Lyže, boty, lyžování

Odpovědět
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Lyže, boty, lyžování

Příspěvek od PetrAT »

Nejezdíte někdo lyže CROC ?
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Lyže, boty, lyžování

Příspěvek od Username »

PetrAT píše:Nejezdíte někdo lyže CROC ?
Taky bych s svezl. Docela mě zajímají. Není někde testovačka?

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Lyže, boty, lyžování

Příspěvek od JRJ »

námořník píše:Nevztahoval bych to na tuhle dobu. Lidi se přeceňují odjakživa. Podivej se na Anděla na horách. Skáču dobře, skáču rád .
Ano lidi se stále přeceňují. Ale naši američtí přátelé jsou v tom naprostí mistři. Sotva udělají oblouk, ale musí se cpát na alespoň "two black diamonds", protože to je "challenge" přece a před kamarády se musí pochlubit co dokáží sjet! Že jim to trvá hodinu, desetkrát spadnou a neudělají dva oblouky po sobě není rozhodující, hlavně že to "sjeli". Kdo nezažil si nedokáže představit.
Stefan píše:Bohužiaľ, tá absencia sebareflaxie súčasnej reality sa prenáša aj na lyžiarske svahy a ľudia si neuvedomujú, že tým pokazia oddych a príjemné chvíle nielen sebe ale aj druhým!
Cpaní se na svahy, na které nemám, považuji přímo za bezohlednost. Já se taky neproháním vysokými rychlostmi po modrých sjezdovkách. Bohužel jsem byl už několikrát svědkem, kdy instruktor! vzal skupinu úplných začátečníků na nejtěžší svah v areálu.
PetrAT píše:Nicméně když někde čtu jak borec na slalomce dosáhl 130 kmh (naměřených mobilem) , tak se začínám bát
Ty mobily ukazujou haus numera.
Screenshot_2018-03-12-09-02-29-262_intermaps.iskitracker.png
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Lyže, boty, lyžování

Příspěvek od PetrAT »

JRJ:
Nejenom Amíci
Stačí tady u nás v Beskydech na Bílé
Tatík vyveze maminu a synka na lyže
A hned první jízda, rovnou na závodní FIS-ku
Všichni se tam trápí
Ale mají zářez, splnili si bobříka odvahy a v pondělí je o čem vyprávět v práci :-) (sjel jsem FIS-ku = umím lyžovat)
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18911
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Lyže, boty, lyžování

Příspěvek od hamoun »

jeee ... nekdo byl v Santa Catarine
ja tam byl na dvou tydennich dovolenych ... uzasne male pohodove stredisko s par lidma a fajn sjezdovkama

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Lyže, boty, lyžování

Příspěvek od JRJ »

Byli jsme několikrát v Bormiu. Je to lyžování za hubičku i se skipassem na celé údolí Valltelina, včetně Santa Catariny. Asi nejlepší poměr cena / výkon v Alpách. Navíc cestou v Livignu člověk levně natankuje a nakoupí chlast bez daně.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Zdeny
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: ned kvě 22, 2011 8:25 am
Jméno a příjmení: Zdeněk Horáček

Re: Lyže, boty, lyžování

Příspěvek od Zdeny »

Jestli mě něco v poslední době potěšilo, tak předvánoční rozhodnutí o tom, že si se ženou pořídíme na stará kolena skiaplové náčiní. Už jsme to zvažovali celkem dlouho, ale odrazovaly mě trochu nutné finance-vercajk pro dva je kolem 60, litrů:-( Nicméně, jen krátce živ jest člověk, takže těsně před vánocemi bylo vše doma. A hned po Štědrém dni, kdy bylo nádobíčko oficiálně předáno uživateli, jsme jej jeli vyzkoušet, naplněni informacemi od našeho prodejce sportovního náčiní, kam chodíme už bezmála 25 let nakupovat (štamgasti:-) ) Takže den první - žena si folii na pásy nechala doma. první problém (i když, jak jsme časem zjistili, staří borci prostě pásy slepí k sobě a tradá). Jdem si po rovince, blížíme se k prvnímu stoupání. pravda, pohyby nohou lehce nezvyklé, nohy hodně zanožují. Plni sil po štědrovečením futru stoupáme do kopce. A hle - řezavá bolest v levém lýtku mi hlásí asi natažený sval. kruci, člověk lítá pěšky po horách skoro každý víkend a ne zrovna krátké trasy, ale toto? bolí to a bolest velí-zpět. Takže sjezd k autu. Žena na pásech (jak říkám, nevěděla, že je lze nouzově slepit k sobě). Já si fičím, pořvávaje si bolestí, bez pásů. pravda Atomicy GSC to zrovna nejsou, ale je to paráda. Pár dní pauza. Sval s ezahojil z 90%, občas ho cítím. Před Silvestrem že má být jako slunečno (asi po 3 měsících mlhy). Takže ranní ptáče dál doskáče a v 7:00 sedáme do busu z Hvězdy na Ovčárnu. No, rosničkářům to fakt vyšlo. Mraky, věštící konec světa nad západním obzorem, ale slunce zatím nemá důvod nesvítit. V půl osmě se škrábeme proti vrstevnic na Petráky. Absolutní nirvána. Hrabičky, nachystané na lyžařskou sezonui, ale zatím neotevřeno = zcela sami, vůkol nkdo. těší mě, že sval drží a radostně funíc v -15°C vedru stoupáme vzhůru k oblakům. Fotím, slunce vylézá někde nad Bruntálem. Neskutečné barvy, prostě absolutno. Vítr zesiluje, u petráků na nás nikod nestřílí (ochranáři), takže nad závěrem Medvědího dolu smeřujeme na Kamzičník. Bohužel, fronta od západu letí jako blesk a než se nadějeme, je tma, zataženo, mraky na zemi. Obracím a po druhé straně cesty (nad velkým kotlem) s evracím. Na Vysoké holi už stěží vidíme tyčky mezi sebou... krásný výlet, ndáherné fotky. Několik dalších výletů u nás a je tu dovolená v Itálii. Bereme všechno. sjezdorvky, skiaply i sněžnice-na ně nedáme dopustit. Bohužel, po našem příjezdu do Reschenu napadlo během 2 dní skoro metr sněhu = nelyžuje se, navíc spadla lavina na příjezdovou cestu od Rakouska, takže do anšeho areálu se beztak nedostaneme. Druhý den, stále ještě padá, zkusím skialpy aspoň koiusek za chatu, aby člověk jne neležel. Holahou, půl metru sněhu, ale jde se parádně. Po cca 4km zjišťujeme, že v hlubokém sněhu (kousek výš tak 60cm prašanu) už to tak jednoduché není a vracíme se. Další den nás vítá slunce zář. Rychle na svah, ale skiaply s sebo, to je jasné. Po půld ndi lyžování po prázdných sjzedovkách nás láká jakýsi vrchol nad areálem (asi 2900m). Vede k němu cesta a zdá se, že bby to šlo vyšlapat na sněžnicích. Rychle k auta, vzít placky a davaj zpátkyx. Neskutečené. Výhledy na okolní 3200-3500metrovky jsou úchvatné. Další den už hned ráno nasazujeme skiaply rovnou s tím, že zopakujeme výstup na ten vrch a půjdeme dál, kam nás to zavede. pravda, neznámý terén, bez mapy, dost varování "Avalanche area" nás trochu brzdí v rozletu. Jdeme asi 4km v dál na další vrchol. Scenérie přímo božské, jen nebýt toho sveráku a -20°C. Máme na sobě všechno, ale vítr proniká až na tělo. Jak se člověk zastaví, okamžitě mrzne. Jen aby foťák nevypovděl službu, v takových podmínkách jej mám poprvé (Nikon D810), ale jde o kvalitní stroj, spolehlivě ukládá tu nádheru na kartu.
Po návratu domů zase še´d, mlha, hnus. Přesto dáváme několik tůr, z ichž jedna, navzodry počasí, byla kouzelná - divočinou na Vozku (Jeseníky). Sice jsme až na něj nedošli kvůli mlze - co tam?? Ale za to jsme potkali Praděda... O 14 dní podzěji vyšlo slunce. A znovu na Vozku, kterého oba milujeme.Den či dva před tím napadlo asi 10-15cm prašanu, takže panenský sníh. Krása. Sice slunce zrovna nesvítí, ale když už tu jsem, jdeme. Na lanovce jsem málem zmrzli, protože díky nekázněným Polákům se jelo rychlostí mrtvého hlemýždě. 20 minut sedět 10 metrů nad zemí v tom severáku, to už člověk počítá andělíčky. Z Keprníku svištímě dolů na Trojmezí a slunce vychází zpoza mraků. Napřed nesměle, ale o to více nás žene vpřed. Na Vozku dorážíme zplavení jako koně. Rychle fotit, dokud je co, za pár minut už to nemusí být (A taky že nebylo). Přestrojit a zpátky, už není na co čekat. Bohužel zrádná větev kosodřeviny, čnící do cesty, dorazila sval, který jsem si poškodil púřed skoro 2,5 měsící. Ohnivá bolest do mozku vysílá signál, je zle, je zle. Před námi téměř 7km cesty (zpátky jsme chtěli Šerák sjet po svých). V očích slzy bolesti, v očích maželky bezradnost. Co se mnou? Tady? beru asi 4 Ibalginy a čekám vsedě na sněhu, jestli ta bolest trochu poleví. Po půl hiodně mi začíná být zima, motat se hlava, což je známka toho, že lék zabírá. Zkouším vstát, kupodivu se zatnutými zuby to nějak jde. Zkouším nesměle udělat krok - ouha!!! Sto žhavých dýk s emi zařezává do svalu. Jdu metodou prává vpřed, levou táhni. Takto, skučíce si bolestí, stoupáme na Keprník. Zjiš´tuji, že nahoru to je procházka rájem, dolů je to peklo. Na Šeráku, kde je již mlha jak mlíko) shledáváme, že lanovka už nejede a nám nezbývá, než to sjet fakt po vsých. Pláků jsou tam ještě mraky, nebezpeční sobě i okolí. PO rozryté sjezdovce opatrně sjíždíme k auta. Po 1/2 hodině jsme dole. Já zpocený bolestí, zmrzlý. Ale - fotky nádherné. Toliko stručně z našeho seznamování se skiaplpvám nářadím. Běžky už jsou v inzerci, ty už nenasadím. nevidím jediný důvod. Skiaply nás prostě očarovaly a víme, že se dostaneme všude, což s běžkami nepřicházelo vůbec v úvahu. PO slavné cestě s utrženým svalem jsme po měsíci zkusili, jak na tom sval je. Dobře. Ustál cestu jak na lyžích, tak na sněžnicích. Jsme rád, že jsme si vercajk koupili a peněz vůbec nelituji. Ty ranní výšlapy či západy slunce, když už na horách není ani noha (občas nějaký blázen, jako my se ženou), to je odměna! Něco málo z našich cest je tady: https://www.facebook.com/profile.php?id=100014093805713
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18911
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Lyže, boty, lyžování

Příspěvek od hamoun »

PARADNI ČLÁNEK !!!! ,,,,| (*_^) |,,,, ,,,,| (*_^) |,,,, ,,,,| (*_^) |,,,,
škoda superb
ex WRX 2008
demeter
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 287
Registrován: stř lis 30, 2016 9:10 pm
Bydliště: Praha

Re: Lyže, boty, lyžování

Příspěvek od demeter »

Gratuluju ke skialpům. 30 litrů není za novou výbavu moc, pokud v tom je i slušnej pípák. Něco mám naježděno (Tatry a Alpy), tak bych si dovolil nováčkům poradit, že skialpy nejsou jen "větší běžky" a je rozumný udělat si nějaký kurz o bezpečnosti (sněhová sonda, vyhledávání v lavině).

Nicméně nenechal bych si asi radit od někoho, kdo si zrovna přivezl z Itálie tohle: :-)
Přílohy
DSC_1927.JPG
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Lyže, boty, lyžování

Příspěvek od martas »

au,au,au 8()
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
Uživatelský avatar
martas
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2713
Registrován: sob lis 06, 2010 9:22 am
Jméno a příjmení: Martin Staněk
Bydliště: Most,Jílové u Děčína,

Re: Lyže, boty, lyžování

Příspěvek od martas »

Zdeny : paradni clanek,ale ten uraz to musel byt vazne horor :-/ Jses dobrej,ze jsi to vse ustal (*_^) |,,,,
Martas
Subaru Outback 2.5 - MY 2002 - ex
Subaru Forestr 2.0D - MY 2010 - ex
Subaru Impreza Sport 2.0 - MY 2008 - ex
Subaru Impreza WRX STI 2.5 - MY 2011 - 12,8l
Subaru Forestr 2.0 XT - MY 2016 - 11,4l
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Lyže, boty, lyžování

Příspěvek od námořník »

demeter píše:Gratuluju ke skialpům. 30 litrů není za novou výbavu moc, pokud v tom je i slušnej pípák. Něco mám naježděno (Tatry a Alpy), tak bych si dovolil nováčkům poradit, že skialpy nejsou jen "větší běžky" a je rozumný udělat si nějaký kurz o bezpečnosti (sněhová sonda, vyhledávání v lavině).

Nicméně nenechal bych si asi radit od někoho, kdo si zrovna přivezl z Itálie tohle:
Jauvajs, to se ti povedlo jak? Já si jednou nechal seřídit vázání a na černý mi ta sviňa vyhodila a já spadnul stehnem na ni. Ale takhle to určitě nevypadalo :-).

Jinak skialpy mě vždycky lákaly, ale mám pocit že se tomu musí člověk věnovat trochu víc a hlavně se umět pohybovat v tom terénu. Jinak hrozí pěknej průser. Takže zůstávám u sjezdovek a běžek.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Lyže, boty, lyžování

Příspěvek od PetrAT »

[quote="demeter"]

Fuj, to se Ti jak povedlo vyrobit ??
Ve kterém místě to teda máš říznuté ?
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Lyže, boty, lyžování

Příspěvek od PetrAT »

Něco povzbudivého
Kéž by všem bylo přáno a mohli jsme tak dlouho sportovat
https://www.facebook.com/eaveman/videos ... N4&fref=nf
demeter
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 287
Registrován: stř lis 30, 2016 9:10 pm
Bydliště: Praha

Re: Lyže, boty, lyžování

Příspěvek od demeter »

@námořník, @PetrAT:

Mám to říznutý z boku kousek nad levým kolenem. Rána hluboká až na sval, dvě vrstvy šití. Vypadá to drsně, ale furt je to jen povrchový a nejde o zlomeninu, šlachu, páteř či něco. Spadl sem debilně na vlastní lyži poté, co mě vyhodila chvilku po rozjezdu (sníh pod botou nejspíš...). Trapný. :)
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“