Jaké kolo pro vlastní pohyb

Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49210
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od VDC »

Ondřeji hlavně, že se ti nic nestalo !!!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6347
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od cleo »

Ja byl dnes na sundani sadry z toho myho neslavnyho padu a zadna operace nebude, pry to vypada dost dobre na to, jak ten palec vypadal . Poridil jsem si jen ortezu a hned jsem posekal zahradu .


Sent from my iPhone using Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19160
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od hamoun »

Cleo - tak to je super !!!!
OZP - na takovy nabeh na pruser fakt ok ! ses zdravej a manazerske reseni me pobavilo :)

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20644
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od námořník »

Tak paráda Pavle :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49210
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od VDC »

Pavle to je super, že nemusíš na operaci !!! Paráda !!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6347
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od cleo »

Taky jsem rad kluci, diky


Sent from my iPhone using Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od sima »

cleo píše:Ja byl dnes na sundani sadry z toho myho neslavnyho padu a zadna operace nebude, pry to vypada dost dobre na to, jak ten palec vypadal . Poridil jsem si jen ortezu a hned jsem posekal zahradu .


Sent from my iPhone using Tapatalk
To potěší! =)
Ondro opatrně, jak se u nás říká, ať jsi v Praze nebo v Brně, ale tady opatrně! :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Vladimir_xh »

OZP píše:Sjizdel jsem z docela prudkeho kopce k Luznici kolmo na vrstevnice mimo cestu, jen po turisticke znacce, Cca zde: https://en.mapy.cz/s/pefutupeme.
Bylo po desti, kluzko, blato, stezkou tekl potok vody... Chvili jsem to dokonce vedl, protoze jsem si netroufal. No a v ty casti, co uz sem si troufal a sednul na to, sem si nabil .

Myslim, ze me zradila vidlice- nevim, jestli sem se zasek o sutr nebo zaboril do blata, ale vidle, misto toho aby zapruzila a vratila se zpatky, tak se jen potopila a uz jsem sel. Jak jsem jel pomalu, tak to nebyl let pres …
Moc pěkná trasa. Odtud pocházím a stále tam trávím spoustu času. Kousek, cca 4k nad Stádleckým mostem máme chalupu. Ale tam už jsi z Dobronic nedojel :-)
Důležité že jsi celý... Zdraví nade vše, to není fráze, ale holý fakt.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Šaman »

OZP: to je dobře, že vznikla škoda jen na materiálu (sice to na$ere, ale život a zdraví,....víme). Ono u těch prudkých sjezdů je to ošemetné. Já už také jezdím pomalu, ale jak to vidla zapíchne, tak i při pomalé jízdě ta sviňa setrvačnost jede...a než si to člověk uvědomí, už se sune...:-( Frírajďáci a Daunhyleři jsou trénování, ti jen přidají, můj mozek to neumí.
Když jsem míval 65kg, tento problém jsem nemíval....:-[ , jak už jsem metrákový, tak
teď už na to musím myslet. Na 26" kole, když to usedím/ustojím, tak to odnese ventilek, tam Véčka chytnou ráfek a zbytek se posune a uštikne,na 29" s kotoučem se mi to naštěstí vyhýbá. Možná i díky geometrii a vyššímu zdvihu. Taky už jsem některé pasáže radši sešel při kole...

Vím, že se dělají širší (DH) ráfky, ale nevím, jestli jsou i tlustší dráty - pro zpevnění, nebo ráfek na 36 drátů...ještě jako týnedžer jsem vidíval loukoťová kola, ale to asi nebude to pravé ořechové. Nebo zamotané dráty u křížení... Těžko poradit
Už jsi taky do těch oprav něco nasypal...
Drž se.
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4329
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od OZP »

Diky vsem za sympatie. Nic se nestalo, az budu lezet rozlamanej ve spitale, piste ;-D
Sportu zdar!
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10659
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od podvlada »

Šamane, bohužel ne vždy pomalu = bezpečněji, na některých nerovnostech je lepší je "přeletět", čím pomaleji jedeš, kolo se zasekává, nebo na kamenech padá sem a tam... Samozřejmě to chce nepřejít přes limit :-)
A širší ráfky se samozřejmě dělají, stejně tak pevnější, silnější dráty, ... 32 drátů může stačit, pokud nebudou zeslabované. U 36 to může být horší s kompatibilitou náboje. V dnešním světe spousty standardů os, kde už není jen rychlupínák, ale pevné osy a různé šířky... :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od roura74 »

podvlada píše:Šamane, bohužel ne vždy pomalu = bezpečněji, na některých nerovnostech je lepší je "přeletět", čím pomaleji jedeš, kolo se zasekává, nebo na kamenech padá sem a tam... Samozřejmě to chce nepřejít přes limit
A širší ráfky se samozřejmě dělají, stejně tak pevnější, silnější dráty, ... 32 drátů může stačit, pokud nebudou zeslabované. U 36 to může být horší s kompatibilitou náboje. V dnešním světe spousty standardů os, kde už není jen rychlupínák, ale pevné osy a různé šířky...
Přesně. Časem si člověk musí trochu přepnout makovici, že šutry a kořeny je lepší přelítnout rychleji. Zvlášť na 29”. Ta přejede strašně moc. Když se příliš brzdí je to víc o hubu. No a další z super věcí je teleskop. Dle mého, nej inovace za x posledních let.
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10659
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od podvlada »

Jojo, když náhodou někam jedeme s přítelkyní, tak jak jezdíme málo a ona se vždy bála, bojí se ještě víc, a ty nejhorší pasáže chodí pěšky. Já to sjedu, nějak si ani nevšimnu co tam bylo, trochu to drncalo, a pak koukám, jak nebezpečný to je to jít pěšky, nohy kloužou, kolo se smýká a neposlouchá, ... :-DDD Ona i sama ví, že je bezpečnější to prostě přejet, ale ... bojí se no. :-)
A teleskop, ještě s ovládáním z řídítek, bez toho už si nedokážu kolo představit. Vyjížďky, kde bych kvůli 3 prudkým sjezdům 2x zastavoval a dával sedlo dolů a jednou se na to vybodl, protože to je krátký a nechce se mi to řešit, jde sedlo dolů 30x, protože to prostě jde hned, na povel a kdykoliv. I kvůli obrubníku, nebo si v mírném klesání odpočinout a dát sedlo níž, protože to je pohodlnější. Fakt super vynález :-)
Ještě jsem měl štěstí a trefil malosériovou výrobu jednoho čecha, co je dělal "doma v garáži"... mechanická ( = nemá se skoro co podělat) se zdvihem 18 cm. To je jako když to sedlo prostě zmizí :-)
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od Šaman »

Podvlada: s tou rychlostí a bezpečnosí máš recht. Ale mně už to hlava nedá, takže brzdím. Už su starý a starého psa novým kouskům…. To, co tu jezdí místní AM, FR, DH Boyz, tak to radši obcházím a z daleka se vyhýbám.
V dnešním pojetí se už považuji za cykloturistu :-D
Ještě se spoléhám na širší obutí - dříve bylo 26x2.1 už pěkně tlusté - dnes už je to prapodivně tenké ;-D
Mám na “novém“ kole 29x2.5 a je mi to velmi příjemné, společně se zdvihama max.160 \ 150 je to pro mne příjemné svezení.
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Jaké kolo pro vlastní pohyb

Příspěvek od RadekN »

Když by to někoho tady zaujalo, budu prodávat svůj e-bike :-).

Kupovaný v Květnu 2020, poměrně slušně vybavené kolo. Velikost L, čip, a oproti sérii jsem tam dodělával čtyřpístkové brzdy a menší převodník a větší kazetu (11-46). Vyjede to nesmysl :-). Až bude umyté, nechám v servisu vyjet komplet info z motoru (počet cyklů baterie, kapacitu, najeté km atd..).

Cena 49.000 Kč.

Důvod prodeje? Koupil jsem e-fulla ,,,,| (*_^) |,,,, .

Odkaz na kompletní specifikaci zde: https://www.giant-bicycles.com/cz/dirt-eplus-2-pro-2018
Přílohy
20200514_204148.jpg
20200723_212103 (1).jpg
Odpovědět

Zpět na „Hobby, sport“