Zbraně, zbraně, zbraně

Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Slavek_xxx »

Koukal jsem, ze CZ u nas brutalne zdrazila... :-/
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Jackylle »

CZ P10 se mi taky líbí... akorát na předváděcí akci neměli na věhlasné střelnici jediný náboj na prodej, přebíjené nechtěli dovolit a už se mi nechtělo jezdit pro krmení do centra a zpět. Takže ohmatáno, ale zatím nestříleno. A uživatelsky nepřívětivá obchodní politika CZ UB mě dost odrazuje.

Steyr asi není cesta, prát se se zásobníkem mě nebaví... i když docela hodně lidí mi řeklo, že posouvat ruku při vypouštění zásobníku je přece úplně normální.. no já si na tohle zvykat nehodlám. A střelit si z toho se mi asi taky nepovede. Škoda.

Dneska jsem mohla vyzkoušet GP Q100 a nebylo to marné, na plastovou hračku s tím nenastřílím hůř než s Shadowem (nezkoušela jsem víc než 15 m), musím sice o dost důsledněji hlídat pevnost úchopu, ale navzdory indispozici (přes zadrátovaný prsteník ten úchop není ideální) docela spokojenost i s rychlopalbou. Sice nějaký tuning bude nezbytný - nejmenší hřbet a trochu ho zdrsnit, dát větší tlačítko vypouštění zásobníku (i když jak je to v základu oboustranné, tak by ani nutně nemuselo).
Zajímavá je spoušť... sice trošku protivně dlouhý mrtvý chod, ale pak se člověk může nechat překvapovat výstřelem - pocit jako stačovat pružinku na prupisce, jemné ale čitelné, kraťoučký reset. Asi bych se s tím naučila žít.

Zítra ještě vyzkouším G19 a pak uvidím, jestli pak budu mít jasněji, nebo nákupko nechám propadnout a ještě s nákupem něčeho menšího počkám.

S Shadowem to bylo jednoduché... prostě láska na první výstřel a bylo to jasné.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Luci
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 551
Registrován: čtv úno 28, 2013 8:46 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Luci »

Asi je lepsi nechat propadnout nakupko a v klidu se rozhodnout pro neco co mi opravdu vychovuje nez neco na rychlo koupit a pak toho litovat.

A Shadow je uplne jiny kafe kor s hlinikovymy strenkamy :-)
Subaru Outback 5MT MY2005 - prodanej
Ssangyong Korando MY2022
Luci
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 551
Registrován: čtv úno 28, 2013 8:46 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Luci »

Slavek_xxx píše:Koukal jsem, ze CZ u nas brutalne zdrazila...
Ano zdrazili a to opradvu hodne .... jiz tak predrazene veci za cca 5% a to co melo jeste tak nejak rozumnou cenu zdrazili za 15-20%.

Skoda ze si domaciho trhu nevazi vic ...
Subaru Outback 5MT MY2005 - prodanej
Ssangyong Korando MY2022
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od spm »

Jackylle píše:i když docela hodně lidí mi řeklo, že posouvat ruku při vypouštění zásobníku je přece úplně normální..
No, nedivim se, protože mi u velké hromady zbraní přijde, že na to fakt dosáhnout nejde... nebo asi takhle, doma se mi válí SIG SP2022, stará prehistorická ČZ 75, a G43 a G19. Co se týče ergonomie ovládání, tak se všichni proti SIGovi můžou jít klouzat. Tam je všechno nádherně po ruce. Pak se dá dobře ovládat G43, tím, jak je mrňavá... u větších glocků na ten vypouštěč zásobníku jakžtakž dosáhnu, ale komfortní a na jistotu to už moc neni. A číza to má totálně mimo a musim fakt tou rukou celou pohnout. A stejně tak záchyt závěru, na kterej u čízy prostě tou silnou rukou nedošáhnu nikdy.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Jackylle »

Nedosáhnout na vypouštění zásobníku mi přijde hodně špatná vlastnost. Závěr se dá shodit i jinak, takže tohle jsem přestala řešit.
Na Shadow je vypouštění zásobníku tak velké tlačítko, že na něj dosáhnu i já, ale díky tomu při držení v levé ruce trochu překáží.
Na GP nedosáhnu, ale tam výrobce v základní verzi dal oboustranné ovládací prvky, takže se dá vypustit pohodlně ukazovákem, stejně tak i shodit závěr.
Na G19 - nedosáhnu ani když už je vylepšen o zvětšené tlačítko i prodloužený záchyt závěru, zas na něm byl ten největší hřbet, který přidává docela dost. Vypouštění se asi dá předělat na opačnou stranu.

No zatím jsem z výběrového řízení nerozhodná. Nejvíc mě dostalo, že s těmi plastovými hračkami nastřílím do 15 m víceméně stejně jako s vyladěným sportovním speciálem. Ani opakované "rychlo" výstřely nejsou problém jakž takž udržet (navzdory tomu zatracenému drátu v prstu).
G19, co jsem měla včera půjčený už byl potuněný, stojina na 1,5 kg, zvětšené ovládací prvky, gumovými "nažehlovačkami" zdrsněná pažba... byla jsem překvapená, jak příjemně se z toho střílí.

Takže mám dilema - pořídit GP Q1, které i s přizpůsobením(speciálně pro mně) a drobnými změnami (nejmenší hřbet, velké tlačítko) bude do 15 tis a bude fungovat hned v podobě, jaká mi vyhovuje, s tím, že nějaké další vylepšování do budoucna už se nenabízí (taky co ještě vylepšovat, krom mířidel?). Nevýhoda - větší nároky na údržbu, ale nevadí mi se starat o své zbraně a do pouště s tím asi bojovat nepůjdu ;-D

Nebo G19 4 gen v základu za 17 tis a pak do něj vrazit minimálně další 4 tis, aby se dostal na úroveň GP, s tím, že do budoucna si můžu ještě hodně vymýšlet. (Otázka je, jestli je důvod vymýšlet, když shadow bude stále k dispozici).

Vím, že si to musím rozhodnout sama, ale když mi do toho budete kecat, budu jen ráda =)
No už teď jako to píšu, se mi to lépe srovnává [?] %-) [!]
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

Jen bych řekl, že se spouští 1,5 kg bych se to bál asi nosit. Ale jestli to nemáš na nošení, tak klidně. Pokud ano, tak bych si ještě zkusil s tovární spouští a popřemýšlel, jestli jít do toho spoušťového tuningu. Mluvím o G19.

Resp. záleží to na způsobu manipulace, typu pouzdra atd.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Jackylle »

Honzo, má to být na nošení. Ta spoušť mě párkrát dost překvapila výstřelem, než jsem si trochu zvykla :-)

(Shadow to má taky tak, ale ten mě ještě nepřekvapil. Vzhledem k tomu, že při nošení v komoře není myš, tak to nevidím jako problém. Jen trenér teď změnil pravidla bezpečnosti a při cvičení už nesmím tahat z pouzdra ve stavu nataženém a na pojistce. Moc se mu nedivím...)

Mi se strašně líbila spoušť na tom Steyru, odpor 2,5 kg, ale kraťoučký mrtvý chod a v téhle kombinaci větší odpor nevadil. Akorát to bylo bez střelby, což je dost mínus :-/ I kdybych pominula všechny ostatní nevýhody (neexistující možnost cokoliv změnit dokáže vyřešit šikovný mechanik s potřebným zázemím, kterého mám k dispozici :-) ), tak bez vyzkoušení do toho nepůjdu.

Asi než se definitivně rozhodnu, tak počkám, jestli se mi z toho Steyra někde podaří vystřelit.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

Ta spoušť u G19 u fungl novýho chodila dost marně, ale časem se ochodila a taky jsem jí trochu vyleštil. Teď chodí celkem fajn.

Jinak Glock je uzpůsobenej pro nošení náboje v komoře a tenkrát na K1 nám ukazovali, že to dává smysl. Samozřejmě pokud se jedná o zbraň, u který s tím výrobce počítal a je pro to určená. Ale je to žabomyší válka - jsou zastánci toho i onoho. Ale ve výsledku, ať si to každý dělá tak, jak mu to vyhovuje. :)

Já to mám rád Glock & Loaded ;)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od spm »

Jo, u G19 na novym je ta spoušť nějaká divná... respektive u nás ho má žena a kupovala ho chvilku po té, co já jsem pořídil G43 a fakt je, že na tý 43ce z výroby ta spoušť jde výrazně snáž :-) Ale ona ho pořádně ještě neostřílela... takže se snad poddá :-) Glock & loaded mě naučila G43, pač mi těch 6 nábojů v zásobníku nepřišlo zrovna jako vysloveně moc. Nicméně největší strach o ustřelení prdele mám při zandavání do pouzdra; jakmile tam už je, tak té mechanice glocku věřím celkem dost, že to neodpálí při čemkoliv :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

Jj, ačkoliv jsem zkoušel pouzdra všelijaký, tak nejpohodlnější mi přišlo vždy obyčejný hadrový Blackhawk. Takže při zandavání to chce trochu ostražitosti, ale pak už je to fajn. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od M a r c e l »

se spouští u nové G19 mám stejnou zkušenost...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Jackylle »

Další postup ve výběrovém řízení přinesl zjištění, že pořád nevím <:-<

Udělala jsem si multikriteriální analýzu a GP Q1 a G19 se lišily o 3/4 bodu. Tedy srovnávala jsem potencionálně přizpůsobený GP s poladěným G. Takže tudy cesta nevedla.

Zašla jsem teda do prodejny a půjčila si G19 v základu, s nejmenším (resp. žádným) hřbetem. Překvapivě na všechno dosáhnu, když bych vyměnila vypouštění zásobníku a shazování závěru za větší, bude to úplně luxusní.

Pak následovala střelnice, kde jsem si chtěla půjčit G19 v základní verzi, popř. jiné kompakty co budou mít k dispozici. Měli G19 3 generace - takže do ruky horší, ale to jsem věděla předem, na střelbu žádná radost. Je jasné, že pokud vyhraje G19 4 gen, tak bez okamžitého masivního tunnigu to nepůjde.

Pak jsem si vzala HK... nevím přesně, prostě něco co velikostně odpovídá compactu. Už podle chodu spouště na sucho se mi to nelíbilo - strašně dlouhý mrtvý chod a reset, a střelba s tím byla vyloženě nepříjemná. Ale jako srovnávací vzorek, že snadno může být hůř, to splnilo účel.

A zastřílet si na závěr z shadowa rozhodovacímu procesu ale vůbec nepomohlo :-D

Ještě zkusím ukecat prodavače z jiné prodejny, jestli by se dalo zařídit, abych si mohla vystřelit z toho jediného steyru co mají... býval předváděcí, tak by to snad při troše dobré vůle mohlo jít. Třeba ta správná cesta vede úplně jinudy :-/ ... půjdu a pořídím si luk 8-?
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak hlavní je si uvědomit, že G19 není na nějakou mířenou střelbu. Ale na ovládání, manipulaci, bezpečnost, spolehlivost, údržbu atd. je prostě skvělej. Jestli chceš hodně střílet mířenku, tak to na to fakt není. Podle mě jsou lepší zbraně na tuning.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Lawman
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: pon srp 29, 2016 9:02 am
Jméno a příjmení: Petr Mach
Bydliště: Rousínov

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Lawman »

Souhlas s Honzou. Střílím převážně 1911ky (mám čtyři ve třech rážích), což je výborná věc pro hračičky. Spoušť se dá vyladit klidně i pod kilo. Ale díly jsou drahé, hůře dostupné a člověk musí vědět, co dělá, aby zbraň fungovala tak, jak má (dbát na pravidelnou výměnu pružin ve zbrani i zásobnících, hlídat si tenzi vytahovače, pořídit opravdu kvalitní zásobníky atd.).

Oproti tomu jsem chvíli měl i G19. O ergonimii pan Gaston Glock evidentně ještě neslyšel, spoušť na můj vkus (rozmlsaný jednočinnou bodovou spouští 1911) mooc dlouhá s nelineárním nárůstem odporu, miřidla hrubá jak na mašingewehr (z krabice, samo jde koupit třeba Truglo, pak je to jinde). ALE! Je to pro lidi, co tu zbraň nechtějí řešit, ale prostě chtějí, aby fungovala hned z krabice. Je levná, spolehlivá, díly a příslušenství dostupné všude a za hubičku, s čištěním a údržbou se to taky nemusí nějak přehánět. Prostě krompáč :)

Každé zboží má svého kupce, ale já osobně jsem se s Glockem i přes značnou snahu nebyl schopný skamarádit. Na druhou stranu takový Smith Wesson M&P mně moc mile překvapil. Ergonomie překvapivě dobrá, střelba příjemná a na to, že je to striker-fired, to má vážně boží spoušť. A taky ho jde koupit od subkompaktu (shield) až po 5" sportovní model.

Pokud bych vybíral plastovou devítku, některý model M&P bych určitě zahrnul do úvahy ;o)(o;
Forester SG 2.0X 2005 116kw
Forester SG 2.0i 2003 92kw LPG

If it's stupid but it works, it isn't stupid
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“