Lyže, boty, lyžování

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Fotopostřehy

Příspěvek od Marty73 »

HonzaCZ píše:To jo, ale aspoň si člověk udělá představu. Teď mám objednaný Atomic Hawx plus, tak uvidím. Většinou mám problém s tvarem jazyku a něco mě tlačí na holeni těsně nad kotníkem... to je pak lyžování za trest. U většiny se to projeví už při zkoušení a u těhlech ne, ani po 10 minutách, co jsem v nich blbnul po půjčovně. První, co budou dobrý, tak si hned koupím.
Známý takhle zkoušel boty asi 5 let, vždycky utrpení. Tak se naštval a nechal si udělat boty na míru. Od té doby si teprve užívá lyže. Tvarovanou vložku bez debaty, jinak trpí klenba chodidla, když to utáhneš. Ty šlupky z výroby jsou nanic. Jezdím povolené boty a stejně ji mám. Je třeba se rozhodnout, do čeho investovat a do čeho ne. Do bot rozhodně ano, zbytek se dá nějak vybalancovat. Taky nemám nové lyže, když si můžu koupit testovací nebo od známých za zlomek ceny. 20k za lyže fakt nedám a pod 20k se s preferencí nedostanu. Je to pěkně drahý koníček, když tomu člověk věnuje nějaký ten čas. Jezdím od 3 let, tak už mě to něco stálo Obrázek
Naposledy upravil(a) Marty73 dne pát úno 23, 2018 10:47 pm, celkem upraveno 1 x.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od PetrAT »

[quote="Marty73"][/quote]
Já přikoupil Blizzard Brahma 88 pod botou, právě na ty situace, kdy je sjezdovka jako oraniště
Allmountain jsem vybíral asi 2-3 zimy . Ta lyže skutečně umí hodně (krom totálně ledové pisty, kde se nagativně projeví rocker přední+zadní)
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od Marty73 »

Já pošilhával po Nomádech nebo K2 AMP, nakonec jsem vzal Werky, abych zjistil, jestli jsou fakt tak výjimečné. Jsou :)
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od námořník »

Mira - To ti věřím. Já mám 43 a taky širokej nárt a boty jsem hledal nekolik let. Teď mám Atomiky, jsou pohodlný a normálně jsou v pohodě, ale jak přijdou nějaký extrémy, tak cejtím , že jsou trocu víc volný než by bylo potřeba.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od PetrAT »

Marty73 píše:Já pošilhával po Nomádech nebo K2 AMP, nakonec jsem vzal Werky, abych zjistil, jestli jsou fakt tak výjimečné. Jsou
Werksy jsem jezdil na ledové pistě a tudíž je nedokážu objektivně ohodnotiti, protože na to primárně nejsou dělané
Nomády + Crimsony pro mě zklamání . Prostě Atomiky pro širokou veřejnost . Těm lyžím chyběla duše , jiskra ... Jinak tedy vítězové řady (zmanipulovaných, podplacených) testů
Ale věřím, že můžou být obchodně úspěšné
Příjemně překvapily Salomon 8.8.
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od PetrAT »

Mira píše: Pod kopcem rozepnout, nahoře zapnout.
To je v pořádku . Dělám to stejně ;-)
resp momentálně to nedělám, bo mi odešlo koleno a sedím doma :-(
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od námořník »

Wölkl lyže umí,to jo. Allmountainy na led moc nejsou. Jednou (je to dýl)jsem měl v Madoně na testovacím dnu půjcenej nejvyšší model obřaček od Atomiců, už nevím jáký měl označeni ale na rozdíl od mejch 9 18 delaly přesně to co jsem chtěl. Od tý doby si nemyslím že lyže nejsou tak důležitý.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od PetrAT »

námořník píše:Wölkl lyže umí,to jo. Allmountainy na led moc nejsou. Jednou (je to dýl)jsem měl v Madoně na testovacím dnu půjcenej nejvyšší model obřaček od Atomiců, už nevím jáký měl označeni ale na rozdíl od mejch 9 18 delaly přesně to co jsem chtěl. Od tý doby si nemyslím že lyže nejsou tak důležitý.
Pravděpodobně to byl Atomic GS DD s černým "jazykem"
https://www.skis.com/Atomic-Redster-FIS ... lt,pd.html
Ve srovnání s 9.18 asi jiné ježdění
Navíc ta řada 9 trpěla na prohnutí skluznice a ty lyže lidem dosti rychle "vyměkly"
Což byl obecně problém řady Beta s densolite
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od HonzaCZ »

Díky za rady a tipy s botama. Asi to bude na moje nohy nutnost. Nějak mě nikdy nenapadlo, že taková možnost existuje v dostupný cenový hladině.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od námořník »

Fakt už nevím. Bylo to někdy v r2003 :-). Akorát myslím že byly modrý. V každým případě byly skvělý. 9 18 asi stejný jako všechny modely Atomicu "pro lidi" v testech skvělý, na pistě na prd. Měl jsem před nima K2 four a z tech 9 18 jsem byl od začátku zklamanej.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od PetrAT »

HonzaCZ píše:Díky za rady a tipy s botama. Asi to bude na moje nohy nutnost. Nějak mě nikdy nenapadlo, že taková možnost existuje v dostupný cenový hladině.
V podstatě si můžeš koupit zcela s klidem starší model boty za pár tisícovek a nechat si ji dotvarovat
Vložku na míru ti udělají buď na prodejně a nebo nějaká protetika to taky umějí kvalitně a levnějc než v těch sportech
Hlavně nekoupit botu velkou . Jak na délku, tak na šířku. To se pak dá těžko zachránit :-)
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od PetrAT »

námořník píše:Fakt už nevím. Bylo to někdy v r2003 . Akorát myslím že byly modrý. V každým případě byly skvělý. 9 18 asi stejný jako všechny modely Atomicu "pro lidi" v testech skvělý, na pistě na prd. Měl jsem před nima K2 four a z tech 9 18 jsem byl od začátku zklamanej.
Paradoxně kolem roku 2005 se vyráběly vysoce kvalitní, nešizené lyže (spousta těch lyží jezdí dodnes a lidé si je hýčkají)
Ale Atomic už v té době uměl lyži "ošidit" . Ale marketing měl úžasný . A pověst o ošizených atomikách se s nima vleče dodnes . (čest vyjínkám)
Nicméně dnes už to asi šidí skoro všichni výrobci . Ikdyž třeba oba nejznámější CZ výrobci
Sporten + Lusti umějí stále vyrábět ve vysoké technologické dokonalosti.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od HonzaCZ »

PetrAT píše: V podstatě si můžeš koupit zcela s klidem starší model boty za pár tisícovek a nechat si ji dotvarovat
Vložku na míru ti udělají buď na prodejně a nebo nějaká protetika to taky umějí kvalitně a levnějc než v těch sportech
Hlavně nekoupit botu velkou . Jak na délku, tak na šířku. To se pak dá těžko zachránit
Jj, koukal jsem, že možností je víc... buďto, jak píšeš, upravit klasickou botu, přes výrobu custom vložky a úpravu skeletu, až po komplet výrobu celý boty.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od Mira »

All lyže vám nenabídne to, co spešl. Prostě na sjezdovkách nejde jezdit slalom. A obřačky i slalomky od Atomicu drží i na ledě. Prostě kam tu lyži postavíte, tam jede. Ale neodpouští. Blbě říznete hranu, letíte vzhůru a padáte na záda. A to fakt bolí. ;-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od PetrAT »

HonzaCZ píše: možností je víc... buďto, jak píšeš, upravit klasickou botu, přes výrobu custom vložky a úpravu skeletu, až po komplet výrobu celý boty.
Ano. Záleží kolik do toho chceš nasypat peněz. A co od toho očekáváš .
Někdo chce pohodlnou botu , ve které nebude trpět (vhodná k bufetu)
Jiný očekává že bota perfektně obepne nohu i za cenu že někde bude cítit tlak , nebo že bude rozepínat přezky po jízdě.
Možností je mnoho . Ale může se stát, že je pro tebe jen jedna ta nejvhodnější bota
Jak jsem psal zkoušet a zase zkoušet . 20-30 bot vyzkoušet. Vyndat botičku, dát nohu do skeletu, měl by jsi tam mít vůli 1-2 cm , né víc atd atd . Prostě alchimie. :-)
Proti tomu je výběr lyže brnkačka ;-)
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“