koníčky

lubanza
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 61
Registrován: stř úno 08, 2017 7:30 pm
Jméno a příjmení: Luboš Zámiš

koníčky

Příspěvek od lubanza »

Když už jsem v tom.Tak se ještě podělím o své koníčky.Mám rád turismus,cestování,kolo,vínečko a určitě hudbu.V hudbě rock a metal,i když začínám se dostávat i dál.Teď dost poslouchám Cohena a Blues Pills.Samo,že taky starý metalový pecky.Pořád využívám cd.Prostě jsem starej a mp používám jenom v autě.Doma si chci hudbu vychutnat.Jako zdroj mi slouží Teac Esoteric a Pathos Logos.Na cyklistické výlety používám Fuel 8.Vínečko můžu jak bílé,tak červené.Hodně mi chutná Znovín.No a k turismu-miluji Krkonoše v každým období.Hlavně Pomezní Boudy a Sněžku.
Přílohy
Kapku hudby
Kapku hudby
Kolo já mám rád
Kolo já mám rád
Vínečko taky----rád
Vínečko taky----rád
Japku zimního sportu
Japku zimního sportu
Krkonoše a grog
Krkonoše a grog
Náš mladík
Náš mladík
Romantika
Romantika
To je náš vnouček
To je náš vnouček
Hezčí polovička
Hezčí polovička
Sice hezčí,ale žíznivá
Sice hezčí,ale žíznivá
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: koníčky

Příspěvek od draconis »

Ahoj, takové pěkné hifi až se mi skoro ježí všechno všude, když vidím, jak je to nastrkané do té levné rozdvojky na 230V. Ale to je nemoc z práce, jinak moc pěkné, i když já bych k tomu narval ještě nějaký pořádný streamer s Tidalem, pak na CD zapomeneš a koupíš k tomu ještě pořádnej gramec... :-)

Kolo máme rádi taky a až bude moct Evička do nosítka, chceme ji vzít na první výlet do Alp.... :-)
lubanza
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 61
Registrován: stř úno 08, 2017 7:30 pm
Jméno a příjmení: Luboš Zámiš

Re: koníčky

Příspěvek od lubanza »

Musím se opravit.Vše sedí,ale u hudby jsem malinko pokročil.Toto byla fotka začátků.To napravuji.Napájení je přes přepětí do dalšího odjištění a filtru stíněným kabelem 2,5, dělaným dom.Elektrikář se nezapře.Potom cd napájené kablíkem Telos Black Reference.Zesik má napájení z Polska a to je Gigawatt LC 2.Signál VDH The Orchid a repro AQ The Rockefeller.Repro jsou Dali Ikon 8.Je mi jasný,že zaostávají za zbytkem sestavy.Ale finance si člověk nevysedí.Gramec asi již nikdy nebude.Jinak mám rád SACD a céda z Japonska.
lubanza
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 61
Registrován: stř úno 08, 2017 7:30 pm
Jméno a příjmení: Luboš Zámiš

Re: koníčky

Příspěvek od lubanza »

Ještě zkouším poslat pár foteček hudebního aparátku.L
Přílohy
CIMG4289.JPG
CIMG4288.JPG
CIMG4290.JPG
CIMG4291.JPG
CIMG4292.JPG
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: koníčky

Příspěvek od sima »

To se mě líbí,aparatura i to precizní zabezpečení napájení.Já bych tohle doma absolutně nevyužil,poslouchám hudbu už jen v autě a to jen někdy,i když mě to samotného sere,jak jsem v tomhle hluboce klesl,dřív jsem žil jen hudbou,ve zkušebně,doma,v autě,venku furt na uších sluchátka,tj ale už dávno pryč,ale právě proto se mě to tak líbí,musí to být zážitek (*_^) |,,,,
V zabezpečení elektroniky jsem byl vždy lempl,maximálně jsem měl a mám ještě bezpečnostní zásuvky,ty klasické,tj vše,byť bývalý mechanik elektronik :-/ :-)
Jo když si vzpomenu jak jsme ve starém zámku,ve zkušebně věčně vyhazovali jističe,poté v garáži ve starém přístavu,vlastně všude,kde jsem "působili" a jak co bylo kde zapojeno,indie hadra :-D Kolikrát šla šťáva i do přímo do strun :-D to pak byly trylky!
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: koníčky

Příspěvek od draconis »

No tak to už je lepší... ;-D Akorát škoda, že to má tak stísněný prostor... B-)

My kromě našeho poslechového studia v ČB dostali nedávno ještě k dispozici prostory v Praze:
IMG_0103.JPG
IMG_0100.JPG
IMG_0102.JPG
IMG_0083.JPG
IMG_0086.JPG
IMG_0081.JPG
IMG_0089.JPG
IMG_0088.JPG
IMG_0082.JPG
IMG_0091.JPG
Jinak u mě už nemají CD místo prakticky 10 let - pro každodenní použití streamujeme (FLAC z NASu, TuneIn pro internet. rádio a Spotify/Tidal pro ostatní) a poslech pro radost, když je na to čas a chuť představuje právě gramec.

No jo, hifi je krásný koníček, ale ať v tom člověk utopí kolik chce peněz, vždycky je něco lepšího a dražšího. Skoro bych řekl, že tam neexistuje cenový limit... :-DDD
lubanza
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 61
Registrován: stř úno 08, 2017 7:30 pm
Jméno a příjmení: Luboš Zámiš

Re: koníčky

Příspěvek od lubanza »

Tak to je nádhera!!!!!!!To by stálo za poslech!!!!!
Uživatelský avatar
Špejlík
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 852
Registrován: sob lis 28, 2015 3:00 pm
Jméno a příjmení: Honza Nesládek
Bydliště: Kolín

Re: koníčky

Příspěvek od Špejlík »

Draku, závidím ti práci. Já toužím po něčem, co mi bude alespoň trošku kloudně doma hrát... ale furt je to tak, že mi 40 tisíc na audio prostě nezbývá...:-((
Odepsáno Macem...
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4328
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: koníčky

Příspěvek od OZP »

Spejlik:
A zkousel si historicke osvedcene kousky?
Ja jedu klasiku Pioneer prelom 70/80 let a za ty prachy co se to da sehnat to ma zvukovou kvalitu velmi dobrou.
Designove je to taky pro me nekde jinde, tyhle opulentni moderni designove vystrelky (viz to repro z draconisovo fotek), to neni nic pro me. Ocenuji na tom i tu poctivou analogovost a bytelnost.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
Tiger
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1206
Registrován: úte črc 16, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Tomáš V
Bydliště: Praha

Re: koníčky

Příspěvek od Tiger »

Spejlik:
To má Ondra pravdu. Taky jsem jel teď asi 8 let na pro mě tenkrát v 80tých letech nedostupný Pioneer. Pořídil jsem ho u jednoho vintage prodejce na Aukru. Je na fotce dole. Hrál a hraje furt dobře. Myslel jsem si, že už mi bude stačit napořád. No doba trochu pokročila a tak jsem začal přemýšlet o něčem co by mělo alesoň jeden digitální vstup. Nakonec přišli na jaře nečekaný peníze a já si pořídil trochu modernější zařízení. A mimo muziku z NASu jsm poznal i možnosti streamovaní na velký věži a fakt to nemá chybu. Teď zrovna nostalgicky poslouchám na Spotify Wabiho.
CDček mám celkem dost, ale to streamování má něco do sebe. Mám i vinyly, tak přemejšlím ještě časem o gramu :-)
Přílohy
20171122_190359.jpg
Subaru XV 1.6 84kW CVT MY20 Comfort
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05 ADV Comfort
ex Subaru Forester SF 2.0 92kW MT MY99 ADV
Honda SH150i 2022
Triumph Tiger 955i MY01
Uživatelský avatar
Špejlík
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 852
Registrován: sob lis 28, 2015 3:00 pm
Jméno a příjmení: Honza Nesládek
Bydliště: Kolín

Re: koníčky

Příspěvek od Špejlík »

Je pravda, že jako kluk si pamatuju, že měl táta Technicse tenkrát skoro za 40 tisíc a to hrálo výborně.
Nenapadlo mě jít touto cestou...
Já v podstatě využívám Spotify a rád bych gramec. Mraky cd a kazet leží ve sklepě, ale kdo by se s tím hledal, když to najdeš jedním kliknutím...
Odepsáno Macem...
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: koníčky

Příspěvek od sima »

Mc intosh je nádherný,ty baňky (*_^) |,,,,
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: koníčky

Příspěvek od draconis »

Staré komponenty ze zlaté éry hifi taky miluju a je jasné, že pokud jsou technicky v pořádku, hrají pořád skvěle. Jenže ty opravdu dobré nejsou vůbec levné. Třeba před rokem kolega koupil 30 let staré Pioneery v Urushi edici za 60 000 Kč... :-)

A rozhodně to neznamená, že dnes už se hezké a bytelné věci nedělají. A analog? Pánové, hifi = stereo a to se nezměnilo už hezkých pár desítek let. A jestli si tam někdo kromě gramce chce navíc přidat digitální zdroj ať už v podobě CD, MD nebo třeba streameru, proč sakra ne?

Jenže spousta lidí dělá tu chybu, že porovnává nové přístroje základní třídy s 15 let starými přístroji střední až vyšší třídy. Ono taky ty staré stroje ve své době stály cca 10 platů, tak je jasné, že soudobý zesilovač za jeden plat prostě není to samé - dnes je průměrný plat cca 26 000 Kč, po revoluci se bralo běžně tak kolem 3 000 Kč a Technicsácké sestavy stály 20-30 000 Kč. Tak by bylo přece smutný, kdyby dnešní zesík za 15 000 Kč byl lepší. Používejte hlavu a buďte realisti... :-) Všichni mají tendenci si myslet, že se stal zázrak a všechno se úžasně zlevnilo. Ne, jen se výrobci přizpůsobili době a dělají čím dál levnější věci. Holt dneska se koupí základní zesilovač solidního výrobce pod 10 000 Kč. To dřív vůbec nebylo, nejlevnější byl taky za 10 - 15 000 Kč, ale na tu dobu to byly úplně jiné peníze. Bůhví proč, ale dneska se lidi na sestavu za 100 000 Kč tváří, že je drahá. Vždyť jsou to čtyři platy... A nahrazují tím sestavu, za kterou dali před 30 lety deset platů a diví se, že to není bůhvíjak lepší... B-)

Nicméně za mně jsou staré komponenty v pohodě, samozřejmě s jediným rizikem - když se cokoli pose*e a bude potřeba nějaký specifický díl, většinou je to smolík.

Oproti tomu v konstrukci reprosoustav uběhl za posledních cca 8-10 let u prestižních značek podle mého názoru docela zásadní vývoj a pokud to nebudou nějaké staré highend bedny za zajímavou cenu, nemá podle mě moc smysl poohlížet se po starších. A já se tedy musím přiznat, že ač komponenty se mi líbí právě ty stařičké, tak moderní bedny se mi líbí mnohem víc než klasická "kisna", která vypadá jako první repráky, které si postavil můj táta, když mu bylo 17 let... :-) A nemusí to vypadat vůbec "ujetě", naopak ty designy (snad kromě těch Nautilus) beden na fotkách patří rozhodně spíš mezi ty více nenápadné a konzervativní... :-)
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5217
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: koníčky

Příspěvek od draconis »

Tiger píše:CDček mám celkem dost, ale to streamování má něco do sebe. Mám i vinyly, tak přemejšlím ještě časem o gramu
Hoď tam pořádnej gramec a CD vyhoď - když máš streamer je to zbytečnost... :-)

Přinejhorším CD převést do FLACu, šup s tím na NAS a dej CD sbohem. Já to udělal s mojí sbírkou trochu vizionářsky už před více než 10 lety a byla to nejlepší věc, co jsem udělal... :-)

Gramec tě bude bavit poslouchat pořád, CD se používají jen z nutnosti. A pokud máš Spotify/Tidal a ještě k tomu NAS, kam jde hodit to, co na těch službách není, z mého pohledu není o čem přemýšlet... :-)

No a kdybys něco sháněl, dej vědět - máme zajímavé věci a občas se k nám dostanou i zajímavé starší kousky, teď třeba kotoučáky od Revoxu... B-)
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3419
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: koníčky

Příspěvek od mari75 »

Hele,můžete mi někdo vysvětlit,co je ten streamer a jak to funguje :-D ? Jsem absolutně mimo ;-D ! Předpokládám,že to má něco společného z netem :-/
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“