Dron -zkušenosti

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tiger
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1206
Registrován: úte črc 16, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Tomáš V
Bydliště: Praha

Re: Dron -zkušenosti

Příspěvek od Tiger »

Týnko, držim palce ať se daří ,,,,| (*_^) |,,,,
Subaru XV 1.6 84kW CVT MY20 Comfort
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05 ADV Comfort
ex Subaru Forester SF 2.0 92kW MT MY99 ADV
Honda SH150i 2022
Triumph Tiger 955i MY01
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dron -zkušenosti

Příspěvek od yohn »

Nemas snad taky drona Jeňo? ;-)
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Dron -zkušenosti

Příspěvek od Kolben »

Nemám. Si ho asi budu muset pořídit. :-) Ba ne neporidim. Bych to nevyužil.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Dron -zkušenosti

Příspěvek od draconis »

Sandence píše:Drakouši takže jsem to psychicky nevydržela a objednala DJI Phantom 3 Advanced
Tak gratuluju. Trojka je super, asi nejlepší dron v dané ceně. Advanced mi přijde pro mé potřeby zbytečný, vzhledem k rozdílům oproti Standard se mi to prostě nevyplatí a radši bych to investoval do druhé baterie, batohu, přistávací sáňky apod.

Navíc jde Standard upgradovat na Advanced taky, stačí se v tom trochu povrtat, něco vyměnit a vyjde to pořád levněji... B-)

Jinak Phantom 3 je super, lítal jsem s ním a kamera funguje skvěle. Ten gimbal skvěle reaguje na změny směru Phantoma a udělá to fakt "smooth", takže v záběru není žádné divoké "švenkování" kamerou, otřesy...

Jestli to není tajné, za kolik jste koupili a kde? Nový nebo starší? Teď v prosinci jsem objevil inzerát na trojku standard za <10 000 Kč s nalítanými 3 hodinami a stále rok a půl v záruce. O tom jsem hodně přemýšlel, ale nakonec jsem vyměknul, protože holt budou investice potřeba úplně jinam a tohle je pro mě prostě v takové fázi zbytná věc bez které se obejdu... Holt jsem blbec, kterej si nikdy neudělá radost sobě. Anebo vlastně spíš socka, protože vydělávám málo, abych to nemusel řešit :-)
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Dron -zkušenosti

Příspěvek od draconis »

Kolben píše:Jenom Petřík pořad nic. On to tady rozpoutá a nic si nekoupí.
Náhodou, já už koupil taky. Jen je asi tak 20x menší :-DDD

Jak jsem psal, jsem socka, tak si můžu udělat jen malou radost. Takže:
JJRC-H36-MINI-2-4G-4CH-6Axis-Headless-Mode-RC-Quadcopter-Dark-Gray-374833-.jpg
Phantom 3 to nejspíš bude, až na to někdy dojde. Ale vzhledem k okolnostem jsem se rozhodl to odsunout. Navíc se dá očekávat, že ceny Phantom 3 půjdou dolů, když relativně teprve nedávno představili čtyřku.
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Dron -zkušenosti

Příspěvek od Kolben »

Petriku, delas to spane, nemel sis koupit nic a setrit na lepsi. Tohle jsou vyhozeny penize, ktery by Ti pak mohly chybet :-) :-) :-) :-)
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Dron -zkušenosti

Příspěvek od draconis »

To je jen taková kravina pro srandu :-)

Dneska totiž kolega přinesl do práce LiDi RC L7C - taky takovouhle malou mrchu a lítali jsme s tím v práci. Jako relax doma na pár minut super, za pětikilo to stojí a jsou u toho tři baterky - takže 3x 5 minut, za ty prachy to nadělá parády :-)

Jo ale GoPro to asi neunese a tříosý gimbal to taky nemá :-)
Uživatelský avatar
Sandence
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 944
Registrován: čtv lis 21, 2013 9:02 pm
Bydliště: Zákolany

Re: Dron -zkušenosti

Příspěvek od Sandence »

Drakouši 19tis z Alzy, čekat až spadne cena nechci, to by mohl člověk dělat celý život.Od dronu "z druhé ruky" jsem byla hodně odrazována.
Uvidíme, snad to bude stát za to...
SUBARU IMPREZA WRX STi PRODRIVE <- SUBARU FORESTER SG 2.0 <- OPEL ASTRA G 1.6 CARAVAN <- OPEL ASTRA F 1.6 CARAVAN <- ŠKODA FORMAN <- ŠKODA RAPID 2X <- ŠKODA 105L
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Dron -zkušenosti

Příspěvek od draconis »

Sandence píše:čekat až spadne cena nechci, to by mohl člověk dělat celý život.
Jasný, to máš pravdu. Já to běžně dělám taky tak, protože přesně jak píšeš - pořád pak může člověk čekat až bude to nebo ono a nekoupí nikdy nic. To s tou cenou jsem zmiňoval jen tak mimochodem, kdyby o tom někdo uvažoval.

Já to neodložil proto, že bych chtěl čekat na nižší cenu, ale proto, že to prostě teď nepotřebuju a řeším jiné, důležitější věci. Tak se uvidí, jak to bude. Navíc mám možnost si toho drona půjčovat, ale samozřejmě nechci případně řešit, když se s ním něco stane. A starší Symu můžu mít víceméně zadarmo, akorát s vadnou baterií... :-)

Dron z druhé ruky - záleží po kom to je. Já se toho nebojím, ovšem vybíral bych zásadně kusy ve stavu nového s nalétanými pár hodinami. Ono si to totiž spousta lidí koupí, 2-3x s tím vyletí a pak jim to leží půl roku v šuplíku než se rozhodnou to prodat. Např. ten za necelých 10 000 Kč byl koupený v květnu 2016 (tj. ještě rok a půl v záruce) a nalétáno cca 3 hodiny... Tam mi pak přijde zajímavé něco takového koupit o skoro 4 000 Kč levněji než nový kus. Oproti tomu nedávno byl na aukru taky Phantom 3 Standard s nalétanými tuším 5 hodinami od koruny a nakonec se vydražil za cca 13 000 Kč, což mi přijde jako nesmysl. Pravda, v ceně byl ten skořepinový batoh (cca 2 000 Kč), ale stejně.

Pochopitelně bych nekoupil něco hodně používaného, to by mě ani nenapadlo. Ale jak jsem psal, spousta lidí si to koupí nebo dostane jako dárek a vůbec to nepoužívají.

Tak doufám, že pak pošlete nějaký pořádný video, jak s Marcelem proháníte Komika a Tragika II (už má vůbec jméno?) někde na motokrosové dráze :-)
Uživatelský avatar
Sandence
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 944
Registrován: čtv lis 21, 2013 9:02 pm
Bydliště: Zákolany

Re: Dron -zkušenosti

Příspěvek od Sandence »

A propo rozdíl mezi verzí Standard a Advanced je opravdu velmi velký a vzhledem k mým požadavkům, bych řekla až propastný...
http://www.telink.eu/cs/Novinky-clanky/ ... -ma-vyznat
Marcel se s "Tragikem" nikdy nesmířil, takže zkoušel "Ratstarestera" ( pro mě nepochopitelné, vzhledem k významu Ratstylu)a "Tejprestera" .
Nové auto je asi jen iXTéčko, ono stejně časem nějaké jméno dostane, jako vždycky;)
SUBARU IMPREZA WRX STi PRODRIVE <- SUBARU FORESTER SG 2.0 <- OPEL ASTRA G 1.6 CARAVAN <- OPEL ASTRA F 1.6 CARAVAN <- ŠKODA FORMAN <- ŠKODA RAPID 2X <- ŠKODA 105L
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Dron -zkušenosti

Příspěvek od draconis »

Ten článek je trochu zavádějící, protože tam nepíšou moc konkrétně. Tady je to podle mě lepší:
http://www.pocket-lint.com/news/135525- ... difference

Lítal jsem s verzí Standard a vím, že mi to stačí a prostě nedám skoro dvojnásobek za to, co mi to přinese navíc. Mohl bych se rozepsat na dvě obrazovky proč a jak, protože to mám už docela nastudované - obětoval jsem Phantomům i alternativám volné chvilky v práci skoro týden... :-) Ale nechci to tu zbytečně plevelit, nemám na to teď čas ani chuť a navíc bych linkoval vše v angličtině, tak by to stejně nikdo nečetl B-)

Navíc od toho ty různé varianty jsou, aby si vybral každý podle toho, co mu vyhovuje ;)

No tak hlavně ať dron slouží a neulítne někam do pryč. A jméno pro XTéčko už vymyslíme :-)
Uživatelský avatar
Sandence
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 944
Registrován: čtv lis 21, 2013 9:02 pm
Bydliště: Zákolany

Re: Dron -zkušenosti

Příspěvek od Sandence »

To plně chápu...
Zatím čekám než se nabije a pak začne příprava na první zkušební start...
SUBARU IMPREZA WRX STi PRODRIVE <- SUBARU FORESTER SG 2.0 <- OPEL ASTRA G 1.6 CARAVAN <- OPEL ASTRA F 1.6 CARAVAN <- ŠKODA FORMAN <- ŠKODA RAPID 2X <- ŠKODA 105L
Uživatelský avatar
yohn
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11958
Registrován: stř črc 13, 2011 5:58 am
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Šumava
Kontaktovat uživatele:

Re: Dron -zkušenosti

Příspěvek od yohn »

Týno pohni s tim sakra trochu, já jsem na to zvědavej snad víc než vy dva dohromady Tos to nemohla píchnout na nabíječku už ráno v práci ??
ex. Subaru Crosstrek 2.0i r.2018
ex. Subaru Forester 2.0X r.2006
ex. Subaru Outback 3.0R r.2006
ex. Subaru Outback 3.0 H6 r.2000
ex. Subaru Forester 2.0X r. 2003
ex. Subaru Forester 2.0X r.1999
Uživatelský avatar
Tiger
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1206
Registrován: úte črc 16, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Tomáš V
Bydliště: Praha

Re: Dron -zkušenosti

Příspěvek od Tiger »

yohn píše:Týno pohni s tim sakra trochu, já jsem na to zvědavej snad víc než vy dva dohromady Tos to nemohla píchnout na nabíječku už ráno v práci ??
:-D
Subaru XV 1.6 84kW CVT MY20 Comfort
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05 ADV Comfort
ex Subaru Forester SF 2.0 92kW MT MY99 ADV
Honda SH150i 2022
Triumph Tiger 955i MY01
Uživatelský avatar
Sandence
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 944
Registrován: čtv lis 21, 2013 9:02 pm
Bydliště: Zákolany

Re: Dron -zkušenosti

Příspěvek od Sandence »

Vždyť jsem ho vyzvedla ve 14:00!!!
Dron je nabitej, čekám na nabití ovladače... Mám nervy na hadry, sedím tu, piju vaječňák a hypnotizuju ty kontrolky ať už přestanou blikat!!!
SUBARU IMPREZA WRX STi PRODRIVE <- SUBARU FORESTER SG 2.0 <- OPEL ASTRA G 1.6 CARAVAN <- OPEL ASTRA F 1.6 CARAVAN <- ŠKODA FORMAN <- ŠKODA RAPID 2X <- ŠKODA 105L
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“