Jaké kolo pro vlastní pohyb

Odpovědět
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od draconis »

Souhlas, já měl kolo pod 40K prakticky jen do 20 let, když jsem na dražší neměl... A ne, fakt to nemám na masírku jako nemálo superborců v dresu a buzitrenkách, který stráví víc času debatama a teoretizováním o technice v první hospodě, aby místo toho radši šlapali... Dokud jsem měl levnější kola, tak to chtělo pořád něco dolaďovat, štelovat, opravovat... Od té doby, co jsem zjistil, že to pro mě nemá smysl, tak investuju možná víc, ale pořád IMHO přijatelnou cenu, aby to nebylo moc drahé a zase to nebyl šrot... Ale je fakt, že většinou mi z toho zůstane jenom rám a zbytek si dosládám z mnou zvolených komponent. Takže např. teď nejvíc z mých X kol jezdím na trochu starším hardtailu RM Volcano, kde zůstal asi jen rám a sedlo. Zbytek jsem sundal, prodal a nakoupil jiné díly, které mi vyhovují. Ale je fakt, že u mě kola fungujou a chápu, že to každej prostě nevyužije.

Dřív jsem měl Konu Stinky DeLuxe, kterou jsem koupil dva roky starou za cca 55K, dalších 12K do ní nastrkal, abych ji trochu přiblížil obrazu svému. Jenže za půl roku jsem postavil nové trialové kolo a poté, co mi stála rok doma a byl jsem na ní asi dvakrát, šla do světa za 45K. Ale už i to byl pokrok, protože jinak jsem kola zásadně neprodával, většinou jsem si je nechal na díly, rámy na památku atd...

Jediné, co mě po delší době oslovilo z celopér bylo když jsem si asi před 3 roky na Dressler Campu půjčoval denně Specialized SX Trail 2, to se mi docela líbilo. Jen škoda, že to není dolů z Tanvaldského Špičáku delší. Ačkoli 130K už bych za to fakt nedal, zas tak dobrý to nebylo. Model Big Hit byl v té době za 70K a sice nebyl tak hravej, těžkopádnější, ale za půlku ceny super. Oproti tomu jak jsem měl vždycky rád české RB a fandil jsem jim, ta kola pro mě byla loni opět na DC trochu zklamání... Navíc mám pár známých, co jezdí DH závody a jako tým přešli od Spešlu právě k RB a je neuvěřitelné, jak jim odcházejí rámy. Na to předtím zvyklí rozhodně nebyli... Je fakt, že tam ta kola dostávají hodně zabrat, ale i tak...
Stingray
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 115
Registrován: pon lis 24, 2014 4:28 pm
Jméno a příjmení: Jan Pecold

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Stingray »

Já tomu Spešlu moc nefandím, ceny hrubě přestřelený. Z větší části je to o marketingu a ne o technických věcech. Možná ještě to Enduro stojí za něco, jinak Stumpjuper nebo ty xc rakety stojej cena/výkon za vylyžprdel. Jo ještě tak možná sehnat to za nějakou výprodejovou cenu...
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od draconis »

Ono je takových značek mnohem víc - když vidím třeba Cube, který je bůhví proč docela populární a co si za to řeknou... A taky jak jsou všichni vys*aný z Cannondalu s těma jejich vyosenýma hnusnýma vidlema...

Ale já se přiznám, že nové kolo bych si nekoupil a už jsem to taky dlouho neudělal. Obzvlášť proto, že kolem sebe mám přehršel známých a vždy se něco zajímavého najde za víc než rozumnou cenu. Proto radši koupím 1-2 roky používané kolo od člověka, kterého znám, vím jak se k němu choval a dá mi ho za půlku pořizovací ceny. Já si ho doladím, ušetřím třeba 30K a všichni jsou spokojený... :-)

BTW vždycky mě oslovily spíš minoritní značky jako právě třeba Kona, Norco, Prodigy, Duncon apod. Koneckonců Subaru taky není určitě majorita... :-)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10643
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Mira »

Servis kola? Někdo se rád hrabe v autech, kamoš se hrabe v kolech. Asi každých 14 dnů ho rozdělá, vyčistí a dá zas do kupy a seřídí. A vymění kde co (co je třeba, jen loni spotřeboval asi 4 řetězy). A druhej kamarád vždycky jezdil na bajku, který byl vždy za větší kačky než jeho auto. Ale je fakt, že toho na kole asi ujel za rok víc než tim autem, takže to dávalo smysl. Já bych do kola víc jak 15 nedal. Měl jsem asi 3 a nikdy jsem nekupoval laciný, ale ty extrémy jako stovka za rám je trochu ujetý. Zase jsem znal týpka co měl doma 3 kola za víc jak stovku (každý), ale to byli fakt jen masírky. Prostě se jen vytahoval. Takže když otevřel garáž, musel tam být sedmičkovej bavor a kola.
Uživatelský avatar
SCOOTER
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2999
Registrován: ned úno 14, 2010 9:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Tůma
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od SCOOTER »

Tak jako u všeho záleží na individuelnim záměru co k čemu chci používat/využívat :655: a platí to i o jízdnim kole,jednomu bude stačit na dlouhá léta kolo za 20tis při jeho nájezdu 200-500km.relax po silnici, no a druhému bude vyhovovat bike za 50+ který samo jezdí více adrenalin v terénu,sjezdy apod...né každý si může dovolit kolo za nesmyslné ceny :666: ,sám jsem uživatelem této aktivity a pro mé ůčely mi stačí bike +- za 30tis.a myslím si že zas tak málo nejezdim...občas nějaký marathon a nájezd ročně 1500-2000km.
Bikerům zdar :826:
Legacy 2.0R 121kw MT. MY2007 ...mazel
Forester S Turbo 2.0i 130kw. MY 2002-Radost
Legacy com.III 2.0i 92kw. MY2002
Outback 2.5i 121kw MT,MY2005
Outback H6 3.0i 154kw. MY2003-Luxus
Legacy 2.5i 115kw. MY1999
Subaru Impreza GT 155kw. MY1996-Legenda
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od telatko »

Jezdím Enduro od Specialized, již je to starší kousek. Oproti originálnímu setupu kousek zkráceno na představci, teleskopka od KS a vyměněn originální problémovej tlumič za bezproblémovej 2014 CTD od Foxe.
20140509_140620.jpg
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od draconis »

Tak když se to tu tak rozjelo, cvaknul jsem taky fotky toho, co mám zrovna teď po ruce. Začneme trialovým 20" Adym (rám Adamant A3). Je dole ve sklepě a protože jsem línej, tak sem dávám starší foto, co jsem cvaknul když jsem ho doskládal a byl poprvé venku (asi 5 let zpátky):
adamant1.jpg
adamant2.jpg
Loni jsem poskládal větší 26" na rámu Echo:
20150310_143343.jpg
20150310_143419.jpg
A v pondělí jsme jeli s mladou proběhnout psa u kola, tak jsem vylosoval, že se projede i RM (foceno už za soumraku, tak nic moc):
20150309_180317.jpg
Další 4 kola mám umístěná jinde, tak někdy příště :-)
Hando
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 349
Registrován: pát lis 28, 2014 7:16 am
Bydliště: Ostrava/ExŽilina

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Hando »

@draconis
az na tu koprivnicku lopatu to je huste. :826:
vzdy som sa chcel niecomu takemu venovat ale mam vela hmoty a malo svalovej hmoty..tak som skoncil u downhillu :657:
"Subarko" Subaru Legacy Wagon 2.0R 2007
gazi
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 174
Registrován: stř úno 25, 2015 10:17 pm

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od gazi »

draconis: když vidím ty fotky, musím se zeptat, na co vlastně potřebuješ subaru? ::-DDD:
Subaru Outback 2.0D, r.v. 2011 MY2012
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Nemmo »

gazi píše:draconis: když vidím ty fotky, musím se zeptat, na co vlastně potřebuješ subaru?
...........když vidím ty fotky, rozbolí mně celej člověk :670:
DRUMMER
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 650
Registrován: úte zář 08, 2009 3:20 pm
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od DRUMMER »

Asi je to taky trochu retro, ale bylo to moje první kolo, koupil jsem ho po vojně v r.1993 a pár let ho proháněl, než přišly děcka, barák atd.
Zrovna je po lehké léčbě, připraven dát na prdel ženě, pořídila si ghosta MTB s 29kama a jezdí jen po silnici!!??!!??

Odesláno z mého Lenovo A660 pomocí Tapatalk
Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební
DRUMMER
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 650
Registrován: úte zář 08, 2009 3:20 pm
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od DRUMMER »

Foto

Odesláno z mého Lenovo A660 pomocí Tapatalk
Přílohy
uploadfromtaptalk1429808202169.jpg
Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3074
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Šaman »

Marku - i když jsem duchem lesní cyklista, tak použiju slovo, které tehdy (90tá léta) frčelo. Tvoje kolo je *KULTOVNÍ* :657:

Přidávám fotky - ta Méééérida je od 2007 aktuální bajk. Ten černý Point užívám jen na expedice ::-DD: a ten klokan - to byl někdejší sen snad všech bajkerů v Česku, Moravě i Slezsku - fotka je z Dobřichovic. :bp:
Přílohy
P1130903.jpg
P1290068.jpg
P1290071.jpg
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
DRUMMER
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 650
Registrován: úte zář 08, 2009 3:20 pm
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od DRUMMER »

Zdar přes kopec.
Bika mám Mongoose Tyax, ale fyzicky to nedávám, silnička je srdcovka a sedí mi víc.

Odesláno z mého Lenovo A660 pomocí Tapatalk
Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1589
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od RallyCAD »

Tak i já jsem se rozhodl, že přesedlám na jednu stopu. S Lenkou milujeme
projížďky přírodou, ale já jsem línej a Lenka má titanový klouby a nemůže
moc šlapat, tak jsem došel k závěru, že pro nás bude nejlepší e-bike.
Pro Lenku jsou problém i větší vibrace a tak budu stavět takovej stroj,
kterej udělá jízdu co nejměkčí. Tj. celoodpruženej elektickej fat bike s
odpruženou sedlovkou. Já budu solidární a tak to bude dvojmo :845:

Moje inspirace je asi tohle:
TURNER RFX  BiG FooT-120.jpg
temp2.0x0.jpg
4A4B2694.jpg
HTB1fF4BGFXXXXbPaXXXq6xXFXXXT.jpg
Ale možná, že to ještě skombinuju s tímhle:
Motoped+Survival+Bike+2.jpg
Motoped+Cruzer+1.jpg
Subaru Outback 2.5 2016
Největší výhoda Subaru je ta, že zapadne až tam, kam se nikdo nedostane aby vás vytáhnul...
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“