Zbraně, zbraně, zbraně

Odpovědět
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7829
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od mnov »

VDC píše: Sebehezčí kvér ve mě nevyvolává žádný emoce, stejně jako valná většina motorek. Tam to teda neplatí absolutně. Nevidím žádný smysl ve vlastnictví zbraně a nevidím nic zábavného na střílení do papíru. Ale absolutně vůbec to nehaním.
To není o střílení do papíru. Ty zbraně jsou bohužel vrcholem strojní výroby a tak se na ně dívám.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

Já v poslední době taky víc koukám, sbírám, "doplňkuji", než střílím. :-) Většina těch věcí jsou skvěle zpracovaný výrobky, ze skvělých materiálů, perfektně lícující, perfektně navržený... Když prostě vezmeš hlaveň od Glocka, procpeš skrz ní tisíce střel nadzvukovou rychlostí, pak jí protáhneš pletenou šňůrou s bronzovám kartáčkem a ta hlaveň je stále jak zrcadlo... tak to prostě je krásný. Kór v dnešní době, kdy prostě všechny věci, s kterýma člověk běžně přijde do styku, jsou sráče nekvalitní... Ty zbraně jsou prostě až na výjimky, samozřejmě, krásnej kus techniky a hlavně něco, co prakticky neztrácí hodnotu. A navíc se s tím dá střílet, což není úplně vlastnost od věci a někdy se to může i hodit. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od VDC »

mnov píše: To není o střílení do papíru. Ty zbraně jsou bohužel vrcholem strojní výroby a tak se na ně dívám.
Já to Marku tak beru. Samozřejmě, že zbraně jsou vrchol strojařství. Proto to v podstatě srovnávám s těmi motorkami. Je to v zásadě oblast lidské činnosti, kterou mám rád a jako kus zajímavýho řemesla to beru. Ale prostě mi uniká smysl vlastnit zbraň, stejně jako mi uniká smysl ježdění na motorce. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Jackylle »

SPM: jsem si skoro jistá, že to měl Truglo. A vůbec netvrdím, že je to na nic.... dokud to svítilo, bylo to super.
Holt měl smůlu na kus a na přístup prodejce. Kdyby to aspoň sláblo všechno stejně, ale když z jedné tečky na hledí byla bludička a zbylé svítily pořádně, fakt nic moc na míření.
Druhý kámoš objednal tritiové ampulky z Číny za pár korun a předělal si sám mířidla na Shadow orange, drbačka neskutečná, ale povedlo se, hrubé zacházení to taky vydrží. A teď ho to přestalo bavit a namontoval mikrometry od Zendla.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od spm »

Hmm, to by mě při těch cenách trugla asi štvalo teda celkem dost... asi bych zkusil pak napsat i výrobci. Ale nejspíš by to stejně bylo k ničemu; pač ikdyž by výrobce nějakej vstřícnej krok udělal, tak mířidla stejně nejspíš budou na ITARu a nešlo by to poslat.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od newli »

ad truglo - asi to bude i podle oka kazdeho soudruha. Ja mel v ruce trugla na sigu a ve slusne tme (zhasnuto v garazi s oknem v noci) byla videt dost dobre. Pak jsem si to ale vzal na strelnici, kde bylo sero (ale svetlo) a videl jsem pekny hovno. V podstate jsem strilel naslepo. Takze pro me to urcite neni. Byla uz par let stara, ale pry to bylo driv jen o malo lepsi. Jak pise HonzaCZ, jedine teoreticke vyuziti mi prijde v noci v baraku. Takze kdybys mel jednu pistoli vyhrazenou pouze do postele :-)
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19080
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od hamoun »

HonzaCZ píše: Když prostě vezmeš hlaveň od Glocka, procpeš skrz ní tisíce střel nadzvukovou rychlostí, pak jí protáhneš pletenou šňůrou s bronzovám kartáčkem a ta hlaveň je stále jak zrcadlo... tak to prostě je krásný.
mi se tohle libilo v mojem WRXovem motoru ... ve 120tkm se delaly tesneni pod hlavou a vnitrky valcu byly dle technika jak u noveho motoru ... takze tohle vidim i tady Obrázek



Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

Trtiový ampulky z Číny mě docela zaujalo. By mě zajímalo, co to je zač. :-/
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

newli: A ono se přes to nedalo koukat jako přes normální mířidla? To bych taky nechtěl... :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Lawman
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: pon srp 29, 2016 9:02 am
Jméno a příjmení: Petr Mach
Bydliště: Rousínov

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Lawman »

Já mám tritia třeba na Dan Wesson CBOB, podbarvená bílou barvou. Čili ve dne to vypadá jako klasické bílé tečky, v noci to zeleně světélkuje. Ale za těch cca 8 let od výroby už nesvítí tak jasně, jako za mlada:) Každopádně za šera je blbě vidět i světlovodné vlákno, o terčových černých mířidlech ani nemluvě.

Podle mě na zbraň na nošení/na noční stolek je nejlepší dát svítilnu, ideálně s laserem a hotovo. Já to tak mám třeba na cvrčkovi.
20170209_090016.jpg
Forester SG 2.0X 2005 116kw
Forester SG 2.0i 2003 92kw LPG

If it's stupid but it works, it isn't stupid
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:newli: A ono se přes to nedalo koukat jako přes normální mířidla? To bych taky nechtěl...
To se podle mě dá, ale spíš bych řekl, že to prostě není moc kontrastní, takže za toho šera to bude blbější, než klasický kovový mířidla s bílou barvou.
Lawman píše:Já mám tritia třeba na Dan Wesson CBOB, podbarvená bílou barvou. Čili ve dne to vypadá jako klasické bílé tečky, v noci to zeleně světélkuje. Ale za těch cca 8 let od výroby už nesvítí tak jasně, jako za mlada:) Každopádně za šera je blbě vidět i světlovodné vlákno, o terčových černých mířidlech ani nemluvě.

Podle mě na zbraň na nošení/na noční stolek je nejlepší dát svítilnu, ideálně s laserem a hotovo. Já to tak mám třeba na cvrčkovi.
Neříkalo se u světlovodů zrovna to, že za šera fungujou dobře, za všech ostatních podmínek jsou na nic? :-) Ono je teda otázka, čemu kdo říká cvrček :-DDD Na té pětačtyřítce tu svítilnu asi nepocítíš, na mém cvrčkovi by to výrazně zvýšilo váhu a rozměry :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:Ono je teda otázka, čemu kdo říká cvrček Na té pětačtyřítce tu svítilnu asi nepocítíš, na mém cvrčkovi by to výrazně zvýšilo váhu a rozměry
Pokud se nepletu, tak to na fotce je fakt cvrček. Něco takovýho... https://www.prodej-zbrani.cz/pistole/ki ... 3524p.html
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:Pokud se nepletu, tak to na fotce je fakt cvrček. Něco takovýho... https://www.prodej-zbrani.cz/pistole/ki ... 3524p.html
To bude, ale proti třeba Glocku 43 (a to jsou pořád i menší 9mm pistole) je to furt strašný kladivo. Zvlášť na šířku, kde do tloušťky té G43 u svítilny ani nevměstnáš optiku, aby to něco osvětlilo :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od HonzaCZ »

Laser tam můžeš dát zabudovanej v pružině závěru. To si jednou taky pořídím, až nebudu vědět, co s penězma... :-)
https://www.lasermax.com/lms-g43.html
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Zbraně, zbraně, zbraně

Příspěvek od Jackylle »

HonzaCZ píše:Trtiový ampulky z Číny mě docela zaujalo. By mě zajímalo, co to je zač.
Honzo, bylo to v sekci bižutérie :-DDD
Dokonce různé průměry.
Jestli chceš, seženu odkaz.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“