Modelářstvi

Odpovědět
Uživatelský avatar
bobhash
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 513
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelářstvi

Příspěvek od bobhash »

misse mustang vol.I - první let , vzal sem si kolegu zkušeného modeláře , vše sme odskoušeli našli těžiště vychytali mouchy a dal sem mu právo prvního letu aby mi podal hlášení co a jak mám dělat ,došli sme na plochu nahodil se motor ja ho hodil ,doba letu cca 7 vteřin ,krásnej pád přelomená hřídel u vrtule :)) odjezd z letiště ,objednávka na netu pro jistotu dvou nových motorků :)) pokračování cca za tejden du ho rozebírat
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelářstvi

Příspěvek od Doro »

bobhash píše:misse mustang vol.I - první let , vzal sem si kolegu zkušeného modeláře , vše sme odskoušeli našli těžiště vychytali mouchy a dal sem mu právo prvního letu aby mi podal hlášení co a jak mám dělat ,došli sme na plochu nahodil se motor ja ho hodil ,doba letu cca 7 vteřin ,krásnej pád přelomená hřídel u vrtule :)) odjezd z letiště ,objednávka na netu pro jistotu dvou nových motorků :)) pokračování cca za tejden du ho rozebírat
::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:
:supeer: :supeer: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: :686: :686: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:
Woe, zte u techo chlastali, či co?
Idyž, P-51D fakt není právě iideální stroj pro zkoušení, to ce už vylétaného pilota a vyšší rychlost :657: chtělo by to lichoběžníkové křídlo, to bude stabilnější a odpustí přetažení po startu :657: :657:
Určitě podej další zprávy z akce, nejlíp i kousek videa :pr: :unami:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
masa
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 72
Registrován: čtv zář 02, 2010 1:42 pm
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelářstvi

Příspěvek od masa »

saburafu píše: Docela rád bych sehnal model svého auta 8) Dá se někde sehnat ta samá Impreza akorát atmosféra??? Prostě bez kapličky. :811: Nebo s vyměnitelnou kapotou? :-)
Tohle co jsem tu dával já je snad jedinej kombik, co se dělá, resp. asi dělal, podle mě už to budou jenom nějaký doprodeje. Jiná kapota tam není, jedině si pohrát a zamodelařit si...

Sedanů jde sehnat plno, snad skoro každej ročník, ale s kombikama, navic atmosferickejma, to je problém... Taky bych radši atmosferickou 2003 kombi jak mám v reálu, ale nejni, tak jsem šáhnul aspoň po tomhle...
Jirka
STI Wagon GF8
Uživatelský avatar
masa
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 72
Registrován: čtv zář 02, 2010 1:42 pm
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelářstvi

Příspěvek od masa »

bobhash píše:misse mustang vol.I - první let , vzal sem si kolegu zkušeného modeláře , vše sme odskoušeli našli těžiště vychytali mouchy a dal sem mu právo prvního letu...
A dokonce to má funkci automatické katapultáže pilota, to jsem čuměl :) Ale druhý let už to kousek letělo, tak se vám to snad podaří rozlítat :wink: Ale bude to asi dost makačka, érko je celke malý a přišlo mi, že motor zrovna moc netáhnul, každopádně držim palce.
Jirka
STI Wagon GF8
Uživatelský avatar
bobhash
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 513
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelářstvi

Příspěvek od bobhash »

je pro začátečníky :)) na rozflákání ideální ,objednal sem pro jistotu ještě křídlo : )) ale to dám , tobě to maso lítalo pěkně ! nojo už seš v jinačim levelu , doro zatim neni co točit .....
Uživatelský avatar
Kofilka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: pát srp 21, 2009 9:38 pm
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelářstvi

Příspěvek od Kofilka »

Děda dodělává křídla, takže konečně bude novej větroň. Rozpětí 1,8 tak uvidíme, je to podle dědové předlohy z 82roku. Pro znalé je to model ALOŠ 5, autor můj děda. Uvidíme jestli to dokážu ještě ukočírovat. Dám na něho kameru, teda pidi kamerku velikosti ovadače na autoalarm :-))))
Forester SH 2010
Lego BE 2,5 03
ex:
Forester: 98 Black - ČDcargo :-); 99Red;99turbo Green;99 2,0AT;98 silver;silver04 AT
Impreza: 93 1,8 Blue; 98 2,0Silver,2009 1,5r
Legacy: 95 2,0 Blue; 96 2,2 ATgreen; 95 Hubertus; 01 2,5 Blue
Outback: 99 2,5 Red; 01 3,0H6
Tribeca:08 3,6
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Modelářstvi

Příspěvek od HonzaCZ »

Aby řeč nestála, tak hlásím přírůstek do mého letového parku :-)

Obrázek

Zase od mé oblíbené značky E-flite - Blade mCP X v2

Je o trochu větší než ten předchozí - rotor 245 mm v průměru, ale již má plně funkční rotorovou hlavu a cykliku - tedy vertikální směr se neovládá otáčkami motoru, ale naklopením listů = kolektiv. Taky nemá žádnou mechanickou stabilizaci (flybar), ale plně elektronickou 3-osym gyrem.

Tím pádem ho to řadí mezi nejmenší akrobatické vrtulníky :-)

Měl by umět let po zádech, přemet, výkrut, "trychtýř" a další... bohužel pilot to neumí ::-DDD:

Taky jsem koupil verzi bez rádia a rádio si koupil společný pro současný i budoucí modely - Spektrum DX6i.

Obrázek
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Modelářstvi

Příspěvek od HonzaCZ »

Jinak stejnej výrobce dělá i mikro letadýlka (kolem 400 mm rozpětí) - http://www.parkzone.com/
Docela pěkný... ačkoliv mám i větší letadlo, tak uvažuju o http://www.parkzone.com/Products/Defaul ... ID=PKZ3680
Přecijen s letadlem, který je schopný letět 100 km/h si člověk hned tak někde nezalítá a ten park flyer by mohla být dobrá volba i někde třeba do parku :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo nebo co vám udělalo radost?

Příspěvek od RunningRunner »

Veliká radost ... včera jsem přiměřeně dodělal 1:10 expedičáka. Jízdní testy probíhaly průběžně od minulého víkendu, kdy jsem model doosadil elektronikou (a pak koupil novou vysílačku a přijímač), ale přece jen s okastlovaným modelem je to něco jinýho :-) Sice to není Subaru, ale zainzerovat příslušnost k SFC jsem si dovolil ... Dodělávky budou následovat :-)
http://www.scooby.cz/photos/Axial%20SCX10%20Dingo/index.html

Obrázek

Obrázek
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49180
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelářstvi

Příspěvek od VDC »

Petře přesunul jsem tvůj radostný příspěvek sem, protože v tématu o radostech by zapadl a to by byla škoda.

A mě přitom zajímají podrobnosti. Co to je za model, kdo ho vyrobil, kolik to stálo, na co to jezdí a až to vyzkoušíš v terénu tak jak to jezdí. :850:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelářstvi

Příspěvek od RunningRunner »

http://www.axialracing.com/ftp/scx10_dingo/index.html

Je to builder's kit, takže krabice s materiálem v rozsypu, elektronika je na modeláři. Což je můj problém, něco v týmu baterka - regulátor - motor - přijímač - servo se tluče a výsledkem je, že servo cvrká :-( A já netuším co, až bude chvíle, tak tam zkusím hodit silnější (snad) regl od šváry, případně slabší servo (26kg je asi dost :-))

Jezdí to na baterky, mám k tomu 2,4GHz volantovku (tříkanál, ale jde to tunit - firmware je i na osmikanál, tužkovky jdou nahradit LiPolkama).

Lehký testy v "terénu" jsem dělal, třeba obrubníky to zvládá líp než švárovo Toyota LC40 (Tamiya CR-01). Je to lehčí, ale nižší, takže stabilita nějaká je. Trošku jsem zatížil ráfky, asi by to chtělo ještě víc, ale gumy už jsou nalepený, takže to asi přijde až budu měnit kola za beadlockový nebo až budu mít chuť a čas gumy odlepit a přilepit znova (nebo až to odervu).

Kolik už do toho zahučelo radši nepočítám, částečně to byl dárek ke 40cetinám :-)

Následovat budou světla, zahrádka (mám, musím vyřešit příčníky), naviják, sháním řidiče (kdyby někdo věděl o Scoobym a Shaggym v 1:10), nějaká bižu, ...

Účastníci Krkonoš na prvního máje to uvidí naživo, plus švárovo, plus asi ještě jednoho expedičáka. Budou jezdit s náma když budeme chodit :-)
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49180
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelářstvi

Příspěvek od VDC »

Pěkný, tak pak nezapomeň referovat. :supeer:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Modelářstvi

Příspěvek od Kolben »

TO - RunningRunner
Tož musim pochvalit peclivost a pekny zpracovani. Jak vidno, kdyz je clovek sikovnej, tak jde vsechno :-) Ta SPZtka je fakt super 8)

PS: taky sem si udelal radost, ale vlsatnorucne moc tunnit neumim, takze tunim jen pomoci tunnigovych dilu pro dany model :-)
Přílohy
r_007.jpg
r_008.jpg
r_009.jpg
r_010.jpg
r_011.jpg
r_012.jpg
r_014.jpg
r_015.jpg
r_016.jpg
r_017.jpg
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelářstvi

Příspěvek od RunningRunner »

No, kdo mě zná, tak ví, že jsem spíš nešikovnej. Lexanku jsem stříhal i stříkal poprvý a je to vidět i když švára u stříkání asistoval a radil.
Příště budu chytřejší, mám do budoucna v plánu kastli Subaru Brat :-)
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelářstvi

Příspěvek od RunningRunner »

Vzhledem k tomu, že jsem od úterka doma s nemocným dítětem a už jsem se nudil, tak jsem se včera stavil pro nějaký profily a dneska odpo vyfiknul příčníky pro zahrádku. Jo a taky jsem dostal SPZku a prošel technickou a emisema :-)
A když jsem tak včera koukal na nabídku hliníkových profilů v modelářských potřebách, tak silně uvažuju o stavbě střešního stanu ...
Jen teda ty fotky nic moc :-(

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Plus nějaký další: http://www.scooby.cz/photos/Axial%20SCX10%20Dingo/index.html#
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“