Jaké kolo pro vlastní pohyb

Odpovědět
KarlosOB
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: ned úno 28, 2016 10:10 am
Jméno a příjmení: Karel
Bydliště: Bílovice n. Sv.

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od KarlosOB »

Jojo správně.
Já pocházím z vedlejší vesnice. Jsem tu velmi často.
Ano Pajosh je můj dobrej kámoš již řadu let. Je to oprvadu šikovný člověk. Závidím mu to, a obdivuju jej za to, co si sám všecko vybudoval, začínal od nuly.

A jo, ještě pochází ze Světlé Hory :). To Ti jistě něco řekne.
Subaru WRX STI 2017
Subaru Outback 2,5 CVT 2014
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od roura74 »

Sice už je v podstatě brňák, ale říkal, že je od Bruntálu. Prokecali jsme tam pár hodin a letos u něj plánujeme i ubytko. Zatím jsme spali v Nigra Aqua, co je ten novej penzion v zatáčce místo starýho obchodu.
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
KarlosOB
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: ned úno 28, 2016 10:10 am
Jméno a příjmení: Karel
Bydliště: Bílovice n. Sv.

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od KarlosOB »

Tak to se třeba potkáme :).
Řešení jeho baráků, včetně Trail Housu jsou některá z mých děl ;-D Kdybys barák viděl před rekonstrukcí ...

Jo a ta Nigro Aqua, to je naše bývalá školní jídelna ;) bývala v přízemí.
Subaru WRX STI 2017
Subaru Outback 2,5 CVT 2014
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od draconis »

VDC píše:směšný mi to teda nepřijde. Já na takovýhle videa nemůžu koukat a smát se. Bolí mě to. Nikdy jsem nekoukal ani na pořady typu Neváhej a toč, prostě mi ty nekoordinovaný pády nepřijdou srandovní.
Však já se taky nesměju těm pádům. Jen mě prostě vždycky pobaví ta technika a jak to tenkrát bylo. Je to stejný, jako když mi jsme drtili cyklotrial na českých TC od Techniasportu a po revoluci se otevřely hranice a začaly se jezdit závody společně s rakouskými a německými soudruhy. My jezdili na TC (nic jiného nebylo), v teplákách a keckách, trénovali nás tátové a ti nás i vozili na závody. Oni měli už tenkrát kluby, trenéry, dresy. A hlavně kola Monty, na který jsme vždycky závistivě slintali, protože je tehdy měli jen tři lidi v republice. Však taky to kolo stálo tenkrát (cca rok 1992) asi 35 000 Kčs (české TC tuším asi 8 v případě TC-50, bráchovo lepší "TC Speciál" tuším 10), což byly neuvěřitelný prachy, který si prostě běžnej člověk nemohl dovolit dát. Táta sahal hluboko do kapsy už jenom když nám kupoval tenkrát Koolstop špalky za 600 Kčs a gumy Pirelli za 1800 Kčs přední a 2500 Kčs zadní (Barumka stála tenkrát 95 Kčs) a vždycky jenom říkal "nesmíte říct mámě, kolik to stálo!" :-)

A největší sranda byla, že první tři roky nebyl na bedně žádnej Rakušák ani Němec. Byli jsme jim pro smích, protože jsme vypadli jako banda trhanů. Neměli jsme sice nic, ale pořád jsme trénovali. Oni měli všechno, ale jezdit tak dobře neuměli... :-)

Dnes se tomu zasměju a zavzpomínám rád, protože dneska je to úplně jiný sport a výběr techniky je až neuvěřitelný. A stejně, ba ještě mnohonásobně dál se to dostalo u "mainstreamového" odvětví, tedy MTB.

Takže aby bylo jasno, já fakt nejsem škodolibej a nesměju se tomu, že tam padají jak hrušky. Naopak, skoro na to koukám nostalgicky se slzou v oku, když se to porovná s tím, co se běžně jezdí dneska.

A praví bikeři nejsou žádný vořezávátka, ty nějakej ten šrám nerozhodí. Však i my se vždycky běžíme napřed podívat, jestli se něco nestalo kolu a pak až člověk prohlíží sebe :-)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24300
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od sima »

Jj to jsem taky nechápal,nevěřícně zíral,jak se ti šílenci po hrozně vypadajících karambolech zvedli a nejdřív letěli za kolem,jestli to půjde jet dál 8()To mě doslova uzemnilo,fakt terminátoři :-/ To klobouk dolů,jen jsem se u monitoru kapku kroutil i za ně.Vypadalo to až groteskně,i to jejich vybavení,ta rychlost při tom všem :-)
Dracu nevěděl jsem,že jsi byl taky takový šílenec! :-)
Naposledy upravil(a) sima dne ned úno 12, 2017 7:05 am, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od VDC »

OK, chápu. Já myslel, že ti přijdou směšný ty pády. Technika je samozřejmě z historického hlediska zajímavá. To je jasný.
Já vím, že praví bajkeři jsou tvrďáci. Já mám příliš silnej pud sebezáchovy a moc přemýšlím o následcích, jak to bude bolet a jak dlouho se to bude hojit a nebude možný díky tomu nic dělat. :-)
Takže je pro mě děsný na to i jen koukat. Já už tvrdej nikdy nebudu. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3005
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od yeti »

Ty videa jsou trošku zavádějící. To z těch 90.let tak opravdu bylo. Nevím co to bylo za závod, ale hoši fakt jeli jak pominutí a všechny ty pády byly prostě způsobený chybou při jízdě na hraně. Tehdy to byli většinou silničáři, kteří si myslel, že sednou na bydelnější kolo a pustí to dolů z kopce "na prase"... Techniku ještě nikdo pořádně neměl.
Nemůžeš to srovnávat s profi videem. Kdo ví, jestli to skutečně jel ten kluk. Nevíš nakolikrát to trénoval, jak to bylo sestříhaný... Upřímně, ty bys svého syna nechal toto jet? Já teda určitě ne.

Klidně si kupte co chcete, máte-li ty peníze a chcete je dát za kolo, proč ne. To jsem psal už prvně.

Na čem jsem jezdil já jsem už psal a nemám pocit, že bych někdy potřeboval nějak překonávat možnosti kola. Ani za "mlada" a už vlbec ne teď.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3076
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Šaman »

Video: Já jsem se podíval a nenapadlo by mne ani se pousmát - spíš jsem žasl, na čem se ti ogaři spouštěli dúle kopcem. Vzpomněl jsem si na mládí, když jsem se nakazil MTB, z brigád koupil prvního Olprana a záviděl jsem movitějším, kteří měli vidlu fastrax s 3cm zdvihu. Plagátos Cannondale mi visel nad postelí. Pak u nás zastavil jeden známý a měl RBčko s vidlou HN Kangaroo - čuměl jsem na to jak na zjevení. Každá vidla a hllavně JUDY XC nebo SL ne mne působily magneticky. Pak jsme si s kámošem koupili odpružený představec Phantome, kurňa, to byl pocit, dokud mi to ve sjezdu nevyrazilo řídítka z ruky :-DDD. Chtěl jsem taky jezdít DH, ale nebyl peníz ani technika ani odvaha, tak jsem alespoň sledoval pár podniků ČP DH - hlavně na Hostýně, tou dobou jsem už studoval ve Brně - tam jsem ve Vágneru obdivoval karbonovou kytaru od Treka(Y22) nebo jak se to jmenovalo, a GTčka (zaskar a avalanche), chodil jsem slintat do HobbySportu - tam měli Cannondaly, Mariny, Mongoosy a Heavy Toolsy, bylo to kousek od fakulty a na ultra slintání byl shop Westa na Skácelce, kde měli borci vystavené vidle Pace (karbonové nohy to tuším mělo) - jáj, to byla potrava pro oči.
Z vydělaných lovů jsem si dopřál rám od FORTa - CrMo, ale už začaly duraly. Nekřesťanské prachy jsem dal za vidlu RST MozzoPro - tu jsem měl roky, tunili mi ji místo elastomerů jsem měl Termit pružiny - v zimě šlapala, paráda. Zkusil jsem si závody v DH - rozbil jsem si hubu a brýle, zkusil jsem XC pretěk, dojel jsem poslední a zlomi rám. Zkusil jsem maraton (3x Drásala - to byla krása a masakr zároveň)
U nás na Valašsku jsem byl častým čumilem v RK Cyklosu na Vodní - milostivě mi prodali šaltr a přehazku Exage (nejkrásnější a nejkvalitnější šimáno,, které jsem měl moc let). Bohužel, přestalo se dělat a já jsem dosáhl na nějaké STX a deore LX - navíc už nebylo ::-(((
Pak jsem nastoupil do práce a kolo šlo stranou a ztratil jsem přehled. Pak jsem si po několika letech udělal radost a koupil si Meridu TransMission s RS Tora (130/130) a toto kolo mám beze změn dodnes. Mám sen, že si koupím toho božského cannondala super V - dá se sehnat i kolem 10 - 11 tkč, tak uvidím, jestli mne nadšení neopustí :-D
Jinak jsem se málem rozbrečel, dyž jsem před několika lety na vandru v Dobřichovicích viděl Mrázkův RedSoil s Kangaroo DH105 - musel jsem si to vyfotit - někde ve foru to je - a kamarádi mi potom zavírali hubu, to byla krása, vzpomínky jako po shlédnutí toho videa. Cykloservis jsme hltali, na BikePeloton jsme čekali jako Afrika na období dešťů... ::-((( <:-<
Uf, to jsem se rozepsal, sorry. Ale pěkná to byla doba. Ať žije lesní kolo.
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od draconis »

sima píše:Vypadalo to až groteskně,i to jejich vybavení,ta rychlost při tom všem
Tam se právě projevila největší slabost tehdejších kol - brzdy. Kdo na to měl koule, fakt to pustil a nechal rozjet, neměl šanci to ubrzdit... :-)

Já vím z trialu své, když jsme kdysi jezdili na TéCéčkách s Techniasport brzdama (koutoučovky tenkrát nebyly). Mazali jsme ráfky smolou ze stromů nebo kalafunou na hudební nástroje, aby to víc lepilo a brzdilo. Jenže se pak nechtěly špalky zase vracet, tak se to řešilo silnýma gumičkama od zavařovaček nebo nastřihanými pásy z duší... :-) A když pak byly sekce s vodou, stačilo projet potok nebo bahno a brzdy najednou nebyly, jen to byl pak reprák se zvukem "pffff pffff" :-)

Když jsem byl naposledy na podzim na chalupě, nedalo mi to a musel jsem oba veterány vyvenčit, opláchnout a prohlédnout... To byly časy :-)
20160807_120631_resized.jpg
20160807_120646_resized.jpg
20160807_120739_resized.jpg
20160807_120751_resized.jpg
mysiaq
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 227
Registrován: ned črc 13, 2014 1:27 pm
Jméno a příjmení: Michal Kleban
Bydliště: Bardejov

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od mysiaq »

Kupil som si scottika, na zaciatok staci :) uz len aby sa oteplilo :)
Obrázek
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od draconis »

VDC píše:Já vím, že praví bajkeři jsou tvrďáci.
To mě vždycky pobaví tenhle obrázek :-)
aOyNjjM_700b.jpg
VDC píše:Já mám příliš silnej pud sebezáchovy a moc přemýšlím o následcích, jak to bude bolet a jak dlouho se to bude hojit a nebude možný díky tomu nic dělat.
Takže je pro mě děsný na to i jen koukat. Já už tvrdej nikdy nebudu.
To já právě nikdy moc neměl, ale musím přiznat, že s přibývajícím věkem nad spoustou věcí na kole váhám - obzvlášť na trialu, kde je bohužel mentální stránka stejně důležitá jako fyzická a technická. Neřekl bych, že mám jakože přímo strach, ale spíš znám líp svoje možnosti a nevěřím tolik technice. Dřív jsem prostě nepřemýšlel nad tím, že by mohla prasknout vidlice, klika, pedál... Poté, co jsem za ty roky nemálo takových záležitostí viděl na vlastní oči člověk začne přemýšlet trochu víc... Ale to bude tím, že jsem posera, třeba takovej Maroši na to nemyslí ani dneska ve svých letech :-) Člověk prostě buď je pankáč nebo ne. A já už holt nejsem, i když se ještě snažím bojovat :-)
yeti píše:Ty videa jsou trošku zavádějící. To z těch 90.let tak opravdu bylo. Nevím co to bylo za závod, ale hoši fakt jeli jak pominutí a všechny ty pády byly prostě způsobený chybou při jízdě na hraně.
...
Nemůžeš to srovnávat s profi videem. Kdo ví, jestli to skutečně jel ten kluk. Nevíš nakolikrát to trénoval, jak to bylo sestříhaný...
Asi jsi to nepochopil. Já to nechci srovnávat. Snad jsem už dřív psal, že to má jen ukázat, jak se vyvinul celej ten sport - jezdci, technika a vůbec všechno. Srovnávat to nemá smysl, to je jako srovnávat MBéčko a Imprezu přece... Tak nějak nechápu tvoji úvahu. Nejde vůbec o to, jak je to sestříhaný a "navoněný". A pokud se v kolech trochu pohybuješ, víš sám, že dneska desetiletej kluk na fullu sfoukne bez mrknutí oka to, co by sis ty sám před 20 lety na pevňáku sakra rozmyslel :-)

Ta pointa byla historie vs. současnost. Je to úplně jinej sport. Ale jestli ti je zrovna tohle proti srsti, najdi si jakékol DH video ze současných závodů. A připrav se na to, že ten rozdíl bude ještě 5x větší. Ten kluk byl jen demonstrací techniky. Samozřejmě to taky na tom kole nesjede každej, on je kromě toho fakt i dobrej (najdi si jeho jméno na netu). Jestli ti něco říká Whistler v Kanadě, tak tam takhle jezdí každej :-)
yeti píše:Upřímně, ty bys svého syna nechal toto jet? Já teda určitě ne.
Ano. Vím sám, co jsme jako mladší zkoušeli. Máma s námi na závody přestala jezdit, protože se na to prý nemohla koukat. Tak už nám pak jenom balila s sebou řízky... :-) A táta nás podporoval jak mohl a rozhodně o nás měl větší strach než my sami. Ale vždycky říkal, že sami musíme vědět, na co máme. Jasně, že bych svého syna nenechal toto jet hned poté, co mu sundám z kola postranní kolečka... <:-<

Tomu klukovi bylo v době točení videa 10 let, ale z toho už tak 4 roky drtil kolo. Jasně, že ho nedostal do ruky poprvé.

Když holku baví tancovat, tak jí dáte na balet nebo co já vím. Když jí baví malovat, necháte jí kreslit. Když budou kluka bavit kola, proč bych ho nenechal jezdit? Sám vím, co to znamenalo a znamená pro mě. Jasně, že se o svoje děti bude každej vždycky bát, ale stejně tak ho může na přechodu srazit auto...?! Jen pro každého je ta představa rizika jiná. Já jsem těmto záležitostem nakloněn a třeba i basejumping apod. jsou mi sympatické sporty a ty lidi spíš obdivuju než abych si klepal na čelo, že "zbytečně" riskujou život. Třeba jeden kamarád jezdil DH, viděl jsem ho nesčetněkrát se rozsekat takovým způsobem, že jsme mysleli, že ho budeme sbírat po celém lese. Ale měl kliku, kromě nějakým pár zlomenin a drobností dobrý. Umřel když spadnul na sídlišti blbou náhodou hlavou na obrubník. Nikdo neví, co ho čeká. A pokud něčím žije, přece mu to nebudu upírat a brát. Chápu obě strany pohledu na věc, ale já mám asi ten druhý... :-)
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Kolben »

Nazdar Draků!!! Ten sloh sem nečet. Promiň :-)
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od draconis »

Nevadí, to nejsi jedinej! B-)
Uživatelský avatar
Tiger
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1206
Registrován: úte črc 16, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Tomáš V
Bydliště: Praha

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Tiger »

Tak jsem si říkal, že když konečně dorekonstruuju byt a přestěhuju se do Braníku, tak bych mohl zase jezdit na kole, páč bych se měl zase trochu hříbat. Potřebuju radu co se týče úprav. Už jsem ve věku, kdy si nechci kupovat kolo v ceně motorky a závody už znova jezdit nebudu. Takže, nejlepší kolo co jsem jezdil byl Author Vision na XTR, které jsem daroval synovi. Takže mi zbývá následně pořízené celopéro Giant NSR a to bych s odstupem času nepovažoval za lepší a ještě mám silničku FORT RO 90 DB na Shimano 600 Ultegra. Na všech třech kolech jsem vyjel mimo jiné i Glockner a na silničce to bylo peklo největší :-) Takže teď, po několika letech bych to viděl takto. 29" by se mi libilo, ( vím 27,5 je v kurzu), nechci jezdit single tracky (jsem fakt starej) a takže nakonec nejlepší volba by asi byla úprava silnicky . Nejvíc by se mi líbilo vyladit toho Forta trochu do cyklokrosu. Dám tam širší gumy lehce? Nebo musím nechat prevarit patky aby tam šli Véčka, nebo Centriky?
Subaru XV 1.6 84kW CVT MY20 Comfort
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05 ADV Comfort
ex Subaru Forester SF 2.0 92kW MT MY99 ADV
Honda SH150i 2022
Triumph Tiger 955i MY01
KarlosOB
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: ned úno 28, 2016 10:10 am
Jméno a příjmení: Karel
Bydliště: Bílovice n. Sv.

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od KarlosOB »

To Tiger:
Přestavba bude myslím obtížná. Co ten rám snese?
Brzdy? pokud nebudeš jezdit extra v blátě, V-brzdy jsou OK. Dnes v tomto sektoru letí kotouče, jsou opravdu účinné.
Viděl bych problém v ráfcích, zda jsou dostatečně tuhé a odolné, aby kde co zvládly.
Co kliky a osa? zvládnou větší dynamiku? silničářské na to nejsou dimenzované a jsou delší.
Zpřevodovat to nějak zvládneš, ale taky je potřeba rozmyslet co a jak budeš jezdit.

Nebylo by výhodnější pořídit něco na bazaru? ta přestavba by zřejmě nebyla levná a kdo ví, co by z toho vylezlo.
Subaru WRX STI 2017
Subaru Outback 2,5 CVT 2014
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“