Zbraně, zbraně, zbraně

Odpovědět
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3627
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od bushman1 »

Jackylle: Luk kladkový nebo klasika? Vyráběný na zakázku nebo nějaký komerční produkt?
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Jackylle »

Add luk:

reflexní lovecký, popř. jezdecký... nějaký produkt naší první indiánské zbrojovky ve Velké Polomi.
http://www.lukysipy.cz/ragim-taiga-cust ... YA9nhXyhaQ

Uvažovala jsem původně o kladkovém, ale nedokážu ho napnout (akorát dětský :-DDD )

Ještě mám dilema, jestli s demontovatelnými rameny nebo vcelku. Tak nějak mám pocit, že když je to rozebiratelné, tak ten spoj bude mít negativní vliv na chování luku, zvláště pak po několikeré rozborce a sborce.
Ten vcelku je hezčí (tento argument má velmi nízkou váhou pro rozhodování), ale na transport dost vopruz (jezdecký je kratší a snad by do lega vešel snáze)
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3627
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od bushman1 »

Výhoda kladkového je v tom, že přes ty kladky utáhneš víc liber, takže můžeš mít silnější luk. Pak je kladkový také docela skladný.
Nevýhodou je vyšší cena a servisní náročnost. Tím, jak je to složitější, tak je větší pravděpodobnost problémů.

U těch nekladkových jsem střílel i z luku se šroubovacími rameny a fungovalo to dobře. Jen nevím, jak po čase, když by se to často demontovalo. Také bych se obával křížení ramen.
Jinak ten tvůj vybraný je docela doporučovaný.
Uvažuji o něčem takovém pro synátora v cenové hladině do 3000Kč, ale my to nebudeme rozebírat.

Ještě bys mohla vzít v úvahu to, že na luk se natahuje tětiva až před střílením, takže při přepravě je poměrně rovný a skladný. Tětivu mívám nasazenu jen na jednom konci a na druhém je k luku přichycena gumičkou. Takže i nerozebíratelný luk se vejde do auta.

Já mám nerozebiratelný hybridní luk (reflex/deflex) vyrobený na zákazku lukařem Kýzlem. Výkon je 40 liber, což je na hranici pro začátečníka, aby to ještě utáhl. Cenově je to ale někde jinde.

Obecně, jestli s tím nechceš zabíjet, tak pro začátek bych u luku zvolil klidně jen 20 liber.
Se slabším lukem se lépe trénuje technika a nejseš z toho střílení tak vyčerpaná. Člověka to víc baví.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Jackylle »

No to byla nevýhoda kladkového... byl nastavený na vyšší výkon tak, že i s těmi převody jsme neměla šanci. Pan výrobce mi vysvětlil, že jsou i takové, co jsou zpřevodované "do lehka", ale cenově opravdu hodně jinde. A mi se do toho nechce sypat tolik peněz, že by za to mohla být konverze k VAR a krmení k tomu B-)

Že se to vozí nenatažené vím, ale byla jsem tam (jako řidič a ozbrojený doprovod) s kámoškou a kvůli jejímu luku jsem musela sklopit sedadla. Je fakt, že bez krabice by se to dalo vozit jako běžky, z boku podél sedadel. Transport nějak vyřeším a vyberu ten vcelku. Stejně nepředpokládám, že bych to převážela moc často.

Zkoušela jsem tam tenkrát pár luků s různými výkony a přijde mi, že je pro mně optimální síla, kterou ještě utáhnu, ale už to není úplně lehké, kolik to bylo liber už se nepamatuju, musím zkoušet znovu.
Těch 20 liber je málo... obecně, ne že bych chtěla zabíjet cokoliv, ale mělo by to umět v případě zombie apokalypsy případný "nemrtvý" cíl vyřešit ;-D
A posilovat je beztak třeba i na zvládnutí cvičení s hnusně těžkou VAR =)
Docela mě překvapilo, když mi ve skladě ukázali sbírku běžně dostupných výměnných loveckých žiletkových hrotů... tohle by nadělalo větší paseku než 9 luger :-/
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak co, kdo už řeší nějaký ten laseřík? :-DDD

Já koukal na něco na brokárnu a myslel jsem, že si vyberu na zkoušku z těch čínskejch shitů do pár desítek dolarů a teda moc dobrý reference na to nejsou.

Chtěl bych kombinaci se světlem a ideálně přídavný tlakový spínač, ale to není podmínkou. To, co jsem našel na ebayi a aliexpressu mě po přečtení hodnocení moc nenadchlo... :( Ale zase dávat za to víc než tak litr, 15 stovek se mi vážně nechce.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3627
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od bushman1 »

Jackylle: Jestli to chceš na Postapo, tak 40 liber je minimum, abys ještě někomu ublížila. Pak ale počítej s tím, že musíš mít buď hodně nastříleno z luku nebo mít hodně dobrou fyzičku (konkrétně zádové svaly).
Ono to není jen o tom být schopná to jednou natáhnout na 5 vteřin. Zkus si u silnějšího luku 10-20 výstřelů a hned uvidíš, jestli jseš schopná s tím žít.
Já cvičím každý den a myslím si, že nemám úplně mizernou svalovou hmotu a jel jsem k lukaři s tím, že chci 50-ti librový luk (na velká zvířata jako je medvěd se doporučuje 60 liber).
Jenže po pár výstřelech už mě začaly bolet svalové úpony v rameni, takže jsme se dohodli na tom, že mi vyrobí 40-ti librový.
Zase 25 liber už by byl pro mě moc čajíček.

Lovecké hroty také nějaké mám :-)
Dnes už stojí balíček pár stovek. Ale počítej s tím, že co výstřel, to jeden zničený hrot. Jsou to hodně tenké plechy.
Takže trénink jedině se sportovními hroty a v případě nutnosti přešroubovat na lovecké (hmotnost hrotů je stejná).

A bacha na to, že úspěšnost střelby z luku je hodně závislá na tom, kolik máš nastříleno. Trvá to nějakou dobu, než docílíš nějakých slušnějších výsledků. Bez zkušeností se budeš trefovat max. na 10 metrů a to může začátečníka odradit.
Třeba u kuše je to úplně jinak. Tam se naučíš střílet za hodinu a s optikou se trefíš v klidu i na 50 metrů.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Jackylle »

Bushman:
Myslím si, že 40 lb je na mně moc... a mám už teď záda v háji. Matně si vzpomínám, že co jsme zkoušely bylo asi 28 a 32 lb. 28 bylo čajíček, 32 ještě v pohodě, už jsem věděla, že něco dělám, ale nic nebolelo. Vystřílely jsme tam pár desítek šípů...
Dobrá tedy, na postapo si zatím nechám kosu, nebo křoviňák :-DDD
A třeba časem natrénuju na něco silnějšího, pořídit si to hned zkraje, tak s tím asi brzy skončím.
Ale zaujal mě ten tvůj hybridní systém, ještě to nastuduju a možná změním plány.

Je mi jasné, že lovecké hroty nejsou na cvičení... to asi ani lovecké hliníkové šípy. Bylo by škoda je ničit nebo ztrácet.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3627
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od bushman1 »

Hybrid je proti reflexu lepší v tom, že nepleská, nechvěje se a výstřel je celkově klidnější. Díky tomu je ten luk přesnější - lépe se s ním trefuje.
Také ta konstrukce způsobí to, že utáhneš víc liber, než u reflexního luku a i rychlost výstřelu bývá vyšší. Alespoň u mého to tak je.
Kýzl o hybridech na stránkách moc nepíše (já mám model Curon, který ani nemá na stránkách :-)), ale třeba Arni tady o hybridech něco má:
http://luky.arni.cz/cz/luky/jekyll/

Zkus ještě zvážit výkonnější kladkovou kuši. Sice to stojí raketu (20 tisíc a víc), ale kladky ti pomůžou to utáhnout a bez větší průpravy se to dá používat jako přesná zbraň na několik desítek metrů. Navíc je to docela skladné, když vybereš vhodnou konstrukci.
http://www.pazba.cz/zbozi/4810/Kuse-Ten ... w--A50.htm
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Jackylle »

Zkoušela jsem "normální" kuši s kolimátorem ... na střelbu super, ale natáhnout se mi ji nepovedlo. A dost mě od toho odrazuje ta pomalost "přebíjení". No a cena je dost mimo limit pro novou hračku ... to raději svítilnu s laserem =)

Ty hybridní luky nastuduju, vypadají sympaticky.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3627
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od bushman1 »

jj, cena je dost vysoká a nabíjení je také pomalé, to máš pravdu.
Ale Daryl dával mrtváky i s kuší :-D :

Obrázek
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Slavek_xxx »

Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od M a r c e l »

Jackylle píše:Rychlý dotaz:
který raději vybrat grip na zásobníkovou šachtu pro V-AR?
Fab defense https://www.fabdefense.cz/product-168-k ... cerny.html
nebo Magwel http://www.reloading-solar.cz/never-qui ... grip-cerna

FaB Defense jsem mohla vyzkoušet na kamarádově zbrani, a držel se mi dobře. Ten Magwel jsem ani neviděla na živo... netuším, nakolik je nevýhoda/výhoda, že je o dost menší.

upřímně, mám FAB, nicméně bych ti doporučil se na šachtovej grip s klidným svědomím vyprdnout a držet to tak jak se má, za předpažbí B -))), já na to přešel úplně a na soustřelu je to držení dost znát, nehledě na to, že třeba brokovnice se za šachtu nedá udržet...

klidně ti ten svůj grip prodám, já už ho nepoužívám...
Obrázek

mám doma nějakou čínu, na pušku i na pistoli, zítra nafotím, když nezapomenu...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Jackylle »

Marcel:
Držet za předpažbí je sice správně, jenže posledně se na mně cvičitel už nemohl dívat jak se trápím, vzal imbusák a předpažbí mi odšrouboval, ať tu VARku trochu odlehčí. Potřebuju to držet tak, ať nemusím moc natahovat ruce dopředu, i když tam to předpažbí zase vrátím. A za holou šachtu se to drží blbě. A na soustřel teď nedbám ... potřebuju se trefit aspoň jednou :-DDD
Každopádně děkuji za laskavou nabídku, i když trochu pozdě, včera mi ten grip přišel, sice airsoft verze, ale plast jako plast, jen to musím trochu přizpůsobit.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od M a r c e l »

To s tou Čínou bylo na ty lasery...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

M a r c e l píše:To s tou Čínou bylo na ty lasery...
Aha, tak hoď ty fotky a nějaké zkušenosti.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“