Jaké kolo pro vlastní pohyb

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Mira »

V dobrým servisu mají spoustu řetězů. Novejch i vytahanejch. A u drobností za kilo se fakt vyplatí je kupovat přes e-shop.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od petr »

takže to Radku s tím natahováním nebude tak horké , já naměřil to samé takže to bude u mě asi stejné jako u tebe, když mám stejný řetěz, už mám najeto 850km a pořád je to 132,6 od posledního měření žádná změna po nějakých 300km
dnes mi dorazil nový řetěz KMC a stejným způsobem změřeno 132,3 je to mazáno něčím lepkavým a když jsem trochu víc zatáhl tak 132,4mm asi ta vazelína ,takže cca 0,2 až 0,3mm rozdíl oproti tomu co mám na kole
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od petr »

dneska vyměněné zadní destičky už byly ko drhly tím plíškem o kotouč , dal jsem tam tyto MAX1 Shimano NEW E-Bike a teda brzí parádně , jsem zvědav na životnost , mám koupené ještě nějaké dražší sintrované nebo co , ty mám v záloze, ty destičky teda mizí sakra rychle ...
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22701
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od spm »

Kdyz se tu resily ty zivotnosti, tak jak dlouho vam vydrzi plaste? Na tom mem mi zacinaji pripadat uz takove jete a pritom na tom nemam najeto nic - retez furt nevytahany, takze nejake male stovky km :-D pravda ze dneska jsem tomu plasti moc nepomohl, kdyz jsem blbe odhadnul adhezi asfaltu a nechal jsem na nem 2m cernou caru :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od RadekN »

petr píše:dneska vyměněné zadní destičky už byly ko drhly tím plíškem o kotouč , dal jsem tam tyto MAX1 Shimano NEW E-Bike a teda brzí parádně , jsem zvědav na životnost , mám koupené ještě nějaké dražší sintrované nebo co , ty mám v záloze, ty destičky teda mizí sakra rychle ...
Předělal jsem to na 4pistky a dal tam sintrove desky. A brzdí to neskutečně :-). Životnost zatím těžko říct...

Honzo zadní guma má cca 3mm z původních 3.5mm asi za 700km.
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10643
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od podvlada »

Já asi jezdím málo. Zadní jsem sjel jen párkrát, a to hlavně v období kdy jsem jezdil co nejlehčí pláště s jemným vzorkem... Teď co mám na svým AM/EN (fskutečnosti spíš takový agresivnější XC :-)) vzadu Maxxis Ardent dvousměs, sotva ubyl (a drží parádně), a předek jsem snad nesjel nikdy - i proto jsem si pořídil Maxxis Minion DHR II v nejměkčí směsi a ten je furt jak novej, to vůbec nechápu. A drží fakt fest. Ten když už bych někde urval, tak leda na mokrým dřevě a ještě vlastní chybou.
A to úplnej střízlík taky nejsem.
Asi neumím jezdit :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od petr »

mám celkem podobné pláště , nějaké maxis agressor a taky celkem fajn , výdrž myslím taky, ale mokré kořeny teda kloužou a pár pádů už bylo , zatím takové řízené bez následků :-D hlavně z kopce dolů , uhne to uplně do boku a už se kutálím ... taky se mi zdá že mám pedály celkem nízko nad zemí a občas chytám o nerovnosti
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10643
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od podvlada »

Na mokrym kořenu nesmíš brzdit :-) a taky snížit tlaky v pneu tak, aby to ty kořeny hezky "objalo" :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od námořník »

Snížit tlaky, pokud máš bezdušáky, jinak si koleduješ o proražení duše. Já teda brzdím obouma brzdama :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od petr »

no jo už vím že z prudkého kopce to přes kořeny nejde , tlak mám cca 2 atmosféry , míň už mám strach , ale dobře to tlumí ale odpor je hrozný , když vypnu elektropohon tak je to jak by to brzdilo
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10643
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od podvlada »

Leda na čistý rovný silnici. Jakmile sjedeš do terénu, stačí už polňačka, přednosti nízkýho tlaku vyhrávají. To, že to bez elektriky nejede je tim, že je to celý těžký ;-)
2atm těžko říct, nevím jestli máš duše nebo bezduše, kolik vážíš, jak a kde jezdíš, to si prostě musí každej vyzkoušet sám. Vpředu jsem na 2,4" bezduš plášti zkoušel asi i 1.2 baru, ale v zatáčkách se to žvejkalo a když jsem přesunul váhu víc na předek, bortilo se to. Ale grip neskutečnej. Teď zas nevím, manometr na nový pumpě měří totální hovadiny, tak foukám pocitově jak jsem schopnej plášť zmáčknout. A furt relativně měkký. Vzadu víc nejen kvůli hmotnosti, ale taky se mi u dřívějšího Schwalbe podařilo prorazit plášť (pořád bezduše), tak jsem se s Maxxisama bál, ale ty si tolik nehrajou na hmotnost, je na nich víc masa, tak postupně zkouším pořád míň a míň co mi ještě bude vyhovovat.
Pokud máš duše, moc prostoru pro manipulaci nemáš. A tam je i nižší tlak znát víc na odporu, prej kvůli vnitřnímu tření duše-plášť. Bezduše prej mají mnohem menší valivej odpor. Já přímý srovnání nemám, jak už jsem psal, když jsem taková komponentová děvka, v momentě kdy jsem přešel na bezduše jsem taky vyměnil půlku kola včetně zápletů, takže to jelo líp tak jako tak :-D
Edit: A z prudkého kopce to přes kořeny jde, jen to chce se na tom kole správně hejbat :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od RadekN »

petr píše:ale odpor je hrozný , když vypnu elektropohon tak je to jak by to brzdilo
Jo tohle jsem si taky říkal ... A pak jsem sednul na obyčejný kolo a zjistil, že je to skoro stejný jak elektro bez motoru :-D :-D . Takže asi jen zvyk na tu vyšší rychlost :-D
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od petr »

to může být, to musím zkusit, i když já mám trekové to jezdilo skoro samo , jen do kopce nechtělo :-D
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22701
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od spm »

Hmm, takze mne s mym najezdem by mi ty plaste mely vydrzet do konce zivota :-DDD tak to s nima asi taky delam neco blbe :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od RadekN »

Nesmíš smykovat jak malej puberťák, pak to bude ok :-D
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“