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od mari75 »

Draku, jaký by jsi tedy doporučil mikrosystém pro ozvučení tv okolo těch 5ti tisíc? Dík
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od sima »

Honza pěkně jsi to napsal, vystihl jsi můj postoj. Myslím tím obecně, chudák mari co chce pak radu ohledně ozvučení tv za pětku :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od catana »

HonzaCZ píše:Jako každej má nějaký svoje zájmy a nejde pod nějaký minimum, co se týče doporučení, ale je prostě potřeba brát v potaz požadavky člověka, komu mám něco doporučit.
To je asi v souladu s tim co Drak i ja jsme psali. Soundbar za 5k jsou vyhozeny penize, jazzova sola ti nezahraje ani ten za 20k. Soundbar je kompromis sam o sobe, pricemz pokud jeste chces kompromis kompromisu... V dane cenove relaci bych radeji hledaj v bazaru, zdali nekdo neprodava nejaky z tech povedenejsich.
Ma zkusenost se znackou LG je katastrofalni a nesmi mi to do domu. Mel jsem od nich 3 produkty a ani jeden se nedozil konce zarucni doby, nemluve o ruznych kompromisech v ergonomii, apod. V mych ocich je LG odpad. V prirovnani s auty je to jako doporucovat auta od indickeho Tata s tvrzenim, ze vetsina lidi stejnak neumi ridit, tak je to jedno.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od HonzaCZ »

Srovnání s Tata je dost mimo. <:-< Znám spousta lidí, co jim LG obecně funguje bez problémů a v podstatě jsi první, koho znám, co si na něco ve spojení s touto značkou stěžuje. Možná tak nějaký telefony, kdysi, jsem zaslechl... Jo, není to nějaká extra třída, ale to dneska není skoro nic.

Možná soundbar za 5 jsou vyhozený peníze, s tím zkušenosti nemám, ale ten za 7 hraje fajn. Klidně doporučím a nemusím se při tom ničím neustále ošívat. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Kolben »

Náhodou i LG telefony byly a jsou špička. Proč to nikdo nekupuje mi je záhadou.


Sent from my XsMax using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1678
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od CoZmo »

O soundbaru sem taky dlouho uvažoval, neb nebylo místo ani moc peníze, několik jsem jich poslouchal a drakouš má recht, prostě to fakt nehraje. Pocitově možná trochu lepší jak to z TV, ale reálně hrozný a aby to nebylo hrozný, tak to stojí tolik, že je drakoušem navržená cesta rozhodně ekonomicky smysluplnější....prostě sem do televize zapojil nějakej nesmysl repro k pc (to je tak za toho bůra až za roh) a počkal jsem si pár let na lepší řešení...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od draconis »

HonzaCZ píše:Nevím, jestli to umí i jiné kombinace, ale starší LG TV + ten SK6F umí fungovat zcela automaticky i přes optiku. Myslím synchronizaci hlasitosti, zapínání, vypínání atd.
U většiny TV lze nastavit napevno optický výstup, tzn. TV vůbec nezapíná své repro a posílá zvuk jen do ext. zařízení. Vzhledem k tomu, že pokud vím neexistuje nic s variabilním dig. výstupem, jediné jak to může ovládat hlasitost je, že to posílá IR povely přímo soundbaru (možná může fungovat v rámci jedné značky), lepší soundbary (jako třeba ten Denon) toto mají vyřešené že se umí naučit povely z IR ovladače od TV. A pak také musí soundbar umět automaticky spínat na základě příchozího signálu na vstupu. HDMI tohle řeší naprosto dokonale. Ale jo, ergonomicky uspokojivě může fungovat i optika, ale jen v některých případech.

Další věc je, že některé TV mají ve výchozím nastavení zapnutý DD výstup, takže většina levných soundbarů, které samozřejmě nemají dekodéry, pak jednoduše nehraje zvuk. Je třeba přepnout výstup např. na PCM.
HonzaCZ píše:Jako každej má nějaký svoje zájmy a nejde pod nějaký minimum, co se týče doporučení, ale je prostě potřeba brát v potaz požadavky člověka, komu mám něco doporučit.
Pokud tím narážíš na můj příspěvek - vždyť jsem to tam taky napsal. Nejsem magor, který každému tlačí jen to nejdražší, proč taky? Já v tom dělám, chápu že každý nepotřebuje nutně drahou věc. A nerad bych, kdyby tady takový dojem vznikl. Když ten svůj příspěvek rozkóduji do jednoduchosti (já vím, rád se rozepíšu víc), tak tam prakticky píšu:
  • za 5 000 Kč je lepší nekoupit nic nebo něco jiného než soundbar (mikrosystém, akt. repro)
  • soundbary pod 20 000 Kč potřebují subwoofer
  • je dobré pořídit něco s HDMI ARC
  • snažit se to propojit přes analog je víceméně blbost
  • neočekávejte od soundbaru prostorový zvuk (i když to tak většinou prezentují
A protože se se Slávkem známe, zmiňuji variantu, která je sice o něco dražší, ale opravdu funguje skvěle nejen jako ozvučení k TV, ale je to navíc i samostatný zvukový systém s normální MOC 22 490 Kč, aktuálně v akci za 15 990 Kč a Slávkovi bych dal ještě slevu, kterou by to sice vyšlo o něco málo víc než dvakrát tolik, co chtěl dát, ale opodstatněně s věcí, která funguje a na to jak a co umí vyjde na pusu...

Jinými slovy pokud nechce přidat, mé doporučení vyplývající z toho příspěvku je prosté - ať koupí cokoli s basákem a ideálně s HDMI. Nic víc, nic míň. Nikde nepíšu, že musí koupit věc za 5x víc.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od draconis »

Kolben píše:Náhodou i LG telefony byly a jsou špička. Proč to nikdo nekupuje mi je záhadou.
Protože je to prostě divná značka :-) To je jako u mě třeba s Oplem - nevím proč, ale je to pro mě prostě divná značka a i kdyby dělali dobrá auta, je to prostě Opel... :-)
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od draconis »

Jo a jinak pořád zapomínám, že levné soundbary už dělají vlastně takové ty ne až tak mainstreamové značky, takže třeba toto:

https://www.eurostar-ostrava.cz/2159-magnifi-mini
https://www.eurostar-ostrava.cz/signa-s2

Ten Magnifi Mini a taky něco od Samsungu dokonce máme skladem (resp. kolegové od TV), tak se prostě Slávku stav a zkusíme to. Můžu ti to půjčit klidně na test domů ;)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20631
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od námořník »

Mám LG televizi i soundbar(nejak za 10t) a během roku se jim to nepovedlo rozchodit. Vypadává zvuk.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Kolben »

Jak je dneska na tom denon s podporou?? Sem si kdysi davno koupil cocoona od Denona a dneska je mi vic ci mene k nicemu, páč tu obsluznou aplikaci napr pro iPhone prestali aktualizovat a apple ji s novym iOS stahnul. Takze sice krasne hrajici kus hardware, ale uplně k nicemu. Pokud to budou delat takto i nadale u novych produktu, ze se na to po par letech vykaslou tak je to k nicemu. Ja uz od nich kuli tomu nechci lautr nic. :-)
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Tiger
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1206
Registrován: úte črc 16, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Tomáš V
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Tiger »

Já už teda mám starý uši :-) a nikdy jsem ani neslyšel trávu růst.
Bohatě mi stačí stereo receiver a sloupky.
Osobně mi nejvíc vyhovuje TV optikou do sterea a k tomu nechám lehce puštěnej TV zvuk, což mi přijde, že trochu supluje center. Fakt mi to přijde lepší než, když si zvuk třeba z Netflixu pošlu přes Airplay přímo do sterea (to je zvuk TV vypnutej), hlavně když nesedim veprostřed, ale válim se :-) u telky.
Možná někdy ještě zauvažuju o hrombedně, ale to budu muset probrat s Petrem.
Subaru XV 1.6 84kW CVT MY20 Comfort
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05 ADV Comfort
ex Subaru Forester SF 2.0 92kW MT MY99 ADV
Honda SH150i 2022
Triumph Tiger 955i MY01
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“