Hi-Fi audio a domácí kino

Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Slavek_xxx »

draconis> jeste jsem ti nepodekoval za konzultaci. Pristi tyden zavolam a pak se stavim si to u vas poslechnout. A ted jdu k TV hledat HDMI ARC port :)
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Slavek_xxx »

Tak mam 3x HDMI, z toho 1 ARC a pak i SPDIF...
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od draconis »

Tak nám dorazily zase nějaké nové hračky... :-)
IMG_0262.JPEG
IMG_0259.JPEG
IMG_0269.JPEG
IMG_0258.JPEG
IMG_0268.JPEG
IMG_0261.JPEG
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od sima »

Jde jen o obyč sluchátka, ale kam dát ten dotaz jinam, než zde.
Už delší dobu uvažuji o bezdrát sluchátkech, použití: ve fitku( jestli se dočkám je někdy ještě otevřou :-/ :-D ) či možná i na doma, ať neruším okolí a okolí ať neruší mě :-) k notesu, který nemusí mít zrovna ani bluetooth, takže přiložený kabel se hodí a to hodně, jen 3,5 mm jack, to se musím ještě podívat, jestli ho mám v notesu-ech, odzkoušet to.
Vybral jsem si, teda pokuji již dlouho po těchhle:
https://sluchatka.heureka.cz/marshall-m ... bluetooth/#
Proč tyhle, viděl jsem je a líbí a marshall je moje srdcovka, skrz kdysi muziku jo a tak i ostane :-)
Co jsem četl, tak jediné zápory co se opakují, je moc velký přítlak na slechy, to člověk stejně zjistí až záhy, to může být dost subjektivní pocit a taky nemusí...
Dosah 9-10 metrů to by mohlo stačit, možná trochu na hraně, ale jooo, s tím se popasuji.
Barva černá, nebo ještě lépe tahle hnědá, ta by byla úplně nej, holt těch pár stovek oproti bílé připlatím. Bílé fakt ne :-)
https://www.datart.cz/sluchatka-marshal ... hneda.html
Ptám se tedy, zda máte třeba náhodou někdo nějaký jiný typ, nebo i osobní zkušenost, třeba právě s tímto marshallem.
Jen tohle je tak dá se říct financ strop, co bych za tohle dal, na to mé využití až až stačí. Opravdu nevyužiji a neocením sluchátka za pětku, či za desítku.
Děkuji plejáďané za přečtení. Ještě budu pátrat dál, ale bacha ježíšek už je prý na cestě, už odstartoval.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1990
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od suubaru »

Skullcandy crusher. Kvalitní kabel, už dlouho máme, kupodivu nezničeno, projelo několik cestování, s mikrofonem, BT moc nevyužiju, nabíjení je pro mě problém, kabel je kabel. Novodobé věci od M. mě zklamaly.
Porovnáno s mnoha jinými sluchadly, čistá dynamika, dobře se to poslouchá,
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od sima »

Díky, jdu se na to mrknout. Co velikost? Normál dá se říct, žádné obr klapouchy? V čem tě zklamaly marshally, j to možné, už jsem z toho dávno dávno vypadl.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od sima »

Tak si odpovím hned sám, velikost přijatelná, jen jsem narazil na recenzi- typicky heuréka- že jsou super na statický poslech, ne v pohybu, ty sám píšeš, že je používáš jen na drát, čili bez chůze. Basy jsou tak výrazné, konstrukce tomu uzpůsobená, že při pohybu to dělá neplechu, jiné recenze jakž takž, teda typicky průměr, někdo mega spokojen, druhý už ne, takže dobré :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od draconis »

Marshall těží v multimédia sortimentu jen z obchodního jména. Je to prostě lifestyle značka postavená na "zvučném" jménu Marshallu ve světě muzikantů. Bohužel oproti konkurenci to není nic moc. Stejně jako zmiňované Skullcandy či třeba Beats... Je to prostě primárně styl a nezaměnitelný design, samotná kvalita reprodukce už je poněkud jinde. Doporučuji mrknout na něco od Bowers & Wilkins, Sennheiser apod. Prostě značky, co dělají kvalitní sluchátka. Pokud to bude mimo cenový limit, tak spíš někam zajít a vyzkoušet, podstatné taky je, jak která budou sedět na hlavě, tlačit na uši atd. - to je pro každého individuální. Rozhodně se vyplatí v tomto případě kamenná prodejna a vyzkoušet naživo.
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od sima »

Děkuji, mrknu na to, určitě jo. Dle toho co jsi napsal, je mě už milejší marshall, přeci jen jo.
Onehdá jsem pro kámoše sháněl info, co koupit za kombo, kytarové, i na španělku, i na elektriku, kámoš muzikant co jsme polu tydlali je včil " už jen ex" z Mňágy (dle mě udělal dobře a polepšil si) mě doporučil něco jiného než marshall, ale pak přeci výběr doplnil i o marshall, je to furt stejné, záleží co kdo od toho čeká a pak co financ, co se ještě zužitkuje, vyplatí a co už ne.
Je fakt, že na kamenné prodejně je to nej, taky hlavně skrz ten tlak na uši, to je hodně důležité, jen tu je slabý výběr a všechno je stejně zavřené, zajel bych někam, ale není kam.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od marek.sm »

Ještě mrkni na AKG. Já mám sice dráhový Y50, nemám extra sluch takže pro mě OK, ale super drží na hlavě a netlaci.
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od sima »

Na poslech zas tak náročný nejsem, podívám se určitě! Zkušenosti s netlačením a držením na hlavě jsou hodně důležité =)
Zas musím říct, jak je to tu super, člověk se optá a už se to sype ,,,,| (*_^) |,,,, nemusí chodit vždy a hned jinam, navíc když ty lidi většinou tak nějak zná, více či méně, jsou rady a infa hned v jiném světle.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od sima »

marek.sm píše:Ještě mrkni na AKG. Já mám sice dráhový Y50, nemám extra sluch takže pro mě OK, ale super drží na hlavě a netlaci.
Myslíš Y500?
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od marek.sm »

Třeba, já myslel značku AKG obecně zahrnout do výběru. O tom, ze ty Marshally nejsou moc pohodlný se psalo snad v každém testu, když jsem já vybíral sluchátka, takže na tom asi něco bude. Ono v obchodě to stejně nepoznas, to bys je musel mít alespoň hodinu na hlavě.
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4328
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od OZP »

Koss, jaktoze jeste nikdo nedoporucil Koss?
Model Porta Pro, bezdratove provedeni.
Mel jsem dratove, ted mam bezdratove. Podle me je to spicka!!! Maji trochu silnejsi basy a trosku vynasi ven. Ale jinak jsou proste skvely, skvely, skvely!!! Rozhodne doporucuji.

Lepsi/drazsi modely od Sennheiseru budou taky super.
Bose me nepresvedcilo.
Muj byvaly chlebodarce Philips do sluchatek ted docela slape, hlavne do modelu s aktivnim potlacenim hluku. Zkus mrknout na ne, maji ted nejake nove modely, pry prima...

Edit: jeste miluju bluetooth repraky od JBL, tak zkus taky neco od nich- jestli delaji stejne dobra sluchatka jako BT repraky, tak budou super!
Naposledy upravil(a) OZP dne stř lis 18, 2020 10:47 pm, celkem upraveno 1 x.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3872
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od puschpull »

Stax
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“