Zbraně, zbraně, zbraně

Odpovědět
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od M a r c e l »

HonzaCZ píše:Já neumím zařídit nic, jako nějak "zajímavě". Ani nic moc neznám. Líbilo by se mi mít třeba 2-3 hodiny někde nějaký střeliště jenom pro nás. To by bylo fajn. V Chloumku (Fox Chloumek) je to na to docela dobrý, ale nevím, jak je to tam s rezervacema. Organizaci bych přecijen nechal někomu zkušenějšímu a třeba i s nějakými zajímavými kontakty.

Jste mě nevnadili, se asi večer někam vypravím.
Viď? Úplně se mi po tom zastesklo a počasí přeje zahálce a tohle je na ní nejlepší léčba B-)

Odesláno z mého SHT-AL09 pomocí Tapatalk
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od podvlada »

Škoda tý dálky...

U nás poblíž je "spousta" venkovních střelnic, bohužel většina funguje jen jako klubovky nebo tam nechtějí mít moc velký provoz, aby se neznelíbili hlukem okolí. A když už se tam náhodou přes známého známého dostanu s nějakou partou, tak to je jen o tom si zastřílet (byť v klidu beze spěchu), ale nehrozí tam zůstat přes noc s grilovačkou nebo tak.

Ve Stříbře (ještě víc na západ) je super venkovní střelnice, bohužel jsem tam jen občas zvaným hostem. Kamarád usiluje o správcovství, ale i tak budu stáje jen host.

Za svou "domácí střelnici" považuju plzeňské Leiko, mám tam se všemi vřelé vztahy - nejen jako zákazník, s něčím jsem jim i pomáhal (jak oragnizačně jako dozor/"instruktor", tak s výrobou nějakých drobností na posuvy terčů...) - tam by se střelecký zážitek uspořádat dal, bohužel ale tím, že je vnitřní, je malá (~20 m dlouhá a 4 stavy) a pouze pro pistolové ráže. Při uzavřené společnosti se dá využít i bočních "místností" jako dalších střelišť, takže na IPSC dobrý, ale žádná velká dynamika. Nicméně pořád mají v podstatě narváno, donedávna byli jediní, takže tady ani kuře zadarmo nehrabe. Šlo by domluvit ledacos, ale zaplatili bychom si to dobře, protože místo nás by tam mohli mít pořád plné všechny stavy.

Vznikla nám tu ještě jedna vnitřní která je větší, ale tam neznám vůbec nikoho a vlastně ani nevím, kde přesně je :-)

Takže my to tady máme na nějakou větší akci celkem bídu. Asi se bude muset udělat ozbrojený přesun na východ B-)

Jinak jo, jen se tu o tom bavíme, tak mam chuť si zase přebít pár puškovejch do tý svý starý K31 a pár jich vystřelit... škoda že s mojí frekvencí to nemá vůbec žádnou vypovídající hodnotu :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

Do Leika bych se klidně zase někdy podíval. Posledně jsem tam byl asi před 4 rokama na zkoušení různých 1911.

Jako kdyby to bylo na celý víkend někdy na jaře, v létě, tak bych zauvažoval i o tom Bruntálu. Myslím, že by se dala dohodnout i nějaká ta spolujízda. :-)

Já chodím nejčastěji na https://www.strelnicekvetnice.cz/
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Jackylle »

Dohodnout se dá cokoliv... pátek - neděle, cena je srandovní (nesmím to ani psát veřejně).
Kravál dělat taky můžeme, kolem dokola nikdo. Terčů k dispozici hromada, nějaké i na výživné ráže (stejně s náma bude náš trenér jako správce a nechá nás střílet i do svých terčů). A možná do té doby budu taky správce ;-D Ale s Milanem to bude legrace... správný nadšenec.
Chajda už bude taky vyspravená, krom toho je tam i uzavřený altánek s grilem a udírnou.
Jen ty jarní/letní termíny jsou dost rychle obsazené, tak si musím říct včas.
A jsou tam i zábavné silnice kolem.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

newli píše:
CIste podle vzhledu tahle

https://www.prodej-zbrani.cz/pistole/ki ... 3520p.html
Jj, to je prostě taková klasika. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak jsem to dneska v rychlosti prohnal. :-)

G19, 10 m, dynamická střelba (dvoj- a trojstřely z pohotovostní pozice)
IMG_20191213_194522.jpg
Evo 3, 25 m, cca 2-3 fps (?) po deseti v zásobníku; ke konci jsem nastavil kolimátor o click dolů, ale už pozdě. :-)
IMG_20191213_195527.jpg
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od M a r c e l »

Já asi v neděli půjdu protáhnout UTAS XTR 12

Odesláno z mého SHT-AL09 pomocí Tapatalk
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7813
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od mnov »

Na jaké terče ten brokový automat protahuješ?
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od M a r c e l »

Podle toho, jestli trap, nebo slug, takže buď na nějaký "plechový", nebo do papíru...

Odesláno z mého SHT-AL09 pomocí Tapatalk
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5142
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od petr »

potřebuju pro kluka nějakou fajn airsoftku, ne moc drahou, ale dobrou , má někdo doporučení?
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1712
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Cliffer »

petr píše:potřebuju pro kluka nějakou fajn airsoftku, ne moc drahou, ale dobrou , má někdo doporučení?
Jaký typ (napodobenina, AK, M4/16, SCAR, R700... nebo alespoň země - Amerika/Německo/Východ) a jaká cenová relace? Dál na co? (hraní, nebo jenom občasnou "terčovou" střelbu). A ještě kolik klukovi je, nebo kolikátá zbraň to bude? (pomůže to v rozhodování).

Airsoftu jsem se věnoval dobrých 7 let a člověk koupit fajn airsoftu za 1500 nebo za 25 000 dle úhlu pohledu. Rád ale poradím ;o)(o;
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5142
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od petr »

super, je to jeho první, je mu 10 a spíš na hraní , ale baví ho i střelba ze vzduchovky a jde mu to akorát tím s klukama po sobě střílet nemůžou :-D jde o to ať to chvíli funguje , nic moc drahého ale zase at se to hned nepokazí tak asi do 3000kč ?
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1712
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Cliffer »

petr píše:super, je to jeho první, je mu 10 a spíš na hraní , ale baví ho i střelba ze vzduchovky a jde mu to akorát tím s klukama po sobě střílet nemůžou jde o to ať to chvíli funguje , nic moc drahého ale zase at se to hned nepokazí tak asi do 3000kč ?
Existujou manuální, elektrický a plynový zbraně. Manuál natáhneš=jedna rána. Elektrika máš motorek, který rotuje a střílí to dávkama, plyn je nejrealističtější, dokáže taky dávky, ale údržba je už dost náročná. Volit buď manuál nebo elektriku. Prakticky v každým shopu dokáží poradit, protože mají už nakoukanou většinu modelů. Já znám líp spíš vyšší střední třídu (6000-10000 kč). Do 3000 kč to bude většina číny, což je loterie. Vybírat něco s úsťovou rychlostí do max 100m/s - zásah štípe, ale reálně z toho nejsou žádný úrazy. Maximálně je člověk trochu puntikatej :-D to ale řeší tlustá vrstva oblečení. Akorát pozor: VŽDYCKY MUSÍ VŠICHNI NOSTIT OCHRANNÝ BRÝLE!!! To je nejdůležitější pravidlo, a jediný povinný prvek u airsoftu. Tohle je potřeba přísně naučit, spolu s tím, že nikdy nestřílet na zvířata nebo lidi co nehrajou. Mimochodem furt je to zbraň skupiny D takže od 18 let a další (např.: zákaz viditelného nošení zbraně na veřejnosti). Používat by jí měl teda prakticky jen pod dozorem staršího 18ti let. Ale my jako malý jsme taky chodili sami, jen stačilo nedělat bordel, střílet v místech kde nejsou lidi, nosit zbraň v pouzdře, báglu nebo zamotanou v šále a nikdy jsme problém neměli.

Tak já jako malej začínal s brokovnicí - je to jednoduchý a levný. Jsou to manuály. Když koukám sem http://www.airsoftguns.cz/airsoft-zbran ... rtingKey=2 tak bych šel do něčeho nad 1500. Vybírat celokov (hlavně vnitřnosti - plast praská). Pokud chceš trochu hezčí do 3000 tak třeba
http://www.airsoftguns.cz/m3-super-90-k ... a-cm-360lm
nebo
http://www.airsoftguns.cz/magpul-m870-k ... ma-cm-355m
Jsou to číny ale na tohle to stačí.

Pak tu jsou pistole, kde pokud by stačil zase jen manuál učitě bych šel do Tokio Marui. Je to TOP značka a i když to dělají z plastu tak to drží roky. Sám mám pistoli za 800 kč, která je dobře 12 let stará a furt drží.

Pak tu jsou elektriky. Tam bych bral už radši větší zbraně (minimálně samopal - MP5, P90, ...). Elektrický pistole mě nikdy nepřesvědčili. Zase důležitý aby to byl celokov. V týhle ceně to jsou všechno číny a spolehlivost je na kusu (jsou který vydrží, jsou který prostě ne - je to kus od kusu). Nedoporučuju sklopný pažby - kloub je vždycky namáhaná a poruchová součástka.

Osobně doporučuju manuál (pistole nebo brokovnice). Je to takhle na začátek nejlepší. Levný, relativně spolehlivý, prakticky bezúdržbový a slabší (tzn né tak "bolestivý" zásahy a bezpečnější).

PS.: dával jsem odkaz z Airsoftguns jenom proto, že mají přehledný stránky. Jinak ověřený shopy: Anareus, Airsoftguns, Morris (armymarket.cz), Airsoftmorava, Bohemia AirSoft.
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od M a r c e l »

Mě tak napadlo, nebylo by vzhledem k věku a účelu použití lepší zvolit spíš nerf? Tomikovi je 11 a stále to s klukama ze vsi na bitvy používají, určitě je to bezpečnější než jakákoliv airsoft zbraň, navíc nevěřím, že ostatní děti budou mít airsoftky (takže by byl paradoxně v nevýhodě, nechtěli by proti němu bojovat) , počítám, že většina rodičů spíš přistoupí na poměrně bezpečné a ideově "neškodné" nerfky, než na realistické airsoftky, navíc je to ergonomicky přizpůsobené pro děti zhruba toho věku kolem 10 - 12 let, oproti kopii reálného kvéru.

Můj kluk už střílel ledasčím, má vlastní vzduchovou pistoli, střílí běžně moji větrovku, střílel i AR - 15 a AK 74, nicméně airsoftku na hraní s klukama, aby na sebe měli čím střílet, bych mu tedy nepořídil.

Zkusil bych ho zaúkolovat, ať zjistí co mají kluci za zbraně a podle toho bych následně volil, nicméně já osobně bych se přikláněl k nerfkám...

Odesláno z mého SHT-AL09 pomocí Tapatalk
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5142
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od petr »

jojo nerfky mají asi je to vzhledem k věku rozumné, akorát sem tam někdo už airsoftky má tak to kluky láká, ale asi mají ještě čas , musel by je pořád někdo hlídat , nerfka je neškodná neublíží ani oku osobně vyzkoušeno i když trochu to bolí to jo, jen ta přesnost a dostřel je už asi pro ně nuda ;-D
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“