Hi-Fi audio a domácí kino

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21976
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od HonzaCZ »

draconis píše:U většiny TV lze nastavit napevno optický výstup, tzn. TV vůbec nezapíná své repro a posílá zvuk jen do ext. zařízení. Vzhledem k tomu, že pokud vím neexistuje nic s variabilním dig. výstupem, jediné jak to může ovládat hlasitost je, že to posílá IR povely přímo soundbaru (možná může fungovat v rámci jedné značky), lepší soundbary (jako třeba ten Denon) toto mají vyřešené že se umí naučit povely z IR ovladače od TV. A pak také musí soundbar umět automaticky spínat na základě příchozího signálu na vstupu. HDMI tohle řeší naprosto dokonale. Ale jo, ergonomicky uspokojivě může fungovat i optika, …
Nechci se hádat, ale je to prostě fakt. Je to spojený jenom jedním optickým kabelem a funguje to všechno úplně stejně, jak kdyby to bylo HDMI ARC. Zapíná, vypíná, nastavuje hlasitost, přepíná vstup (pokud by byl navolený jiný). Nemá to žádný přeposílání IR ani žádné jiné oblbování, protože to reaguje i na změnu hlasitosti TV přes mobilní aplikaci. Hraje z toho veškerý zvuk, ať už TV vysílání, HDMI zdroje zapojené do TV nebo zdroje ze softwaru TV (např. YouTube klient). SK6F má i DD/DTS dekodéry. Je to těžký jako kráva, buďto v tom je cihla nebo možná i nějaký ne úplně marný repro. Celkem mile mě to překvapilo, funguje to dobře. Z bezdrátovýho SW jsem byl předem trochu v rozpacích, ale i ten funguje dobře. Proto to doporučuju. Zapojilo se to a funguje to. TV LG, odhadem tak 3 roky?

EDIT: Ale fungovalo to parádně i přes HDMI ARC, takže to doporučení není závislé na TV LG.
draconis píše:Pokud tím narážíš na můj příspěvek...
Taky, ale myslel jsem to obecně, však jsem to taky tak napsal. :-) A samozřejmě jsem se tím nesnažil nějak zdegradovat tvůj příspěvek. To bych si ani nedovolil, však o pár příspěvků výše jsem tě souhlasně blahořečil. :-) Prostě s doporučováním a vybíráním různých věcí pro lidi mám svoje zkušenosti a někdy dá dost práce se naladit na podobnou vlnu s tazatelem a vyjít mu vstříc. Jako chápu, že "za 5 se na to vykašli, radši kup tohle, nebo něco 3x dražšího (o tak výrazné slevě nebyla řeč)" je taky platné doporučení. Uznávám. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21976
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od HonzaCZ »

Kolben píše:Jak je dneska na tom denon s podporou?? Sem si kdysi davno koupil cocoona od Denona a dneska je mi vic ci mene k nicemu, páč tu obsluznou aplikaci napr pro iPhone prestali aktualizovat a apple ji s novym iOS stahnul. Takze sice krasne hrajici kus hardware, ale uplně k nicemu. Pokud to budou delat takto i nadale u novych produktu, ze se na to po par letech vykaslou tak je to k nicemu. Ja uz od nich kuli tomu nechci lautr nic.
Nějaký alternativní SW k tomu není? Nebo ovládání přes LAN, prohlížeč?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Kolben »

Pres lan tomu muzes pres komp akorat nadefinovat adresu. to je vsechno. Blutak tomu nedali. Widle to v siti nevidi. Takze jediny co na tom funguje je prehravani pres airplay. A nebo (i pres to, ze to je vice ci mene produkt pro apple) to obsluhovat androidem. Tam ta prehistoricka aplikace porad funguje :-)
Jiny softy co denon nabizi to nenajdou. Uz sem je zkousel vsechny.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Tiger
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1206
Registrován: úte črc 16, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Tomáš V
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Tiger »

Kolben píše:Pres lan tomu muzes pres komp akorat nadefinovat adresu. to je vsechno. Blutak tomu nedali. Widle to v siti nevidi. Takze jediny co na tom funguje je prehravani pres airplay. A nebo (i pres to, ze to je vice ci mene produkt pro apple) to obsluhovat androidem. Tam ta prehistoricka aplikace porad funguje
Jiny softy co denon nabizi to nenajdou. Uz sem je zkousel vsechny.
Co tohle Honzo?
https://denon-uk.custhelp.com/app/answe ... /a_id/5849
Subaru XV 1.6 84kW CVT MY20 Comfort
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05 ADV Comfort
ex Subaru Forester SF 2.0 92kW MT MY99 ADV
Honda SH150i 2022
Triumph Tiger 955i MY01
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Kolben »

Jojo, tohle jsem cetl. Nejakym ne uplne komfortnim zpusobem to obslouzit jde. Ale takovy to detalnejsi nastveni uz udelat nejde. Resp. pres dalkac se tam da doklikat (po x hodinych) Ale napr ulozit predvolby pro int. radia uz nelze ani pres ovladac. :-D
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od suubaru »

Taky mám cocoon 500 tedy bez BT a přes airplay je to ok, ne? A jedu na tom stary ipod, docela v pohodě. Apku žádnou nepoužívám/nefunguje to na nových ios/děcka na tom brousí spotify.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od catana »

HonzaCZ píše:Srovnání s Tata je dost mimo. Znám spousta lidí, co jim LG obecně funguje bez problémů
Proc je to mimo? Tata Motors je obri automobilka, ma levne produkty (kdyz nepocitam Jaguar / Land Rover) pro masy a v Asii je velice uspesna. To, ze kvalita ani bezpecnost jejich aut neni na urovni evropskych automobilek neni prekvapenim. A totez LG. Dela levne produkty pro masy, nektere z nich jsou mensi odpad nez jine, ale nadsenec by si to nekoupil. Udela to sluzbu.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Kolben »

suubaru píše:Taky mám cocoon 500 tedy bez BT a přes airplay je to ok, ne? A jedu na tom stary ipod, docela v pohodě. Apku žádnou nepoužívám/nefunguje to na nových ios/děcka na tom brousí spotify.
Vsak sem psal ze airplay funguje. Ale nastavení int. rádia apod už nikoli.

Odesláno z mého Note10+ pomocí Tapatalk
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5219
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od draconis »

Kolben píše:Jak je dneska na tom denon s podporou?? Sem si kdysi davno koupil cocoona
Jeníku sorry za špatné zprávy, ale Cocoon obecně byl u Denonu velký propadák a slepá ulička... Už 4 roky frčí HEOS a po Cocoonu neštěkne pes. Koneckonců se to neprodávalo ani když HEOS nebyl... :-( A zase věci na HEOSu fungujou super a naopak pořád vychází aktualizace. Prostě Cocoon byl z doby, kdy tohle v hifi začínalo a s podporou je to bohužel stejné téměř u všech výrobců ať už se jedná o Denon, Onkyo, Yamaha nebo třeba Bose. Všude byly nějaké mouchy, ale byl to boom a nic na trhu nebylo, takže prakticky všichni výrobci něco udělali, dva tři roky prodávali, pak se zjistilo co a jak a udělali nové řady a platformy, které už fungovaly a jsou dodnes (Yamaha MusicCast, Denon HEOS apod.). Předtím to byla prostě slepá ulička... Aby bylo jasno, tak to neobhajuju - prosté konstatování a netýkalo se to zdaleka jen Denonu.

Koneckonců Onkyo uvedlo CD se streamováním, kterých jsem taky několik prodal... Po půl roce Spotify přešlo na Spotify Connect a zařízení, které měly Spotify formou embedd v jejich aplikaci prostě odstřihly... Takže přehrávače za cca 17 000 Kč byly po půl roce díky tomu nepoužitelné, resp. zůstalo jen internetové rádio... Taky nic moc situace :-)

Teď už musím říct, že se to díkybohu ustálilo a věci za poslední cca 3-4 roky fungují u většiny značek bez problému a je i nějaká podpora.

Nicméně zkusím se pozeptat u dovozce, po obědě zavolám jednomu pánovi, co mi k tomu řekne :-) I když už to asi vím teď B-)
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Kolben »

Holt to hodím do kopriv :-)


Sent from my XsMax using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5219
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od draconis »

Tiger píše:Osobně mi nejvíc vyhovuje TV optikou do sterea a k tomu nechám lehce puštěnej TV zvuk, což mi přijde, že trochu supluje center. Fakt mi to přijde lepší než, když si zvuk třeba z Netflixu pošlu přes Airplay přímo do sterea (to je zvuk TV vypnutej)
Ono u velkých místností (35+ m2) je to skutečně lepší, zvuk lépe vyplní prostor a celkový dojem je lepší. Jinak u rozumných repro a menší místnosti je to zbytečné, ale samozřejmě proti gustu žádný dišputát :-)
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5219
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od draconis »

Kolben píše:Holt to hodím do kopriv
Co máš přesně za model?
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Kolben »

Je to ten velkej, cernej asi 500ka.

Přesně si zo nepamatuju. Musel bych se podívat. Ale jinak to hraje suprove. To jako jo.


Sent from my XsMax using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5219
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od draconis »

Fakt? Mně právě přišlo, že to ani ještě k tomu všemu moc nehrálo :-DDD

Tak se na to doma mrkni a já to pozjistím, jestli se s tím něco dá dělat. Takže prostě není appka pro Apple, jestli to chápu správně? BTW nějakej novější firmware jsi tam zkoušel?
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Kolben »

V místnosti to hraje super. Venku už je to slabší. Firmware zadnej novej není. Asi už milion let. :-). Zjistím.


Sent from my XsMax using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“