Zbraně, zbraně, zbraně

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

Jj, proto to nechávám v pouzdru, abych ho zbytečně neopotřebovával a nevystavoval se riziku, že to tam blbě sedne. :-)

Jako asi taky začnu nosit 15+1, páč vzhledem k výše uvedenýmu to nechávám i nabitý. Když jsem denně nabíjel a vybíjel, tak mě to fakt nebavilo tam ten jeden přicpávat. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

Mně se vždycky na nošení hrozně líbil G36 (subcompact, .45 AUTO). Málem jsem ho měl, ale říkal jsem si, že by to chtělo i něco na střílení, což by zase byla lepší G17. No a protože jsem nechtěl utrácet za 2 zbraně, tak jsem koupil G19. No, je to trochu kompromis na oboje, ale co se dá dělat. :-/ :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od spm »

Marty73 píše:Jakou generaci G43 máš? Já když nedávno přezbrojoval, zvažoval jsem ho, ale pak jsem dostal do ruky G19x a bylo rozhodnuto pro G45. Dokonalý crossover. Ale tu G43 bych chtěl asi taky na denní nošení nebo jako zálohu.
Hmm, dobrá otázka, jak se to pozná? :-D Na rámu to (narozdíl od ženino G19) napsaný nemá, takže předpokládám asi první? :-) Kupoval jsem to tuším na začátku roku 2016. Bral jsem ho právě na denní nošení... jsem kancelářská krysa, chodím oblečenej v krátkých tričkách a ani nicmoc jinýho nenosím, takže G19 a podobný už jsou příliš velký (rozumněj při blbých pohybech v práci se to občas objeví :-D). O G43 pomalu ani nevím a je fakt super. A přitom střílet se z toho dá vcelku slušně (na přesnost stejný jak větší zbraně, na výdrž první rány trošku bolí, ale dá se to... u kevina jsem měl pocit, že mi upadne ruka).
HonzaCZ píše:Jj, proto to nechávám v pouzdru, abych ho zbytečně neopotřebovával a nevystavoval se riziku, že to tam blbě sedne.

Jako asi taky začnu nosit 15+1, páč vzhledem k výše uvedenýmu to nechávám i nabitý. Když jsem denně nabíjel a vybíjel, tak mě to fakt nebavilo tam ten jeden přicpávat.
Já ho doma teda z pouzdra vyndavám, ale ráno ho vracím při oblíkání kalhot, kdy ještě nemám zapnutý pásek, takže tam jde celkem zlehka, v pohodě - a je i čas si při tom to pouzdro prohlídnout, jestli nemá podobný problém. Když jsem nucen ho sundat během dne, tak sundavám i s pouzdrem :-) Jinak ho uklízim i vybitej, ale řeším to tak, že ten komorovej náboj strkám do druhýho zásobníku a ráno pak akorát nabiju z druhýho zásobníku a přehodím je :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

Já to takhle roky taky dělal, ale nějak mi to přestalo dávat smysl. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od M a r c e l »

HonzaCZ píše:No za mě, ať si každej střílí tak, jak potřebuje. Tedy když při tom samozřejmě neohrožuje okolí třeba na střelnici atd. Pokud budu mít brokovnici pod postelí a ke dveřím 3 metry, tak nevidím důvod, proč netrénovat střelbu na 3 metry.

Jinak po jednom kurzu bych neřekl, že při 25 metrech je moc času na hledání jiného způsobu řešení situace. Řekl bych, že není ani moc čas na provedení už vymyšleného řešení situace. Zkus si někdy, když se k tobě někdo rozběhne z 25 metrů (cca 5 zaparkovaných aut v řadě), co asi tak stihneš. My zkoušeli, že při 15 …
jj, taky jsme na kurzu zkoušeli a byli bysme pobodaní skoro všichni a čuměl jsem M, kolik metrů se dá uběhnout, než to vyndáš, a to s tím počítáš, nemáš přes to bundu atd...
Marty73 píše:
Můj standartní trenink na střelnici netolerující volné pobíhání a smažení zásobníků je co rána, to vytasení zbraně. Co nenaženeš rychlostí tasení a případně přebití, to přesností stelby nedoženeš.
Ale mám to posunutý, tak se mnou nemusí každý souhlasit
To ale nechodíš do Magnumu, tam se to nesmí, nebo se něco změnilo?
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od M a r c e l »

G19 uklízím taky v pouzdře a nabito...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Marty73 »

V Magnumu se nesmí rychlopalba, ale s tasením a jedním výstřelem neměl zatím nikdo problém. Asi než narazím na nějakého aktivistu.
Každopádně mám jistotu, že bez treninku na volné střelnici s možností pohybu, nelze vychovat bojový střelec. Jsou to úplně jiné návyky, které jsem za roky klasické střelby nezískal. Až teprve při přechodu na tento způsob treninku. Dobrá polovina věcí, co cvičíme, není na klasické střelnici povoleno. ALE, nepodcěnuji mířenou střelbu. Je to absolutní základ, bez kterého nefunguje zbytek.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
feroj
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 386
Registrován: pon led 27, 2014 2:15 pm
Jméno a příjmení: František
Bydliště: Bratislava

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od feroj »

HonzaCZ píše:Já to takhle roky taky dělal, ale nějak mi to přestalo dávat smysl.
keď nosíš stále napáskované náboje v zásobníku(nevybíjaš), nemáš po nejakom čase problém s nedotlačaním nábojov zásobníkovou pružinou?

mne sa stávalo, že po nejakej dobe som musel rozobrať zásobníť a natiahnuť pružinu, lebo nedotlacilo pri prebití náboj a sekol sa záver(a to som mával permanentne len10 nábojov v 20nab. zásobníku) tak som potom už vždy vybíjal...

ale robilo mi to len pri 20-tkach, pri 16nab. nie (možno mala ta prvá séria problém s pružinami...)
Uživatelský avatar
M a r c e l
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 15410
Registrován: pát úno 05, 2010 2:58 pm
Jméno a příjmení: Martin Fabian
Bydliště: Středozem B-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od M a r c e l »

mně teda nestalo, a upřímně to bych se zbláznil, každý den vypáskovávat zásobník...
M a r c e l B -)

FORESTER 2.0 XT SG AT 04 (iXTéčko)
FORESTER 2.0 Sturbo SF MT-R 00 LPG (TEJPRESTR)
OPEL TIGRA 1.6 KROSTIGRA
MULTICAR M25 4x2 MULA
IMPREZA 2.0 WRX STI 02 (BERUŠKA)
<Scenic 2.0<Felicia Combi 1.2LXI LPG<3x GARDE<120LS<110L<kolo<plastová Tatra<odrážedlo<kočárek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

Nechávám tam. Nikdy se mi nestalo, že by to nedotlačilo.

V poslední době jsem začal navíc nosit 15+1, takže je to zmáčknutý ještě o trochu víc. I kdyby se to mělo tím nějak zásadně opotřebovávat, tak radši koupím jednou za čas nový zásobník, než to řešit nějak jinak.

Navíc při každý návštěvě střelnice pak napáskuju jiný zásobník, než tam byl původně, takže je aspoň střídám.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od petr »

má někdo zkušenost s loveckými náboji od firmy Lapua ? mám nějaké starší a poprvé v životě se mi stalo že mi v kulovnici selhal náboj a to už dvakrát , u našich SB jakkoliv starých se mi to nikdy nestalo , na lovení to asi nebude tam se to nesmí stát , prý to mají být super náboje , jenže to jim člověk musí věřit
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od podvlada »

Lapua jsou celkem braný jako kvalitní. Přebíječi si chválí i samotné střely.
O jaký selhání šlo? Nevystřelení? Slabá rána? Je možný, že mají třeba tvrdší zápalky, i když to jsem si myslel spíš o SB.
O jakou zbraň jde? Je možný, že má slabší pružinu úderníku a neodpálí... To by tedy bylo poznat, kdybys náboj vyndal a mrknul na zápalku. Podruhé je odpálit šlo?
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od spm »

Ja ani zasobniky nestridam a funguje to taky porad v pohode. A tusim ze se snad da menit i ta pruzina, netreba kupovat cely zasobnik...

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

Jj, taky si myslím. Sice bude stát tak 2 kila, ale pořád levnější, než celej zásobník. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od petr »

nevystřelily, ani při opakovaném použití , důlky uderník udělal jako normálně , náboje jsem vyhodil a uvažuju co se zbytkem , ráže je to 7x65R na lov se to nehodí tam selhání může být průser, leda tak do terče , tam to nevadí, jinak jsou přesné
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“