Zbraně, zbraně, zbraně

Odpovědět
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Tak jsme jední z nejagresivnějších řidičů :-)

Příspěvek od Vladimir_xh »

To Harry: Obecně jak funguje perkusní zbraň vím. Jen jsem to blbě přečetl a tudíž nechápal. Za to se omlouvám.
OT jsme hodně, snad nám ostatní prominou :850:
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsme jední z nejagresivnějších řidičů :-)

Příspěvek od Tomáš1002 »

Vladimir_xh píše:OT jsme hodně, snad nám ostatní prominou :850:
No, je to tady chlapci jak v saloonu v Arizoně, samej krutej pistolník :10125: .
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3136
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Tak jsme jední z nejagresivnějších řidičů :-)

Příspěvek od Albi »

a kua :670:
já na nikoho netroubím z filosofických důvodů; a jak tak koukám tak dělám dobře :845:
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Tak jsme jední z nejagresivnějších řidičů :-)

Příspěvek od hetzer »

Vladimir_xh: nikdy nezkousej davat do perkusni zbrane bezdymny prach! ma zcela jiny prubeh horeni a temer jiste by to skoncilo destrukci zbrane
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Tak jsme jední z nejagresivnějších řidičů :-)

Příspěvek od ozawasan »

mno - ad nabití perkusní zbraně moderním prachem - pokud to někdo udělá, je více než pravděpodobné, že dojde k roztržení válce. Při defektu - který nemusí být vidět(mikrotrhliny) v okolí pistonu - to je ta šroubovací mrcha, na kterou se nasazuje zápalka - může to člověka i zabít - když by byl piston vyrván a vymrštěn zpět. Ale spíše by došlo skutečně k poškození válce.... Takže pokud někdo tvrdí, že rve do perkuse moderní prach - nebudu komentovat.....
Ad laborace černého prachu - to kolik se tam "toho narve" - je to také o tom, kolik toho ten matroš vydží - větší namáhání materiáu je nasnadě.
Kule "lícující" s hranou válce - to se dociluje zpravidla silnější ucpávkou - vyrábějí se z filcu - pro lepší ucpání se třeba používá cigaretový papír nebo tak. Stejně ale u revolverů dochází k úniku energie mezi válcem a hlavní - nikdy to není "vzduchotěsné".

Ad experimenty s laborací klasických nábojů - třeba do pistolí - tak samozřejmě, že existují zbraně, které větší namáhání snesou lépe, ale zase platí - zvýšené namáhání závěru a rámu zbraně vede - dříve či později k poškození zbraně. Jak říkal můj instutóre - poučka pro blbý Vy z...i - není-li na to zbraň dělaná - tak to tam nervu stejně jako neliju vodu do laufu, když tam mám žrádlo......
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Tak jsme jední z nejagresivnějších řidičů :-)

Příspěvek od Harry »

ozawasan píše:mno - ad nabití perkusní zbraně moderním prachem - pokud to někdo udělá, je více než pravděpodobné, že dojde k roztržení válce. Při defektu - který nemusí být vidět(mikrotrhliny) v okolí pistonu - to je ta šroubovací mrcha, na kterou se nasazuje zápalka - může to člověka i zabít - když by byl piston vyrván a vymrštěn zpět. Ale spíše by došlo skutečně k poškození válce.... Takže pokud někdo tvrdí, že rve do perkuse moderní prach - nebudu komentovat.....
Ad laborace černého prachu - to kolik se tam "toho narve" - je to také o tom, kolik toho ten matroš vydží - větší namáhání materiáu je nasnadě.
Tady nevím, na koho reaguješ, mne by taková "věc" :713: nenapadla, a o ničem podobném jsem se nezmínil. :-)
ozawasan píše: Kule "lícující" s hranou válce - to se dociluje zpravidla silnější ucpávkou - vyrábějí se z filcu - pro lepší ucpání se třeba používá cigaretový papír nebo tak. Stejně ale u revolverů dochází k úniku energie mezi válcem a hlavní - nikdy to není "vzduchotěsné".
Byl vlastně ten Tvůj Remingtom perkusní, nebo ne? Máš nějakou divnou praxi! Všichni "ředí" prach krupicí, poněvadž jeden flastr (ucpávka), bohatě stačí k tomu, aby občas popálil ruku. Mimo to, že se s tím podstatně zbrzdí střela - náboj. Takže dávat víc flastrů je velmi, velmi neprozřetelné! Rozhodně se to nehodí na terčovou střelbu! :!:
Zkoušel jsi někdy osobně cigaretový papír? Domnívám se, že účel nesplní, protože se při nabíjení přetrhne. Pokud ho nějak upravíš, tak stejně nebude lepší než tenký filc.
Navíc pod ogivály nemusíš dávat žádnou ucpávku!
K úniku dochází u všech revolverů, to dává koncepce. Jde o to ten únik minimalisovat.
ozawasan píše: Ad experimenty s laborací klasických nábojů - třeba do pistolí - tak samozřejmě, že existují zbraně, které větší namáhání snesou lépe, ale zase platí - zvýšené namáhání závěru a rámu zbraně vede - dříve či později k poškození zbraně. Jak říkal můj instutóre - poučka pro blbý Vy z...i - není-li na to zbraň dělaná - tak to tam nervu stejně jako neliju vodu do laufu, když tam mám žrádlo......
Laborace se dají dělat také směrem dolů, a sice pro terčovou střelbu na kratší vzdálenost. Pokud budu mít všechny náboje o stejné rasanci, což z fabriky nemám, nebo jsou velmi drahé, tak střílím přesněji! :wink:
Jenže já nikdy nechtěl být mistr republiky, takže jsem v této věci nijak nelaboroval..... ::-DD:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Tak jsme jední z nejagresivnějších řidičů :-)

Příspěvek od ozawasan »

harry - vážím si Tvých odborných znalostí i na poli střelby - ad otázka zda-li můj revolver byl perkusní - ano byl - stačí si ho dle názvu "vygooglovat". ad - "všichni ředí krupicí" - věř tomu, že neředí. Možná jen blbě čtu - pod ogivál nemusí být ucpávka? Jsi si jistý?
sice jsem ten svůj šerif už dávno "uspal", ale vyzkoušel jsem si znovu - abych bohapustě neplácal - znovu jednu komoru nabít. Nemám tam ani pistony - ty jsou uloženy solo - takže jsem spodní vývrt pro ně ucpal kusem papíru - takže při standartní laboraci z prachovnice dodávané pro 44. revolvery - nevážil jsem to - takže prach - ucpávka z filcu, kterou jsem používal(síla cca 2,5mm a nabití kule - mám mezi hranou válce a vrcholem kule - fugu cca 1,5mm - takže fakt nelícuje - tudíž bys musel dát silnější ucpávku či mít silnější laboraci, aby lícovala - bavíme se o konkrétním mém revolveru.

Ad krupice - něco jsem s tím nastřílel a bylo nás na to víc, přičemž jsme asi nebyli natolik profesionální, aby někdo z nás "ředil" krupicí.....Takže to ber jako neodbornický vzorek cca 20 střelců..... bylo to v letech 1993-96, takže k nám možná ještě zvěsti o krupici nedorazily. Byli jsme takoví blbci, že i pod ogivály jsme dávali slabé ucpávky. Ogivály jsme ale používali pouze u dlouhých pušek - nikoliv u revolverů. Ad cigaretový papír - ano on je velmi slabý - nevím jaks nabíjel Ty -zda jsi měl válec venku nebo přímo ve zbrani - ale při nabíjení vně zbraně zkrátka nasypeš prach, dáš filc, překryješ komoru lístkem cigareťáku, nasadíš kuli a takhle to tam nacpeš...... jestli měl nějakou trhlinku na dně - to jsem fakt nezkoumal, protože šlo o "ucpání" vnitřní stěny válce mezi filcem a stěnou....

laborace na nižší výkon pro terčovou střelbu jsem nikdy nedělal a jestli se nepletu tak někteří výrobci přímo nabízí nižší laborace v některých řadách nábojů.
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Tak jsme jední z nejagresivnějších řidičů :-)

Příspěvek od hetzer »

ozawasan: flastry-to je cela veda, ale cigaretovy papir bez upravy skutecne neni nejvhodnejsi. slabe laborace se pouzivaji na zavodech kvuli mensimu zpetnemu razu a tim presnejsi strelbe - je to u nas dost mor.
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Tak jsme jední z nejagresivnějších řidičů :-)

Příspěvek od ozawasan »

hetzer píše:ozawasan: flastry-to je cela veda, ale cigaretovy papir bez upravy skutecne neni nejvhodnejsi. slabe laborace se pouzivaji na zavodech kvuli mensimu zpetnemu razu a tim presnejsi strelbe - je to u nas dost mor.
my zkrátka byli líní lojovat a špinit si ruce :friend: , takže radši ty papírky..... jinak k slabším rážím - nic proti, ale za normálních podmínek slabší laborace asi většina nepoužívá - a jestli chtějí na soutěžích střílet tímhle - tak jsou tu ještě flobertky :4690: :wink:
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Tak jsme jední z nejagresivnějších řidičů :-)

Příspěvek od hetzer »

ozawasan: zajed na nejake westernove zavody a uvidis ze jim to sotva prostreli papir :4690:
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Tak jsme jední z nejagresivnějších řidičů :-)

Příspěvek od Harry »

ozawasan píše:harry - vážím si Tvých odborných znalostí i na poli střelby - ad otázka zda-li můj revolver byl perkusní - ano byl - stačí si ho dle názvu "vygooglovat".
To jsem u toho Coltu zkusil, ale nějak se mi to nepodařilo, našel jsem jen fotky. Trochu jsi mi zmátl tím svým popisem nabíjení, že jsem si nebyl jistý zda nemáš na mysli nabíjení patron. :655:
ozawasan píše:ad - "všichni ředí krupicí" - věř tomu, že neředí. Možná jen blbě čtu - pod ogivál nemusí být ucpávka? Jsi si jistý?
sice jsem ten svůj šerif už dávno "uspal", ale vyzkoušel jsem si znovu - abych bohapustě neplácal - znovu jednu komoru nabít. Nemám tam ani pistony - ty jsou uloženy solo - takže jsem spodní vývrt pro ně ucpal kusem papíru - takže při standartní laboraci z prachovnice dodávané pro 44. revolvery - nevážil jsem to - takže prach - ucpávka z filcu, kterou jsem používal(síla cca 2,5mm a nabití kule - mám mezi hranou válce a vrcholem kule - fugu cca 1,5mm - takže fakt nelícuje - tudíž bys musel dát silnější ucpávku či mít silnější laboraci, aby lícovala - bavíme se o konkrétním mém revolveru.

Ad krupice - něco jsem s tím nastřílel a bylo nás na to víc, přičemž jsme asi nebyli natolik profesionální, aby někdo z nás "ředil" krupicí.....Takže to ber jako neodbornický vzorek cca 20 střelců..... bylo to v letech 1993-96, takže k nám možná ještě zvěsti o krupici nedorazily. Byli jsme takoví blbci, že i pod ogivály jsme dávali slabé ucpávky. Ogivály jsme ale používali pouze u dlouhých pušek - nikoliv u revolverů. Ad cigaretový papír - ano on je velmi slabý - nevím jaks nabíjel Ty -zda jsi měl válec venku nebo přímo ve zbrani - ale při nabíjení vně zbraně zkrátka nasypeš prach, dáš filc, překryješ komoru lístkem cigareťáku, nasadíš kuli a takhle to tam nacpeš...... jestli měl nějakou trhlinku na dně - to jsem fakt nezkoumal, protože šlo o "ucpání" vnitřní stěny válce mezi filcem a stěnou....

laborace na nižší výkon pro terčovou střelbu jsem nikdy nedělal a jestli se nepletu tak někteří výrobci přímo nabízí nižší laborace v některých řadách nábojů.
Vše, co jsem popsal, tedy že pod ogivály (používal jsem s rovným dnem,) nemusí přijít ucpávka, (jdou tam fest, takže se při nabíjení ořezávají o hranu, špony se musí odstranit,) a že se černý prach pro redukci rasance střely a zároveň slícování s hlavní ředí krupicí, o důležitosti lícování kule s hlavní, a t. d., jsou informace a instrukce od prodejce, od něhož jsem revolvery koupil, a který byl nejen obchodník,
Střelba 003.jpg
ale také vášnivý fanoušek střelby z historických zbraní. Hovořili jsme spolu vícekrát, protože jsem k němu jezdil nakupovat střelivo a ostatní pomůcky, také párkrát i na soutěžích.
Kdyby mi ty ogivály do revolverů nenabídl, ani bych o nich asi dlouho nevěděl.
Nikdy jsem neměl nabíjecí lis, vždycky jsem nabíjel přímo. Lis byl drahý, a já věděl, že moc těch soutěží nepochodím, nebyla na to příhodná konstelace, měl jsem důležitější starosti. Byl jsem tam párkrát proto, abych se přiučil.... :845:

BTW., ucpávky jsme používali takové, že byly o něco větší než vrtání ve válci, takže úplně stačily k tomu, aby i u klasické sférické kule prach utěsnily bez čehokoliv dalšího. Někdo tedy používal ještě flastry, někdo ne, podle toho jaké měl kule. :845:
Řada soutěžících prach s krupicí míchala v různých poměrech, někteří dokonce přibližně 1 : 1.

Takže pokud jste krupici neužívali, je to prostě tím, že "jiný kraj - jiný mrav".... :845: :-)

Nakonec mi všechny ty Tvoje pochybnosti nedaly, a začal jsem se hrabat v již uložených věcech.
Střelba 001.jpg
Tu brožuru jsem dostal darem až dodatečně, a o krupici v ní nic není.... :-)
Střelba 002.jpg
Střelba.jpg
No, alespoň jsi mi připoměl, že to mám zase vypucovat.... :845:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Tak jsme jední z nejagresivnějších řidičů :-)

Příspěvek od ozawasan »

http://www.google.cz/search?q=colt+sher ... =firefox-a
nebo pokud nebude fungovat vlož do googlu - colt sheriff - najdeš to.....

no vidíš - já píšu výše hetzerovi - že jsme byli líní mazat to tukem - proto ty ucpávky.... :bp:
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
Dadid
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 597
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Bydliště: Plzeň

Re: Tak jsme jední z nejagresivnějších řidičů :-)

Příspěvek od Dadid »

ozawasan píše: no vidíš - já píšu výše hetzerovi - že jsme byli líní mazat to tukem - proto ty ucpávky.... :bp:
Taky sem měl s perkusákem (NAVY 38) něco do činění. Holt ty devadesátý léta ::-DDD: Filcový ucpávky jsem podle rady kamaráda máčel z jedný strany v rozpuštěným včelím vosku s lojem. Suchou stranou to šlo na prach, napuštěnou ven, aby to po každém výstřelu promázlo hlaveň. Zároveň to prý mělo udržet prach v suchu.
Subaru zdar, Forestrům zvlášť !
Subaru Forester 2.0X Comfort WP 116KW 5MT MY08 - LPG Vialle
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Tak jsme jední z nejagresivnějších řidičů :-)

Příspěvek od Harry »

Honzo, no vidíš, to je právě to, co mi zmátlo: jeden název - "Colt Sheriff" - a móře modelů , ráží, délek hlavní, revolverů rámových i pro Colt klasicky bezrámových, a nakonec i "zadovky" :845: s kovovou nábojnicí,.... a stále je to "Colt Sheriff".
sheriffm1.jpg
Protože jsi to bral příliš přesně a detailně, jsem si myslel že možná píšeš o kompletaci nábojů, nikoliv o nabíjení perkusním. :845: :850:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Tak jsme jední z nejagresivnějších řidičů :-)

Příspěvek od HonzaCZ »

Vídím, že je tady mimo Subaru i spousta fandů do zbraní. Co takhle založit vlákno o zbraních? Možná ideálně rozdělením tohoto, protože to už opravdu není moc o agresivitě řidičů ::-DD:

Každopádně rád bych se zeptal na nějaké rady, jak začít. Nemám ZP, ale než do toho vlítnu (potvrzení, žádosti, učení, tréning, zkoušky...) bych si to rád vyzkoušel. Moje otázka zní: Viděl jsem už avizovat na pár střelnicích, že je možné si "pronajmout" instruktora (a samozřejmě zbraň) a zastřílet si i bez ZP.
Co si o tom myslíte a co mi k tomu řeknete? :845:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“