Modelářstvi

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21944
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Modelářstvi

Příspěvek od HonzaCZ »

PavelG píše:Ty nejzákladnější vrtulníčky do pokoje se dají pořídit od 400Kč. A kupodivu je to kov a vcelku kvalitní práce. Např. na http://www.dealextreme.com
V podstatě to, co bývá k vidění různě po supermarketech mají z Číny a cenovkou v pětinásobné výši. DX doporučuju, mám od nich spoustu věcí.
Tak zrovna v tomhle případě ten kov není moc výhra - je to těžký, má to nedostatek výkonu, nejsou na to náhradní díly (zejména AKU a listy rotoru jsou dosti podstatné), nekompatibilní rádio atd... Ale samozřejmě pro totálního začátečníka na vyzkoušení, jestli ho to bude zajímat nebo třeba pro děti je to vhodnější než něco za trojku a vejš...

Jinak na Eflite se daj sehnat díly přímo z USA a vyjdou včetně poštovnýho o trochu levněji než u nás, ale taky jak co. Třeba AKU vyjdou levněji, zrovna dneska přišly z Texasu :-) Zase ve chvíli, kdy je to něco funkčního - ať už celej vrtulník nebo třeba motorek, tak je lepší to koupit u nás s normální zárukou, ideální v místním R/C krámě, protože posílat to pak někam kvůli reklamaci to je pěknej e-e...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
PavelG
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Olomoucko

Re: Modelářstvi

Příspěvek od PavelG »

Chce to zkusit, řekl bych, že jako první hračka je to za ty prachy paráda, vzhledem k jednoduchosti ovládání (koax. rotor) zvládne pilotáž každý a třeba bude pokračovat skutečným modelem.
http://www.dealextreme.com/p/usb-rechar ... mote-32697
součástí dodávky jsou i nárhadní díly (šroubky, rotory).
Pořídili jsme si to do kanclu a když nám začne hrabat, polítáme ... fajn relax :-)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21944
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Modelářstvi

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo tenhle konkrétně znám, lítal jsem s ním a na to, kolik stojí, tak líta fakt parádně! :826: Sice mi chybělo klonění, ale to začátečníkům chybět nebude :845:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Tomino
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 141
Registrován: čtv dub 29, 2010 8:15 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Prnka

Re: Modelářstvi

Příspěvek od Tomino »

Přidám se taky s troškou do mlýna..
Já začínal ( s vrtulníky - jinak jsem si prošel vším) až v pozdním věku tímto:

http://www.vrhc.co.uk/RC%20Helicopters/ ... l%2047.htm

Za cenu pár dílů. které jsem omlátil o skříně, jsem se s tím jakž takž sžil. Pak jsem dlouho pokukoval po T-Rexovi,viz

http://www.heliguy.com/Electric-RC-Heli ... ain-Group/

Zatím byly ale jiné priority. Teď mne trochu nahlodal v souvislosti se zakoupením iPadu AirDrone, tak se uvidí...
:-)
Subaru Forester 2.0 MT, MY 2010
Uživatelský avatar
bobhash
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 513
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelářstvi

Příspěvek od bobhash »

taxem si udělal radost rc P-51D Mustang : )))) du dobejvat 3D prostor počítám že to bude trvat minutu max.dvě než ho pošlu stylem kamikadze do pole :))
Přílohy
mustang.jpg
must.jpg
mus.jpg
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Modelářstvi

Příspěvek od tango »

Bobe, gratulace :pr: pěknej kousek. Tak to ještě přemaluj na kamikatze a bude :845:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelářstvi

Příspěvek od saburafu »

Pěkný éro. Mustang v barvách kamikaze - japanu by byl opravdu dobrej mazec ::-DD: Dej vědět, jak to lítá.
Uživatelský avatar
masa
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 72
Registrován: čtv zář 02, 2010 1:42 pm
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelářstvi

Příspěvek od masa »

Nechávám si od kamoše postavit plastikovou Imprezu kombika v 1:24 od Hasegawy a aktuálně to visí na tom, že po mě chce schéma na barvičky ve vnitřku...

Není tu nějaký vlastník týhle starý WRX Imprezky, který by měl interiér v originál barvách a byl by ochotný to nafotit? :-)

Mimochodme poznáte z obrázku, jaký přesně ročník to je? Bude to nějaká relativně hodně stará... Ať vim až budu hledat fotky na netu.

Obrázek

Obrázek

Tu ještě nějaký další fotky, kdyby to někoho zajímalo...
http://masnik.dyndns.org/page/subaru-im ... segawa.php
Jirka
STI Wagon GF8
Uživatelský avatar
bobhash
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 513
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelářstvi

Příspěvek od bobhash »

hasegawa dává podrobný plánky barvnosti interieru, motoru atd s číslama barev který se rovnou koupěj / humbrol / nebo poměry jak je namíchat . všechny letadla mám od hasegawy podle mě má nejlepší zpracování / negativní spáry ,přesnost dílů a moho doplňků / jem mě udivuje že už máš slepenej interier bez barev ja teda volim opačnej postup , když sem lepil imprezu wrc tak sem nejdřív barvil pak teprv lepil
p.s. fotka neni moje

model posloužil v awd při stavbě reálnýho auta :)) druhá fotka to malý modry na blatníku
Přílohy
tamiya_subaru_wrx_rally_car001.JPG
wrc-09.jpg
wrc-09.jpg (24.98 KiB) Zobrazeno 1524 x
Uživatelský avatar
masa
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 72
Registrován: čtv zář 02, 2010 1:42 pm
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelářstvi

Příspěvek od masa »

To jenom vypadá jako slepený :wink: Je to samozřejmě jenom sesazený nasucho... :-) Ty barvičky v tom návodu nějak moc podrobně tušim nejsou, resp. jsou, ale nějak zvláštně...
Jirka
STI Wagon GF8
Uživatelský avatar
bobhash
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 513
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelářstvi

Příspěvek od bobhash »

tak to jo , sem si řikal že už sem starej debil a měněj se i postupy : )) v plánku je barva značena ve číslo ve čtverečku , a v plánku máš většinou na začatku seznam barev a k nim přiřazený čísla , je to jedoduchý zvládnu to i já ............
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelářstvi

Příspěvek od mamut »

masa píše:
Mimochodme poznáte z obrázku, jaký přesně ročník to je? Bude to nějaká relativně hodně stará... Ať vim až budu hledat fotky na netu.
Je to impreza turbo vyráběná do roku 98. (impreza turbo se to nazývalo u nás, v japonsku a americe to bylo WRX)
Co sem tak vykoukal, tak většinou měly sedačky černý s šedym pruhem.

Doufám že se moc nemýlim :845:
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
masa
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 72
Registrován: čtv zář 02, 2010 1:42 pm
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelářstvi

Příspěvek od masa »

Ono jde spíš o to, že ty co tam jsou se mi nelíbí, je tam tuším světle šedý vnitřek a modrý sedadla :-) Což je teda možná správně, ale veškerý fotky co jsem kde našel z reálu byly jiný, plasty hlavní šedá + černý výstupy větrání a doplňky, sedadla taky spíš tmavý, s malýma světlýma doplňkama. Prostě radši než slepě následovat návod bych něco co se mi bude barevně líbit (ta světlá a modrá to fakt není) a nebude až tak mimo mísu co se týče shody s realitou. Taky některý detaily v tom návodu fakt nejsou, typu jestli čudlik na ruční brzdě je střibrnej nebo šedej a tak :wink:
Jirka
STI Wagon GF8
Uživatelský avatar
masa
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 72
Registrován: čtv zář 02, 2010 1:42 pm
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelářstvi

Příspěvek od masa »

Co jsem tak nějak kdysi prohlížel fotky a porovnával čumák a mlhovky, tak nějak 1993 by to mohlo být +/-...
Jirka
STI Wagon GF8
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Modelářstvi

Příspěvek od saburafu »

masa píše:Co jsem tak nějak kdysi prohlížel fotky a porovnával čumák a mlhovky, tak nějak 1993 by to mohlo být +/-...
Tipuji to na ročníkový rozsah tuším 93 - 97. Tady se bude asi těžko hledat majitel WRXa z tohohle období. V Evropě si myslím spíše frčely GTčka a takových "raritek" tu bude málo, jako je WRXo z devadesátých let. Ale jsou. Teď se sem tahá leccos. Netuším ale, jestli měli WRXa a GTčka odlišnosti ve zpracování interiéru.
Docela rád bych sehnal model svého auta 8) Dá se někde sehnat ta samá Impreza akorát atmosféra??? Prostě bez kapličky. :811: Nebo s vyměnitelnou kapotou? :-)

Tady jedna 93 v sedanu
http://importingjapanesecars.blogspot.c ... chive.html
http://www.modifiedcars.com/cars/18372/ ... 3-pictures
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“