Hodinky a hodináři

Odpovědět
Uživatelský avatar
HugozHor
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: stř bře 07, 2018 12:51 pm

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od HugozHor »

Šaman píše:HugozHor: To musela být Šupa! Spadly samy nebo jsi letěl na kachličky s nimi? Já mám údajně taky prý safíří sklo, hodinky mám na ruce skoro furt, i při práci. Už ani nevím kolik let. Na skle není škrábnutí, ale pouzdro už má kosmetiku. Mám ty hodinky rád. Nerad bych takový pád...
Spěchal jsem na poštu, která zavírala. Při nasazování se mi vysmekly a už to bylo. Když jsem se pro ně ohýbal, tak jsem si myslel, že se jim nemohlo nic stát. Kdybych to chtěl zopakovat, tak si myslím, že z 99 pokusů by se ani jednou takto nerozbily, byl to pešek... Nicméně, zkoušet už to vícektát nebudu. >:(
Impreza 2.0 R MY 2006
Outback 2.0 D MY 2008
Forester 2.0 XT MY 2018
BRZ 2.4 I D-4S MY 2023
Uživatelský avatar
lazard
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 673
Registrován: pon zář 17, 2018 10:45 am

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od lazard »

Berkut: vzhledem k ceně jsem to tušil. Smutné je, že pravděpodobně ani prodejci, kde jsem je kupoval, o tom nemají poneti.
Edit: Teď jsem o mpm-quality sháněl informace a na jejich webu není psané nic o tom, co píšeš Ty. Nepopírám, že vzhledem k ceně jsou strojky asi z Asie, ale firma by snad měla být Česká. Tak či onak, mi se dané hodinky líbí jednoduchým designem a velkou datumovkou. Čili nehledě na to, jestli to jsou originál Prim nebo ne, já jsem s nimi spokojený.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od spm »

No ono to jde poznat uz jen z toho, ze elton afaik zadny quartz nikdy nedelal, puvodni prim snad taky ne.

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3096
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od outback »

Původní Prim v Novém Městě samozřejmě quartz strojky vyvíjel a vyráběl, používaly se v nich dovozové komponenty třeba z NDR ale konstrukce byla původní. Kalibr 200, 210 a další.

EDIT: a ještě jsem si vzpoměl, že se do (dámských) primek osazovaly i quartz kalibry Glashütte z NDR.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
lazard
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 673
Registrován: pon zář 17, 2018 10:45 am

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od lazard »

Cetl jsem si na webech obou soucasnych "primek" jejich vyklad minulosti. Tezko rici, na ci strane je parvo pouzivtat znacku Prim (vim, ze soud nejak rozhodnul), prototze obe firmy v minulosti se znackou prim byly spojene. Nejsem vsak znalec a nebudu to dale komentovat. Pripada mi to vsak jako typicky ceska zabomysi valka, misto aby se mezi sebou nejak roumne dohodli.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od spm »

No, dohodli... Já na to nejsem úplně znalec, ale řekl bych, že dohodnout se je prakticky nemožné, když jedna firma ti vyrábí ručně dělané a poměrně hodně drahé hodinky a druhá přeprodává celkem levné masovky a profituje z toho, že na to nalepí stejné logo, co ta drahá firma :-) Ostatně je to vidět i u tebe, že jsi patrně upřednostnil tyhle hodinky kvůli té značce, byť jsou vlastně jinak úplně stejné jako cokoliv jiného v tom obchodě. Takže tam nedává moc smysl, proč by se tahle firma chtěla na něčem dohodnout, když by z toho o ten kšeft přišla :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
lazard
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 673
Registrován: pon zář 17, 2018 10:45 am

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od lazard »

No, myslel jsem dohodnout se, aniz by se tahali po soudech. Lidem, kteri jsou neznalci, jako ja, je jedno, ktery prim to valstne je a pri koupi rozhoduje vzhled, funkce a hlaven cena hodinek. Kdo chce primky za 100k, tak si je koupi, stejne tak jako ten, kdo chce primky za 5k. Koreny maji oboje v Cesku.
Uživatelský avatar
berkut
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 500
Registrován: stř led 27, 2010 4:28 pm
Jméno a příjmení: scoobe svx

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od berkut »

spm píše:No ono to jde poznat uz jen z toho, ze elton afaik zadny quartz nikdy nedelal, puvodni prim snad taky ne.

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Elton dělal dokonce i digitálky :-)
Dnes se po bazarech prodávají bratru od 10 tisíc do 20 tisíc i víc :-) (já je tedy nemám a za tu cenu bych je nechtěl ani jako pamětník, což jsem)

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) berkut dne pát kvě 29, 2020 1:49 pm, celkem upraveno 2 x.
Subaru Alcyone SVX LSi 3,3l (1997), ex Subaru Legacy kombi GX 2,5l AT AirSus (1999)
Uživatelský avatar
berkut
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 500
Registrován: stř led 27, 2010 4:28 pm
Jméno a příjmení: scoobe svx

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od berkut »

lazard píše:No, myslel jsem dohodnout se, aniz by se tahali po soudech. Lidem, kteri jsou neznalci, jako ja, je jedno, ktery prim to valstne je a pri koupi rozhoduje vzhled, funkce a hlaven cena hodinek. Kdo chce primky za 100k, tak si je koupi, stejne tak jako ten, kdo chce primky za 5k. Koreny maji oboje v Cesku.
Problém je, že to co je od MPM Quality v Česku kořeny nemá, MPM Quality je typická obchodní firma, co skupovala značky (čínské hodinky pod značkou Prim začala prodávat v roce 2001 na základě smlouvy s potomky "údajného tvůrce značky", což prokazovali falešnými dokumenty, jak se po soudních tahanicích ukázalo), ale skoro nic nevyrábí, hodinky v Česku normálně nedělá (symbolicky něco ano, mají už i nějaké superdrahé modely, tedy asi tři lidi občas strčí asijský strojek do v Číně vyrobeného pouzdra v kanclu ve Frýdku-Místku), přitom na to dají Czech Made. Ono koneckonců o něčem svědčí i to, že jim naletělo i pár celebrit, které ale rychle vycouvaly, včetně Dáši Havlové, když chtěla udělat výroční hodinky na památku Václava Havla. Když se dozvěděla, co jsou zač, vycouvala a zadala to Eltonu...

https://www.idnes.cz/ekonomika/podniky/ ... akcie_svob
https://jicinsky.denik.cz/zlociny-a-sou ... 61205.html

Jako nic proti jejich hodinkám, je to standard, který dělá spousta firem i známých po světě, a musím přiznat, že mají obecně design mnoha modelů mnohem lepší a zajímavější než Elton, ale vadí mi, že lžou a parazitujou na značce, uvádějí zákazníky v omyl a nerespektují soudní rozhodnutí.
Naposledy upravil(a) berkut dne pát kvě 29, 2020 1:47 pm, celkem upraveno 2 x.
Subaru Alcyone SVX LSi 3,3l (1997), ex Subaru Legacy kombi GX 2,5l AT AirSus (1999)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od spm »

Hustý, tahle část s digitálkama (a teda quartzem obecně) mi teda dost unikla :-) Mea culpa :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10652
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od Mira »

HugozHor píše: Spěchal jsem na poštu, která zavírala. Při nasazování se mi vysmekly a už to bylo. Když jsem se pro ně ohýbal, tak jsem si myslel, že se jim nemohlo nic stát. Kdybych to chtěl zopakovat, tak si myslím, že z 99 pokusů by se ani jednou takto nerozbily, byl to pešek... Nicméně, zkoušet už to vícektát nebudu.
Přesně takhle jsem taky safírový sklíčko rozflákal. Při zapínání mi spadly na dlažbu přesně na hranku skla. Nerozbilo se, vyštíplo se dovntiř i s pavoukem. Do dneška jsem myslel, že takhle blbě můžou spadnout hodinky jen mě. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19162
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od hamoun »

dnes jsem koukal do vyloh v opave a v jednom klenotnictvi velke napisy Prim a pod tim hromada czech made quartz hodinek ...

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
lazard
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 673
Registrován: pon zář 17, 2018 10:45 am

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od lazard »

Berkut - cetl jsem si ty Tvoje odkazy. Ta firma z F-M má zákaz používat slovní (?) ochrannou znamku Prim, ale název Prim i na svých hodinkách mít může. Tak je to v jednom z těch odkazů psané. Čili pak není co řešit.
Uživatelský avatar
berkut
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 500
Registrován: stř led 27, 2010 4:28 pm
Jméno a příjmení: scoobe svx

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od berkut »

lazard píše:Berkut - cetl jsem si ty Tvoje odkazy. Ta firma z F-M má zákaz používat slovní (?) ochrannou znamku Prim, ale název Prim i na svých hodinkách mít může. Tak je to v jednom z těch odkazů psané. Čili pak není co řešit.
Cože? A to jsi vyčetl kde? V roce 2016 Úřad pro průmyslové vlastnictví rozhodl, že MPM Quality nesmí používat označení Prim pro hodinky, a na začátku roku 2019 soud jasně rozhodl, že MPM Quality uzavřelo smlouvu na užívání značky Prim s potomky někoho, kdo s ním neměl nic společného (tudíž nemá žádný právní nárok značku užívat), a o tom oba texty referují... Takže ano, není co řešit, MPM Quality může označení Prim používat maximálně na hasičácích... pokud prodává hodinky Prim, porušuje soudní rozhodnutí i rozhodnutí Úřadu pro průmyslové vlastnictví, v prvním případě přes rok a v druhém už čtyři roky. Navíc na původního výrobce navazuje pouze a jen Elton hodinářská, který sídlí ve stejném městě, ve stejném baráku, má i stroje a přípravky po bývalém státním podniku, má výrobní dokumentaci na strojky i pouzdra atd.
Subaru Alcyone SVX LSi 3,3l (1997), ex Subaru Legacy kombi GX 2,5l AT AirSus (1999)
Uživatelský avatar
berkut
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 500
Registrován: stř led 27, 2010 4:28 pm
Jméno a příjmení: scoobe svx

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od berkut »

.
Naposledy upravil(a) berkut dne úte črc 21, 2020 7:38 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru Alcyone SVX LSi 3,3l (1997), ex Subaru Legacy kombi GX 2,5l AT AirSus (1999)
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“