Zbraně, zbraně, zbraně

Odpovědět
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Tak jsme jední z nejagresivnějších řidičů :-)

Příspěvek od Harry »

S agresivitou mám také svoje zkušenosti, pominu-li sprosté jednání dopraváků, tak různí nervní jedinci jsou ochotni se na silnici i prát..... :670:
Popojížděl jsem před lety v koloně v Bráníku na Barrandovský most. Vždycky si zásadně nechávám před sebou mezeru, sice proto, kdyby za mnou někdo nedobrzdil, aby mne nenatlačil na auto přede mnou. Do té mezery se dost sprostým stylem vnutil mladík, který celou kolonu předjel pravým pruhem vyhrazeným pro autobusy MHD. Měl jsem co dělat, napřed abych to ubrzdil a pak abych vzteky nevyskočil z auta. ::-DD:
Tak jsem na něj pořádně zatroubil. Vyskočil z auta jak čertík z krabičky, přiběhl ke mně a sliboval mi destrukci mých zubních protéz. ::-DDD:
To by se mu mohlo snadno povést, páč byl asi o hlavu větší než já, a než bych vylezl z auta, tak by s tím hohl bejt, skrz otevřený dveřní okno, rychle hotovej. Vezli jsme v autě cca půl milionu v hotovosti, takže jsme byli trochu zabezpečeni. Najednou se zahleděl na na něj mířící manželčin 38 Colt asi si myslel že je to hračka, a během další půl vteřiny jej zarazil pohled do ústí 8palcového 44 Remingtonu.
On je to docela pěkný kousek.....
800px-Remington_Model_1858.jpg
Patrně si všiml, že zbraň je nabitá, protože začal koktat.
Upozornil jsem ho, že už by měl jít do svého auta....... :845:
Měl zezadu nějak hnědý kalhoty. Určitě na mne s láskou vzpomíná.... ::-DD:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Tak jsme jední z nejagresivnějších řidičů :-)

Příspěvek od ozawasan »

máš na něj Harry zbrojí pas? Kdysi se sice mohly pořizovat jen na občanku, ale dnes již patří pod zbroják - já jen aby nebylo zbytečně zle......
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
nzg
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 521
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha 5 + Susice

Re: Tak jsme jední z nejagresivnějších řidičů :-)

Příspěvek od nzg »

Z te perkusni 44 jsem strilel, obrovsky kanon. Ale na opasku bych to tahat nechtel.
Outback 3.6R 2010
Outback 3.0R 2005 - Prodano viewtopic.php?p=262030#p262030
Forester 2.0X 2005
Legacy 2.0 1995 - Prodano
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Tak jsme jední z nejagresivnějších řidičů :-)

Příspěvek od Harry »

ozawasan píše:máš na něj Harry zbrojí pas? Kdysi se sice mohly pořizovat jen na občanku, ale dnes již patří pod zbroják - já jen aby nebylo zbytečně zle......
O tom už od počátku vím, ZP mám, (taky mám ZTP, ::-DDD: ), ale já to už nikam nenosím, páč peníze už nevozím. Navíc jsem velmi opatrný při používání, určitě bych to tenkrát kvůli tomu incidentu "jen tak" nezmáčknul.
Párkrát jsem doprovázel známé při převozu peněz, střílím dost dobře. (Žena taky.) :850: Dělal jsem kdysi dávno i pudovou střelbu. S nožem už jsem vyšel ze cviku, přece jen ty prsty schází, a nůž není kladivo, abych ho vzal do levačky.... :-)
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Tak jsme jední z nejagresivnějších řidičů :-)

Příspěvek od Harry »

nzg píše:Z te perkusni 44 jsem strilel, obrovsky kanon. Ale na opasku bych to tahat nechtel.
Kanon to je, :845: správně nabitý, prostřelí 3 za sebou volně postavené 2,5 cm fošny a kulka zůstane lehce zamáčklá ve stromě za nimi. :845: :850:
Díky 8" délce hlavně to střílí naprosto přesně. :supeer: Tedy aspoň na 40 metrů.... Ale to snad stačí.... ::-DD:
Na přesnou střelbu se ale musí namíchat střelný prach s krupicí. :wink:
Střelecké soutěže jsou nákladný koníček. :666: (Ne kvůli krupici, ::-DDD: ale to ostatní.) To nabíjení je dost ve fofru....
Váží to 2 a 3/4 pounds, tedy 1,25 kg, takže nic jen tak pro parádu.... :845:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Tak jsme jední z nejagresivnějších řidičů :-)

Příspěvek od M.Z. »

Horší je to, to rozčílené idividuum kdo má v ruce pistoli, to je pak každá rada drahá. Já už na nikoho raději netroubím, člověk nikdy neví, co v tom může seděta za psychouše. Můžete být silní jak chcete, stačí nafetované, nebo psychopatické pako se zbraní a je problém. Dívím se některým, jak se kasají, že si chodí některé řidiče vyzvedávat z auta, v tomhle jsem dost paranoidní.
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Tak jsme jední z nejagresivnějších řidičů :-)

Příspěvek od hetzer »

M.Z.:pravidlo je jasne - jak na tebe nekdo taha zbran tak rovnou strilet.
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Tak jsme jední z nejagresivnějších řidičů :-)

Příspěvek od ozawasan »

Harry píše:Kanon to je, :845: správně nabitý, prostřelí 3 za sebou volně postavené 2,5 cm fošny a kulka zůstane lehce zamáčklá ve stromě za nimi. :845: :850:
Díky 8" délce hlavně to střílí naprosto přesně. :supeer: Tedy aspoň na 40 metrů.... Ale to snad stačí.... ::-DD:
Na přesnou střelbu se ale musí namíchat střelný prach s krupicí. :wink:
Střelecké soutěže jsou nákladný koníček. :666: (Ne kvůli krupici, ::-DDD: ale to ostatní.) To nabíjení je dost ve fofru....
Váží to 2 a 3/4 pounds, tedy 1,25 kg, takže nic jen tak pro parádu.... :845:
No Harry, aniž bych se chtěl dostávat do diskuzí - měl jsem tohohle remingtona - nevyhovoval mi právě na "běžné" nošení, tak jsem ho po čase pustil do světa a místo něj měl Colt Sheriff 44. s kratší hlavní. To s těmi fošnami - tos zkoušel sám nebo Ti to někdo tvrdil? Zpravidla se nám při standartní laboraci černého prachu zastavovala kule už v druhé dvoucentimetrové vrstvě dřeva. - Sušené fošny. Pokud se použily ogivály se silnější než standartní laborací - ale jen mírně, protože ten materiál válců, zase není bůhvíco - tak prošly druhou a skončily napůl ve třetí. Viděl jsem válec po experimentu s normálním moderním granulátem a v životě bych to do toho nerval. Ten průstřel tří fošen bych akceptoval u dlouhých předovek - ty jsou o jiné náplni.....
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Tak jsme jední z nejagresivnějších řidičů :-)

Příspěvek od Harry »

M.Z. píše: Dívím se některým, jak se kasají, že si chodí některé řidiče vyzvedávat z auta, v tomhle jsem dost paranoidní.
To máš pravdu, dneska už je feťáků víc než kořalů, dneska už bych si taky rozmejšlel na někoho troubit, jeden neví, co kterýho magora napadne. :670: :!: Taky by mohl do mně nacouvat, než bych stačil sundat ruku z klaksonu..... :655:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Tak jsme jední z nejagresivnějších řidičů :-)

Příspěvek od Harry »

ozawasan píše:
No Harry, aniž bych se chtěl dostávat do diskuzí - měl jsem tohohle remingtona - nevyhovoval mi právě na "běžné" nošení, tak jsem ho po čase pustil do světa a místo něj měl Colt Sheriff 44. s kratší hlavní. To s těmi fošnami - tos zkoušel sám nebo Ti to někdo tvrdil? Zpravidla se nám při standartní laboraci černého prachu zastavovala kule už v druhé dvoucentimetrové vrstvě dřeva. - Sušené fošny. Pokud se použily ogivály se silnější než standartní laborací - ale jen mírně, protože ten materiál válců, zase není bůhvíco - tak prošly druhou a skončily napůl ve třetí. Viděl jsem válec po experimentu s normálním moderním granulátem a v životě bych to do toho nerval. Ten průstřel tří fošen bych akceptoval u dlouhých předovek - ty jsou o jiné náplni.....
Honzo, zkoušel jsem to já osobně; jednak nemám důvod si vymýšlet, jednak nejsem odborník na dřevo. Fošny byly starší, používané jako stavební lávky pod kolečko, skladované pod širým nebem. Neležely těsně na sobě, stály za sebou volně opřené o strom. Shnilé určitě nebyly, byly impregnované proti vlhkosti, používali jsme je ještě zhruba 5 let po této zkoušce, pak jsme je darovali ke stejnému účelu.
Material válce i jeho dimense se mi jeví jako více než dostatečná k plnému naplnění i k většímu rozsahu tolerance kule.
Sice z kulí lezou špony, ale válec se nijak nedeformuje. Nakonec klasické kulaté kule bývají ještě nepřesnější než ogivaly.
Bulldog je dobrý tak do saloonu, na nějakou honičku, nebo do banky, ::-DDD: na delší vzdálenost je nejen nepřesný ale i neúčinný.
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1512
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Tak jsme jední z nejagresivnějších řidičů :-)

Příspěvek od Vladimir_xh »

Harry, jaký prach si používal? Jakou laboraci? To by mě docela zajímalo.

Nějakou nábojnici jsem už přebil a provádět experimenty s laboracema není žádná sranda.
Když jsem začínal, tak jsem na standardní 9mm Luger pod 135gr gule ogival Pb z Aresu dal o nějaká % víc prachu, zkrátil OAL na předepsané minimum a pak hodně zaškrtil. Byly to slušné prdy a radši jsem se na experimenty rychle vykašlal. Pokud nemá člověk hradla, aby mohl změřit rychlost a vůbec věděl co vytvořil, tak je lepší se držet předepsaných hodnot a na experimenty se vykašlat.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Tak jsme jední z nejagresivnějších řidičů :-)

Příspěvek od hetzer »

Vladimir_xh: Harryho revolver je perkusni, tedy pouzival zcela jiste cerny prach. krome neho a pyrodexu nic jineho pouzit nelze :4690:
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1512
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Tak jsme jední z nejagresivnějších řidičů :-)

Příspěvek od Vladimir_xh »

To že je to perkusní revolver to vím.
Ale asi jsem špatně pochopil. Myslel jsem, že do toho nedává normálně černý prach tak jak se má.
Honza něco naznačoval o pokusech s bezdýmým prachem a asi jsem to blbě přečetl. Proto jsem se zajímal o laboraci, čistě ze zvědavosti.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak jsme jední z nejagresivnějších řidičů :-)

Příspěvek od roura74 »

Podle mýho nejagresivnější řidiči jsou na slovensku v okolí Bratislavy. Najezdím toho fakt hodně, všude možně po Evropě, ale vždycky když jedu kolem Blavy tak se musím pořád dívat do všech zrcátek, z které strany mě kdo předjede, troubí, bliká atd. Typické je černé audi A6 až A8 nebo nějaký mercedes se značkou BA. Poláci jezdí všeobecně jako prasata ale agresivní moc nejsou, jejich specialitou je předjíždění na dvojité plné, v obci a nejlíp přes přechod. Jinak zbytek evropy je celkem v poho včetně ČR.
Toť můj skromný názor, mimo střelecký klub.
PS. teleskop mám v autě skoro vždy, jen do Rakous a Německa ho neberu. Prej to policajti nemají rádi.
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Tak jsme jední z nejagresivnějších řidičů :-)

Příspěvek od Harry »

Vladimir_xh píše:Harry, jaký prach si používal? Jakou laboraci? To by mě docela zajímalo.

Nějakou nábojnici jsem už přebil a provádět experimenty s laboracema není žádná sranda.
Vladimíre, tady se používá zásadně černý prach, a je otázka zkušenosti, kolik jej použiješ! Nejsou zde žádné nábojnice, sype se to odměrkou rovnou do válce. Odměrku si zvolíš, nebo vyrobíš podle svého. Pod klasickou kuli musíš dát flastr.
Kdo chce střílet přesně, tomu musí lícovat vrchol kule k hlavni.
Kdyby jsi to vyplnil čistým prachem, je to rána jak z děla, která by zabila vola na 100 metrů. To ovšem není dobré pro terčovou střelbu na běžné kratší vzdálenosti. Proto, jak jsem napsal výše, se míchá prach s krupicí. To dělají ti co touží být na špici. Jinak stačí snížit dávku, ovšem pak je kule utopená ve válci, (v bubínku,) a tlak plynů uniká více, snižuje se úsťová rychlost i přesnost. Taky musíš více a častěji pucovat.
Já už teď dávno s ničím nelaboruji, :845:pouze to zde leží....
Laborace klasická se mne nikdy netýkala! Není to malorážná pistole, kde u prachové nálpně hraje roli půl desetiny gramu a skoro totéž u kulky.
Tohle byla setkání amatérských nadšenců bez naděje na titul mistra sportu. :845: :811:
Občas se konala setkání, kde se s předovkami střílelo na 400 m. To je zážitek i pro diváka! :supeer:

Ale opět jsem / jsme OT :845: (obrnění transportéři ::-DDD: ).
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“