Zbraně, zbraně, zbraně

Odpovědět
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3625
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od bushman1 »

Znate youtube videa od Hard Task? Teprve nedavno jsem to objevil.

https://youtu.be/nYWnuoaytfc

Jedno z nejlepsich instruktaznich videi, co jsem kdy videl.
Maji tam neco podobneho i na pistoli.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od newli »

Jj, prisel jsem na to po absolvovani kurzu k1+k9 od aegisu. Jen jsem to proskenoval a prislo mi to dost dobre. Nicmene neni nad to si to zazit osobne :-)
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Jackylle »

Jo jo, znám, už to natočili dávno. Nicméně učit se střílet podle videa je stejně blbost.
A Hard Task (Rangers) krom klasických kurzů pořádá i tréninky, které jsou docela fajn... pár hodin odpoledne s procvičením několika vybraných témat, které učí na kurzech, náplně tréninků jsou různé.
Jeden z pravidelných tréninků dělají i tady u nás na Severní Moravě, což je fajn. Mi to vyhovuje více než klasický kurz, kde mi do hlavy cpou hodně věcí najednou... raději méně a pořádně nadrilovat.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od M a r c e l »

jen jsou věčně plní...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Slavek_xxx »

Potrebuju radu. Chci brachovi koupit k narozeninam prebijeci lis. Bude delat tak 100 kousku za mesic, vic ne. Rad bych mu dal nejakou normalni kvalitu v zakladu, aby si to mohl rozsirit postupne doplnkama a matricema (bude prebijet .308 a 9x19). Moje predstava je neco od LEE PRECISION tak za 4 tisice, ale vubec se v tom nevyznam. Poradite? *_*=*_* Diky.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od spm »

Zkusím, ikdyž já jsem takový teoretik. Chtěl jsem to dělat, koupil si o tom i chytrou knížku, přečetl všechnomožný a zatím jsem vždycky skončil ve stavu, že za ty peníze, co kupuju lugery, se mi to nevyplatí pořizovat :-DDD

Nicméně, máš relativně protichůdný požadavky. Na pistolový náboje bych určitě nekupoval jednooperační lis. Neviděl jsem snad ještě nikoho, koho by to na něm dost bavilo, aby přežil víc než dvě várky. I při těch 100ks / měsíc je to prostě oser... Naproti tomu na ty větší puškový náboje si lidi ty jednooperáky kupujou často. Důvod je asi hlavně přesnost, kde u těch pušek se laboruje, aby to na půlkilometru šlo jednou dírou a ty jednooperáky na to přesnější jsou... (a taky tyhle náboje člověk nevystřílí stovky za návštěvu střelnice, takže jich tolik nepotřebuje...)

Zpátky teda k těm pistolovým, když ne jednooperák. Progresivní lis je dost drahá sranda, ale LEE vyrábí něco, co sice neni progresivní, ale je víceoperační, konkrétně tohle: https://cs.strobl.cz/lee-classic-turret-press/ . S konkrétníma zkušenostma je to jinak tak, že LEE je cenovkou a kvalitou spíše někde dole, ale zrovna tenhle lis je celkem hodně povedený a má ho hromada lidí. Narozdíl od progresivního z toho nepadá náboj na každé zatažení páky, ale je tam sada matric, které se točí. Takže generálně vzato člověk 4x zatáhne za páku a má náboj. Takže tyhle menší množství se s tím dají dělat docela rozumně...

Je tam ale trochu cenové ale. Ten lis co jsem ti odkázal, je sice za ty baj oko 4 tisíce, ale je to jenom lis. Na kompletní přebíjení je toho potřeba o hodně víc (když jsem si to skládal, tak úplně kompletní sestava s tímhle lisem mi vycházela přes 15, spíš k 20 tisícům). Konkrétně - na samotný lis potřebuješ ty matrice pro konkrétní ráži a potřebuješ prachovač a zápalkovač. To je v podstatě příslušenství samotného lisu (na tom eshopu co jsem odkazoval je i nějaká výhodnější sada toho lisu právě s těmahle komponentama). No a na samotný přebíjení je pak potřeba i řada kravin okolo... přesná váha vážící v grainech, delaborační kladívko na zmetky, nějak vyřešit čistění nábojnic (o tom se tu už tuším diskuze vedla... někteří lidé to dělají namokro, takže jim v zásadě stačí petflaška a nějaká chemie. Mně by to asi nebavilo, takže vibrační pračka, separátor a dalších pár tisíc v čudu). Krabičky a tak dál...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Slavek_xxx »

spm> diky za informaci. Ty Lugery byly mysleny spis pro otestovani, mame je za 4.50Kc za kus, coz se vubec nevyplati prebijet. Takze primarne hledam lis pro prebijeni Winchesteru.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od spm »

Na testování bych teda v tomhle případě asi kašlal - pořád speciálně na tu jednu ráži musíš koupit sadu matric a v tomhle případě asi i zápalkovač, takže by tě ten test stál pár tisíc. Na puškový už jednooperák je v pohodě, ten bude i levnější, takže by se cenově mohl vejít. Jenom s tím teda přímo neporadím, nad tím jsem nikdy nepřemýšlel :-) ale snad se tu někdo chytí. (matně si akorát vybavuju, že k puškám se řeší ještě takové cajky navíc jako zkracovač nábojnic, ...)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Vladimir_xh »

Osobně mám Lee Turret, jako v odkazu. https://cs.strobl.cz/komplet-lee-classi ... ro-1-razi/ Akorát v tu dobu co jsem ho kupoval, tak k němu byly ještě váhy a pár pitchovin. A stálo to půlku.
Je to pro přebíjení pistolové ráže asi to minimum, co se nechá snést. Píšou 250 nábojů za hodinu, podle mě zbožný přání. Dělal jsem tak 150/h. Jak už tady bylo zmiňováno, na přebíjení je potřeba dalších pár věcí... Záleží jak se do toho chce člověk opřít. Já si třeba udělal vibrační pračku sám, separátor nepoužívám, bo mám 10 zdravých prstu a "separuji" ručně.

V tuhle chvíli už moc nepřebíjím, málo času, málo místa, málo střílim. Ale chleba to nežere a za víkend, když se do toho dám, tak namačkám dost na malý lokální konflikt ;-D A proto zůstane doma...
Přebíjení zdar [RESPECT]
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Slavek_xxx »

Vladimir_xh> diky, tohle jsem potreboval vedet *_*=*_*
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Byv
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 93
Registrován: pát led 04, 2013 5:51 pm
Bydliště: mezi Plzní a Žatcem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Byv »

Jak se říká, na přebíjení nábojů neušetříš vůbec nic, jen si za stejný peníze víc zastřílíš... Určitě doporučím dokoupit váhy, delaborační kladívko a měřící hradla.
I ten Luger vypadá zajímavě, když si uděláš Subsonic verzi.
outback 3,6 R 2011
forestr 2,0 X 2004 LPG
ex outback 2,0 D 2010
ex outback 3,6 R 2012
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Vladimir_xh »

Slávku není zač *_*=*_*
Ještě k té výbavě, váhy mám mechanické - mě vždycky stačily. Delaborační kladívko určitě, pár zmetků vyrobíš a tak se jich následně musíš i zbavit. Ale kupoval jsem ho skoro až po roce, ono těch zmetků zase tolik není.
Hradla nemám, neříkám že to není dobrá věc, ale pro začátek, pokud nebudeš střílet nějaké závody a tím pádem mít změřený výkonový faktor, tak se to nechá i bez nich.
Osobně jsem to řešil tabulkou co doporučuje výrobce prachu, nějakých informací z netu, pak jsem si namačkal několik šarží a ty otestoval. Musí spolehlivě přetáhnout závěr a tak nějak pocitově mi sedět.
Možná je to amatérské, ale takhle jsem to dělal já. Mám pár laborací, které používám a tím to hasne.

Ono taky záleží dost na tom, z jaké zbraně je přebíjený náboj střílený. Laboraci upravit pro konkrétní zbraň. Já mám G 17 a té mé chutná naprosto všechno ;-D

Neber to jako návod. Nechá se to dělat mnohem profesionálněji. Ale asi i hůř. Na "střelectví" je toho popsáno kvanta.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3883
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od puschpull »

bushman1 píše:Znate youtube videa od Hard Task? Teprve nedavno jsem to objevil.

https://youtu.be/nYWnuoaytfc

Jedno z nejlepsich instruktaznich videi, co jsem kdy videl.
Maji tam neco podobneho i na pistoli.
Děkuji za link, už stahuji.
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
Lawman
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: pon srp 29, 2016 9:02 am
Jméno a příjmení: Petr Mach
Bydliště: Rousínov

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Lawman »

Já jsem začínal taky na Lee turretu (de luxe sada, tenkrát dovezená z USA) a vydržel jsem s tím snad 10 let, loni jsem ho věnoval kámošovi na naučení bo jsem si pořídil Dillon XL650.

Do začátku je ten turret ideální, není to moc drahé a člověk má nad každou operací víc kontroly, než u progresivního lisu. Jak to člověk dostane do ruky, tak se dá pracovat v tempu cca 150 - 200 nábojů za hodinu. Ale čistě jen na 9 luger je to podle mě nesmysl, pokud to není hobby a pokud kupuju komerčně dostupné komponenty někde v krámu (např. neodlévám vlastní střely), tak náboj 9 luger vyjde na cca 1,7 kč střela + 0,55 kč zápalka + 0,4 kč prach, hilzen je všude dost = cca 2,65 kč za ránu. Tzn proti komerním přebíjenkám typu Alsa Pro ušetříš necelé 2 kč na náboji, což se IMHO moc nevyplatí.

Smysl to má v tom, že pokud ti kupované střely nechodí dobře (např. Alsa Pro běžně používají podkaliberní střely 9,00-9,01 mm, čili jakákoli "americká" hlaveň, která má běžně 9,04 mm, s nimi bude moc přesná), můžeš si vyrobit levnější a přesnější střelivo sám. U čehokoli jiného než 9 luger už je úspora na ráně mnohem vyšší, tam je matematika o dost jednodušší.

Do základu je potřeba lis + prachovač + matrice + váha + delaborační kladívko (zmetků ze začátku vyrobíš dost) + samozřejmě komponenty.

Čili v hardwaru je to tak za 9 litrů, k tomu kilo prachu (cca 1500-2500 kč podle typu) + 4000 střel (6800 kč) + 4000 zápalek (2200 kč).

Čili včetně všeho za první 4000 nábojů zaplatíš +- 20.000 kč, tedy cca 5kč za náboj, což zhruba odpovídá ceně komerční přebíjenky.

Od té chvíle se to teprve začně jakš takš vyplácet. Ale jak říkám, pro luger to ekonomicky moc smysl nemá.
Naposledy upravil(a) Lawman dne pát bře 09, 2018 8:05 am, celkem upraveno 1 x.
Forester SG 2.0X 2005 116kw
Forester SG 2.0i 2003 92kw LPG

If it's stupid but it works, it isn't stupid
Byv
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 93
Registrován: pát led 04, 2013 5:51 pm
Bydliště: mezi Plzní a Žatcem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Byv »

Já bych člověku, který chce přebíjet .308 určitě hradla nevymlouval.
outback 3,6 R 2011
forestr 2,0 X 2004 LPG
ex outback 2,0 D 2010
ex outback 3,6 R 2012
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“