Hi-Fi audio a domácí kino

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od HonzaCZ »

To mohu potvrdit. Sice nad mým rozpočtem plakal, ale nakonec jsme se k něčemu dobrali a ačkoliv pro něj je to jakési absolutní snesitelné dno (kdo ví jestli :-D ), tak já jsem maximálně spokojený. =) ,,,,| (*_^) |,,,,
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1679
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od CoZmo »

taky sem si připadal jak otrapa, co chce od dealera Pagani, aby mu prodal škodu rapid...
ale zas díky tomu, že to k němu mám kousek a moh sem si poslechnout ty nesmysly za statisíce, tak už chápu ten rozdíl a nehádám se...a je to dneska hrozně i o tom, co ty pixly reálně umí a co ne a jsou to ty drobnosti, co dělají životní komfort...a co na věži od sony z datartu fakt nenajdeš....
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od HonzaCZ »

Já jsem tam "naštěstí" ještě nebyl. Bojím se, že bych pak chtěl víc. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3629
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od bushman1 »

Ja to mam take vyreseno a o upgradu neuvazuji:

viewtopic.php?p=322145
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od spm »

Koukam, ze mam hodne velky stesti, ze jsem hluchej :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1589
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od RallyCAD »

Já jsem naopak postižený tím, že slyším lehce přes 19kHz.
Ale zase skoro nic necítím :-D
Subaru Outback 2.5 2016
Největší výhoda Subaru je ta, že zapadne až tam, kam se nikdo nedostane aby vás vytáhnul...
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5219
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od draconis »

RallyCAD píše:Koukám, že máme především jiný přístup k tomu, co je realita
Možná jo, ale to neznamená, že jsem já nebo i Ty mimo mísu. Předně neberu zdaleka jen highend - to jsou sice krásné věci, ale spíš znamenají prestiž značky než že by se to prodávalo jako housky na krámě. Je to prostě vizitka toho, co kdo umí vyrobit a hned se to krásně "rozškatulkuje". Je pak hned každému jasné, co může čekat od výrobce, který má top model v ceně 20x menší než jiný. Jasně, najdou se i výjimky, ale je to docela dobré a prosté vodítko i při výběru mnohem levnějších produktů daných výrobců.

Nejsem dnešní, v oboru jsem docela dlouho a vím, že ten skutečný highend je jen pro hrstku vyvolených. Však jsem taky několikrát zmiňoval, že kolem cca 40-50 000 Kč se dá dneska pořídit už něco celkem rozumného.

Nemá smysl se tady trumfovat a polemizovat - nevím, jestli to tak vyznělo, ale rozhodně jsem to nemyslel tak, že bych si tady potřeboval honit ego top kategorií a dělat haura. To nemám zapotřebí.

Jednoduše jsem jen měl potřebu se ohradit vůči tvrzení, že staré železo je lepší než to nové, protože to prostě není pravda. A to podotýkám, že mám velice rád staré hifi. Dřív se daly sehnat zajímavé věci za pár kaček, ta doba už je prostě pryč a jen výjimečně se podaří sehnat něco zajímavého z vintage hifi za rozumné ceny. Prostě se z toho jednoduše stala "trendy" věc a ceny se během 10 let dostaly na 3-5x vyšší hodnotu jen kvůli zvýšené poptávce. Navíc u těch opravdu vyšších modelů z vintage je problém, že někdy mívají unikátní dedikované součástky, které byly vyráběny jen pro konkrétní modely nebo řady. Jakákoli náhrada může fungovat, ale většinou ne stejně... :-) Něco se dokonce nedá sehnat bohužel už vůbec. Zrovna Marantz je toho zářným příkladem.

Jak jsem již zmiňoval, rozhodně souhlas s tím, že staré železo má kvalitu a pokud se podaří sehnat za rozumné prachy, tak proč ne. U repro s tím opravdu nemůžu až na výjimky souhlasit, resp. muselo by se podařit sehnat něco z vyšší střední kategorie nebo highendu za 1/10 ceny, pak to bude v pohodě. Jinak moderní repro to prostě strčí do kapsy - ale ano, už nebudou za stejné peníze. Nicméně nové regálovky mezi 20-30 000 Kč už začínají fungovat hodně zajímavě a kolem 40-60 000 Kč je to už docela pecka. Sloupovky ne, ale ty bych já třeba vůbec nechtěl - snad jedině kdybych na to měl tak 200+ a i tam bych si to nejspíš rozmyslel.

Nechtěl jsem se rozepisovat a stejně už píšu román, takže ve zkratce to podstatné:
  • staré neznamená lepší (ale platí to i naopak)
  • 5x dražší neznamená 5x lepší - obzvlášť v highendu v cenách statisíců a milionů
  • rozdíly mezi kabely jsou a opravdu to je slyšet (opět však v případě reprokabelů v cenách cca 30 000+ Kč nejsou úměrné cenovému rozdílu, je lepší ty prachy vrazit jinam a má to větší efekt
  • je třeba mít na paměti, že 20 000 Kčs před revolucí byly jiné peníze než 20 000 Kč dnes a proto nemá smysl tímto způsobem přepočítávat - průměrný plat tenkrát a nyní prostě není stejný
Rozhodně taky nejsem vyznavačem snobismu a často mě baví rádoby erudované debaty audiofilů a velkých hifistů, které nezřídka dopadají podobně jako toto:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=l9j1UXKR-XQ[/youtube]

Mohl bych vyprávět o pár historkách, kdy jsem u podobných řešitelů neřešitelného při testu jen tak z plezíru přefázoval repro nebo nějakou podobnou srandu. Kolik myslíte, že jich to hned poznalo? :-)
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5219
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od draconis »

Hlavně je jedno, co kdo doma máte - staré nebo nové. Hlavně aby to dělalo radost... >B-)

A co si o tom myslí někdo jiný neřešte, protože on to doma nemá, a tak se ho to netýká *_*=*_*
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20652
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od námořník »

Připomnělo mi to dokument z veletrhu vína, jak tam, samozřejmě nevědomky, mudrcovali nad krabičákem z Lidlu :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Slavek_xxx »

Sice mam sluch a i pres nekolik zsnetu stredniho ucha slysim jak netopyr, ale tema ozvuceni me naprosto miji :(
Nicmene potrebuju k televizi nejakej soundbar. Mam 32" JVC LT a 2x6W integrovanych repraku stoji za ... Musim ho umistit na horni okraj obrazovky a chci za nej dat kolem 5 tisic. Pripojeni pres HDMI nebo AV (pokud se dela). Existuje takova vec vubec?
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od HonzaCZ »

Já mám dobrou zkušenost s LG SK6F.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od catana »

Me soundbar prijdou vyhozeni penez. Ma to malinke repraky a co jsem slysel par, tak to hraje hrozne. Asi nejmin mi trhalo usi Sony HT-ST5000, ale to je o neco drazsi nez to co jsi psal.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10653
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od Mira »

Já si nedávno zkouknul pár filmů a klipů na Harman kardon SB20. Na pouhej 2-kanál bomba. Asi dám pryč Panasonic 5.1 a pořídím něco takovýho. Fakt to hrálo super. Akorát ty vyšší ceny. Ale vzhledem k tomu, že ten prastarý panasonic stál v době svého pořízení 17, to není tolik. Takže bude hrát H-K SB35 o tolik líp, aby to poznal mírně nahluchlej jedinec?
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od HonzaCZ »

catana píše:Me soundbar prijdou vyhozeni penez. Ma to malinke repraky a co jsem slysel par, tak to hraje hrozne. Asi nejmin mi trhalo usi Sony HT-ST5000, ale to je o neco drazsi nez to co jsi psal.
Ne každej má místo na repro, receiver, aktivní SW... Sám bych to sice taky nechtěl, ale je to alternativa. Když porovnám zvuk toho SK6F se samotnou TV, tak mi to jako vyhozený peníze rozhodně nepřijde. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3929
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Hi-Fi audio a domácí kino

Příspěvek od puschpull »

Svého času jsem byl "postižen" touhou po dobrém zvuku. :-))
Jsa dlouholetým externím redaktorem a autorem recenzí do periodik: Stereo a Video, Hifi / High-End, Hifi a domácí kino, Audio video Revue, Audiophile Meeting Point, ... už ani nevím jak se ty všechny časopisy jmenovaly. Psal jsem tam v letech cca 1993 až 2008. Prošlo mi rukama tolik techniky, že to až hezké nebylo.
Ve finále je to celé stejně "v hlavě" a jsem rád, že opět je mým cílem poslech hudby a ne zvuku!!! :-)
Mám doma Dudka (DPA-380SE MkII, self výroba otestováno přímo Pavlem Dudkem, můj předzesilovač, modifikovaný CD přehrávač Denon DCD-2560, Reprosoustavy od Roberta Barletty: Xavian- XN 270 a pár těch super drahých kabelů ... a stačí mi to. Stejně většinu času poslouchám na PC repro - amerických Audioengine a stačí to. Jak říkám, základ je poslouchat hudbu a nikoliv zvuk.
Tohle by bylo na dlouhé povídání.
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“