Hodinky a hodináři

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od HonzaCZ »

No, to mě taky napadlo je nechat poskládat, ale vůbec si to nedokážu představit, jak by to probíhalo. To ale samozřejmě značí jenom mojí značnou nezkušenost v oboru. Co třeba hmotnost ručiček s Tritiem a strojek? Není na to strojek naladěn? Nebo to moc hrotím?

Tritium by rušit příjem nemělo. Ono dokud je v tý kapsli, tak ven moc nezáří. Problém je, až když se to pouzdro rozbije.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od Marty73 »

Hmotnosti bych se nebál. Asi bys musel najít hodinky vhodné k zástavbě, pak koupit nějaké levnější tritiovky a najit hodináře, co to poskládá. Indexy by musely být podlouhlé. Ty trubičky se dají oddělit a nalepit na jiný cifr a ručky. Ale chce to nadšeného hodináře. Mě měnili jednu trubici na záruku. Musí tedy být i náhradní díly. Třeba v Číně.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od spm »

Nebo se na to vykašlat a koupit swiss made s tritiem :-) Ono vodotěsné hodinky chce stejně čas od času nechat přezkoušet na vodotěsnost, takže jestli se při tomhle úkonu i vymění baterka nebo ne je víceméně jedno... Přímo rádiem řízené, vzhledem k tomu jakou přesnost ty dnešní quartzy mají, taky už tolik nepomáhá - v podstatě to za rok ujede o pár sekund. Jediný opruz co teda vidím u těch svých (obyčejný g-shock bez radia a tritiový trasery) je v tom, že g-shocky mají kalendář, trasery ne. Což znamená, že g-shocky ukazují pořád správné datum, u traserů se musí přetočit datumovka pokaždé, když měsíc nemá 31 dní, a to už oser teda je :-) (a je teda fakt, že většina těch swiss made hodinek tyhle funkce nemají, prostě i s quartzem to vyrábějí jako jednoduché hodinky bez pokročilých IT funkcí).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od Mira »

Jo Trasery, to je za hodně peněz málo muziky. Třeba tyhle. http://www.hodinkytraser.cz/traser-p68- ... tic-black/
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od Marty73 »

Teda, historicky první Trasery, co se mi líbí :)
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:Nebo se na to vykašlat a koupit swiss made s tritiem Ono vodotěsné hodinky chce stejně čas od času nechat přezkoušet na vodotěsnost, takže jestli se při tomhle úkonu i vymění baterka nebo ne je víceméně jedno... Přímo rádiem řízené, vzhledem k tomu jakou přesnost ty dnešní quartzy mají, taky už tolik nepomáhá - v podstatě to za rok ujede o pár sekund. Jediný opruz co teda vidím u těch svých (obyčejný g-shock bez radia a tritiový trasery) je v tom, že g-shocky mají kalendář, trasery ne. Což znamená, že g-shocky ukazují pořád správné datum, u traserů se musí přetočit …
Swiss made s Tritiem mám už 6 let. Konkrétně právě Trasery. Do teď jsem je denně nosil. 3. koženej řemen, 3. baterka. Fungujou pěkně, seřizuju je párkrát do roka, tedy i pěkně jdou. Baterku si měním sám, vodotěsnost do míry, abych je ponořil do vody, nepotřebuju, takže na přezkoušení kašlu. Těsnění posledně vypadalo v pohodě. Nikdy se zatím nezamlžily, takže myslím, že fajn.

Je hezký, že někdo moje požadavky považuje za zbytečný. Mně zase připadaj zbytečný jiný věci. Bavěj mě věci, o který se nemusím starat (solár, rádio) a který dobře fungujou (Tritium). Tak proto to tak chci. Předpokládám, že málokdo si kupuje hodinky tak, aby pokryly pouze jeho nejzákladnější požadavky, tedy ukázat čas... to by asi každej měl hodinky za 50 Kč. Někdo vyhledává podle vzhledu, značky, ceny, mě zajímaj prostě zase tyhle parametry. ;)

Na denní nošení je pro mě důležitější neřešit, jestli jdou a jestli jdou přesně a jestli není o den (i víc, po únoru ;) ) jinak datum. Proto ty Casio. Osvětlení zase tak důležité není a navíc Casio maj luminiscenci i LED, takže vždy se dají přečíst. Sice to není taková frajeřina jako Tritium, ale stačí to. Někam do "terénu" bych si vzal radši ty Trasery, mj. jsou i odolnější.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od spm »

Mira píše:Jo Trasery, to je za hodně peněz málo muziky. Třeba tyhle. http://www.hodinkytraser.cz/traser-p68- ... tic-black/
To bych zase neřekl. Tohle jsou mechanický. Za švýcarský mechanický hodinky s tímhle zpracováním mi to přijde adekvátní... Já jsem teda socka s quartzem (takže cca poloviční cena s tím, že já to koupil jako výběhový typ ve výprodeji, takže ještě půlka dolů), ale po letech denního nošení a nepěkného zacházení mají na sobě jednu jedinou vlásečnici na lunetě, když jsem si někde hrál s čoklem a orval je přímo o asfalt...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:
Na denní nošení je pro mě důležitější neřešit, jestli jdou a jestli jdou přesně a jestli není o den (i víc, po únoru ) jinak datum. Proto ty Casio. Osvětlení zase tak důležité není a navíc Casio maj luminiscenci i LED, takže vždy se dají přečíst. Sice to není taková frajeřina jako Tritium, ale stačí to. Někam do "terénu" bych si vzal radši ty Trasery, mj. jsou i odolnější.
Jo, to jo, jenom jsem narážel na to, že na tohle stačí, když to má kalendář, nemusí to mít rádio :-) Mně na tom štelování na traserech teda ještě víc než štelování štve šroubovací korunka - zašroubovat ji zpátky je pro mě nepředstavitelnej problém :-DDD A to když je posledně měli rozebraný, tak říkali cosi o tom, že už nemá moc závitu, takže až ho domrvím úplně, tak to bude asi veselý :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od HonzaCZ »

spm: Já mám jenom nějaký lowcost, který jí maj zacvakávací, takže šroubovat nemusím. :) Kalendář by možná do začátku stačil, ale to už by musel být nějaký složitější strojek, co má na datumovku samostatný motorek, nebo nevím, jak se to dá řešit jinak. Já jsem teď spokojený. A dál čekám na mou vysněnou kombinaci. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Hodinky a hodináři

Příspěvek od Marty73 »

To šroubování není výsadou dražších hodinek. Pro srovnání mám hodinky za 5k se šroubováním a druhé swiss za mnohem víc se zacvakávací korunkou. Oboje do 200m. Oboje funguje dobře, ale ty šroubovací se mi jednou povolily a utopil jsem je. Naštěstí mechanika a ve sladké vodě.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od spm »

ono bych rekl, ze nesroubovaci korunku maji bud nevodotesne hodinky, nebo vodotesne, ale hodne drahe :-) tusim ze to umi treba rolex :) ty mas co?

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od Marty73 »

Fortis
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od Mira »

=)
spm píše:ono bych rekl, ze nesroubovaci korunku maji bud nevodotesne hodinky, nebo vodotesne, ale hodne drahe tusim ze to umi treba rolex ty mas co?

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Jde o to, jak moc vodotěsný si je představujete. Prostě mi stačí pro plavání a i při tom rozhodně nepůjdu pod 3 metry, na víc nemám bubínky. A hloub si budu pořizovat už Aladiny (s bombama, maskou a závažím). Takže moji vodotěsnost splňují všechny pod 1 metr. Víc fyziologicky nevyužiju. Ale může se po vás někdo dočíst "tachometr se zastavil na rychlosti 240 km/h". :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od spm »

no, oni tyhle udavana cisla maji maloco spolecneho se skutecnou hloubkou... realne je to tak, ze na plavani potrebujes 100m, pokud se pri tom nekam vic potopis a delas blbosti, tak 200m. a na potapeni s pristrojem neco uplne jinyho...

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od HonzaCZ »

Jj, jsou to jenom jakési bezrozměrné indexy nebo rating, ačkoliv běžně udávané s metry nebo bary.
Moje Trasery jsou 10bar/100m a mají ji jenom zacvakávací.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“