oprava cyklo pneu

Odpovědět
Uživatelský avatar
dofi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 342
Registrován: ned led 15, 2012 8:10 pm
Jméno a příjmení: Filip Černoch
Bydliště: Jihlava

oprava cyklo pneu

Příspěvek od dofi »

S ohledem na slunečné počasí a žádný sníh na Vysočině, jen trocha ledu v lesích jsem se rozhodl pro kolo.
Na zimu s ledem mam cyklo offroad pneu s karbidovými hroty, které mám trvale obuté na ráfcích již cca 12 let ( nokian extreme 296) jestě nikdy jsem je nepíchl, dá se s nimi jezdit po ledě hladkém jako sklo, a už jsem s nima překvapil něco řidičů na ledových lesních cestách.
ALE!! po dohuštění jsem včera objevil 3 trhliny či proříznutí na boku zadního pláště které v delce cca 10mm obnažují duši ( je sice sjezdová cca 2mm tlustá), přesto mně to nenechává klidným, ikdyž se jezdit dá.
NOrmální plášt v tomto stavu bych vyhodil, ale tohle je něco jiného, vzorek je netknutý, chybí jen 3 hroty z 296, a cena je cca 90$, za kus + problem dopravy objemného balíku do CR.
Potřeboval bych poradit nějakou textilní pásku, velmi pevnou, tkanounou či netkanou, kterou bych bočnici pláště zpevnil,bud samolepící, či chemoprenem.
Síly které které zde pusobí nebudou až tak velké.
Na padá mne šedá textilní páska- tou lze provizorně opravit skoro vše. Tady bych kraději použil něco pevnějšího.
díky za nápady.
Forester 2007 2.0, Legacy 2006 3.0 spec b MT, Legacy 2014 2.0D, Audi Q7 2018 200kW, Audi A6 2015 3.0 235kW, Ford F-150 2018 5.0 V8
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: oprava cyklo pneu

Příspěvek od yeti »

Zajdi s tím do nějakýho pneuservisu. Opraví to za tepla vulkanizační latou. To máš lepší než jakoukoli páskou. Jinak bych rozstříhnul starou duši a zkusil to nějakým lepidlem na gumu. Ale furt to bude za studena.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Tom007
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 248
Registrován: pon říj 12, 2009 11:03 pm
Bydliště: Ostrava

Re: oprava cyklo pneu

Příspěvek od Tom007 »

V tomto směru nejsem optimista, 12 let stará pryž, pravděpodobně únava materiálu, a to už nespraví ani teplá vulkanizace.
eX Subaru Forester 2.0 GX = MY 1999
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“