Hodinky a hodináři

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od HonzaCZ »

Mareka píše:Swiss made stále má svou váhu - původ dílů i místo smontáže je garantováno (neplést se Swiss parts - to už může být skládano kdekoliv ze švýcarských dílů).
Safírově sklo je určitě výhoda - prakticky nelze poškrábat.

Nevím pro koho hodinky jsou určeny - u dvou je uvedeno dámské (třetí pánské). Většině lidí jde ale hlavně o rozměr a líbí/nelíbí faktor.

VELMI doporučuji zajít do Helveti prodejny a vše vyzkoušet naživo - to bývá hlavní kritérium. A navíc p. Štencek a jeho tým jsou skutečně top.
Tady jen "hrozí", že nakonec se koupí něco úplně jiného (a někdy i v …
Díky. Tak jsem dohodl, že mi je v průběhu ledna v Helveti připraví a zajdeme se tam na ně kouknout. Jsou pro mojí manažerku volného času, ale líbí se jí i některé menší pánské. Já jí to říkal taky, že nejlíp se vybírají naživo. Z fotky člověk nic nepozná. :)

Chronomagor snad ne, zatím mi cca 5 let stačí jedny obyč Trasery a těď jsem si z praktickýho hlediska "objednal" od ježíška rádiem řízený Casio se solárním pohonem. Ačkoliv se mi hodinky obecně líbí, tak (zatím) se nevyžívám ve vlastnictví mnoha kusů. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od HonzaCZ »

mari75 píše:Jelikož tomu nerozumím,tak dle designu se mi líbí Zeppelíny. Výrazné leč elegantní
KarlosOB píše:Ahoj Honzo,

nejsem žádný extra hodinář, ale tak nějak se drobně o hodinky zajímám.
Není jasné k jaké příležitosti tyto hodinky mají být. Jáké jsou okrajové podmínky výběru. Z hlediska přesnosti je to u všech podobné, strojky jsou Quartz, tak přesnost bude u všech cca 10-30 vteřín/měsíc dle stylu nošení, ležení atd.
Potom je to potřeba zkusit na ruku z hlediska velikosti. Některé mají průměr ciferníku 36 mm (Junkers), některé 41 mm (Zepelin ...).
Z hlediska elegantnosti jsou asi jasnou volbou Junkersy. Dají se vzít jak společensky, tak na běžné nošení. Davosy bude žena hůře ladit k oblečení, vzhledem …
Marty73 píše:Honzo, osobně myslím, že je to jedno. Vyloženě podle vkusu. Pro Davosu hraje safírové sklo. Swiss Made nebo Made in Germany, prašť jako uhoď. Obojí je kvalita. Pro Zepeliny mi hraje vyosená korunka. U větších hodinek, když jsou noseny volněji, je to fajn. Nedře to ruku. Já mám na zápěstí mozol. Asi bych si je osahal. Jinak na dámské hodinky je fajn zajít do Koskomu, ale do té nové části. Minulý rok jsem tam vybral pro ženu C&K a jsou super.
Ahoj, díky za odpověďi. Už jsem dohodnul živou prohlídku. Bude to tak nejlepší. :) S tou vyosenou korunkou to je zajímavý tip. =)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od HonzaCZ »

outback píše:
To asi zvládneš vygooglit.

(dělám si srandu, vygooglil jsem to za tebe)

Davosa má tento strojek: https://www.ronda.ch/en/movements/quart ... liber/505/
Zbylé dvoje mají tento: https://www.ronda.ch/en/movements/quart ... ber/6004d/

Davosa 1 kámen, Zeppelin a Junkers 5 kamenů. Technické parametry jako je přesnost, výdrž baterie atd. jsou obdobné.

Akorát Davosy mají 1.83x větší krouťák, ale na tom asi nezáleží.
Dík. Máš pravdu, že spolehlivost a přesnost, jakožto parametry, na který jsem se primárně ptal, se dají odvodit od použitýho strojku. To mi nějak nedošlo. Aspoň mě to díky diskuzi nakoplo správným směrem = jít je vybírat naživo. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3093
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od outback »

Mně se víc líbí ty strojky s mimoosou vteřinovkou. Mají víc kamenů, jsou zlacené, a tak nějak líp vypadají. Ale chápu, že to je relativní a obzvlášť u dámských hodinek méně podstatné, navíc je budeš otvírat zřídka. Taky se dělají pouze ve Švýcarksu, ten s centrální vteřinovkou existuje jak ve verzi "swiss made", tak i ve verzi "swiss parts", tj. montováno jinde. Dlouhodobě budou všechny obdobně přesné, ale na stopování krátkých časových intervalů je zase mnohem lepší centrální vteřinovka.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
KarlosOB
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: ned úno 28, 2016 10:10 am
Jméno a příjmení: Karel
Bydliště: Bílovice n. Sv.

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od KarlosOB »

..... na stopování bude lepší telefon ;-D
Subaru WRX STI 2017
Subaru Outback 2,5 CVT 2014
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3093
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od outback »

Tak když PRIM zaváděl z tohoto důvodu koncem padesátých let kalibry 55 a 57 (tj. brutálně dobastlil na kalibry 50 a 52 centrální vteřinovku za cenu podstatného nárůstu výšky strojku), tak ty telefony ještě nebyly tak aktuální. A hodinky nosím všude, telefon ne, někdy je vybitý nebo není čas ho vytahovat.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19080
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od hamoun »

ja vim, ze jsou to jen obycejne hodinky v meritku znalcu za naprosto smesny peniz ...

ale udelaly mi neskutecnou radost a moc se mi libi .. velikost akorat i na vetsiho cloveka (jako na me Obrázek) .. nemam rad velke hodinky budici pozornost, ale zaroven jsem nechtel hodinky male ! ... a jsou krasne "ciste" a jednoduche (i pres ty "budicky" uvnitr) ... moc se mi libi, ze nemaji zadne "letecke" vychytavky ani otocnou lunetu ...

proste nadhera Obrázek

Obrázek

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od Mareka »

Tak říkám to pořád - hodinky se mají hlavně líbit!

Jen bacha (v případě servisu) na zdejší autorizovaný Janeba Time servis v Pardubicích. Jsou schopni hodinky poškrábat zvenku i zevnitř a pak tvrdit, že tak už vypadaly. Proto je dobré je před servisem dobře nafotit a do servisního protokolu popsat.

Ať to tiká!
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19080
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od hamoun »

diky :)
budu doufat, ze servis nebudu potrebovat :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od spm »

Letecké vychytávky jako ten chronograf, který mají? :-DDD ale jinak pěkné. Já mám třeba naopak zase komplikační fetiš, takže hodinky, které nemají alespoň sekundovku mimo mi přijdou hrozně nudný :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19080
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od hamoun »

chronograf je presne co? :)
maji stopky, datumovku ... a ten odecet "rychlosti" auta :) to je jedine, co mi nevadi ...
hlavne to nema tu otocnou lunetu ... ciselnik (a sklo) je pres "cele hodinky" .. jsou takove "ciste" :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od Mareka »

Chronograf: funkce pro přesné odměřování kratších časových intervalů, tj. funkce stopek. 
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19080
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od hamoun »

Mareka: dik za vysvetleni :)
škoda superb
ex WRX 2008
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3093
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od outback »

spm píše:Letecké vychytávky jako ten chronograf, který mají? ale jinak pěkné. Já mám třeba naopak zase komplikační fetiš, takže hodinky, které nemají alespoň sekundovku mimo mi přijdou hrozně nudný
Hehe, já mám zase komplikační alergii, z komplikací dobře snáším jen datum a automatický nátah. Naštěstí vteřinovka mimo pokud vím není komplikace - respektive pokud je vteřinovka některými puristy už považovaná za komplikaci, tak je centrální vteřinovka ještě komplikovanější komplikace, je výrobně složitější a vývojově mladší (na kapesních hodinkách nebývala).
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Hodinky a hodináři

Příspěvek od Mareka »

Tak někdo má i vteřinovku za komplikaci ....
http://www.chronomag.cz/clanek/2006-07- ... ikace.html
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“