Jaké kolo pro vlastní pohyb

Odpovědět
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4326
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od OZP »

Krasny kolo Vasku, vypada to paradne, ty napisy na kolech jsou perfektni! At jezdi a dela radost!!!

RE: Opotrebeni meho kola
mam 2 talir vepredu a 12 kolecek vzadu. Musel jsem ted trochu krizit, protoze na velkem to hodne strilelo/preskakovalo pri zaberu, takze jsem casto daval maly tac a mala kolecka. Jinak se samozrejme snazim nekrizit, vim, jak to funguje, jakmile se mam prehodit na 3-4 kraji kolecka, tak uz prehazuju tac, abych nekrizil. Uz me napadlo, ze bych nechal dat dopredu jednotalir a mel o starost min, ale zas bych nevyjel vse, co vyjedu ted...

Jak se to mohlo vysypat nevim, ale pry to tak bylo. treba mi to ukaze, pri prebirani kola. Nejspis se tam dostala sul, nabobtnalo to korozi a nejak se to pokroutilo, nevim.

Ten styl slapani budu muset zmenit- vic radit no.
Ted nedavno jsem zaregisrtoval clanek o nove, odolnejsi rade Shimano. Bude to sice investice a zasadni zasah do kola, ale mozna by to bylo reseni pro me. Uvidime, az to prijde na trh.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od RadekN »

Ondro jak to tu tak čtu, tak prostě těm investicím se nevyhneš. Hodně jezdíš, proporce nemáš úplně jako průměrný cyklista, že bys měl chuť se v tom po každé druhé vyjížďce vrtat, to asi taky ne ...

Navíc dneska se v cyklistice hodně honí gramy. Čím dražší, tím je to spíš lehčí. Rozhodně tady neplatí, že zaplatíš 2x a ono to vydrží 2x tolik.

Co se domluvit s nějakým servisem, že jim tam to kolo 1x měsíčně dáš? Než se to snažit řešit nějak svépomocí. Taková běžná základní prohlídka vyjde na max. 30 minut, možná ani ne. Řekli by ti, jestli se někde něco děje, co bude chtít řešit příště, mohli by místo tebe točit ty řetězy atd.
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4326
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od OZP »

Jo Radku, tak, jak pises, to budu muset udelat.
Rozhodne mi to ale nebere chut jezdit, tesim se, az se o vikendu projedu :)
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19028
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od hamoun »

Ondro, klobouk dolu !!! fakt ses do toho pustil skvele a je paradni, ze vytrvavas pres vsechny ty technicke a financni komplikace ...
škoda superb
ex WRX 2008
lemans
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: úte srp 06, 2019 10:09 pm
Bydliště: Valašsko

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od lemans »

Loni jsem taky přešel na celopéro a jsem nadšený ,,,,| (*_^) |,,,,
Přílohy
bike.jpg
XV 1.6 i-S Comfort ES Lineartronic ´20
Impreza 1.5R AWD ´08
BMW e30 316i ´89

ex:
Impreza 2.0GX 4WD kombi ´03
Impreza 1.6GL 4WD kombi ´99
Impreza 1.8GL 4WD kombi ´97
Leone 1.8GL 4WD Station Wagon ´89
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od bonboniera »

Pokud jde o loziska ve slapacim stredu, tak me pred par lety zaujal udaj u stredu Sram Red, daval jsem ho na svoji silnicku. V instrukcich stoji doslova - mazat kazdych sto hodin provozu za sucha, padesat hodin provozu za mokra ci drive pri pouzivani v extremnich podminkach. Coz bych treba rekl ze by pasovalo na zimu, snih a sul.
Sto hodin za sucha v mem pripade bylo hrubym odhadem mesic.
Pro me to byl zajimavy udaj v tom kontextu, ze tuhle informaci jsem nikdy neslysel od zadneho prodejce, kdyz prodava cele kolo. Ale kdyz jsem koupil jen slapaci stred a kouknul na papir uvnitr, fakt jsem celkem cumel. Podobne jak s pribalovym letakem u leku. Malokdo ho cte, prestoze v nem muze byt uplne zasadni informace.

Se musim opravit, nasel jsem ten papir a je to jinak. Namazat kazdych sto hodin povozu za sucha na silnicce, kazdych padesat hodin provozu za sucha na bajku a za mokra domazat hned.
Přílohy
20210507_184640.jpg
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Holaňďanka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5503
Registrován: stř kvě 03, 2017 9:41 pm
Jméno a příjmení: Zuzka Wolfová

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Holaňďanka »

Tak já taky ukážu naší sbírku. Scott přišel dneska.
Přílohy
IMG-20210507-WA0025.jpeg
Uživatelský avatar
StandaB
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3651
Registrován: pát led 03, 2020 2:20 pm
Jméno a příjmení: Stanislav Becvar
Bydliště: Nürnberg

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od StandaB »

Hezkej vyber. :-D
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20593
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od námořník »

By mě zajímalo, jak se bez rozebrání maže střed. To nejde ne?
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od bonboniera »

namorniku, ja uz to z nejakyho duvodu dlouho nedelal, ale kdyz uz na silnicce jo, tak jsem jen sundal kliky, pak necim vydloubnul prachovky z lozisek a natlacil tam novou vazelinu. Vyndavat pri tom doporucenym intervalu loziska, vymachat je v nejakym cistici, nechat vyschnout, znova je namazat a namontovat by se mi fakt casto delat nechtelo. Zase tolik me to kolo nebavi.
Ale sundat obcas kliky se hodi, zazil jsem kola, kdy osa nesla vyndat a u karbonovyho ramu se mi do toho palici moc bouchat nechtelo.
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20593
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od námořník »

To jo, ale tak jednou ročně. Jasně, že když někdo jezdí opravdu hodně, tak víckrát. Hlavně je na to potřeba nářadí a to si troufám, že skoro nikdo doma nemá. Ty návody jsou někdy vtipný :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3074
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Šaman »

Tak po zralé úvaze šla druhá číňská skládačka pryč. Dnes si ji zájemce odvezl. Tato bílá byla v horší kondici, takže kromě plášťů, duší, gripů, pák by to chtělo více odrezit, sedlo taky vyměnit. Víc investic než finální efekt. Ta oranžová bude stačit.
Susede, sorry, Tour de Paseqy si proti sobě už nedáme, ale časovka by šla....:-):-):-)
Přílohy
IMG_20210508_105138.jpg
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2231
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Levap »

Ahoj. Máte někdo zkušenosti s koly GT?

Jak jste spokojeni a co máte za model? Pokud tady je nějaký majitel.

Odesláno z Nokia 6.1 pomocí Tapatalk
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3074
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Šaman »

Levap: moc Ti nepomůžu. Moje zkušenost byla jedna projížďka na Zaskarovi s první generaci Marzocchi Bomber Z1. A bylo to cca v r. 1998 nebo tak nějak a to kolo bylo docela UFO. Mokrý sen. GTčka měla pověst kultovních kol které šly sehnat. Zaskary, Avalanche a jedno LTS jsem chodil očumovat.
Tehdy to mělo pěkně PR zmaknutou geometrii tří trojúhelníků a nějakou zvláštní úpravu povrchu duralových rámů, vypadala ta kola suprově. To byla doba kdy byly v módě ty XT brzdy s paralelem. :-)
Dnes už nejsou tak běžná...
Sorry, trochu jsem se zasnil. To byly časy....já měl Olpran :'(
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20593
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od námořník »

Vůbec neřeš značku. Ne každý kolo ti musí sedět. Raději vyzkoušet, jestli sedí geometrie. Někdo ti napíše, jak je spokojenej a ty můžeš bejt nešťastnej. GT je ale dobrá značka.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“