Hodinky a hodináři

Odpovědět
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodinky

Příspěvek od RunningRunner »

shore píše:... preto som spominal suunto core, akurat su obrovske ako monitor :/
Přesně, když jsem teď na jaře vybíral, taky jsem pokukoval po Suunto Core. Pak jsem zjistil, že bych musel být rostlý jinak ... Shore, ty jsi podobný vychrtlík jako já, takže Suunto Core nee ... ono se vůbec nějak nepočítá s tím, že by měl chlap hubenou ruku :-(
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
shore
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 248
Registrován: ned lis 22, 2009 5:34 pm
Jméno a příjmení: Mike
Bydliště: Pardubice

Re: Hodinky

Příspěvek od shore »

RunningRunner píše: Přesně, když jsem teď na jaře vybíral, taky jsem pokukoval po Suunto Core. Pak jsem zjistil, že bych musel být rostlý jinak ... Shore, ty jsi podobný vychrtlík jako já, takže Suunto Core nee ... ono se vůbec nějak nepočítá s tím, že by měl chlap hubenou ruku :-(
no presne tak, si myslia, ze seci su valibuci a na nas maratonskych chrtov nikto nemysli :baseball: :baseball:

EDIT: prave som objavil suunto core extreme edition a su znatelne mensie mhm :657:
Obrázek
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodinky

Příspěvek od saburafu »

Zdravím,
uvažuji, že si udělám radost a po dlouhé době si zase koupím "lepší" hodinky. Ve značkách se moc neorientuji, respektive neznám výhody a kvality té nebo oné značky. Chci celokovové, nejlépe klasické ručičkové (případně kombinované) hodinky v ceně nejvýše do 4 tisíc. Zatím jsem brouzdal pouze ve značce Casio, ale tuto značku nepreferuji. Chtěl bych tedy znát váš názor na hodinky pod odkazy níže a případně rady a tipy na jiné. U těch Casio mě zarazila jedna věc a to údaj o strojku. Vteřinová rafička běží na strojek poháněný baterií (se solárním dobíjením) a minutová a hodinová rafička běží na jiný strojek a to s natahováním. Chápu to tedy správně tak, že se musí hodinky pravidelně ručně natahovat, jak tomu bylo dříve? Tomu bych se raději vyhnul, ale koukám, že to bude asi trend u dražších hodinek nebo co. Nejsem nijak náročný, pravděpodobně se nebudu dobrovolně potápět do větší hloubky a nepotřebuji, aby mi ukazovaly čas v Tokiu nebo Limě. Ale nějaké ty užitečné funkce, jako datum, stopky, časovač, budík - alarm apod. uvítám. Dále taky kvalitu skla a kovu. Děkuji.

1. http://www.hodinky.cz/casio-edifice-ef-545d-1avef.html
2. http://www.hodinky.cz/casio-edifice-ef-527d-5avef.html
3. http://www.hodinky.cz/casio-edifice-ef-540d-1avef.html
4. http://www.hodinky.cz/casio-edifice-ef-539d-1avef.html
5. http://www.hodinky.cz/casio-edifice-efa-121d-1avef.html
6. http://www.hodinky.cz/casio-edifice-ef-334d-7avef.html
7. http://www.hodinky.cz/casio-edifice-ef-524sp-1avef.html
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Hodinky

Příspěvek od marek.sm »

Hlavně hodinky nekupuj u nás, je to hrozná zlodějna. Koukni třeba sem:

http://shop.ebay.com/i.html?LH_BIN=1&_n ... pos=&gbr=1

Osobně bych casio nebral, ale to je na dlouhou diskusi a podle vkusu každého soudruha. Pokud na baterku tak bych šel do citizen nebo seiko, případně invicta nebo orient. Sklíčko jedině safír, to je prakticky nepoškrábatelné.
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Hodinky

Příspěvek od Mira »

Tak Vojto, můj favorit je Edifice EFA-121D-1AVEF.
Casio bych klidně bral, měl jsem dvoje. V těch druhých mi odešla baterie po dlouhých 7 letech. Pokud chceš kvalitní, značkový hodinky, např. Citizen, Seiko a aby k něčemu vypadaly, tak 4 tisíce jsou málo. S tím Casiem neuděláš chybu a tydle jsou mrkavý. Takže zaboduješ aniž by si někdo všiml, že tam je napsáno "jen" Casio.
Kdyby sis vzpoměl před rokem, kupoval jsem Casia u nás s slevou asi 40%.
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodinky

Příspěvek od saburafu »

Děkuji za tipy. U těch Seiko a Citizen se s touto cenovou hranicí opravdu nechytám.

Míro, díky. Před rokem jsem to ještě nějak neřešil. Škoda no. Ty, co odkazuješ jsou taky zajímavé. Jedny z favoritů. Ještě mě hodně provokují Edifice EF-545D-1AVEF :-)

Zase nejsem takový gurmán a jak se znám, tak bych mohl taky během pár dní zmařit hodinky za x tisíc, tak se budu držet při zemi.
Uživatelský avatar
Dadid
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 597
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Bydliště: Plzeň

Re: Hodinky

Příspěvek od Dadid »

marek.sm píše:Sklíčko jedině safír, to je prakticky nepoškrábatelné.
Tak to mohu potvrdit. Už třetí rok je mám denně na ruce, v práci kde je fakt vostrej prach a furt jak nový. Ty co jsem nosil dřív, jsem musel sundavat, jinak by byly za chvíly nepoužitelný.
Subaru zdar, Forestrům zvlášť !
Subaru Forester 2.0X Comfort WP 116KW 5MT MY08 - LPG Vialle
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodinky

Příspěvek od saburafu »

Je mi jasné, že safírové sklíčko bude ten echt, ale co jsem koukal, tak tyhle skla se objevují u dražších hodinek, takže se asi spokojím s tou menší odolností. Budu si dávat větší pozor, i když na poškrábání sklíčka jsem nikdy moc netrpěl. U mě to byl většinou totální kolaps - rána nebo náraz, který hodinky rozšmelcoval.
OndraH
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 612
Registrován: stř zář 09, 2009 4:39 pm
Bydliště: Střimelice

Re: Hodinky

Příspěvek od OndraH »

Tak mechanické automaty (natahují se samy pohybem ruky) Seiko se dají sehnat i v limitu do 4kKč(např Seiko SKX007) ale rozhodně ne nějaké komplikované(stopky, budík, časovač) takže ty Casia jsou rozumná volba pokud se ti líbí. Opravdu bych doporučoval nákup na ebayi, ceny u nás jsou silně přemrštěné.
Mě už nějak všechny komplikace u hodinek začaly nudit, jediné co ještě snesu je chronograf takže jediná hodinářská komplikace u mých současných hodinek je datum :-)
Ještě k tomu co jsi psal o způsobu pohonu hodinek je nějaká ptákovina ne? Hodinky nemůžou mít dva separátní strojky - jeden mechanický a druhý quartz, to by nešlo spřáhnout.
Naposledy upravil(a) OndraH dne čtv lis 11, 2010 8:21 pm, celkem upraveno 1 x.
https://www.instagram.com/acwoodworkz/
BMW 325xi 2006
Škoda Octavia 1.4TSI PHEV
Bylo:Volvo S70 T5 B5234T3 1997, Outback 2.5 MT MY2000 - R.I.P
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodinky

Příspěvek od saburafu »

Na eBayi jsem ještě nenakupoval, tak předpokládám, že se tam jen tak z ničeho nic nakoupit nedá, dozjistím si. Doufám, že se tam dá nakoupit s nějakou zárukou alespoň. Nedokážu si ale pak představit řešit záruku do zahraničí, asi slušná obštrukcárna, že?
OndraH
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 612
Registrován: stř zář 09, 2009 4:39 pm
Bydliště: Střimelice

Re: Hodinky

Příspěvek od OndraH »

Pokud bys chtěl s nákupem pomoct není problém. Se zárukou už je to trochu horší, nevím jak je to u Casia s mezinárodní zárukou, ta by se dala uplatnit i u nás. Případné vracení do zahraničí už je samozřejmě opruz.
https://www.instagram.com/acwoodworkz/
BMW 325xi 2006
Škoda Octavia 1.4TSI PHEV
Bylo:Volvo S70 T5 B5234T3 1997, Outback 2.5 MT MY2000 - R.I.P
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21961
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hodinky

Příspěvek od HonzaCZ »

saburafu píše:Na eBayi jsem ještě nenakupoval, tak předpokládám, že se tam jen tak z ničeho nic nakoupit nedá, dozjistím si. Doufám, že se tam dá nakoupit s nějakou zárukou alespoň. Nedokážu si ale pak představit řešit záruku do zahraničí, asi slušná obštrukcárna, že?
Vrácení do zahraničí je opruz, jak píše Ondra, protože naše milá pošta má silně nadsazený ceny. Balíček z Hong Kongu do ČR cca 2€, zpět cca 300 Kč. Kdybys chtěl, tak ti taky můžu asistovat s eBay nákupem... nakupuju tam relativně pravidelně - nejen, že ta na některý zboží jsou super ceny, ale některý věci u nás ani neseženeš :-)

Jinak většina prodejců vyžaduje PayPal platbu. To je jednoduchý - zřídíš si PayPal účet, zajdeš do svý bankovní instituce a na kartu si necháš povolit internetový zabezpečený transakce (já dal limit 3000 Kč). Následně zadáš číslo karty do PayPalu, oni si strhnou 50 Kč, kde ve zprávě pro příjemce je ověřovací kód - ten zadáš pro ověření, že karta patří tobě, resp. máš přístup k vyúčtování. No a pak už můžeš vesele platit na všech eshopech se symbolem PayPalu (což je dneska v zahraničí téměř všude) a nemusíš se bát zneužití karty, bo prodejce se vůbec nedostane k číslu karty - jen mu PayPal potvrdí, že ti strhnul prachy a pošle mu je (samozřejmě si něco srazí za služby).

Jinak zrovna ty hodinky jsou u nás fakt nehorázně předražený.

EDIT: Jo a těch 50 Kč ti při první platbě vrátěj, resp. odečtou.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodinky

Příspěvek od saburafu »

Díky chlapi! Až padne volba na některý konkrétní kousek, tak se na vás obrátím a věřím, že to i na tom eBayi klapne. Ten PayPal je užitečný, už jsem o něm přemýšlel dříve, ale vždy jsem to pak vyřešil jinak, tak mě to netlačilo.
OndraH
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 612
Registrován: stř zář 09, 2009 4:39 pm
Bydliště: Střimelice

Re: Hodinky

Příspěvek od OndraH »

No když už bylo tohle vlákno obnoveno nedá mi to abych se nepochlubil svojí nejnovější hodinkovou akvizicí:

Breitling Avenger Seawolf
Titanové pouzdro i tah
Vodotěsnost 3000m(opravdu, není to překlep)
Rezerva nátahu 42hod
Průměr 44mm, tloušťka 18.4
Jedno ilustrační foto - není moje, mám ho půjčené se svolením autora
Avenger.jpg
Autor fotky: spiderer
https://www.instagram.com/acwoodworkz/
BMW 325xi 2006
Škoda Octavia 1.4TSI PHEV
Bylo:Volvo S70 T5 B5234T3 1997, Outback 2.5 MT MY2000 - R.I.P
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodinky

Příspěvek od saburafu »

OndraH:
Pěkné :826: Ty metry jsou masakr :670:
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“