Zbraně, zbraně, zbraně

Odpovědět
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od petr »

Je to mazec ma to prebijene pry na cca 10000 J kope to strašně, kdysi jsem strilel i z armádního falcona ale ani ten tak nekopal protože zas je hodně těžký, strileli jsme na 300m a dělalo to diry do celkem hrubeho stromu a to nebyly celoplaste, myslim ze na youtube něco bude
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

Slavek_xxx píše:.460 - to je tak na velryby, ne?
Jinak ty výjimky to je legrace. Mám CSV-9 M1, což je pistole samonabíjecí a mám do ní zásobníky na 17 nábojů. Ale kdybych měl tu samou zbraň, jen s malinko delší hlavní M4, pak je do ní nemůžu dát a musím hledat zásobník na 10 nábojů. A protože zásobníky jsou kompatibilní s Glockem, může nastat paradox, kdy budu mít u sebe legálně CSV-9 M4 a G17, k tomu 2 náhradní 17ky zásobníky které pasují do obou zbraní, ale do CSV je dát nemůžu
No, co jsem tak pochopil, tak se to ale týká jenom toho, co bys nově koupil. Ale fakt netuším, jak se to bude prokazovat a na kom bude důkazní tíha. A hlavně jak se to bude kontrolovat. Jako hledat někde fakturu, že jsem si fakt koupil ty zásobníky před novelou a že to tedy vše mám legálně... Z toho popisu na výše uvedeným odkazu mi teda vyšlo, že všechny ty novinky se týkají jenom nově nabývaného zboží. Takže až kdyby sis koupil novej velkej zásobník do Glocka a ten dal do nějaký tý dlouhý (hypoteticky), tak to už by nebylo legální. Ale úplně stejnej zásobník nabytej před novelou by legální byl. Chápu to správně? Je to dobrá kikotina, že? :-D

Ale můžeme bejt rádi, že to i do budoucna, alespoň s krátkym výhledem, nějak půjde bez velkých změn, jen víc (jednorázovýho) papírování.

V podstatě si člověk udělá 2-3 nárokovatelný "A-I" výjimky (zásobníky, dlouhý "zlý" zbraně, střelivo) a hotovo. A bude pro něj jako jednotlivce v podstatě stav, jako by žádný restrikce neproběhly, ne? Navíc bude moc mít tlumiče a střelivo s řízenou deformací. Jen otázka, jak dlouho ten stav vydrží.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od podvlada »

Slavek_xxx píše:.460 - to je tak na velryby, ne?
Jinak ty výjimky to je legrace. Mám CSV-9 M1, což je pistole samonabíjecí a mám do ní zásobníky na 17 nábojů. Ale kdybych měl tu samou zbraň, jen s malinko delší hlavní M4, pak je do ní nemůžu dát a musím hledat zásobník na 10 nábojů. A protože zásobníky jsou kompatibilní s Glockem, může nastat paradox, kdy budu mít u sebe legálně CSV-9 M4 a G17, k tomu 2 náhradní 17ky zásobníky které pasují do obou zbraní, ale do CSV je dát nemůžu
To je jedna z mála problematických částí nejenom směrnice, ale i novely, nicméně jak píšou, mělo by to být řešitelný jednou univerzální vyřízenou vyjímkou na nadlimitní zásobníky... Osobně, pokud to bude takhle "jednoduchý" a nárokový, plánuju pořídit všechny nárokový vyjímky rovnou najednou ať neni o čem se bavit :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

Po tlumičích bychom mohli ještě rozjet diskuzi na téma 9mmL střelivo s řízenou deformací vhodné pro nošení. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od podvlada »

HonzaCZ píše:... Je to dobrá kikotina, že?
Asi to celý pramení z nesmyslně napsaný směrnice a z faktu, že žádnej zákon nejde uplatnit retrospektivně. Ikdyž, jak to tak píšu, to s tim asi nesouvisí. Spíš se snažili o maximální grandfathering, co máš teď legálně legální zůstane. Zároveň ale to nově povolený nesmí být bez vyjímky. No tak je z toho zase trochu paskvil, nicméně troufnu si tvrdit, že dokazování bude velice obtížné, tak doufám, že nikoho ani nenapadne to řešit. Nicméně jak už jsme řekli, pokud to řeší pár jednorázových vyjímek, nemam nic proti. Jako bonus, zejména možnost střeliva s řízenou deformací je velký plus :-) Pokud se i sjednotí nějaký skupiny ZP, zase jen vyděláme... vidim to celkem nadějně, jen ať to zůstane. A kdyby to nakonec někdy bylo podmíněný tím "branným zákonem", tak holt co se dá dělat. :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

Mě jenom děsně točí, jak se musí uměle ohejbat celkem slušně napsanej zákon (jedinej, kterej jsem celej přečetl, včetně všech souvisejících částí), jeden z nejlepších zbraňových zákonů na světě, kvůli zvůli nějakejch zmrdů, co o tom věděj hovno, v kombinaci se zvůlí zmrdů, co chtěj cíleně odzbrojit obyvatelstvo. :-(
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od podvlada »

9mmL s řízenou deformací - doufám, že trh se ještě trochu rozvine, doteď tu byly takový ty Black Mamby a podobně, který byly na hranici legality a žádnou extra deformaci netvořily, aspoň ne v 9mmL, na to je moc malej a rychlej. Asi dva roky zpět už na mojí "domovské" střelnici S&B "testovalo" nějaký nový střelivo pro policii, armádu, ozbr. složky obecně. Teda oni už věděli, že je fajn, jen se formálně muselo prohnat asi 50000 ran jednim Glockem, aby se změřilo opotřebení hlavně. Mělo dutou špičku, mělo se prý dobře deformovat v měkké tkáni, mělo zabraňovat odrazům od zdi, mělo se při průstřelu skla "zavřít" a udržet trajektorii, samý pozitiva a sociální jistoty :-D Ale nevim, jestli vůbec mělo C.I.P. značku (tehdy) a jestli plánujou s nim jít na trh i pro civily. A pokud jo, tak za kolik.

Za kolik je taky dobrá otázka - bylo by dobrý, zvlášť v případě různých komolých kuželů a dutých špiček jich tou hlavní pár prohnat, abych si na konkrétní zbrani vyzkoušel, jestli spolehlivě nabíjí. Některý zbraně maj s ne-ogivální špičkou problém.

-----

Buďme rádi, že na tom alespoň (řekl bych až výjimečně) pracovalo spoustu odborníků a když už se to muselo ohejbat, tak že se to ohlo imho nejlepšim způsobem jakym mohlo. Co mě štve víc, než úprava zákona stylem jaký jsi právě popsal, je prostě nemůžeme říct "ne". Protože "musíme" implementovat. Nejvtipnější na tom je, že v době, kdy médii kolovala zpráva, že jsme ještě neimplementovali a že nám hrozí pokuty a krácení dotací a nevim jaký ještě vydírání, z EU vylezla oficiální zpráva kdo implementoval, neimplementoval případně v jakém množství, a vzhledem k tomu, že máme CRZ, prováděcí předpis na deaktivaci a podobný fíčury, daleko jsme vedli s asi 26 body před ostatními státy, které měly tak 5 splněných bodů max - a to jsme ještě nic neudělali v tý době :-DDD
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

Myslím, že se prodává už teď celkem dost typů. Do dlouhejch je to legální. Takže koupit to můžeš, ale nesmíš to nabít do krátký. A teda prej, nemám vlastní zkušenost, to prodejci obyčejnejm lidem moc nechtěli prodávat, zejména teda v ráži 9 mm Luger. :-D

Příklady:
- https://www.prodej-zbrani.cz/strelivo/p ... 4408p.html
- https://www.prodej-zbrani.cz/strelivo/p ... 5201p.html
- https://www.prodej-zbrani.cz/strelivo/p ... 2228p.html
- https://www.prodej-zbrani.cz/strelivo/p ... 3977p.html
- https://www.prodej-zbrani.cz/strelivo/p ... 1306p.html
- https://www.prodej-zbrani.cz/strelivo/p ... 3337p.html
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

BTW trochu offtopic, ale teď jsem narazil na celkem zajímavý mechanický mířidla. :-DDD

https://www.aliexpress.com/item/3302403 ... web201603_
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

Jinak bych se rád vrátil k tomu výběru plochýho Glocka (nebo něčeho jinýho?). Přecijen to povolení nemá neomezenou platnost. :-D

Říkal jsem si, že když už mám teda něco na knedlíky (1911 .45 ACP), tak jestli nepořídit i toho placatýho Glocka na knedklíky. Třeba 36. Je to můj dávný favorit, z dob, kdy jsem s tím začínal. Co, co? Nemá někdo zkušenosti? :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od podvlada »

JJ, o legalitě do dlouhý vim, že se toho tedy prodává už teď dost taky, ale čekal bych ještě další rozšíření trhu, když to bude legální i do krátkejch. Ty Magtechy JHP vypadaj sympaticky a dost podobně tomu, co jsem zmiňoval od S&B - foto.

Jestli ti to někdo prodal nebo ne... no, taky vim, že se pár prodejců cukalo (z doslechu, mně by kamarádi na střelnici prodali cokoliv, na co nepotřebuju Ačkový povolení :-D ) - pokud máš sk. B, tak smíš nabývat jakýkoliv povolený střelivo, jinak jen to na co máš PZ. To jen konstatuju, mně je jasný, že tohle všechno víš. Tedy, pokud vyloženě provedení střeliva nebylo zakázaný a nejednalo se tedy o Ačko, tak by ti to prodat měli a bez keců. Jestli to pak dáš legálně do dlouhý nebo nelegálně do krátký už je tvůj prohřešek. No to je jedno.

Mechanický mířidla už jsem zaregistroval o něco dřív jako tisknutelnou věc :-D

A Glocka bych pořád bejt tebou bral co nejmenší a nejplacatější, takže pořád a stále 43 (42 nepočítám, je sice ještě menší a proti ráži samotný nic nemám, ale nechtěl bych žádnou další přidávat do toho co už mám). Já to prostě beru tak, že když už to mam nosit, tak ať to překáží co nejmíň (v létě v kraťasech super :-)) - je to něco, co hodlám 99.9 % času nosit a ideálně nikdy nepotřebovat střílet. Tréning nepočítám, ten prostě nějak chvíli vydržíš - a ostatně, i když se s tím střílí úplně na pikaču, tak mě to stejně baví - ten pocit, kdy ti padne gong po velký ráně z něčeho, co skoro schováš do ruky, je prostě lepší než z fullsize kovu. A pokud se tím budu muset někdy bránit, tak to stejně bude muset bejt stylem, kdy nemíříš, ale přikládáš. Tam je pak jedno, jak se s tim střílí ;-)
Přílohy
IMG_2196.JPG
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

Hm, teď jsem si to pořádně srovnal a ono G36 je v podstatě jenom o malinko menší než G19 a teda navíc single stack. Což teda podle mě hraje taky velkou roli. Jinak znáte tohle? Já to neznal. :-D

https://www.handgunhero.com/compare/glo ... -glock-g19
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od podvlada »

Ten srovnátor je super! Neznal jsem :D Mimochodem je tam i dobře vidět vzdálenost spouště od "bobřáku", od toho vybrání pro dlaň. Taky důležitej parametr pro úchop, bohužel ne vždy udávanej...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
kosobecny
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 993
Registrován: pát zář 16, 2011 6:53 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Klatovy a okolí

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od kosobecny »

podvlada píše: Asi to celý pramení z nesmyslně napsaný směrnice a z faktu, že žádnej zákon nejde uplatnit retrospektivně. Ikdyž, jak to tak píšu, to s tim asi nesouvisí. Spíš se snažili o maximální grandfathering, co máš teď legálně legální zůstane. Zároveň ale to nově povolený nesmí být bez vyjímky. No tak je z toho zase trochu paskvil, nicméně troufnu si tvrdit, že dokazování bude velice obtížné, tak doufám, že nikoho ani nenapadne to řešit. Nicméně jak už jsme řekli, pokud to řeší pár jednorázových vyjímek, nemam nic proti. Jako bonus, zejména možnost střeliva s řízenou deformací je velký plus Pokud …
Dokazování, že jsi to nabyl "nelegálně" je na straně policie. Nicméně v tom článku co jsem četl, to bylo psáno tak, že když máš teď zbraň třeba AK nebo 58, tak logicky se bere, že máš zásobníky (ale je to opravdu jeden z nejasných bodů), po novele, kdyby si chtěl zbraň koupit, tak je lepší mít už výjimku. Protože se blbě bude dokazovat, že si doma měl zásobníky na 58čku a přitom si žádnou takovou zbraň předtím neměl.
Subaru Outback H6 3.0 MY2000
Subaru Forester 2.0 XT MY2003 - ex
Subaru Impreza 2.0 GL MY2000 - ex
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od spm »

Ohledně legality dle diskuze se spoluautorem toho návrhu - pozná se to z průkazu zbraně. Pokud jsi zbraň měl před vstoupení platnosti nového zákona, je to v průkazu. A pokud si ji koupíš potom, tak si prostě při tom vyřídíš i tu nárokovou výjimku na velkokapacitní zásobníky, která je navíc bezplatná.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“